trawa

Autor Wątek: Uczelnie prywatne w Polsce  (Przeczytany 11253 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kubususul

Uczelnie prywatne w Polsce
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 21, 2004, 10:29:36 am »
Zaraz, zaraz- dalczego zaocznie moga tylko ludzie pracujący- ja chcę studiować drugi kierunek zaocznie- na dziennych egzaminy mi sie pokryja,wiec pozostaje zaocznie.
UT INVENIAM VIAM AUT FACIAM
Mówcie mi Usul- ksywka, lub Kubuś- imię,
a nie pełnego nicka :)

Offline Gollum

Uczelnie prywatne w Polsce
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 21, 2004, 11:00:20 am »
Cytat: "timof"
Za seminaria doktorskie na tych uczelniach się płaci, więc to też pieniądz. I pewnie mogą również organizować habilitacje? Tym bardziej, że wiele publicznych (a nie państwowych gwoli ścisłości!) uczelni nie posiada takich uprawnień.

Ale gdy ktoś ma możliwość za podobne pieniądze zrobić doktorat w Pułtusku czy Krakowie na UJ, to z cała pewnością wybierze tę druga uczelnię. Im wyższy tytuł, tym wazniejsze, kto go nadaje.
A habilitacja to nie taka prosta sprawa. Aby uzyskać takie prawo, trzeba się wykazać nie tylko kadrą, ale i poważnym dorobkiem naukowym. A jaki dorobek mają uczelnie prywatne poza zgarnianiem kasy i seryjnym wydawaniem dyplomu bakałarza, z amerykańska zwanego licencjatem?

Anonymous

  • Gość
Uczelnie prywatne w Polsce
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 21, 2004, 12:56:30 pm »
Cytat: "kubususul"
Zaraz, zaraz- dalczego zaocznie moga tylko ludzie pracujący- ja chcę studiować drugi kierunek zaocznie- na dziennych egzaminy mi sie pokryja,wiec pozostaje zaocznie.

Za darmo czy odpłatnie? Bo jest też propozycja, żeby każde kolejne studia niż pierwsze były płatne! Czyli i tak jak nie jesteś bogaty, to zaczekałbyś z kolejnymi studiami do czasu aż na nie zarobisz, czyli choćby znajdziesz pracę.
No, chyba że mieszkamy w kraju, w którym tylko bogaci mają pieć prawo studiować :P

Anonymous

  • Gość
Uczelnie prywatne w Polsce
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 21, 2004, 01:06:38 pm »
Cytat: "Gollum"
A jaki dorobek mają uczelnie prywatne poza zgarnianiem kasy i seryjnym wydawaniem dyplomu bakałarza, z amerykańska zwanego licencjatem?


Vide - ten co ukradną profesorowie z uczelni publicznych, na których mogli się dorobić kontaktów i znajomości. Zobacz dorobek WSH Pułtusk, czy WSPS w Warszawie. Ich projekty badawcze i konferencje międzynarodowe. Ba, co niektórzy przy swoim dorobku, do którego doszli dzięki wsparciu uczelni publicznej, raczą dopisywać szkołę prywatną (zazwyczaj są jej założycielami lub pełnią w niej jakieś funkcje). Dlatego też szkoły publiczne zaczęły wydawać decyzje zakazujące pracy, która ma szkodzić macierzystej uczelni lub nakazujące dokonania wyboru wobec kogo chce się być lojanym.
Z doktoratami różnie bywa na uczelniach publicznych, więc i na zdobywanie ich w uczelniach prywatnych znajdą się chętni.

Offline Gollum

Uczelnie prywatne w Polsce
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 21, 2004, 11:51:41 pm »
Cytat: "timof"
Zobacz dorobek WSH Pułtusk, czy WSPS w Warszawie. Ich projekty badawcze i konferencje międzynarodowe.

Obie te uczelnie przeszukała moja żona, szukając studiów podyplomowych. I o ile WSPS miała do zaporponowania kilka ciekawych propozycji, o tyle Pułtusk nic. Same niewarte uwagi ogólniki.

