trawa

Autor Wątek: DEVOURERSI-co wy na to???  (Przeczytany 48625 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jaskier

DEVOURERSI-co wy na to???
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 18, 2004, 09:03:59 pm »
Dawno się na tym temacie nic nie działo więc wrzucę dwie rozpiski do oceny :)
Oto i one:

1. 300 pkt
Kasser
Master of Carnage + Favour of the Ophants
2*Eclipsant
Tyrant of Vile - Tis

Komentarzyk autora  : rospiska trochę hazardowa, nastawiona na maximum mocy niszczącej, mogąca nie przetrwać długiej wymiany ciosów. Wszystko co tu mamy potrafi potężnie ugryźc: Kassar który jako scout będzie polował na wrogich magów (ma dużą inicjatywkę więc wygrywany rzut, dzięki fencerowi ustalamy trudność na 2 i za dodatkowe kostki obniżamy atak do 0 - mamy 6 kości ataku - pokażcie mi maga który to wytrzyma  . Podobnie rozprawiamy się z innymi nie herosowymi dużymi jednostkami. na herosów co innego bo mają ciągłą obronę i kontrataki więc mogłoby się to kiepsko skończyć...), Master of Carnage z podpakowaną czarem inicjatywką i ew dodanym implacable/1 ze swoimi 4 kościami w ataku też do cieniasów nie nalerzy... , Eclipsantki z assasinem i swoimi sztukami walki również są nastawione na maksymalne zaszkodzenie wrogowie ale dzięki Black Veilowie mogą się również skutecznie bronić (swoją drogą cudowna, uniwersalna jednostka, no i w dodatku jakie figsy... mniam  ). A Tyrant??? ten koleś ma takie szokujące sttystyki jak na swoje punkty że chyba nie wymaga komentarza...  

2. 400 pkt
Managarn
Kasser
Master of Carnage + Favour of the Ophants
2*Eclipsant
Tyrant of Vile - Tis

Komentarzyk autora  : to jest oczywiście wersja poprzedniej na 400 pkt. Managarn służy do kasowania największych sukinsynów (z Black Veilem) lub masowego wycinania troszek mniejszych (z sabatem) jak to działa? już tłumaczę: po pierwsze poświęcamy jedną z kości na zdolność i za pozostałe 2 wykonujemy master strajki po uprzednim dopakowaniu kilku punktów furii przez MoC'a. im większy sukinsyn tym ich więcej. policzcie sobie jakie ona ma w tym osiągi to wanm się włas na głowie zjarzy  

Komentarzyk autora do obydwu rozpisek  : Jakie są ich plusy to już wymieniłem, teraz o minusach: pierwszym i najważniejszym jest ilość modeli: 5 na 300 i 6 na 400 to rzut na taśmę. Konfra jest grą w której najpewniejszą taktyką jest zarzucenie przeciwnika mięsem, a tutaj nie ma takowego - same elitarne oddziały. Będę to musiał nadrobić mogilnością, udeżaniem w pojedyncze punkty i szybkim ich eliminowanim zanim nadciągną posiłki  Do tego jedyną obroną prxzed magią jest w sumie... Kassar  , ale sądzę że przy umiejętnym wykorzystaniu go powinien wystaczyć, a nawet dać dużą przewagę przeciwko takim armią jak moja wersja archeonu (trzech herosów i kilka ghuli) gdy uda się zaatakować w 1 turze w maga  . kolejnym dużym prblemem jest katastrofalna dyscyplina: 3 , bo wygrywanie rzutów taktycznych jest tutaj nawet bardziej ważne niż w innych armiach  .
No to chyba tyle jeśli chodzi o moje spostrzeżenia na ten temat. Proszę was o konstruktywną krytykę (wcale nie mówię że zwykle taka nie jest...   ) i porady.\

(były już one swego czasu zamieszczone na forum katedry ale mały tam ruch i co za tm idzie mało oceniających więc przekonwertowałem tutaj  :) )

Offline BeRsErK

DEVOURERSI-co wy na to???
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 18, 2004, 10:19:12 pm »
"mamy 6 kości ataku - pokażcie mi maga który to wytrzyma "

Pokaż mi Kassara, który z wytrzymałością 6 przetrzyma najpierw turę magi ;) :D  :twisted:

