Autor Wątek: Nowosci stycznia.  (Przeczytany 38814 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Anonymous

  • Gość
Nowosci stycznia.
« Odpowiedź #255 dnia: Luty 06, 2004, 07:38:01 pm »
intryguje mnie ta "laska krowie", jako swoisty paradoks  :P

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Nowosci stycznia.
« Odpowiedź #256 dnia: Luty 06, 2004, 08:31:59 pm »
2dope, paradoks to jest jak uderzasz balonikiem w stol i papierek sie od tego zbliza.

Laska krowie to jest parabola. Tez na para, ale jednak cos innego.

A o krowie jest temat na forum zwierzat. :)

A tak bardziej na powaznie, to tak mi sie zrymowalo, nic nie poradze...

 :|
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Anonymous

  • Gość
Nowosci stycznia.
« Odpowiedź #257 dnia: Luty 06, 2004, 09:04:01 pm »
parabola, z tego co pamietam, to inaczej przypowiesc
a tu masz absurd (powiazany z paradoksem wlasnie), nie parabole
http://wiem.onet.pl/wiem/007cf5.html

Offline Crouching Tiger

Nowosci stycznia.
« Odpowiedź #258 dnia: Luty 06, 2004, 09:07:37 pm »
Cytat: "xionc"


Nie twierdze, ze to co pisze to prawda, warto sie jednak zastanowic nad wieloma mozliwosciami. Jesli spiskowa teoria dziejow bylaby prawdziwa, to te zrodla na ktore sie powolujesz (a wszystkie powstaly w XX w., tak samo jak wszystkie strony www - lacznie z moja britannica) nie bylyby wiarygodne.

Przeciez japonskiemu cesarzowi wlasnie o to chodzilo, zeby wszyscy uwierzyli, ze to stara wiekowa tradycja. Byc moze nawet rozgrzebal jakies stare zapiski, zeby uwiarygodnic swoja opcje.

Chodzi mi bardziej o to, czy istnieja wiarygodne zapiski, powiedzmy z czasow sredniowiecza, ktore mowilyby o bushido. Ale to tylko takie luzne mysli. Poszukam czegos wiecej na ten temat, ale na razie sie wylacze. Moze reanimuje ten temat za pare tygodni czy tam kiedys...


 :o  :eek:  :?
Wiesz co...to ja może faktycznie daruję sobie ten angielski...Myślę, że jednak...no...hm...aaaaa dajmy temu spokój!!

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Nowosci stycznia.
« Odpowiedź #259 dnia: Luty 06, 2004, 10:40:49 pm »
Cytat: "2dope"
parabola, z tego co pamietam, to inaczej przypowiesc
a tu masz absurd (powiazany z paradoksem wlasnie), nie parabole
http://wiem.onet.pl/wiem/007cf5.html


No ladnie, widze, ze 'kto mieczem wojuje ten od miecza ginie'.  :lol:
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline wilk

Nowosci stycznia.
« Odpowiedź #260 dnia: Luty 07, 2004, 04:31:04 pm »
Cytat: "Kurczaczek"
Poza tym- caly swiat jest dalej opanowany przez wampiry przeciez, one nawet nie maja czym sie zywic, skoro musza placic za korzystanie z kuchni piekiel...

Bo to jest jak z Regisem z "Widzmina". Krew to dla nich nie pozywienie, a cos jak wódeczka dla nas. Mozna wiec popasc bardzo latwo w uzaleznienie. Dlatego ustanowiono odgorny prikaz majacy chronic ludzi i jednoczesnie posrednio same wampiry przed zgubnym wplywem uzaleznienia od narkotyku ;)

A tak bardziej serio to rzeczywiscie slabszy tom od pozostalych. Nawet rysunkowo :( Ale nie jest tez tak tragiczny jak sie go tutaj przedstawia. Stale punkty programu w postaci skokow, scen lozkowych, bijatyk, krwi, pozerskich fetyszowych wdzianek pozostaly  8) . Jak juz kiedys wspominalem cala seria to taki odpowiednik bardzo dobrze skreconych holywoodzkich sensacyjno - fantastycznych (i odmozdzajacych) produkcji przy ktorych mozna sie zrelaksowac. :)

Offline Kurczaczek

Nowosci stycznia.
« Odpowiedź #261 dnia: Luty 07, 2004, 06:25:43 pm »
Ej, ale wytlumacz mi po co zgineli starzy drapiezcy i reszte zagadek z tego albumu- zgadza sie, ze seria byla jak hlywoodzki filmik, ale ostatni album wprowadza same niejasnosci zamist klarownego endu
...

