trawa

Autor Wątek: FASTNACHTSPIEL, was ist das?  (Przeczytany 6088 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Baylay

FASTNACHTSPIEL, was ist das?
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 26, 2003, 11:24:43 am »
Witam po raz pierwszy na tym forum...
Oczywiście w temacie "Fastnachtspiel"...
Powiem tylko , że ja w komiksach Turka zakochałem się jeszcze , gdy ukazywały się w różnych zinach a o albumie nawet nie myślałem. Fastnachtspiel znam póki co tylko z tej pierwszej wersji , ale już niedługo zamierzam nadrobić zaległości i zakupić obie części z Imago. Jeszcze tylko pytanko: Co z kontynuacją "Sothis"? No dobra , jeszcze jedno pytanko: Dlaczego te komiksy nie są osiągalne w Krakowie?

Offline turucorp

FASTNACHTSPIEL, was ist das?
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 26, 2003, 12:52:47 pm »
odp. 1. "Sothis 3" jest zrobiony do polowy (14 str) ale stracilem serce do tej historii, uklad jest taki, ze jesli to zrobie to jest wydawca (nie Imago :giggle: ), ktory chce to opublikowac, wiec kiedys pewnie skoncze (kurcze, duzo ludzi sie ostatnio o Sothis pytalo, o co chodzi, przeciez to slabe bylo, hmm... chociaz... "Swiat Kropli", 1300 egz. sprzedane, to moze pokoloruje calosc mojego i tez sam se wydam :?, muzyke w tydzien sobie nagram i na CD, jakies animacje flashowe, jakas gierke doloze, duzo pieniedzy zarobie, rzuce prace w fabryce i bede zyl z rysowania komiksow :) )
odp. 2. "Fastnachtspiel" zapewne bedzie dostepny w Krakowie i paru innych miejscach na terenie kraju, ale dopiero od stycznia, przy malym nakladzie, cenie na granicy rentownosci i specyfice tego tytulu, prosze nie spodziewac sie, ze trafi on do szerokiej dystrybucji. Tylko pojedyncze, wiarygodne ksiegarnie :) , jak juz bedzie to dam tutaj znac.

Offline Baylay

FASTNACHTSPIEL, was ist das?
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 26, 2003, 06:59:27 pm »
Sothis słabe... hmmm... nie wypada się wykłócać , ale coś było w tej historii. Mam nadzieję , ze jednak zostanie dokończona. Moze nie ma takiego klimatu jak Fastnachtspiel , ale zdecydowanie chciałbym poznać zakończenie. Tym bardziej , że część druga pod względem rysunku i scenariusza była lepsza od pierwszej. Jeśli trzecia będzie lepsza od drugiej to chyba warto...

Offline turucorp

FASTNACHTSPIEL, was ist das?
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 30, 2003, 01:20:58 am »
no dobra, "Avatarae" jako pierwszy puscil recenzje Fast 2, ciekawy zarzut; "historyjki czesci drugiej nie zaskakuja juz tak swoja roznorodnoscia" :?  zaraz, zaraz, przeciez to nie sa historyjki tylko rozdzialy, takie drobne trybiki, ktore za chwile sie zazebia w jedna calosc.
Fastnachtspiel to powiesc ze wzgledow praktycznych podzielona na kawalki, tak prosze to odczytywac.

Offline Fenrir

FASTNACHTSPIEL, was ist das?
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 31, 2003, 11:56:55 am »
To ja sie jeszcze zapytam - czy mozna zdobyc Sothis 1 w jakis inny sposob, niz zamawiajac Fasta 1 w wysylce ? Bo akurat tego kupilem w dniu premiery i nie zalapalem sie. Czy jest mozliwosc zdobycia tego albumu przy zakupie dwojki ?

Offline turucorp

FASTNACHTSPIEL, was ist das?
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 31, 2003, 03:28:15 pm »
hmm...a kupowales wysylkowo? jeslik tak to jak bedziesz zamawial czesc druga to napisz im maila, ze nie dostales bo byles za szybki :wall: to dobrzy ludzie sa, pewnie dorzuca do dwojki :) , albo jesli bedziesz na WSK, to przed impreza przypomnij mi na priva, przywioze do Wa-wy egzemplaz.
Zakreconego Nowego Roku!

Offline Maciej

FASTNACHTSPIEL, was ist das?
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 05, 2004, 12:41:03 pm »
Ciekawi mnie co też na pleckach Fasta2 powypisywali co poniektórzy... 8)
Te dwa rozzbuDOWANe zdania Birka (na pleckach F1) to była pomyłka!!!

Jeślibyś chciał, to w Znakomiksie była taka fajna rekomendacja.... :lol:
W sam raz na F3 :P
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline wilk

FASTNACHTSPIEL, was ist das?
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 11, 2004, 02:30:45 pm »
Cytat: "turucorp"
(...)za chwile Fast trafi do Matrasu i paru innych miejsc, (...)

Odwiedzilem Matrasa a tam nikt nic nie wie... Mozna sie wiec jeszcze spodziewac Fasta 2 w Matrasie czy mam kombinowac innymi drogami?

Offline turucorp

FASTNACHTSPIEL, was ist das?
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 11, 2004, 11:18:59 pm »
no i przereklamowalem z tym Matrasem :oops: chca taki haracz jakiego nie sciaga zadna inna duza siec :? teraz juz wiem dlaczego ksiazki i komiksy tyle kosztuja, skad sie biora preferencyjne warunki dla stalych klientow i kto na tym zarabia :x , po mnie to zasadniczo powinno splywac (i tak rysuje za darmo) ale dlaczego wydawca ma doplacac do druku zamiast liczyc przynajmniej na zwrot kosztow?
chcialbym zeby nastepny Fast kosztowal ponizej 10 pln ale obawiam sie, ze tak nie bedzie :cry:
Sorry, wszyscy zainteresowani, jestescie skazani na kilka ksiegarni, ktore zdecydowaly sie wziasc Fasta (chyba, ze Matras zejdzie z tym zlodziejskim narzutem)
w Warszawie jest tyle egzemplarzy ilu bylo zainteresowanych (wiadomo gdzie)
w Krakowie Zielona Sowa powinna miec za tydzien (dam znac tutaj jak bedzie)
jest szansa, ze bedzie w Gdyni i Sopocie
czesc ksiegarni komiksowych nie jest zainteresowana zdaje sie? (podobno nie chca dawac zarobic "konkurencji"?, jak Egmont kiedys otworzy swoje saloniki z komiksami to jego komiksow tez nie bedziecie sprzedawac!?)
Optymistycznie, nie ma co :wall: zapraszam do najblizszego AQQ, w chwili olsnienia narysowalem ta sytuacje zanim zaistniala :twisted:
Trzecia i czwarta czesc i tak sie pojawia, beda tez albumy innych autorow bo na szczescie Imago nie wydaje tego dla zysku tylko po to zeby te "dziwaczne, karykaturalne, powykrecane i niezrozumiale komiksy" w koncu ujrzaly swiatlo dzienne w tym wesolym kraju.