Autor Wątek: Covery - te najlepsze i najgorsze  (Przeczytany 44995 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gollum

Covery - te najlepsze i najgorsze
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 27, 2003, 11:17:11 pm »
Obejrzałem Idola światowego i o ile przed emisją miałem Wojewódzkiego za idiotę, o tyle po jego opinii na temat Anglika, co sprofanował "Light my fire" (i dobrego zdania o Norwegu), nabrałem doń sympatii. Za cos takiego, co ów angol zrobił z Doorsami, spadkobiercy Morrisona mają prawo wytoczyć mu proces.

Offline Man Without Future

Covery - te najlepsze i najgorsze
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 28, 2003, 12:25:46 am »
Cytat: "Gollum"
Obejrzałem Idola światowego i o ile przed emisją miałem Wojewódzkiego za idiotę, o tyle po jego opinii na temat Anglika, co sprofanował "Light my fire" (i dobrego zdania o Norwegu), nabrałem doń sympatii. Za cos takiego, co ów angol zrobił z Doorsami, spadkobiercy Morrisona mają prawo wytoczyć mu proces.


Shit! Jak go usłyszałem to miałem ochotę go zarżnąć. Morrison się przewraca w grobie.

Ferrus

  • Gość
Covery - te najlepsze i najgorsze
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 28, 2003, 01:27:12 pm »
Według mnie to idol ow swiatowy wogole ma nieciekawy poziom i mało interesujace postacie.

A profanacja ? Takim zniewiescialym chlopczykom udalo sie wygrac idola w anglii ??? Co jest grane ??? i wogole kto idiote wposcil na scene ??? Disco popowe przerobki doorsow arghh :wall:

Offline Gollum

Covery - te najlepsze i najgorsze
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 28, 2003, 03:07:49 pm »
Cytat: "Ferrus"
Takim zniewiescialym chlopczykom udalo sie wygrac idola w anglii ??? Co jest grane ??? i wogole kto idiote wposcil na scene ???

Tego idiotę wpuścił m.in. inny idiota, który Kubę nazwał kretynem.
Zresztą wszyscy tam występujący nie nadają się do niczego (no, oprócz panieniek z USA i Arabii, które nadają się do innych celów :lol: ), to wszak program dla idiotów, więc nieidiota nie ma prawa go wygrać.

Ferrus

  • Gość
Covery - te najlepsze i najgorsze
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 28, 2003, 06:05:09 pm »
Cytuj
Tego idiotę wpuścił m.in. inny idiota, który Kubę nazwał kretynem.


Hmm, a ja się nie dziwie dlaczego ludzie smieja sie z tzw. 'angielskiego humoru', moze inaczej oni sie nabijaja

Offline Raymond Luxury-Yacht

Covery - te najlepsze i najgorsze
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 28, 2003, 06:31:32 pm »
Cytuj
A od kiedy DP i The Doors nagrali przeboje pop ???


Nigdy eni nagrali przebojow pop. Ich utwory sie nimi staly dopiero wtedy gdy zdobyly popularnosc.

Aha, i prosze was, przestancie gadac ze macie ochote kogos zabic, albo ze oryginalny muzyk sie w grobie przewraca gdy ktos nagrywa tandetny cover. to takie niedojrzale i prymitwyne zachowanie. nie podoba wam sie utwor to go nie sluchajcie, proste. Mi sie np. bardzo nie podobala przerobka A forest The Cure w wykonaniu gownainego duetu Balnk & Jones wiec jej po prostu nie sluchalem.
y name is spelt 'Luxury Yacht' but it's pronounced Throatwobbler Mangrove.

Ferrus

  • Gość
Covery - te najlepsze i najgorsze
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 28, 2003, 07:13:57 pm »
Cytuj
Nigdy eni nagrali przebojow pop. Ich utwory sie nimi staly dopiero wtedy gdy zdobyly popularnosc.


Czyli niezaleznie od gatunku gdy piosenka bedzie popularna staje sie muzyka pop ?? Ciekawa teoria

Offline Man Without Future

Covery - te najlepsze i najgorsze
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 28, 2003, 10:53:47 pm »
Cytat: "Ferrus"


Czyli niezaleznie od gatunku gdy piosenka bedzie popularna staje sie muzyka pop ?? Ciekawa teoria


Ale jaknajbardzie prawdziwa. Tzw. pop oznacza, że ten zespół jest popularny, że słucha go szara masa ludzi, bo jest na topie.

