Autor Wątek: Tau-Advice needed  (Przeczytany 45071 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mirit

Tau-Advice needed
« dnia: Grudzień 24, 2003, 01:08:41 am »
Witajcie :) .
Defakto zaczynam swą przygodę ( :lol: ) z WH40K, i chciałbym zapytac jaką armię wystawić na 1000pkt. Armia jakąmam obecnie to Tau.

Co mam :

4x Crisis ( głównie z Plasma Rifle, Misile Pod, Shield Generator , na kazdym )

12x Stealth Battle Suit,

2x 12 Fire Warrior,

10x Kroot,

1x HammerHead ( Misile i Rail ),

3x BroadSide ( 2x Misile x Plasma + Shieldy),

Drony ( troche ich jest  :lol: ),

Planuję Kupić jeszcze jeden Box Fire Warriors, ale zastanawiam się czy nie kupic czegos innego .

Jesli ktoś ma pomysł jak dobrze zlozyc z Tego Armię która ma szanse na stole to bede wdzięczny  :) .

Jak do tej pory to uzywalem Stealtów, 2x Crisis, 3xBroadSide, Fire Warriors i Kroot.

Pozdrawiam
t is our shared sense of honour and commonality of cause that unites us and will gives us the power to defeat our enemies.

Offline Pokpoko

Tau-Advice needed
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 24, 2003, 02:48:29 pm »
więc masz dwa oddziały stelthów?nie za dyuzo(chyb aże grasz na samych IG-Tyrki)...kombinacja na krysiach jest fatalna..albo Plasma+Missile+multi albo TL plasma z shieldem(tylko ze aż krzyczy-kosztuje kupe pts-zastrzel mnie!)..jest tez szkoła zeby montowac TL plasme(missile)i bursta..ale ja tego nie lubie...proponuje dokupic Crisisów(tak ze dwa..optymalnie trzy ale nie bądźmy zachłanni :roll: )..albo np.devilfisha..żeby ewakuowac FW w razie potrzeby :oops:

Offline krawat

Tau-Advice needed
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 24, 2003, 03:01:51 pm »
krooci sa moim zdaniem strata pts bo i tak wszyscy ich kroja w combacie
ja osobiscie uwazam ze fire warrior stanowia podstawe klimatu tau wiec nie zalowal bym pts na nich broadside na taka ilosc pts sa za drodzy a drony sa do bani

dziekowa
pozdr
ZAPINAMY

Offline Mirit

Tau-Advice needed
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 24, 2003, 07:01:05 pm »
Dzeiki za podpowiedzi, co do Krotów, to trzymam ich za FireWarriors, gdy przeciwnik podchodzi pod combat, to  krotami robie charge a to jest 3 ataki na kolesiu z S4, wiec nie tak zle :) . Ale bedac szczerym mam ich bo brakuje mi FireWarriors. Co do kombinacji, z Plasma, Misle i Sheld, Plasma na Marinsy, misile na pojazdy ( Rhino ) A Sheld, eh, no instant Kils, denerwuja mnie marinsi z LasCanonami  :cry: . Drony, tez mam bo brakuje Fire Warriors. DevilFish no coz nie wiem czy mi sie to oplaca na rozgryfki turniejowe, badz co badz 90 pts ( tyle ile prawie za odzial Fire, czy 1 crisisa ). Ciezko jest mi to wszystko przemyslec, ale wszystko wskazuje na to aby kupic kolejnego Boxa Fire.

Stealtów mam tyle bo to jest swietna jednostka :) . Ale najczesciej korzystam z 6 w dwóch oddziałach po 3, broadside lepsze od Hamera, bo troops blokue mi LOS a , i trudniej ich zdjac, no ale nie moge strzelac jesli sie poruszę  :( .

Nie wiem czy mi sie oplaca wiecej Crisis bo z tego co wiem, bede mial za duzo pts w Elitach na jednym Modelu ( tak jak twój cytat ' patrz na mnie kosztue wiele pts itp ' ), a jak wiadomo mam swietna bron na piechocie, tylko mnie  :x  jak 24 Fire i 10 Krot strzela do 1 Obileatora Chaosu  trafia X i po 3 turach zabieram mu az 1 Wounda  :x . ALbo jak przez cala gre 3 BrodSide wala do BattleWagon (ork ) i co zrobią , zroba Crew shaken  :x . Mam pecha :( .

Jak ktos ma jeszcze pomysly jak wykorzystac te armie , badz ja rozbudowac, + taktyki na Marines itp ( tam gdzie gram sa prawe sami SM ), to bede wdzieczny .

Pozdrawiam
t is our shared sense of honour and commonality of cause that unites us and will gives us the power to defeat our enemies.