Offline Maru1

DEVOURERSI-co wy na to???
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 18, 2004, 11:53:21 pm »
zawsze mozna wystawic go poza linja wzrokui twuj mag moze mu naskoczyc - bo go niewidzi - problem w tym jak zmusuic go by pobiegł ten jeden cm dalej

BTW - od tego jest prowler - sztrzela dalej niz biega :D (poza tym wolał bym ze skałtów wystawic Gobole (jesli maja ) lub Landrynki od DrunuW (jakos takos urzyteczniejsze od Kessara i w liczbie 3za tyle samo p (co sumasumarum takiemu magowi trudniej zatłuc) - kturego niema proksów nie lubie (a landrynki bąda :)  )

Kessar jest do ubijania cherosów a z magami idzie mu gorzej - hyba ze to magowie defensywni (bo np taki masterek karnadzu lub bysra mogli by sie okazac za silni nawet w hend to hend - meliadorn tysz wzasadzie - jedyna nadzieja na tym ze by na krytyku wyladowali potem cienko czarowal z tym -3 modyfikatorem)
poza tym kardzy fajerowy czarus jesli sie nie myle moze urzywac Arows of Hekate a to moze sie zleskonczyc dla wiekszosci skałtów

co niezmienia niczago ze na wilczkowego Prowlera czekam bardzo mocno (a swoja droga Mengram tysz bym hentnie ujzal w polsce :(  )
rup Bellamy'ego szczerniały i suchy
Wisi pod Kingston, aż brzęczą łuńcuchy

Offline Overkill

DEVOURERSI-co wy na to???
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 19, 2004, 02:00:34 am »
1234567890987654321

Offline Vallarr

DEVOURERSI-co wy na to???
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 19, 2004, 07:36:28 am »
Maru - tu chodzi o to ,ze jak bedzie w btb , to najpierw jest tura strzelania z faza magii - jak mag ma jakies czary offensywne , to kassar nie ma prawa tego przezyc ;)
Co do czarowania , to przy rzucaniu czarow nie ma modyfikatorow od ran ;)
I was born of a scorpion's mind"
Tony Iommi - "Flame On"

Offline BeRsErK

DEVOURERSI-co wy na to???
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 19, 2004, 12:30:49 pm »
Oj Maru, Maru :giggle:
To co napisał Vallarr to prawda i właśnie na tym polego wyższość maga nad Kassarem, polecam uważniejsze przeczytanie zasad ;)

A Prowlera proszek nie działa np. na moją Azalytkę i wtedy też może dojść do bolesnego rozczarowania :D

Offline Jaskier

DEVOURERSI-co wy na to???
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 19, 2004, 02:49:49 pm »
zapomnieliście chyba o jednym :)
jako że jest scoutem, to zanim się nie ruszy nie może być celem czarów, strzałów itp. a z jego szybkością nie będzie cyba problemów z wystwieniem go tak, żeby był poza zasięgiem marszu poszczególnych jednostek :P

Offline BeRsErK

DEVOURERSI-co wy na to???
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 19, 2004, 10:20:54 pm »
Nie, nie zapomnieliśmy o tym ale rzecz była nie o polowaniu maga na skautów tylko o ewentualnej szarży Kassaras na maga 8)

Offline Maru1

DEVOURERSI-co wy na to???
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 20, 2004, 12:09:17 am »
szarrza  Kissiela na Maga to absurd (bo rzadko sie j a przerzywa) alez prowlerkiem to miałem na myśli stanie i robienie zadymyw celu osłony wlasnego wojsca nie szarże (zreszta Elfik z boxa wilkowego hyba najleprzy do tego tylko zeby jeszce tak biegal te 15 cm to by boski był :)

a co do Devorverów za skałta - ja tam przy Lanfaustynkach obstaje - bo 3 nie 1
rup Bellamy'ego szczerniały i suchy
Wisi pod Kingston, aż brzęczą łuńcuchy

