Gildia Filmu (www.film.gildia.pl) > Forum Filmu

DVD "Władca Pierścieni" bez DTS ES

(1/4) > >>

CD Jack:
I stało się !!! "Władca Pierścieni - Drużyna Pierścienia" w naszym pięknym kraju będzie niemalże wyjątkiem na skalę światową i nie będzie na nim nagranej ścieżki dźwiękowej w DTS ES. Firma Warner Bros. Poland wydała specjalne oświadczenie w tej sprawie. Szkoda, że dopiero po dociekaniach fanów, czyli po prostu po fakcie. A oto jego treść, którą zamieściła w swoim serwisie PanoramaDVD (www.dvd.pf.pl):

"Z przykrością odebraliśmy informację o rozczarowaniu polską edycją Specjalnego Rozszerzonego 4-płytowego wydania DVD "Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia". Jako dystrybutor filmu wprowadzamy go w jedynym dostępnym dla rynku polskim wydaniu zawierającym wersję angielską audio, Dolby Digital 5.1 EX, polskie napisy, a także polską ścieżkę lektorską Dolby Digital 5.1. Większość dodatków jest dostępnych w języku polskim. Taka konfiguracja kompletnie wyczerpała pojemność dysku. Od wielu tygodni informowaliśmy o takiej konfiguracji wydania zarówno w mediach jak i poprzez naszą stronę internetową. Dodanie polskiej ścieżki lektorskiej oraz polska wersja wybranych dodatków mają istotne znaczenie dla tych wielbicieli formatu DVD, którzy nie znają perfekcyjnie języka angielskiego. Umieszczenie na polskim wydaniu ścieżki dźwiękowej w systemie DTS było niestety niemożliwe. Mimo wszystko zachęcamy Państwa do zakupu polskiej wersji. Kompletne informacje na temat wydania znajdują się na stronie internetowej http://www.whv.pl/wladcapierscieni/ oraz w specjalnym dodatku do miesięcznika FILM (wydanie listopadowe). Prosimy o zasięganie informacji w tych źródłach."

Wszystko niby pięknie, bo wytłumaczenie jakieś jest. Właśnie - jakieś. Niniejszym stwierdzam, że kpi ono z potencjalnego klienta, gdyż tak naprawdę ludzie cały czas byli przekonani o tym, że obiecywany DTS się pojawi. A tu "totalne gucio". Zero informacji na ten temat tak naprawdę nie było. Cały czas na plakatach i w info prasowych były treści przemawiające za tym, że owy DTS będzie. Wydaje mi się, że firma Warner Bros. Poland specjalnie przemilczała tę sprawę. Bo przecież gdyby nie wyszła ona na jaw, to ludzie nieświadomi tego faktu, kupiliby płyty z "Władcą Pierścieni" i dopiero w domu, po włożeniu płytki do czytnika zorientowaliby się, o co chodzi. A kasy nikt od tak sobie nie oddaje za zakupione rzeczy.

Faktem też jest, że w większości krajów (są nieliczne wyjątki) wersja LOTRa z DTS się pojawiła. Czemu Warner nie postanowił wydać dwóch wersji dwupłytowych, jednej z DTS ES, a drugiej bez ze spolszczeniem materiałów dodatkowych ? Pewnie powiecie, że za dużo by to kosztowało, co ? To po co spolszczanie tak ogromnej ilości dodatków ? Wystarczyły by przecież tylko napisy, a kinomaniacy byliby i tak zachwyceni. Zaś w takim wypadku, gdy ktoś próbuje mi sprzedać kota w worku, to zastanawiam się, czy nie zamówić "Władcy" w jednym z zagranicznych sklepów internetowych. A może kasę, którą przeznaczyłem na tolkienowską ekranizację wydam na nowy ciuch... ?

Tak na marginesie, to wysłałem kilka dni temu zapytanie do Warnera w powyższej sprawie i... do tej pory nie dostałem odpowiedzi, tak samo zresztą jak redaktorzy działu DVD w serwisie Panoramy Firm. Czyżby totalna ignorancja ?

Czekam na Wasze opinie w tym właśnie temacie, na forum !

Piszcie co myślicie !!!

--------------------------------------------------------------------------------
------AdIEGO------
[Artur Dobrowolski]
www.dvd.gildia.com
adiego@gildia.com
------NG DVD------

Nie lekcewaz potegi wyobrazni !!!

Wolvie:
Robienie klientow w balona to jedna sprawa ale jesli o mnie chodzi to kompletnie mi to wisi. I tak nie mam szans na odtworzenie dzwieku takiej jakosci :)
Jak ktos nie chce kupowac w Polsce moze zawsze dostac to z zagranicy. Jezeli komus nie zalezy na spolszczonych dodatkach a koniecznie musi zasnobowac sprzetem to droga do sciagania rzeczy z zachodu jest szeroko otwarta :)

Nivelis:
powinny być wydane 2 wersje...
to samo było z kasetami, a teraz można kupić wiele filmów z wersją z dubbingiem lub z napisami/panoramiczną i wszyscy są szczęśliwi.
Wyjaśnij mi jeszcze co to jest ten DTS ES.

Dinki:
Cena 4-płytowego wydania Drużyny Pierścienia jest w Polsce o około 100 zł droższe niż na zachodzie.Według mnie jest to sposób na robienie kasy i oszukiwanie ludzi.

Cujo:
Wlasnie - co to jest ten DTS?
Drugie pytanie - jak jest z tlumaczeniem? Dobre? Wie ktos?
Trzecie - ktora wersje kupic? Z tego co wiem sa 4. Wie ktos z grubsza co gdzie jest?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej