Autor Wątek: Energia - co dalej?  (Przeczytany 23586 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dinki

Energia - co dalej?
« Odpowiedź #60 dnia: Luty 11, 2004, 12:48:29 am »
Cytat: "Baldwin"
Tylko ktoś tu tego nie potrafi zrozumieć

cała szczęście że ty wszystko rozumiesz bo Polska by zginęła.
Najbliższy rok pokaże czy ten "marsz" został rozpoczęty.Jak by nie patrzyć "marsz" ten został rozpoczęty już w 1961 roku, cały czas maszerujemy. Mars zbliża się do nas raz szybciej, raz wolniej.

Offline Baldwin

Energia - co dalej?
« Odpowiedź #61 dnia: Luty 11, 2004, 06:19:59 pm »
Widzę,ze po stosownym uzupełnieniu wiedzy postanowiłeś nadal kontynuować swoja walkę.A więc zaczynamy.



Cytat: "Dinki"
O czym ty mówisz, przedstaw fakty a nie w kółko macieja gadasz coś odrzecy.
Ja ten, w 80% wykonany plan, nie widze nawet zaczętego, nie słyszałem żeby amerykanie testowali nowoczesne promy, które widuję już na zdjęciach od 8 lat.



Przeczytaj raz jeszcze co napisałem.Nigdzie nie stwierdziłem,ze prom jest już gotowy.Prawda?Zakonotuj to co pisałem i zinterpretuj odpowiednio nim sie spróbujesz czepić.Proszę.
Ja właśnie piszę o faktach.To Ty probojesz swoimi cennymi niezwykle wnioskami i "spostzreżeniami" zbijac rzeczywistość


Cytat: "Dinki"

A dlaczego nie np. bilion?Masz jakąś awersje do tej liczby?



Nie.Ale jest to liczba jaka szacuje się skrajnie.A skrajności żadko oddają rzeczywiste fakty.Częśc speców uwaza iż koszt operacji zamknie się w 150mld USD.To skrajnośc w drugą stronę.Mozemy obaj się upierać.


Cytat: "Dinki"

np: przeciwnicy busha, ale oni, mówiąc że ameryki nie stać na program podboju, chcą sobie tylko tym zyskać głosy w wyborach.Wypowiadają się też finansiści i sonadarze np: przeprowadzony przez portal internetowy w którym 60 procent ludzi zadekralowało swoje poparcie dla misji na Marsa........ale tylko w jedną stronę z bushem na pokładzie.W sondarzu wzięło udział 130 tys. internatów.I nie mów że głosować w nim mogli wszyscy ludzie na świecie, bo sprawdzono z jakich adresów zostały wysłane odpowiedzi i wyszło, że około 97 % pochodziło z terytorium USA.
Poczekamy zobaczymy jak rozwinie się ten projekt.



Nie dziwię sie amerykanom,ze się wkuzają na nakrecanie przez Busha kolejnych wydatków skoro ten nie ma czasu i środków na działania, które zwykli obywatele mogliby odczuć.Ale tak jest na całym świecie.USA, jako swiatowy supremator nie mogą sobie pozwolić na utrate pozycji lidera w dziedzinie badan kosmosu.Kotrkandydaci Busha ani słowem nie wspominają o obcięciu wydatków na program kosm. - przeciwnie, niektórzy z nich wymieniają podbój kosmosu jako jeden z priorytetów.To zwykła, polityczna,ekonomiczna i gospodarcza kolej rzeczy.


Cytat: "Dinki"

Gdzie Holandia ma kilkaset procent zadłużenia????????????
Jak największe zadłużenia mają Włochy i wynosi ono 107 %
Nie wiem gdzie ty te kilkaset procent widzisz?
A wogóle ile dla ciebie to jest to kilkaset?200% czy 800%?



Holandia - 122%.O Włochach nawet nie wiedziałem, ale dzięki za podpowiedz.To znaczy,ze jest wiecej krajów, gdzie zadłuzenie wewnętrzne przekroczyło cały dochód narodowy.I co? Jakaś panika tam zapanowała?.Amerykanom do tego stanu bardzo daleko.
Za kilakusetprocentowo zadłuzone uznałem te które przekroczyły "magiczną" bariere zadłuzenia przekraczającego ich global product.

Offline Baldwin

Energia - co dalej?
« Odpowiedź #62 dnia: Luty 11, 2004, 06:23:32 pm »
Cytat: "Dinki"

cała szczęście że ty wszystko rozumiesz bo Polska by zginęła.



ja nie cierpię na przewartościowanie własnej osoby i własnych przemyśleń.To Ty ciągle starasz sie udowowdnić swym rozumowaniem,ze rzeczywtistosc jest inna.
I co tam z tą Polską?

Cytat: "Dinki"

Najbliższy rok pokaże czy ten "marsz" został rozpoczęty.
Jak by nie patrzyć "marsz" ten został rozpoczęty już w 1961 roku, cały czas maszerujemy. Mars zbliża się do nas raz szybciej, raz wolniej.



Najbliższy rok?raczej najbliższa dekada.
I czyż nie zauwazył etapizacji kosmicznego "marszu"?

