Autor Wątek: Transformers- kultowy serial czy chała???  (Przeczytany 5426 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline RAG

Transformers- kultowy serial czy chała???
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 29, 2004, 05:54:09 pm »
Eh po perwsze transformers są po części anime. Początkowo miała to być odpowiedz na Robotecha (Macross w odcinkach :P) aż przerodziło się w tasiemca dłuższego od DB. Produkcja ta była kooperacją amerykańsko-japońską (Toei Animations ją tworzylo) a projekty postaci stworzyła Takara. Pierwsze 4 sezony były tworzone na zamówienie amerykanów przez japończków niestety przegięcia w fabule (wskrzeszanie Optimusa kilka razy) zmniejszyły oglądalność TF i pomysł z kontynuowaniem ich jako Transformers Generation 2 nie wypalił. Wtedy japończycy zaczeli tworzyć własną serie która była alternatywą ostatniego sezonu USA. Ogólnie okres ten nazywają fani Generation 1 na który składają się bodajże 7 sezonów, 2 AMV-ki i 2 mini serie a i jeszce film. Potem następuje Beast Wars które było emitowane w TV polskiej. BW było połączone z serią USA z japońską nic nie miało wspólnego. Nastepnie kontynuowano BW w serii Beast machines a japończycy wypuścili BW II (film pełnometrażowy). Potem nadeszedł RID który miał być powrotem do G1 a okazał się kompletną klapą. Obecnie mamy średnią Armade a już w USA leci Energon który podobno bierze twoją głowe i wali nią w ściane (grafa to perełka, pięknie ruszająće się transy itd.)

Więcej info o tej seri możecie zdobyć na http://www.transformers.glt.pl - chyba można tu podawać linki :?: Jeżeli nie to prosze admina lub mod o jego usunięcie.

Offline sivy

Transformers- kultowy serial czy chała???
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 02, 2004, 04:26:44 pm »
Ogladalem "anime" czytalem komiks powiem ze diametralnie sie roznia wole bardziej komiks
 Żyjemy w ciekawych czasach.
- Nie ufami rządowi, nie ufami systemowi warości, nie ufamy mediom i nie ufamy sobie nawzajem! Podkopaliśmy wszystkie autorytety, a razem z nimi, podstawy do nowych!
- "Interesujące" to łagodnie powiedziane.

Offline KitsunE

Transformers- kultowy serial czy chała???
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 26, 2005, 04:07:43 pm »
:D  :D Transformery to zajefajny serial ale szkoda ze do anime sie nie zalicza w koncu jest amerykanskiej prodykci. Ale produkcja nic nieznaczy nadal transformery są zajefajne i nic i nikt tego nie zmieni !!!!!!!!!! :D  :D
ttp://www.allegro.pl/show_item.php?item=53660374!!!!!!!!!!!!!!!!

Offline kingquest

Transformers- kultowy serial czy chała???
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 26, 2005, 07:50:07 pm »
Łee  transformers to beznadziejne anime nie polecam.

Offline Macias

Transformers- kultowy serial czy chała???
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 26, 2005, 09:38:29 pm »
Cytat: "kingquest"
Łee  transformers to beznadziejne anime nie polecam.
a widziales TF:The movie? Bo jesli nie, to nie pitol bzdur.




jesli jednak widziales i ci sie nie podobal to trudno. ;)

Offline KitsunE

Transformers- kultowy serial czy chała???
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 27, 2005, 08:44:15 am »
Cytat: "kingquest"
Łee  transformers to beznadziejne anime nie polecam.



Transformery nie są anime, reżyserem jest amerykaniec powstało w amerykańskim studiu, niema zwiąsku z japonskim anime, prucztego że są animacjami.  :lol: To tak samo jak byś wilka i zająca nazwał anime :lol:


___________________________________ ___________________
transformery oglądałem w dziecinstwie i są zajefajne a zwłaszcza the move
ttp://www.allegro.pl/show_item.php?item=53660374!!!!!!!!!!!!!!!!

Offline Sajuuk'

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 018
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • z'; DROP TABLE profile; --
    • sireliah.com
Transformers- kultowy serial czy chała???
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 02, 2005, 06:58:58 pm »
Cytuj
transformery oglądałem w dziecinstwie i są zajefajne a zwłaszcza the move


The move, that moves your ... :D Wybacz nie mogłem się powstrzymać...

A co do samych transformerów, serial wywołuje u mnie uśmiech pogardy. Nie mam tu na myśli samej tematyki czy fabuły. Chodzi o to wykonanie... animacje czasem po prostu zwalają z nóg. I proporcje też. Ale dla prawdziwego fana to nie jest problem chyba. Shin-Chan też nie wygląda za ciekawie, a nikomu to nie przeszkadza.
"Był to chłopak tak piękny, że nie musiał się nawet myć" - T. Konwicki, "Dziura w niebie"

Offline KitsunE

Transformers- kultowy serial czy chała???
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 03, 2005, 10:31:32 am »
Nieliczy sie jakość tylko ten KLIMACIK a transformery go mają. Ale weź pod uwage, że powstały 13 lat temu :D jak na tamte czasy to był cud techniki. :D
ttp://www.allegro.pl/show_item.php?item=53660374!!!!!!!!!!!!!!!!