Offline pitupit

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 484
  • Total likes: 0
  • watchmen's time
Nowosci stycznia.
« Odpowiedź #262 dnia: Luty 07, 2004, 07:39:32 pm »
Cytat: "2dope"
Cytat: "pitupit"
wszystkie świetne.....nawet hory komiks bouqa.....francuzi tesz mają sfojego ennisa jak widzę....


nie wiem, co jest bardziej zenujace: to porownanie czy gwalcenie na sile ortografii


to nie gwałt tylko mały makijasz
nauczyciel angielskiego szuka pracy miedzy gdynia i wejherowem

Offline wilk

Nowosci stycznia.
« Odpowiedź #263 dnia: Luty 07, 2004, 10:11:25 pm »
Cytat: "Kurczaczek"
Ej, ale wytlumacz mi po co zgineli starzy drapiezcy i reszte zagadek z tego albumu- zgadza sie, ze seria byla jak hlywoodzki filmik, ale ostatni album wprowadza same niejasnosci zamist klarownego endu

Glowny zarzut jaki mam do czworki to zbytni pospiech w zakonczeniu i w konsekwencji potraktowanie sprawy po lebkach. Ot np rozpisany na trzy, cztery kadry przyklad konca zywota tego wampira w bialych wlosach ktory byl przeciez jedna z kluczowych postaci w calej serii. A tu raz dwa i trup. Mysle ze wszystko mozna by sprawniej rozpisac na dwa albumy lub chociaz zrobic komiks o ponadstandardowej objetosci.

Na upartego zawsze mozna znalezc wytlumaczenie dlaczego Drago i Camilla zgineli. Moze tu chodzi o jakies przeznaczenie, fatum? Aznar i Vicky chcieli byc nader wszystko wolni, nie zwazajac na cene - to by tlumaczylo smierc Camilli. A Drago, coz, skonczyl dosyc marnie ;) Kazdy przeciez ma jakis kres mozliwosci i wytrzymalosci. Nawet on musial ulec przewadze liczebnej :) No i to byl przeciez podstep by zaprowadzic go do tego wampira starucha....

W kazdym razie wampirza natura wziela gore nad Aznarem i Vicky. Wszelkie wiec wolnosciowe zapedy szlag trafil :)

Offline Kurczaczek

Nowosci stycznia.
« Odpowiedź #264 dnia: Luty 07, 2004, 11:09:01 pm »
Ale co im w tej wolnosci pryesykadyala biedna Kamila, ktora po prostu miala ochote na male co nieco... dosc brutalnz sposob dawania kosza, ech... mozna to bylo lepiej rozwiazac...
...

Offline wilk

Nowosci stycznia.
« Odpowiedź #265 dnia: Luty 07, 2004, 11:40:13 pm »
Cytat: "Kurczaczek"
Ale co im w tej wolnosci pryesykadyala biedna Kamila, ktora po prostu miala ochote na male co nieco... dosc brutalnz sposob dawania kosza, ech... mozna to bylo lepiej rozwiazac...

PONIZEJ SPOILER

Jasne, przykuwajac wczesniej biedna Vicky do lozka i kreslac wielce kuszacy obraz wysysania po trochu krwi przez wiecznosc :P

Nikt w "Drapiezcach" nie jest jednoznacznie pozytywnym bohaterem, w tym dwojka rodzenstwa.

Generalnie jednak zgadzam sie ze mozna bylo to lepiej rozegrac...