Autor Wątek: Asterix  (Przeczytany 17410 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gollum

Asterix
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 16, 2004, 10:51:17 pm »
Cytat: "darksphere"
Zauważcie, że bardzo podobni bohaterowie istnieją i u nas "Kajko i Kokosz"

Zamachowski jako Kajko i Gnatowski w roli Kokosza i Obelix Depardieu niech się schowają!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Offline Jimmy

Asterix
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 27, 2005, 04:25:01 pm »
"Misja Kleopatra" jest świetna i ma bardzo dobry polski dubbing.
Pierwsza część jak ktoś już mówił to chyba niepotrzebne eksperymentowanie i poprawianie komiksu (czyt. łączenie odcinków i zmienianie humoru). Dobrze, że z drugiej części Francuzi wyciągnęli wnioski ;)
Animacje są fajne, chociaż niektóre są trochę nudne.
Z ciekawostek pamiętam, że była taka nieoparta na komiksie bajka "12 prac Asterixa". Na IMDB wyświetla się, że w 2006 mają kręcić bajkę "Asterix i Wikingowie" a w 2007 film "Igrzyska olimpijskie" - z Depardieu jako Obelixem, ale już nie Christian Clavier jako Asterix... (ale za to Alain Deloin jako Cezar i w jednej z ról... Jean Claude van Damme! :D)

Offline graves

Asterix
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 27, 2005, 07:28:27 pm »
Cytat: "jimmy"
Z ciekawostek pamiętam, że była taka nieoparta na komiksie bajka "12 prac Asterixa". Na IMDB wyświetla się, że w 2006 mają kręcić bajkę "Asterix i Wikingowie" a w 2007 film "Igrzyska olimpijskie" - z Depardieu jako Obelixem, ale już nie Christian Clavier jako Asterix... (ale za to Alain Deloin jako Cezar i w jednej z ról... Jean Claude van Damme! :D)

Wybacz Jimmy :roll: To Są Filmy Animowane, a nie bajki :?
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Bizmut

Asterix
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 27, 2005, 09:12:15 pm »
Powiem jedno co mnie drażni w ankiecie, nie ma opcji wszystko jest dobre.
Zaczne od komiksu i pierwowzoru, to na nim opierały się pierwsze animacje które były świetne, pełne humoru i bicia rzymian :D  jednak były to marne kopie scenariusza i pomysłu Asterixa, w polskiej wersji nie zgadzały się imiona, czasem dodawano nowe postacie i momenty akcji, przyznaje dodawało to fabuje wdzięku i polotu. Ale mylić imiona członków wioski, ile to razy spotkałem się z przekrenconym imieniem żony wodza wioski Dobrominy czy samego wodza Asparanoiksa. To tylko odrobinka ze wszystkich błędów w kreskówce.
Filmy stały na dobrym poziomie (no tu musze przyznać, że Asterix vs Cezar w porównaniu do Misji kleopatra był denny, ale czego moge wymagać po filmie starej daty z małym budrzetem) świetna obsada, dobra gra aktorów i nareszcie nie mylą imion (bardzo spodobało mi się to w Misji Kleopatra), Autorzy scenariusza dodali w tym filmie sporo od siebie, ale zabrakło mi sceny bitki na statku piratów w drodze do Egiptu(jak w kreskówce (jak to do abordażu? Poprostu kurtyna i tyle! :D) fani wiedzą o co chodzi )
Mógł bym jeszcze dużo gadać na temat błędów w Asterix vs Cezar (wogule zmiana fabuły, zupełnie nie tak jak w komiksie, pomieszanie wielu historii), ale nie będe się czepiał jestem fanem Asterixa i Obelixa od dziecka i na komiksach Gościnnego i Uderzo się wychowałem, więc zostane przy komiksach, pierwowzór rulez :D

Offline Jimmy

Asterix
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 27, 2005, 10:32:33 pm »
Cytat: "graves"
Wybacz Jimmy :roll: To Są Filmy Animowane, a nie bajki :?

