O portalu i jego forum (www.gildia.pl) > Wszystko o Forum i prawach na nim obowiązujących

Usuwanie postów i tematów

(1/5) > >>

rademon:
Może mi się zdaje, ale chyba od czasu do czasu ubywa postów i tematów. Zmienia to automatycznie liczbę postów u użytkowników.

Czy moje obeserwacje są słuszne? Jeśli tak, to czemu tak się dzieje i kto o tym decyduje?

SzAjBuS:
Jesli znikaja ttematy to i musza posty znikac, prosta zaleznosc : )
Odpowiedzialni za to sa moderatorzy  danego forum (zawsze pisze kto jest moderatorem).
A dzieje sie tak bo najprawdopodobniej ci moderatorzy maja taki kaprys.

rademon:
Bardzo śmieszne.   :x

Cujo:
Jezeli moderator uzna, ze twoj post/topic jest niepotrzebny/obrazliwy/powtarzajacy sie (niepotrzebne skreslic) wtedy nastepuje usuwanie/zamykanie.

Adam Waśkiewicz:
rademon - w zasadzie na twoje pytanie wyczerpująco odpowiedział już Cujo, ale pozwolę sobie zabrać głos.

Szajbus - usuwanie postów czy tematów nie ma nic wspólnego (a przynajmniej nie powinno mieć) z kaprysami moderatorów; z reguły takim działaniem kierują proste i konkretne przesłanki:
 Po pierwsze: utrzymanie spójności tematycznej i odpowiedniego poziomu kultury forum/tematu - jeżeli moderator uzna, że temat nie ma nic wspólnego z tematyką forum, usuwa go; podobnie postępuje, jeżeli wypowiedź "nie trzyma" tematu, lub jest poniżej pewnego poziomu kulturalnego. Jednym zdaniem mówiąc - kasuje bluzgi. Naturalnie, jeśli dana wypowiedź poza bluzgami zawierała także jakieś treści merytoryczne, w dobrym tonie jest zwrócenie się do autora (poprzez maila lub prywatną wiadomość), o usunięcie z wypowiedzi obraźliwych bądź wulgarnych fragmentów, aczkolwiek nie jest to konieczne.
 Po drugie: zwiększenie przejrzystości forum i ułatwienie nawigacji - przekopywanie się przez dziesiątki wypowiedzi nie mających nic wspólnego z tematem bywa naprawdę irytujące. Tutaj, nawiasem mówiąc, muszę zauważyć, że moderatorzy na forum Nowej Gildii charakteryzują się generalnie o wiele większą tolerancją, niż ta, do której przywykłem na innych forach. Stąd zresztą moje kilkakrotne napomnienia do różnych dyskutantów (których z imienia tudzież nicka wymieniać nie będę) o ograniczenie zbędnych wypowiedzi do minimum i nie zaśmiecanie forum.
Analogicznemu celowi służy także usuwanie postów/tematów powtarzających się. Tutaj także można zwrócić autorowi uwagę przed usunuięciem jego tematu, ale równie dobrze można to zrobić post factum, naturalnie wyjaśniając adresatowi motywy swojego działania. Nota bene ja tak właśnie postąpiłem kasując temat "Ile osób, które znasz, interesuje się tematyką fantasy?" z forum RPG; i autor nie miał do mnie jakichś specjalnych pretensji.

rademon - I nie ma w tym bynajmniej nic śmiesznego.

 Pozdrawiam,
 Adam

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej