Autor Wątek: DEVOURERSI-co wy na to???  (Przeczytany 49342 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Alchemik

DEVOURERSI-co wy na to???
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 02, 2004, 08:41:45 pm »
Oj nie odpowiadamy, gdyz wiekszosc z nas ma male pojecie o tej armii (w Polsce pojawiła sie chyba zaledwie przed dwoma miesiacami:) Ja zastanawiam sie tylko nad mozliwosciami wepchniecia Rozpruwaczy na support do mego orczego stadka.

Co do 8 czy 10 Voracious to nie jest tak kolorowo, gdyz po dlugich bojach i sporach i dokladnym przeczytaniu faq, stwierdzilismy ze i karty i modele przez rozgrywka trzeba wyraznie oznaczyc by pozniej wiedziec dokladnie ktore sa aktywowane, tak wiec sorki:)
Konfrontacja"
Oficjalna strona www.mythos.pl
Strona Smoczej Gwardii
Redaktor Naczelny bitewniaki.polter.pl

Offline BeRsErK

DEVOURERSI-co wy na to???
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 02, 2004, 09:01:05 pm »
Z 10 Vorasiami jest ten problem, że nie maja dyscypliny i przeciwnik wykorzysta to bez trudu rozgrywając to tak aby przy każdym pojedynku mieć ciągle przewagę liczebną po ruchach pościgowych.

W zasadzie nie widzę tu żadnych fajerwerków - rozpiska nastawiona praktycznie na parcie do przody i łatwo to daje się wykorzystać.


No i na koniec - NUDA :bored:

Offline Maciej Skowronek

10 * voracius
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 03, 2004, 10:38:29 am »
oczywiście że nuda, ja nigdy bym czymś takim nie grał ale pytać warto dla podstaw teoretycznych. Przypomnian to co napisałem kilka postów wcześniej - nie grałem jeszcze ani razu i zagram dopiero około połowy kwietnia.
moja pierwsza rozpiska będzie wyglądać tak
Tyrant
2*voracius warrior
3*warrior of blood
Master of Carnage
Head Hunter

razem chyba 303 pkt., nie wiem jak się to sprawdzi ale takie figsy będę mieć
Master of Carnage i Tyrant bedą robić za główną siłę uderzeniową a Warriors of blood mają blokować (z oburecznnością to chyba dobrze wychodzi)
Problem jest taki że nie tylko nie znam armi ale od strony praktycznej nie znam też samego systemu.
Chciałbym żeby cokolwiek weszło jeszcze do Devourerów (i tak kupię wszystkie figurki do nich) żeby było z czego wybierać do rozpiski. Obecnie na 300 pkt. trzeba wziąć prawie wszystko co wyszło
aciej "Szyszko" Skowronek
.
" Byłem tu - C'tan ! "

Offline BeRsErK

DEVOURERSI-co wy na to???
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 03, 2004, 01:30:22 pm »
Grałem na Inkwizycji przeciwko bardzo podobnej rozpisce(tz. tam było na 350 i Maciek dodał w sojuszu skautujące Drunetki), wydaje się oki ale z drugiej strony dość szybko pozbawiłem strzelaczami jego głównej siły uderzeniowej i w rezulktacie przegrał. Musisz na polu walki kombinować by ciągle Devki walczyły z max. 2 przeciwnikami naraz - w takim zestawieniu ich wysoka obrona zapewni im bezpieczenśtwo a dobry atak powoli wykrwawi wroga.
Huntersem proponuję wyławiać komad grupy i słabszych charakterów z liderką - w armiach z odwagą może Ci to dać kilka modeli uciekajacych z pola walki i w rezultacie zniwelować przewagę przeciwnika(która będzie w większosci bitew 8) ).
Z tą rozpiska najlepiej się ustawić tak abyś w 2 turze mógł już zaszarżować - dłuższe kombinowanie może Cię kosztować bolesne rany od strzelaczy(Devki = duży cel)
To są oczywiście moje luźne spostrzeżenia - nigdy nie grałem ani Wilkami ani Devkami i wbrew temu co mówiono na początku wydaje mi się, że armie te są dość trudne do prowadzenia.
Napewno warto by się zastanowić nad taktyka przeciwko ilosciówka takim jak Gobliny z podpakowaną liderką, Midki(wiem co mówie ;) ) oraz Acheron z przewagą 4 i 8 punktowych modeli ;)

Offline Maciej Skowronek

Devki
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 04, 2004, 02:09:16 pm »
ja zacząłem zbierać Devourerów głównie dla figurek i klimatu, a jeśli nie będzie to armia która sama wygrywa - tym lepiej, będzie trzea się postarać ze wszystkimi chyba nie będę przegrwać .
W pierwszej kolejności jestem kolekcjonerem i hobbystą.
aciej "Szyszko" Skowronek
.
" Byłem tu - C'tan ! "

Offline _Wychwethyl_

DEVOURERSI-co wy na to???
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 04, 2004, 05:02:06 pm »
A co sadzicie o takiej rozpie:

Nemetis z Shadow of Beast
3*Warriors of Blood
Head Hunter
Head Hunter
Eklipsantka
Tyran

