trawa

Autor Wątek: O metalu inaczej...  (Przeczytany 10464 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kormak

O metalu inaczej...
« dnia: Grudzień 12, 2003, 03:03:39 pm »
http://muzyka.onet.pl/fluid/0,1113,art_spis.html - kilka świetnych artykułów o różnych stronach metalu, z magazynu "Fluid", polecam!

Offline Clayman_

O metalu inaczej...
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 12, 2003, 08:51:49 pm »
hehe,slyszalem juz o nowym fluidzie i zamierzalem kupic,czy w papierowym wydaniu jest wiecej takich perelek? :D
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Ferrus

  • Gość
O metalu inaczej...
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 12, 2003, 10:01:18 pm »
Kilka moich złotych spostrzeżen (a przeczytałem wszystko):

1. nielubienie muzyki heavy-metalowej stanie się nie długo nowym wyznacznikiem anty anty anty kultury. A teraz jak widac jest wrecz modne. W koncu brudasy nie ...
2. Najeżdzanie na kiczowaty powermetal - ok - mimo wszystko dla mnie jest ona o niebo atrakcyjniejsza (muzycznie) niz rzeczy na ktore nie mm ochoty najezdzac teraz
3. najezdzanie na szatanskie hordy ok - to zjawisko jest conajmniej smieszne i zalosne vive wspomniany Black Circle z off topu.
4. Aczkolwiek autorzy bynajmniej zapomnieli sie ile wspanialej muzyki pwostału właśnie w tym nurcie.

no i jeszcze jedno - metal w ktorym podpina sie ideologie jakakolwiek zasluguje nawet na moja pogarde

Clayman: kiedys napisales ze nie wazne co sluchasz, wazne zeby mialo pentagram lub odwrocony krzyz ?? najezdzasz na muzyke ktorej sluchasz 'szataniorze' ?

Offline Clayman_

O metalu inaczej...
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 12, 2003, 10:17:40 pm »
Cytuj
1. nielubienie muzyki heavy-metalowej stanie się nie długo nowym wyznacznikiem anty anty anty kultury. A teraz jak widac jest wrecz modne. W koncu brudasy nie ...
nalezy im sie
Cytuj
4. Aczkolwiek autorzy bynajmniej zapomnieli sie ile wspanialej muzyki pwostału właśnie w tym nurcie.

a moim zdaniem wspomnieli o az za duzej ilosci "wspanialych" plyt,mercyful fate twarde jak stal?litosci,jak koles spiewajacy falsetem moze byc twardy
Cytuj
kiedys napisales ze nie wazne co sluchasz, wazne zeby mialo pentagram lub odwrocony krzyz ?? najezdzasz na muzyke ktorej sluchasz 'szataniorze' ?

odwrocony krzyz to jedno a pedalki w skorach z wycieciami na posladki to drugie,to ze slucham entombed nie znaczy ze mam obowiazek wielbic iron maiden,nightwisha czy inne podobne pierdy
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Ferrus

  • Gość
O metalu inaczej...
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 12, 2003, 10:28:35 pm »
Cytuj
nalezy im sie


za cos konkretnego ??

Cytuj
a moim zdaniem wspomnieli o az za duzej ilosci "wspanialych" plyt,mercyful fate twarde jak stal?litosci,jak koles spiewajacy falsetem moze byc twardy


to zalezy, tacy the darkness - wokal operowy, a muzyka z nim polaczona energiczna, wybuchowa i z pozytywnym czadem

Cytuj
odwrocony krzyz to jedno a pedalki w skorach z wycieciami na posladki to drugie,to ze slucham entombed nie znaczy ze mam obowiazek wielbic iron maiden,nightwisha czy inne podobne pierdy


jesli umiem czytac - to wrzucono tam do jednego kiczowatego worka, zarowno powermetal o wikingach, jak i szatano metal o szatanie (  :lol:  )

Po za tym nigdy nie nazwal bym metalem czegos co byleo co najwyzej jego parodia. Wtedy to bylo popularne i owszem podpinano pod metal rozne wypierdy jak mowisz.

A ja nie wielbie nightwisha i iron maiden - co  z tego ??

Offline Clayman_

O metalu inaczej...
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 12, 2003, 10:40:36 pm »
Cytuj
za cos konkretnego ??

za :muzyke,teksty,okladki,glupie zachowanie,przyglupich fanow...
Cytuj
to zalezy, tacy the darkness - wokal operowy, a muzyka z nim polaczona energiczna, wybuchowa i z pozytywnym czadem

wg ciebie o darkness mozna powiedziec ze sa "twardzi jak stal"?