Offline Maciej Skowronek

Rozpruwacze - reaktywacja
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 31, 2004, 08:40:38 pm »
chciałbym reaktywować temat wypowiedzi o rozpruwaczach, zamieszczone tutaj wcześniej wypowiedzi były w większości sprzed wyjścia tej armi w Polsce.
Ja jestem początkujacy i jeszcze nie miałem okazji zagrać na razie kupiłem sobie (głównie ze względu na wyglad figsów) Head huntera, wojowników krwi i Master o carnage niedługo dostane też tyranta.
Mam prosbę do tych co juz Rozpruwaczami grają o opinie na tematy:
1. opinie na temat jednostek (może na razie tych dostępnych w Polsce) jak je wykorzystywać, jaki jest ich potencjał i co o nich sądzicie.
2. taktyki gry i rozpiski
3. co warto byłoby aby weszło z figsów jeszcze niedostepnych w polsce.
4. itd.  (jak to się mówi "tematów jest wiele")
ja głównie na razie bedę grał z bratem (wolfeni) nie chciałbym walić głową w mur dlatego proszę o poradę :wall:
Myślę że kilku nas w Polsce jest i dyskusja może być cekawa
pozdr
aciej "Szyszko" Skowronek
.
" Byłem tu - C'tan ! "

Offline Mephistion

300 punktów
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 01, 2004, 07:39:32 pm »
Ja w armi na 300 punktów wystawiam:
Tyranta-nie pytajcie czemu
Hunter of Vile Tis-bo ma scouta i wiekszy zasieg broni
2 Veraciusów-dobrze sie bronią,przekonałem sie ostatnio (4 tury stał i odbijał ataki Vestalki i Warriora)
3 Warriors of Blood (oburęczność,boska rzecz)
Master of Puppets...tzn. Carnage (z jakimś czarem wspomagającym).
Co o tym sądzicie?

Offline Alchemik

DEVOURERSI-co wy na to???
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 01, 2004, 07:52:09 pm »
Mi się podoba, ale w devach jestem "lajkonikiem" :) na razie planuje wstawienie eklipsantki do swojej zielonej bandy. Czy 3 Warriors of Blood to nie za malo zapychaczy?
Konfrontacja"
Oficjalna strona www.mythos.pl
Strona Smoczej Gwardii
Redaktor Naczelny bitewniaki.polter.pl

Offline Maciej Skowronek

rozmyślania o jednostkach
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 01, 2004, 08:58:18 pm »
co sądzicie wystawieniu dwóch tyrantów , tyrant jest tak świetny że mnie to kusi?

Mam pytanko o KALYAR'a mnie się wydaje ze za te punkty gość jest troche słaby zresztą widać to bo nikt go w rozpiskach nie podaje. a może można go jakoś wykorzystać

I jeszcze jakie jednostki chcielibyście aby pojawiły sie w sprzedaży, ja myślę o panienkach do Devków, assasinki sa fajne :-)
aciej "Szyszko" Skowronek
.
" Byłem tu - C'tan ! "

Offline Maciej Skowronek

Re: 300 punktów
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 01, 2004, 09:01:13 pm »
Cytat: "Mephistion"
Ja w armi na 300 punktów wystawiam:
Tyranta-nie pytajcie czemu
Hunter of Vile Tis-bo ma scouta i wiekszy zasieg broni
2 Veraciusów-dobrze sie bronią,przekonałem sie ostatnio (4 tury stał i odbijał ataki Vestalki i Warriora)
3 Warriors of Blood (oburęczność,boska rzecz)
Master of Puppets...tzn. Carnage (z jakimś czarem wspomagającym).
Co o tym sądzicie?


ja składam podobną rozpiskę tyle że chciałbym huntera zamienić na assasinkę ale jeszcze jej w polsce nie ma
aciej "Szyszko" Skowronek
.
" Byłem tu - C'tan ! "

Offline Maciej Skowronek

ekstremalne rozpiski?
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 02, 2004, 08:33:02 pm »
widzę że wogóle nie ma zainteresowania tym tematem (piszę trzeciego posta pod rząd) - nie ma graczy do Devourerów??

I tak zadam pytanko, czy ktos testował skuteczność takich ekstremalnych rozpisek na 300 pkt.

10*Voracius Warrior
albo
8*Voracius Warrior
+ Tyrant
nie wiem czy fajnie by sie tym grało ale chyba byłoby to skuteczne.
zauważcie ze niezależnie od tego jaką kartę wyciągniecie można poruszyć dowolne jednostki, a w walce nie są najgorsi za te swoje 30 pkt.
aciej "Szyszko" Skowronek
.
" Byłem tu - C'tan ! "

 

anything