Kajam się
Nie chciało mi się w kółko pisać "film animowany" to skróciłem to do "bajki" ;)
Od teraz będę pisał "animacje", ok?

Offline krytyk

Asterix
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 10, 2006, 10:09:44 am »
Znalazłem na Gildi taką zapowiedź":
"W najnowszej fabularnej produkcji o przygodach Gala Asterixa - Asterix na igrzyskach olimpijskich - dzielny Gal (Clovis Cornillac) spotka Davida Beckhama, Zinedine Zidane'a i Michaela Schumachera. Słynni sportowcy pojawią się u boku Gerarda Depardieu (Obelix), Alaina Delona (Juliusz Cezar) i Jean-Claude'a Van Damme (Gluteus Maximus) i Claudii Cardinale. Produkcja filmu ruszy latem tego roku, a jej budżet zaplanowano na 78 mln euro. Obraz wyreżyseruje Frédéric Forestier. Zdjęcia kręcone będą w Hiszpanii. Premierę zaplanowano na Igrzyska Olimpijskie w Pekinie.
Hajoo"
Co myslicie o tym pomysle? Jak dla mnie to nie najlepsza koncepcja, zamiast reklamy dla tych gwiazd sportu zdecydowanie wolałbym kolejne filmy ze świata moich ulubionych Galów. "Asterix kontra Cezar" czy "Misja Kleopatra" były fajne, czemu nie ida za ciosem? Kontynuacja byłaby okey. A tak boje sie że siląc sie na orginalność "przekombinuja" i wyjdzie kit. Obym sie mylił. No cóż może chociaż kreskówka o Vikingach bedzie fajna.

Offline Łamignat

.....
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 10, 2006, 11:13:44 am »
Ja zdecydowanie najbardziej lubie serial animowany i komiksy z Asterixem.
Lubię tych bohaterów a animacja z nimi jest jedną z moich ulubionych "bajek".
Co do filmu , to Misja Kleopatra podobała mi się, ale dzięki polskiej lokalizacji, natomiast 1 część filmu jakoś tak srednio mi odpowiada.
Co do nowego filmu to pomysł bardzo przedni, myślę , że można z tyego zrobić cos naprawdę ciekawego i będę na film czekał .

Offline Dwalthrim

Asterix
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 12, 2006, 10:41:03 pm »
Wie moze ktoś czy jest gdzieś dostępny i czy wogóel wyszedł na dvd/vcd "Asterix podbija Ameryke"?
Widziałem tą część kilk razy w tv ale jakos nigdzie nie moge jej zdobyć:/.
Ostatnio można było się zaopatrzyć we wszystkie rysunkowe Asterixy razem z Pania Domu;), niestety bez tego jednego.
JAH RASTAFARAI-SIGMAR HELDENHAMMER EMPEROR I!!!"


Offline Anonimowy Grzybiarz

Asterix
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 26, 2006, 10:53:20 am »
"Asterix podbija amerykę" to   i n a c z e j  "Asterix w Wielkiej Brytani"

Offline Qbiak

Asterix
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 26, 2006, 12:25:10 pm »
Cytat: "Anonimowy Grzybiarz"
"Asterix podbija amerykę" to   i n a c z e j  "Asterix w Wielkiej Brytani"


ekhm, nie sądze

Offline Jimmy

Asterix
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 26, 2006, 01:57:41 pm »
Cytat: "Anonimowy Grzybiarz"
"Asterix podbija amerykę" to   i n a c z e j  "Asterix w Wielkiej Brytani"

W jednym Indianie a w drugim five o'clock - nie wiedziałem, że Indianie pijali herbatkę :lol:

Offline Anonimowy Grzybiarz

Asterix
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 26, 2006, 05:03:19 pm »
Ups...  :roll:  Cos mi sie pomylic musialo... Sory.