Anonymous

  • Gość
Uczelnie prywatne w Polsce
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 22, 2004, 09:40:41 am »
Cytat: "Gollum"
Obie te uczelnie przeszukała moja żona, szukając studiów podyplomowych. I o ile WSPS miała do zaporponowania kilka ciekawych propozycji, o tyle Pułtusk nic. Same niewarte uwagi ogólniki.


I w chwili obecnej Pułtuska bym nie polecał, bo w związku z wydawaniem pism zabraniajacych pracy w innych miejscach na szkodę uczelni macierzystej, już kilku panów wycofało swoje pomysły (nie będę leciał po nazwiskach, bo ściany mają uszy). Poza tym stronę www mieli zawsze słabą.
A WSPS polecam. Moja Pani tam się w przyszłosci wybiera na dokształcanie.

Offline Gollum

Uczelnie prywatne w Polsce
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 22, 2004, 12:21:29 pm »
Cytat: "timof"
A WSPS polecam. Moja Pani tam się w przyszłosci wybiera na dokształcanie.

Moja też. Na integrację sensoryczną czy coś w tym rodzaju. Zresztą cokolwiek by to było, dla mnie jest czarną magią.

Offline ceta

Uczelnie prywatne w Polsce
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 11, 2004, 06:06:53 am »
Gall w Katowicach
Gallusa - "Pertektor"

byłam już na UŚ-iu na tym samym kierunku teraz jetem w Gallu
jednak nie na zarzadzaniu i marketing z czego "słynie" ta uczelnia  ;)  
tylko germanistyka

powiem ze jest prościej może - studia trwają 3 lata ,nie 5
Ale tu odzyskłam przez sposób prowadzenia nauki oraz przyjazną atmosferę ze strony zarówno studentów jak i wykładowców znów chęci robienia czegokolwiek
warto była z czegoś zrezygnować i coś zacząć od nowa by odzyskać to uczucie  :)
here is no weakness, there is the Dark Side
_____________
SŚFSW - Spotkania Śląskich Fanów Star Wars
www.ssfsw.prv.pl

Offline cierzy

Uczelnie prywatne w Polsce
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 25, 2004, 10:40:03 am »
Cytat: "Baldwin"
Myślę,że większośc uczelni prywatnych jest zakładana dla pieniędzy


Tylko dzieki tym pieniadzom uczelnie prywatne maja super wyposazone laboratoria, rzutniki zamiast staroswieckich kred itp. Wyposazenie UW (z tego co wiem, podobnie wyglada sprawa z UJ), przynajmniej na wydzialach humanistycznych jest po prostu zenujace. Co zas do poziomu nauczania. Prawda jest taka, ze w wielu przypadkach wykladaja te same osoby, ktore po prostu na uczelniach prywatnych sobie dorabiaja, ale tez maja okazje doksztalcac sie dzieki sympozjom i wyjazdom, na ktore nie stac uczelnie krajowe.

Ja studiuje na UW, ale interesowalem sie ta sprawa i rozmawialem z paroma osobami i ten medal takze ma dwie strony. Sa rzecz jasna prywatne instytucje, gdzie "placi sie za dyplom", ale takze takie, gdzie dyplom szkoly jest bardziej prestizowy niz ukonczenie podobnego wydzialu na panstwowej uczelni.

Offline Dinki

Uczelnie prywatne w Polsce
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 28, 2004, 12:57:24 pm »
Jak sie zapłaci to się sokończy studia.
Pamiętam jak dziś jak znajoma mi osoba chodziła do prywatnej szkoły i przynosiłą same piątki i szóstki , a szczytem było otrzymanie piątki z uśmiechem w 7 klasie szkoły podstawowej:).Dziś nie umie rozbijać ułamków , a przez pewien czas nie wiedział jaka rzeka przepływa przez Wrocłąw, chociaż w nim mieszka.
Na uczelniach wyższych prywatnych jest tak samo. Płaci się w większości przypadków za dyplom. Oczywiście są wyjątki.

 

anything