trawa

Autor Wątek: Haggard i tym podobne  (Przeczytany 3423 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ferrus

  • Gość
Haggard i tym podobne
« dnia: Wrzesień 12, 2003, 05:08:44 pm »
Zna to ktoś ??? Co sadzicie na temat takiej muzki pokroju Haggard, Lacrimosa itp. ?

Offline Varnyhet

Haggard i tym podobne
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 23, 2003, 11:51:28 pm »
No tak... napewno oprócz nas ktoś to jeszcze zna :)
Do Haggardu mam ogromny sentyment i wielki szacunek. Miło jak za muzykę wezmą się prawdziwi profesjonaliści (oczywiście nie chciałabym tu umniejszć zasług utalentowanych amatorów). Wiedzą co robią i rewelacyjnie im to wychodzi. Niestety przyznać się muszę, że pogubiłam się trochę w rachubach...Ilu ich tam jest? :D
Lacrimosa...ciut inny klimat, ale co jakiś czas udaje mi się posłuchać. Przede wszystkim dla niemieckich tekstów...podoba mi się ich wykonanie. Chociaż osobiście wolę norweski...ale to już inna bajka :)
pozdrawiam

Offline Bagpiper

1
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 24, 2003, 12:03:31 pm »
Haggard - spoko da sie posluchac, ale lepiej by bylo gdyby trzymali sie muzyki ,,sredniowiecznej" albo metalu, jak dla mnie to i to nie pasuje razem (wybaczcie ale ja jestem na tym forum chyba jakims anty-metalem lub cos :P ) no cuz komus musiala przypasc ta rola - ale  OLD ROCK to jest to! :P No i folk ofkors :)))))))))

Offline Varnyhet

Haggard i tym podobne
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 25, 2003, 02:30:04 am »
A mi się tam połączenie folku z metalem nawet całkiem podoba. Może nie w każdym wydaniu, ale Haggard robi to bez zastrzeżeń. Niektórym eksperymenty bardzo się udają. I czasem warto otworzyć się na takie ciekawostki.

Ferrus

  • Gość
Haggard i tym podobne
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 25, 2003, 09:27:47 am »
w pelni sie zgadzam, awakening the centuries jest po prostu boskie

Cytuj
Haggard - spoko da sie posluchac, ale lepiej by bylo gdyby trzymali sie muzyki ,,sredniowiecznej" albo metalu, jak dla mnie to i to nie pasuje razem (wybaczcie ale ja jestem na tym forum chyba jakims anty-metalem lub cos  ) no cuz komus musiala przypasc ta rola - ale OLD ROCK to jest to!  No i folk ofkors ))))))))


a mi sie to jak najbardziej podoba, świetnie im to wychodzi

Offline Arael

Haggard i tym podobne
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 14, 2004, 12:22:01 am »
Dość stary jest to topic, ale zdecydowanie nie wyczerpany został jego potencjał.

Zespół Haggard przywołuje mi niezmiernie miłe wspomnienia. Sam dostałem jego twórczość w swoje łapki przypadkiem, bodajże za pośrednictwem jakiejś składanki Morbid Noise (byłą tam ta długa, jedenastominutowa piosenka z And Thou Shalt Trust...The Seer - przepraszam, nie chce mi się teraz sprawdzać tytułu). Jakoś mi się spodobał ten zespół, zepoznałem się z jego całą twórczością...moim zdaniem niekiedy przejawia nawet objawy geniuszu. Za jedną z największych piosenek W OGÓLE (nie tylko metalowych) uważam "Lost (Robin's Song)". Jest tak magiczna, tak piękne wspomnienia przywołuje...cenię ją bardziej niż np. kultowe Stariway To Heaven PF, czy "Brothers in Arms" Dire Straitsów (te tytuły wymieniam akurat dość dowolnie, z racji ich bezustannego królowania nal istach wszechczasów radiowej Trójki). Gorąco polecam Haggarda wszystkim fanom mocnej gotyckiej muzyki.
Moim zdaniem lepszy od Lacrimosy, niekiedy potrafiący naprawdę poruszyć. Bolą tylko fragmenty śpiewane growlingiem - nie jestem w stanie zdzierżyć takiego "śpiewania".
siężycowy Jeździec

Anonymous

  • Gość
Haggard i tym podobne
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 14, 2004, 07:40:18 pm »
Panowie!
Proszę o spokój! Co to za bałagan! Kasuję posty i bez dyskusji!