W miare sporo modeli (8). Mozliwosc teleportacji przed szarzujacym wrogiem - jesli np bedzie probowal okrazyc eklipsantke. Dwaj strzelacze moga zdejmowac co abrdziej upierdliwe dzialka, jakies wieksze skubance itp. ewentualnie mzona by zamiast 2 headhunterow dorzucic jeszcze 3 warriorow.
FB: Wood Elves; Imperium
Konfrontacja: Gryfy, Lwy , Cynwalle,
WH40K: Imperial Guard

Offline Ryogaty

DEVOURERSI-co wy na to???
« Odpowiedź #36 dnia: Kwiecień 04, 2004, 05:50:28 pm »
jedno ale:
Shadow of the beast działa na Faithfulla czyli w tym wypadku na Nemetisa, a eclipsantke już tego nie rzucisz
amten frajer z drugiej strony to odwieczny wróg,
Rozkaz pada, rzucasz granat, on już jest bez nóg.
Miał 20 lat jak ty i chciał rzucić też.
Ty dostaniesz wielki order, z niego tryska krew.

Offline Maciej Skowronek

magia dla Devourers
« Odpowiedź #37 dnia: Kwiecień 05, 2004, 07:15:26 pm »
zastanawiam się nad dodaniem magii do Devków, a ze nie ma jej w armi za dużo myślę o supporcie.
Co polecacie chciałbym coś taniego (przede wszystkim taniego) i w miarę pomocnego (głównie ma być do przeciwdziałania innej magii)
aha i czy sadzicie że to ma wogóle sens??
aciej "Szyszko" Skowronek
.
" Byłem tu - C'tan ! "

Offline cielaq

DEVOURERSI-co wy na to???
« Odpowiedź #38 dnia: Kwiecień 05, 2004, 08:32:56 pm »
Co do przeciwdziałania wrażej magii - to nie WFB, tu żeby rozproszyc czar, trzeba być w jego zasięgu. Najprostrzy (choć nie zawsze) i najpewniejszy sposób, to zaciukać wrogiego maga ;)
Sprawiedliwość? Kto szuka sprawiedliwości? Zaprowadzimy naszą własną sprawiedliwość - zwyciężając lub ginąc."

"If I advance, follow me! If I fall back, kill me! If I die, avenge me!"

Offline Maciej Skowronek

magowie a Devourersi
« Odpowiedź #39 dnia: Kwiecień 06, 2004, 06:49:58 pm »
chyba masz rację, to zresztą za drogo wychodzi - może lepiej jakiś scoutujacy kiler na magów :twisted:
ale tu tez nie wiem w co zainwestować?
aciej "Szyszko" Skowronek
.
" Byłem tu - C'tan ! "

Offline veyDer

DEVOURERSI-co wy na to???
« Odpowiedź #40 dnia: Kwiecień 06, 2004, 07:08:33 pm »
Najlepiej w czarne laski...  ;)
b]Dystybutor systemu Confrontation[/b]
(A co? Nie mogę mieć takiego podpisu? Jak każdy to każdy :P)

http://forum.mythos.pl - Oficjalne Polskie Forum Konfrontacji i Rag'Naroka.

Offline Maciej Skowronek

??????
« Odpowiedź #41 dnia: Kwiecień 06, 2004, 07:53:10 pm »
no dobra a co to są czarne laski (na razie jeszcze nie grałem więc jestem teoretykiem - do połowy kwietnia)
aciej "Szyszko" Skowronek
.
" Byłem tu - C'tan ! "

Offline BeRsErK

DEVOURERSI-co wy na to???
« Odpowiedź #42 dnia: Kwiecień 06, 2004, 07:58:03 pm »
Będę strzelał - Drunowe Lanyfki - zrezygnujcie - w ogóle się nie sprawdzają w połaczeniu z Devkami - grałem z takim miszmaszem już ze 3 razy i za kazdym razem Lanyfki "dawały ciała" ;)
Po prostu lepiej już wziąść sobie 2 goblińskich gazowników jako osłonę przed czarami i strzelaczami.

Offline _Wychwethyl_

DEVOURERSI-co wy na to???
« Odpowiedź #43 dnia: Kwiecień 06, 2004, 08:03:32 pm »
Cytat: "veyDer"
Najlepiej w czarne laski...  ;)


veyDer jest za przyjaznia Polsko-Murzynska   :P
FB: Wood Elves; Imperium
Konfrontacja: Gryfy, Lwy , Cynwalle,
WH40K: Imperial Guard

Offline veyDer

DEVOURERSI-co wy na to???
« Odpowiedź #44 dnia: Kwiecień 06, 2004, 08:14:41 pm »
No z Czarnego Lasu przecie są...  :lol:

Moim zdaniem najlepsza opcja ze skautem (jedyna?) dostępna dla Pożeraczy...
b]Dystybutor systemu Confrontation[/b]
(A co? Nie mogę mieć takiego podpisu? Jak każdy to każdy :P)

http://forum.mythos.pl - Oficjalne Polskie Forum Konfrontacji i Rag'Naroka.

 

anything