Offline dhutirth

Energia - co dalej?
« Odpowiedź #63 dnia: Luty 12, 2004, 03:26:13 pm »
Ja tylko dodam od siebie, że 3Hel (gdyż była tu mowa o tymże izotopie helu) jest dość niezwykłą substancją, gdyż w jego przypadku entropia fazy ciekłej jest niższa niż fazy stałej, natomiast topnienie jest procesem egzotermicznym.
Jeśli będę miał siłę i ochotę by przebrnąć przez wielce konstruktywną dysputę dwojga zażarcie się ścierających forumowiczów to może dodam jeszcze coś od siebie :)
estem nędzarzem, posiadam tylko marzenia. Rozsiałem je u twych stóp. Stąpaj lekko, gdyż stąpasz po moich marzeniach.

Offline Gollum

Energia - co dalej?
« Odpowiedź #64 dnia: Luty 14, 2004, 11:04:41 pm »
Panowie, wymieniać uwagi na temat własnych osób możenie na PW, albo załóżcie stosowny temat na Off Topic. Tu dyskusja toczy się na inne tematy.

Offline Przykuta

Energia - co dalej?
« Odpowiedź #65 dnia: Kwiecień 13, 2004, 04:55:23 pm »
Cytat: "Kormak"
Z tą ropą i węglem to gruba przesada. Różne badania publikują różne periodyki.  Dawno uważane za wyeksploatowane odwierty znów są aktywne, oczywiście jest to powolny proces, ale zawsze coś.

Moim zdaniem dopóki największymi korporacjami transnarodowymi są firmy naftowe i produkujące samochody, nie mamy co marzyć o "ekologicznej" energii (słońce, wiatr, woda, geotermy) produkowanej na masową skalę.


100 lat temu ktoś stwierdził, że Paryż zginie w końskim łajnie i wynaleziono samochody. co bedzie za 50 lat? Wojsko z koni zrezygnowało w szybszym czasie niż 50 lat. A propos źródeł odnawialnych. Ruda darniowa też się donawia, ale już nikt jej nie bierze pod uwagę przy eksploatacji

Przykuta
eni vidi wiki

Offline Przykuta

Energia - co dalej?
« Odpowiedź #66 dnia: Kwiecień 13, 2004, 05:00:10 pm »
Cytat: "Baldwin"
Ale ruchy ekologiczne spowodowały zamykanie elektrowni na zachodzie właśnie, czyli tych bezpiecznych.
Nie słyszałem o zamykaniu zakładów w wyniku protestów społ. przez Rosjan


A o Czernobylu słyszał?
Ten wielki prostest społeczny stworzył Białoruś jako niepodległe państwo, bo ruch narodowościowy przed 1986 rokiem był tam prawie martwy, w porównaniu z tym co się działo na Ukrainie. Fakt, że o czernobylu się już zapomina i wraca Białoruś do macierzy, ale podobna awaria w USA nie była nawet w połowie nagłośniona w taki sposób.

Przykuta
eni vidi wiki

Offline Baldwin

Energia - co dalej?
« Odpowiedź #67 dnia: Kwiecień 14, 2004, 01:12:12 pm »
Cytat: "Przykuta"

A o Czernobylu słyszał?


Słyszał.Ale jak to się ma do sprawy?

Cytat: "Przykuta"

Ten wielki prostest społeczny stworzył Białoruś jako niepodległe państwo, bo ruch narodowościowy przed 1986 rokiem był tam prawie martwy, w porównaniu z tym co się działo na Ukrainie


Powtarzam.W Rosji (A wcześniej w ZSRR) nie doszło do zamknięcia żadnej elektrowni jądrowej w wyniku prostestu społecznego.
No i przeceniasz polityczne konsekwencje Czarnobyla.

Cytat: "Przykuta"


ale podobna awaria  USA nie była nawet w połowie nagłośniona w taki sposób.


Podobna Na skalę 20 razy mniejszą chyba...

Offline Przykuta

Energia - co dalej?
« Odpowiedź #68 dnia: Kwiecień 15, 2004, 08:55:38 am »
Cytat: "Baldwin"



Cytat: "Przykuta"

Ten wielki prostest społeczny stworzył Białoruś jako niepodległe państwo, bo ruch narodowościowy przed 1986 rokiem był tam prawie martwy, w porównaniu z tym co się działo na Ukrainie


Powtarzam.W Rosji (A wcześniej w ZSRR) nie doszło do zamknięcia żadnej elektrowni jądrowej w wyniku prostestu społecznego.
No i przeceniasz polityczne konsekwencje Czarnobyla.


Przejrzyj co nieco na temat historii współczesnej Białorusi. Ja jestem po paru lekturkach, więc nie ssę z palca. Oczywiście niepodległośc Białorusi to nie tylko czarnobyl, ale od niego zaczęły się protesty Białorusinów i ich konsolidacja - walka o prawa itd. Nie protestowali mimo wszystko razem z innymi Ukraincami i Rosjanami, tylko rządali uwolnienia się od Rosji, drugim czynnikiem były Kuropaty, ale zbaczam z tematu. Do zamknięcia elektrowni jednak rzeczywiście nie doszło.

Cytat: "Przykuta"


ale podobna awaria  USA nie była nawet w połowie nagłośniona w taki sposób.


Podobna Na skalę 20 razy mniejszą chyba...[/quote]

Oj, chyba nie ten rząd wielkości
eni vidi wiki