Offline Man Without Future

Covery - te najlepsze i najgorsze
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 28, 2003, 11:02:53 pm »
Cytat: "Man Without Future"
Cytat: "Ferrus"


Czyli niezaleznie od gatunku gdy piosenka bedzie popularna staje sie muzyka pop ?? Ciekawa teoria


Ale jaknajbardzie prawdziwa. Tzw. pop oznacza, że ten zespół jest popularny, że słucha go szara masa ludzi, bo jest na topie.


Cytuj
Aha, i prosze was, przestancie gadac ze macie ochote kogos zabic, albo ze oryginalny muzyk sie w grobie przewraca gdy ktos nagrywa tandetny cover. to takie niedojrzale i prymitwyne zachowanie. nie podoba wam sie utwor to go nie sluchajcie, proste.


Czasami niemożna nie usłyszeć kiepskiego wykonania, a jak się usłyszy to krew człowieka zalewa. Napisałem, że z chęcią bym go zarżną, ale przecież nie kupiłem biletu do Anglii i nie przyszykowałem wiernego Wincherstera do polowań na ludzi. To jest poprostu wyraz uczuć i nic ci do formy tego wyrazu. Niedojrzałość i prymitywność? Nie sądzę. Po pierwsze, bo jest to naturalna forma ekspresji. Po drugie każdy jest niedojrzały przez całe życie.

Ferrus

  • Gość
Covery - te najlepsze i najgorsze
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 29, 2003, 12:09:59 am »
Cytuj
Ale jaknajbardzie prawdziwa. Tzw. pop oznacza, że ten zespół jest popularny, że słucha go szara masa ludzi, bo jest na topie.


Nie zgodze sie - muzyka popowa to taka ktora tworzona jest pod gusta masowki, ktora trafia w tredy i mode.

Doorsi natomiast mode kształtowali tak jak i Deep Purple. jest duza roznica pomiedzy kształtowaniem gust a wchodzeniem im w tyłek primo, a secundo to że jakas piosenka na stale przeszla do kanonu niezapomniaych przebojow nie oznacza z jest to pop. Bo oznaczalo by to ze wrzucajac najwieksze przeboje kazdego gatunku do jednego worka z napisem pop mamy jakis zbior w obrebie jednego gatunku, a przeceiz to nielogiczne.

Offline Clayman_

Covery - te najlepsze i najgorsze
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 29, 2003, 08:15:44 am »
Cytat: "Raymond Luxury-Yacht"
Cytuj
A od kiedy DP i The Doors nagrali przeboje pop ???


Nigdy eni nagrali przebojow pop. Ich utwory sie nimi staly dopiero wtedy gdy zdobyly popularnosc.

hmm,no niedokladnie,twoja definicja ma pewna luke,a konkretnie :kiedy juz mozna powiedziec ze utwor jest popularny?jak bardzo trzeba byc popularnym aby zostac uznanym za popularnego?czy trzeba sprzedac konkretna liczbe plyt?
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Offline Overkill

Covery - te najlepsze i najgorsze
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 30, 2003, 12:06:56 am »
1234567890987654321

Offline Raymond Luxury-Yacht

Covery - te najlepsze i najgorsze
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 30, 2003, 01:52:51 pm »
Cytuj
hmm,no niedokladnie,twoja definicja ma pewna luke,a konkretnie :kiedy juz mozna powiedziec ze utwor jest popularny?jak bardzo trzeba byc popularnym aby zostac uznanym za popularnego?czy trzeba sprzedac konkretna liczbe plyt?


a czy trzeba to definiowac? wydaje mi sie ze to sie po prostu czuje i nie ma zadnej konkretnej definicji. wiem ze to troszke naciagane, no ale tak jest.

Cytuj
Nie zgodze sie - muzyka popowa to taka ktora tworzona jest pod gusta masowki, ktora trafia w tredy i mode.

Doorsi natomiast mode kształtowali tak jak i Deep Purple. jest duza roznica pomiedzy kształtowaniem gust a wchodzeniem im w tyłek primo, a secundo to że jakas piosenka na stale przeszla do kanonu niezapomniaych przebojow nie oznacza z jest to pop. Bo oznaczalo by to ze wrzucajac najwieksze przeboje kazdego gatunku do jednego worka z napisem pop mamy jakis zbior w obrebie jednego gatunku, a przeceiz to nielogiczne.