Offline Znicz D

Asterix
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 29, 2006, 06:21:01 pm »
Asterix to moim zdaniem jeden z najlepszych komiksów jakie powstały [a już na pewno najlepszym co Europa ma do zaoferowania]. Ma pewną uniwersalną satyrę, świetny humor i genie teksty. W ostatnich tomach nieco się pogorszył. Najpierw Uderzo zabrał się za wplątywanie zbyt fantastycznych wątków [latające dywany, Atlantyda ect.] odchodząc od poprawnego historycznie pierwowzoru a w 2005 dobił wszystkich fanów a w 2005-tym dobił fanów robiąc opowieść o tym jak Asteriks spotkał kosmitów, która by przeszła gdyby nie strasznie uboga fabuła i pewny brak ścisłości w fabule.

              Filmowe Asteriksy z kolei prezentują się znacznie lepiej z każdym nowym pomysłem. „Asteriks i obelisk kontra cezar” niby od pierwowzoru odchodzi [ba! Wycieli kilka wątków z sześciu różnych albumów, skleili je i dorzucili ze dwa własne pomysły] ale jednak ma fajny klimacik, choć nie było takiego popisu z dubbingiem.
        „Misja Kleopatra” z kolei do jedna z najbardziej wypasionych komedii jakie w ostatnich latach widziałem. Wizualne wykonanie śliczne [kostiumy, atmosfera, kolory ect.], gagi przezabawne i bawią widza w każdym wieku, [ w przeciwieństwie do Polskich komedii ani trochę nie zniżają się do wulgarnego humoru czy do bluzg] dubbing świetny [lepsza robota niż w Shreku, zwłaszcza świetne żarty słowne] i mimo paru odstępów fabularnych duchem jest wierny komiksowi i ma sporo z jego ducha.
       Animowane Asteriksy też niczego sobie. „Asteriks Gal” ma cienką animację ale jest niezły. „Asteriks i Kleopatra” robił sam Gościnny i mimo starej animacji humorystycznie jest bardzo dobry. „12 Prac Asteriksa” też robili sami autorzy i jest dosyć dziwny. Przez półtorej godziny filmu częstują nas bardzo inteligentnymi żartami, przyjemną animacją, świetnym ukazaniem swoich bohaterów i dosyć absurdalną ale na pewno oryginalną, fabułą… Po czym w ostatnie pięć minut wywalają totalnie dziwne zakończenie które po prostu do całości nie pasuje i trochę chwieje całość… Mimo wszystko od strony humorystycznej najlepszy Asteriks. Animowane „Asteriks Kontra Cezar” i „Asteriks w Brytani” świetnie oddają komiks, „Asteriks : Wielka Bitwa” niby też ale już słabszy. „Asteriks w Ameryce” spoko ale fabułę ma kiepską, porosty humor, a jego scenarzyści uparli się na robie z Obeliksa głównego bohatera, a co za tym idzie postać Asteriksa nic nie robi przez 3/4 historii z wyjątkiem paru standartowych wstawek.
    No a w maju tego (kończącego się) roku zostałem mile zaskoczony nowym (co tu mówić) wypasionym „Asteriks i Wikingowie” który nie dojść że idealnie oddaje komiks, to ma jeszcze wiele ciekawych nowych pomysłów do zaoferowania. Właściwie jedyna wada taka że trwa tylko godzinę dziesięć.
    A w 2008 do kin wychodzi „Asteriks na Igrzyskach Olimpijskich”. Już doczekać się nie mogę…  
 ;)

Offline Anonimowy Grzybiarz

Asterix
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 30, 2006, 02:34:46 pm »
Asterix na igrzyskach olimpijskich to film fabularny, czy animowany?

Offline Znicz D

Asterix
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 31, 2006, 09:46:24 am »
Fabularny.
Ze starej obsady ma być tylko Gérard Depardieu i ponoć "ten co grał Długowieczniksa w pierwszym". Asteriksa ma grać nijaki  Clovis Cornillac. Będzie znów nowy Cezar Alain Delon [ Cezan prawie nie pojawia się w tym albumie, w filmowe wersji ma mieć ponoć istotną rolę]
Co ciekawe, w filmie mają się pojawić : David Beckham, Zinédine Zidane i Michael Schumacher.
Więcej obsady :
http://www.imdb.com/title/tt0463872/

 

anything