Offline Sajuuk'

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 018
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • z'; DROP TABLE profile; --
    • sireliah.com
Transformers- kultowy serial czy chała???
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 03, 2005, 05:46:52 pm »
Polemizował bym :D  Może to złe porównanie, ale "2001 Odyseja Kosmiczna" powstała w roku 1968. Do tej pory wygląda niesamowicie przekonywująco, chociaż liczy już sobie 37 lat(!). Jak ktoś chce to potrafi.
"Był to chłopak tak piękny, że nie musiał się nawet myć" - T. Konwicki, "Dziura w niebie"

Offline Gołąb

Transformers- kultowy serial czy chała???
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 12, 2005, 01:24:53 pm »
Ja tam lubię stare transformery-full kolesi,fajne imiona ,zdolności,a że grafika kuleje to mi nie przeszkadza.Wolę to od japońskich bajeczek gdzie grafika wymiata,ale sami bohaterowie i akcja to dno(dla mnie dno to dragonball gdzie dwuch typa leje sie przez 8 odcinków tysiącem kulek i ciosów,a wkońcu ten dobry wygrywa,używając kulki która z d*** jest nagle 1000 razy mocniejsza od pozostałych-taka japońska telenowela).Tak dla zainteresowanych-odcinki można sciągnać np. przez DC++(na razie mam wszystko z I i II sezonu i oczywiście TF:the movie)-powinno szybciej zlecieć niż np. przez e-donkeye i inne muły(aczkolweik ten pierwszy jest w porzo ale e-mula nie trawię).
So long as there are men there will be wars"

Offline Sajuuk'

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 018
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • z'; DROP TABLE profile; --
    • sireliah.com
Transformers- kultowy serial czy chała???
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 12, 2005, 01:46:01 pm »
Cytuj
Wolę to od japońskich bajeczek gdzie grafika wymiata,ale sami bohaterowie i akcja to dno(dla mnie dno to dragonball gdzie dwuch typa leje sie przez 8 odcinków tysiącem kulek i ciosów,a wkońcu ten dobry wygrywa,używając kulki która z d*** jest nagle 1000 razy mocniejsza od pozostałych-taka japońska telenowela).


Jak to przeczytałem, to prawie spadłem z krzesła :D Co chcesz osiągnąć operując słownictwem "japońskie bajeczki" na forum M&A? Z pewnością nic dobrego. Czy takie są właśnie stereotypy Anime? Obejrzał Dragon Balla i już wygłasza opinię na temat, na który nie ma absolutnie pojęcia. Gołąb, mówię ci, obejrzyj sobie NGE (z kilka razy), i zastanów się nad tym, co napisałeś. Spłycasz Anime do jednego (marnego moim zdaniem) tytułu, dając popis prawdziwej ignorancji.

Sory za tą konstruktywną krytykę, ale nie mogę patrzeć i nie grzmieć jak widzę takie "japońskie bajeczki" i "bohaterowie i akcja to dno" na temat M&A...
"Był to chłopak tak piękny, że nie musiał się nawet myć" - T. Konwicki, "Dziura w niebie"

Offline Gołąb

Transformers- kultowy serial czy chała???
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 12, 2005, 02:07:16 pm »
Sorry,ale nie miałem tego na myśli.OCzywiście są dobre anime(np.hellsing),z tym że w miom odczuciu DB prezentuje właśnie poziom bajeczki dla góra 7-letnich dzieci.Więc sorry bo nie chciałem wyrazić pogardy dla całego anime.Co to jest NGE-czyżby chodzilo o Neon Genesis Evangelion-wybacz ale dla mnie to nie jest dobre anime...ale co kto lubi.
So long as there are men there will be wars"

Offline Maladie

Transformers- kultowy serial czy chała???
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 19, 2005, 09:03:08 am »
Taaa... Transformersy... Z tego co pamiętam to było naprawde świetne anime... jak miałem te 6-7 lat. teraz wolałbym nie oglądać. To tak jak ze starymi grami. Należy je wspominać, ale nie odpalać żeby nie popsuć sobie wspomnień. I ja raczej transformerów nie obejże po raz drugi.

I rozlało się wokół nich kipiące morze Chaosu, krew i kamień płynęły, zlewając się i przybierając nowe, niespotykane formy lecz oni stali nieugięci niczym skała i zmusili je by się cofnęło!

Offline Sztormcia

Transformers- kultowy serial czy chała???
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 19, 2005, 08:08:30 pm »
Ja trafiłam na Transformerów ostatnio w telewizji na cyfrze. Pierwszy odcinek czy dwa były może jeszcze znośne, ale potem było gorzej. Nie trafiło to do mnie zupełnie, ale dobrze rozeznana w tym temacie nie jestem.