Piszesz ze cos jest nielogiczne a nastepnie sam sobie zaprzeczasz. Od kiedy pop to gatunek muzyki? czym sie charakteryzuje ten "gatunek" jesli chodzi o cechy typowo muzyczne? czy ma jakies szczegolne instrumentarium? specyficzny wokal? porownajmy: Faith no more - easy i britney spears - hit me baby one more time. oba niezaprzeczalnie sa utworami popowymi. czy maja jakeis znaczace cechy wspolne? nie sadze.

Cytuj
Czasami niemożna nie usłyszeć kiepskiego wykonania, a jak się usłyszy to krew człowieka zalewa. Napisałem, że z chęcią bym go zarżną, ale przecież nie kupiłem biletu do Anglii i nie przyszykowałem wiernego Wincherstera do polowań na ludzi. To jest poprostu wyraz uczuć i nic ci do formy tego wyrazu. Niedojrzałość i prymitywność? Nie sądzę. Po pierwsze, bo jest to naturalna forma ekspresji. Po drugie każdy jest niedojrzały przez całe życie.


no, moze rzeczywiscie troche przesadzilem. ale jakos nigdy nie moglem zrozumiec ludzi wkurzajacych sie na kiepskie wykonanie czyjejs, uznanje za kanon piosenki. ja gdy cos jest kiepskie to tego nie slucham i tyle. ale to jzu mowielm.
y name is spelt 'Luxury Yacht' but it's pronounced Throatwobbler Mangrove.

Ferrus

  • Gość
Covery - te najlepsze i najgorsze
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 30, 2003, 03:06:02 pm »
Cytuj
Piszesz ze cos jest nielogiczne a nastepnie sam sobie zaprzeczasz. Od kiedy pop to gatunek muzyki? czym sie charakteryzuje ten "gatunek" jesli chodzi o cechy typowo muzyczne? czy ma jakies szczegolne instrumentarium? specyficzny wokal? porownajmy: Faith no more - easy i britney spears - hit me baby one more time. oba niezaprzeczalnie sa utworami popowymi. czy maja jakeis znaczace cechy wspolne? nie sadze.


Troche sprostowania

1) pisaliscie ze utwor nie zaleznie od gatunku, jesli zyskuje popularnosc masowa staje sie przebojem pop - to niedorzeczne, wynika z tego ze jesli piosenka bluesowa/thrashowa/poezja spiewana/techno/cokolwiek stanie sie popularne automatycznie jest popem ?
2) cechy popu ? wszystko w jednym, a jednoczesnie nic - wystarczy sie przyjrzec takim pseudo rockowym przebojom produkownym przez Wilki i Gawlinskiego. Po drugie komercyjnosc, wypuszczanie singli tlyko po to by sie utrzymac na listach przebojow. Po trzecie zmiksowane instrumentarium ze wszystkich gatunkow muzycznych
3) mysle jednak ze nazywanie popem tego co robi np Bjork jest obrazliwe dla niej

Zreszta posluze sie znanym od dawna dziennikarzom muzycznym rozroznieniem na 'ambitny ' i 'komercyjny' pop - mysle ze to najlepszy podział.

Offline Raymond Luxury-Yacht

Covery - te najlepsze i najgorsze
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 30, 2003, 04:05:20 pm »
Cytuj
1) pisaliscie ze utwor nie zaleznie od gatunku, jesli zyskuje popularnosc masowa staje sie przebojem pop - to niedorzeczne, wynika z tego ze jesli piosenka bluesowa/thrashowa/poezja spiewana/techno/cokolwiek stanie sie popularne automatycznie jest popem ?


tak

Cytuj
2) cechy popu ? wszystko w jednym, a jednoczesnie nic - wystarczy sie przyjrzec takim pseudo rockowym przebojom produkownym przez Wilki i Gawlinskiego. Po drugie komercyjnosc, wypuszczanie singli tlyko po to by sie utrzymac na listach przebojow. Po trzecie zmiksowane instrumentarium ze wszystkich gatunkow muzycznych


Bardzo to nieprecyzyjne. Pozatym komercyjnosc nie jest cecha stricte muzyczna. A jesli chodzi o zmiksowanie instruemntarium ze wszystkich gatunkow mzuycznych to jest to jaksi absurd ktorego chyba nie przemyslales przed napisaniem.

Cytuj
Zreszta posluze sie znanym od dawna dziennikarzom muzycznym rozroznieniem na 'ambitny ' i 'komercyjny' pop - mysle ze to najlepszy podział.


Czy ambtinosc jest przeciwienstwem komercyjnosci? nie wydaje mi sie.
y name is spelt 'Luxury Yacht' but it's pronounced Throatwobbler Mangrove.