Cytuj
jesli umiem czytac - to wrzucono tam do jednego kiczowatego worka, zarowno powermetal o wikingach, jak i szatano metal o szatanie (  )

jesli umiesz czytac to pewnie nigdzie nie znalazlers tam wzmianki o entombed,prawda?
Cytuj
Po za tym nigdy nie nazwal bym metalem czegos co byleo co najwyzej jego parodia. Wtedy to bylo popularne i owszem podpinano pod metal rozne wypierdy jak mowisz.

ale o co ci w tym momencie chodzi?bo nie widze zwiazku pomiedzy moja wypowiedzia a twoja odpowiedzia,rozwin to jakos
Cytuj
A ja nie wielbie nightwisha i iron maiden - co z tego ??

nic,w ogole mnie to nie interesuje
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Ferrus

  • Gość
O metalu inaczej...
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 12, 2003, 10:49:59 pm »
Cytuj
za :muzyke,teksty,okladki,glupie zachowanie,przyglupich fanow...


jestem fanem kilku metalowych kapel i wcale nie wuazam zeby ich:

muzyka, teksty, okladki, zachowanie byly durne - a ludzie ktorzy tego sluchaja wykazuja duzo bardziej rozwiniete kole mozgowe niz przecietniacy

Cytuj
wg ciebie o darkness mozna powiedziec ze sa "twardzi jak stal"?


chodzilo mi oto, że wokal taki nie przeczy czadowej muzyce

Cytuj
ale o co ci w tym momencie chodzi?bo nie widze zwiazku pomiedzy moja wypowiedzia a twoja odpowiedzia,rozwin to jakos


jak cos jest modne to zawze sie pod to beda podpinac jakeis smiecie - w epoce heavy tez tak bylo, nieprawdaz ?

Offline Clayman_

O metalu inaczej...
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 12, 2003, 10:54:28 pm »
Cytuj
jestem fanem kilku metalowych kapel i wcale nie wuazam zeby ich:

muzyka, teksty, okladki, zachowanie byly durne - a ludzie ktorzy tego sluchaja wykazuja duzo bardziej rozwiniete kole mozgowe niz przecietniacy

moze wlasnie dlatego ze jestes ich fanem i w tym monecie tracisz obiektywnosc?
Cytuj
chodzilo mi oto, że wokal taki nie przeczy czadowej muzyce

ale przeczy okresleniu:"twardy jak stal" a o tym pisalem od poczatku
(mam wrazenie ze mnie oklamales i tak naprawde to nie potrafisz czytac :roll: )

Cytuj
jak cos jest modne to zawze sie pod to beda podpinac jakeis smiecie - w epoce heavy tez tak bylo, nieprawdaz ?

a skad mozesz wiedziec jak bylo w epoce heavy?
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Ferrus

  • Gość
O metalu inaczej...
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 12, 2003, 10:57:01 pm »
Cytuj
moze wlasnie dlatego ze jestes ich fanem i w tym monecie tracisz obiektywnosc?


zapomnialem jedynym obiektynym tutaj czlowiekiem jest CLAYMAN


Cytuj
a skad mozesz wiedziec jak bylo w epoce heavy?


skad ty wiesz, zatem jakie sa twoje oczywiscie nieomylne zrodla ?

Offline Clayman_

O metalu inaczej...
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 12, 2003, 11:03:57 pm »
Cytuj
zapomnialem jedynym obiektynym tutaj czlowiekiem jest CLAYMAN

zapomniales dodac "nieomylnym" po przecinku,nie myl sie tak wiecej :roll:
Cytuj
skad ty wiesz, zatem jakie sa twoje oczywiscie nieomylne zrodla ?

a czy to ja wyglaszam jakies opinie na temat "epoki heavy "?nie,tylko ty,wiec nie odwracaj kota ogonem tylko odpowiedz na pytanie
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Ferrus

  • Gość
O metalu inaczej...
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 12, 2003, 11:07:24 pm »
Cytuj
zapomniales dodac "nieomylnym" po przecinku,nie myl sie tak wiecej  


tak samo jak i ty nieomylny jestem ja, nie widze zadnej roznicy

Offline Clayman_

O metalu inaczej...
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 12, 2003, 11:11:55 pm »
ok,rozumiem ze skoro skomentowales tylko te zdanie to juz chyba nie za bardzo masz cokolwiek do powiedzenia,bo akurat moja nieomylnosc jest malo zwiazana z tematem tego watku,to juz chyba koniec,chyba ze sprobujesz rozwinac te fragmenty dyskusji ktore ci "umknely" :roll:
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Ferrus

  • Gość
O metalu inaczej...
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 12, 2003, 11:17:07 pm »
Cytuj
skad ty wiesz, zatem jakie sa twoje oczywiscie nieomylne zrodla ?

a czy to ja wyglaszam jakies opinie na temat "epoki heavy "?nie,tylko ty,wiec nie odwracaj kota ogonem tylko odpowiedz na pytanie


nawet z tych artykolow mozna wywnioskowac, ze w tej epoce pod heavy podlacali sie tacy panowie jak Bon Jovi i wielu innych - powouje sie na autorytet tworcow - lepiej Ci ?

Offline Clayman_

O metalu inaczej...
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 12, 2003, 11:21:11 pm »
hmm,ciekawe,biorac pod uwage to ze kilka postow do tylu ci panowie ktorzy napisali te artykuly nie byli dla ciebie autorytetami :roll:
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Ferrus

  • Gość
O metalu inaczej...
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 12, 2003, 11:23:50 pm »
Cytuj
hmm,ciekawe,biorac pod uwage to ze kilka postow do tylu ci panowie ktorzy napisali te artykuly nie byli dla ciebie autorytetami


powiedzialem ze nie sa ??

napisalem ze przesadzaja i sa smieszni w swoim nielubieniu heavy metalu - co staje sie - jakims nowym wytycznikiem awangardy chyba oraz to ze wrzucli pare rzeczy w jeden worek.

Po za tym co ma moje nastawienie do tego co psiza wspolnego z tym ze powoluje sie na ich wiedze ??

masz problemy z czytaniemt ekstu ze zrozumieniem ?? ja nie i daltego ide spac