Autor Wątek: Transformers- kultowy serial czy chała???  (Przeczytany 5425 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Oski86

Transformers- kultowy serial czy chała???
« dnia: Grudzień 22, 2003, 07:04:34 pm »
Może ten topic to lekka zakrawa na samobójstwo z mojej strony, bo już czuje, że za chwile zbesztają mnie święte głosy oburzenia, ale co mi tam.
Więc takie jest moje pytanie. Czy uważacie Transformers'y za bajkę bez krzty fabuły i wartości a może za anime z krwi i kości potrafiące zawojować was swym nie możliwym do ogarnięcia klimatem ?? Chciałbym także abyście sie ustosunkowali co do tej serii. Czy ją lubiliście? Jaki był wasz ulubiony bohater? Odcinek? Mieliście zabawki? Itd itp.
Pozdrawiam i nie bijcie za mocno.
e are all gonna die anyway...

Offline wiśnia

Transformers- kultowy serial czy chała???
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 22, 2003, 07:11:21 pm »
z moich mglistych wspomnien z wczesnego dziecinstwa (jak to brzmi  :? przeciez ja nawet pelnoletni nie jestem :P ) pamietam, ze ta bajka mi sie bardzo mi sie podobala, ale nic wiecej :giggle:
e don't need no education
We don't need no thought control
No dark sarcasm in the classroom
Teachers leave the kids alone

Mav82

  • Gość
Transformers- kultowy serial czy chała???
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 22, 2003, 07:48:44 pm »
ale to chyba nie bylo anime ?

Offline Inszy

Transformers- kultowy serial czy chała???
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 22, 2003, 08:37:11 pm »
Ano nie bardzo :giggle:
Ale komiks wydawany kilkanaście lat temu mi się podobał 8)
Z Armadą jest już wiele gorzej (zwłaszcza animowaną) :|
a przykład ten kwaczący kaczor Donald... On nie zna litości. Jest okrutny i bezwzględny. Jeśli nawet dochodzi do jakiegoś celu, to po trupach. Jego prawem jest prawo zemsty.

Offline Oski86

Transformers- kultowy serial czy chała???
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 22, 2003, 08:37:52 pm »
No i wkraczamy....
O ile pierwsze dwa (2) sezony jakie leciały w Tv nie wiem jak rozpatrzyć bo były tworzone przez amerykanów i miały zgoła inną kreskę, to reszta była anime. Po tych czterech sezonach pałeczkę przejeli japończycy, zmieniła się kreska całej serii, stała się ona głębsza, zmieniła tytuł na Transformers:Headmasters. Jednak nie myślcie sobie, że to po prostu inny serial! To była OFICJALNA kontynuacja! Klimat całej sagi został utrzymany i wyszło to chyba na dobrze. Co nie zmienia faktu, że moją ulubioną nadal pozostaje ta wykonana przez amerykanów....sniff aż mi się łezka w oku kręci  :cry:  niech znowu puszczą Generation 1 !!

Swoją drogą to fakt.... Armada jest tragiczna.
Jednak komiks jest fajny.
e are all gonna die anyway...

Offline wiśnia

Transformers- kultowy serial czy chała???
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 22, 2003, 09:09:56 pm »
ostatnio czytalem artykul o tym w Kawaii, ale wolalem sie nie powolywac na to zrodlo :P

czy komiks mozna gdziesz aktualnie dostac w Polsce?
e don't need no education
We don't need no thought control
No dark sarcasm in the classroom
Teachers leave the kids alone

Offline Inszy

Transformers- kultowy serial czy chała???
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 23, 2003, 01:38:09 am »
Armadę choćby w kioskach ;)
Ale stary to tylko gdzieś po antykwariatach czy sklepach komiksowych (zresztą nastąpiły bodajże dwa duże przeskoki w historii i z początku człowiek nie wie co się dzieje) :(
a przykład ten kwaczący kaczor Donald... On nie zna litości. Jest okrutny i bezwzględny. Jeśli nawet dochodzi do jakiegoś celu, to po trupach. Jego prawem jest prawo zemsty.

Mav82

  • Gość
Transformers- kultowy serial czy chała???
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 23, 2003, 03:21:04 pm »
Cytat: "Inszy"
Ano nie bardzo :giggle:
Ale komiks wydawany kilkanaście lat temu mi się podobał 8)
Z Armadą jest już wiele gorzej (zwłaszcza animowaną) :|


mi Armada wydaje sie jakas taka za bardzo mlodziezowa, transformer zmieniajacy sie w deskorolke - bleeee...
a stara serie komiksowa (i rysunkowa) wspominam bardzo dobrze

Offline Pokpoko

Transformers- kultowy serial czy chała???
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 23, 2003, 10:42:44 pm »
stara wersja to KLASYKA...absolutna i ponadczasowa...zadna inna seria potem ni ewzbudza takiego sentymentu w moim otoczeniu...mam w domu jescze ze 4 kasety...*idzie nucąc piosenke tytułowa*..ale armada to chała jakiej mało..szczególnie te ''Czyste",sterylne wręcz ryskunki..nie znosze CG... :cry:

Offline Silencer

Transformers- kultowy serial czy chała???
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 26, 2003, 09:29:57 pm »
Więc ... Pamiętam... co sobotę na SkyOne, zanim gnoje go zakodowali.. Jakie zafajaste były te roboty... Miodzio...

Ostatnio ściagnąłem sobie kilka odcinków... Na 5 dosłownie 1 sie jako tako trzymał kupy ... Moje dawne uwielbienie wzg. w/w serialu mozna tłumaczyć chyba tylko ówczesnym niskim poziomem znajomości angielskiego... (A moze złe odcoinki trafiłem?)

Po tej krótkiej deliberacji wydaję werdykt: 100% anime... taka kiszka moze być tylko Anime.  :P
size=9]No Mutants Allowed - naj... strona o Fallout
Konspiracja - Postapokaliptyczne i autorskie RPG
Kurier Slawijski - o Wolsungu[/size]

Offline Finfarin

Transformers- kultowy serial czy chała???
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 27, 2003, 01:12:57 pm »
Trnasformesr byli w porządku gdy mialem tak z 8 lta, wtedy byli cudowni :D

Teraz :roll:  Mniej więcej tak jak pszczółka maja

Ale to jest anime.
quote]
"Tolerancja jest cnotą ludzi bez przekonań"
 [/quote]

G.K.Chesterton

Offline Macias

Transformers- kultowy serial czy chała???
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 28, 2003, 10:44:05 pm »
tf-the movie to klasyk,jeden z listy 100 filmow ktore zmienily oblicze kina.do tego swietna rzecz,zajebiste dzielo traktujace o transformerach (choc wole g.i.joe the movie).co do starego serialu (generation 1 )-byl fajny,ale nieco za dlugi i scenarzysci sie pogubili.
armada zaczyna sie robic w porzadku ( mniej-wiecej od momenty "unicron battles") ,choc drazni mnie ten japonski design...transy powinny byc robione jak amerykanskie kreskowy...

Offline rea

Transformers- kultowy serial czy chała???
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 29, 2003, 10:20:40 am »
transformes...tak to była bajka jedyna i niepowtarzalna .ten kilmat i spuścizna po nich zostały do dzis,szczególnie to ich miodne zabaweczki....
te bajki i syk kiedy sie transformowały..... :D

Offline alfista

Transformers- kultowy serial czy chała???
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 05, 2004, 09:00:39 pm »
transformersy z tego co pamietam to nie bylo anime .. dopiero teraz robia to japonce .. a swojo drogo nowa seria nam sie szykuje ... juz w styczniu .. powinna byc o wiele lepsza niz armada ... przynajmije tak wyglada po stronie ... http://www.tv-tokyo.co.jp/anime/transformer_s/
lfi - nie tylko m&a

Offline ANO777

Transformers- kultowy serial czy chała???
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 06, 2004, 10:41:04 am »
ja tam nie wiem co mam myśleć o tym......przynajmnie star foods na tym zarabie i inne takie duperele

 

anything