Offline krawat

Tau-Advice needed
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 26, 2003, 01:19:03 pm »
no coz nie pozostaje ci nic jak tylko leciec na statyctyke i tu selth siuty sie przydadza np 2x po 3 hq z tl plasma rifle +fire warrior i the end
a rihnosy raczej nie powinny dojechac przy takim ostrzale gozej tylko jak koles wirnika wystawi bo gdzies w 3 tuze przy twoim pechu i jego szczesciu bedzie rozbicie no chyba ze na taka liczbe pts rozbicia nie ma..
do hq daj jeszcze drony z shildem ewentualnie bodyguards albo maly oddzial crisis
wiecej pomyslow nie mam...
ZAPINAMY

Offline zikreg

Tau-Advice needed
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 30, 2003, 08:20:11 pm »
a co myślicie o czymś takim:

1 Commander Shas'o (HQ) @ 274 Pts
     Fusion Blaster; Plasma Rifle; Shield Generators; Bonded
     Hard-wired drone controller [2]
     Hard-wired target lock [7]
     Hard-wired multi-tracker [10]

     2 Drones @ [30] Pts
          Shield Generator (x2)

     1 Bodyguard @ [92] Pts
          TL Plasma Rifle
          Hard-wired blacksun filter [3]

          2 Drones @ [25] Pts
               TL Pulse Carbine (x1); Shield Generator (x1)

1 Crisis Battlesuit Team (Elites) @ 170 Pts
     TL Plasma Rifle; Bonded

     2 Drones @ [20] Pts
          TL Pulse Carbine (x2)

     1 Shas'vre @ [86] Pts
          Fusion Blaster; TL Plasma Rifle
          Hard-wired multi-tracker [10]

1 Crisis Battlesuit Team (Elites) @ 164 Pts
     TL Missile Pod; Bonded

     2 Drones @ [20] Pts
          TL Pulse Carbine (x2)

     1 Shas'vre @ [83] Pts
          Fusion Blaster; TL Missile Pod
          Hard-wired multi-tracker [10]

11 Fire Warriors (Troops) @ 279 Pts
     Pulse Carbine (x1); Pulse Rifle (x10); Photon Grenades; Bonded

     1 Shas'ui @ [38] Pts
          Pulse Rifle; Markerlight; Photon Grenades
          Hard-wired target lock [7]

     1 Devilfish Dropship @ [110] Pts
          Burst Cannon; Landing Gear
          #Pair of Gun Drones


               2 Gun Drones @
  • Pts

                    TL Pulse Carbine (x2)
          Disruption Pod [5]
          Decoy Launcher [5]
          Seeker Missile [20]

5 Fire Warriors (Troops) @ 97 Pts
     Pulse Rifle (x5); Bonded

     1 Shas'ui @ [37] Pts
          Pulse Rifle; Markerlight
          Hard-wired target lock [7]

5 Fire Warriors (Troops) @ 97 Pts
     Pulse Rifle (x5); Bonded

     1 Shas'ui @ [37] Pts
          Pulse Rifle; Markerlight
          Hard-wired target lock [7]

1 Broadside Battlesuit Team (Heavy Support) @ 227 Pts
     Smart Missile System; TL Railgun; Bonded

     2 Drones @ [30] Pts
          Shield Generator (x2)

     1 Shas'vre @ [117] Pts
          Smart Missile System; TL Railgun; Target Lockers
          Hard-wired drone controller [2]

          2 Drones @ [30] Pts
               Shield Generator (x2)

1 Hammerhead Gunship (Heavy Support) @ 190 Pts
     Ion Cannon; Two Burst Cannons; Landing Gear
     #Targetting Array

     Decoy Launcher [5]
     Disruption Pod [5]
     Multi-tracker [10]
     Seeker Missile [20]
     Pair of Gun Drones [20]

          2 Gun Drones @
  • Pts

               TL Pulse Carbine (x2)

Models in Army: 50


Total Army Cost: 1498

jak na razie to zazwyczaj gram czymś podobnym(tyle że Hammer ma raila i  nie mam devila a warriorów jest w sumie 4sqx6 gości, mniej więcej tak samo złożonych) ale zawsze przegrywam, eksperymenty jak na razie kończyły się tak sobie(dodam że niesprawdzałem hammera z Ionem). Byłbym wdzieczny za rady albo jakąś konstruktywna krytykę.
ouradge and Honour!!!
"Together he and Space Marines Captain  fought the aliens like heroes of legend."  Wariors of Ultramar

Offline zikreg

Tau-Advice needed
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 30, 2003, 08:31:54 pm »
sorki ale teraz musze powucinac te moje listy żeby mnie mr. moderator nie zaszlachtował.   [bez przesady, nie jestesmy az tacy straszni :roll: - jachu]
ouradge and Honour!!!
"Together he and Space Marines Captain  fought the aliens like heroes of legend."  Wariors of Ultramar

Offline Pokpoko

Tau-Advice needed
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 05, 2004, 08:02:00 pm »
dobra-po co tyle dronó?lbo daj je w squady albo zostaw-jedyne miejsce gdzi esie sprawdzjaa to w Stealthsquadach...i nie pakuj wszystkeigo w veteran sierzantów...jak koniecznie musisz miec markery to wex pathfinderów...

Offline Mirit

Tau-Advice needed
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 08, 2004, 01:15:16 pm »
To jest Moja rozpiska na 1000pts.

HQ

Crisis [50] + Plasma Rifle[16] + MisilePod[14] + SheldGenerator[20]
[110pts]

Elite1

6xStealth[6x30] + Bonded[10]
[190pts]

Troops1
12x FireWarrior[12x10] + Bonded[10]
[130pts]

Troops2
12x FireWarrior[12x10] + Bonded[10]
[130pts]

Troops3
12x FireWarrior[12x10] + Bonded[10]
[130pts]

Heavy Support1
BroadSide TL RailGun[70] + Shield[20]
[90pts]

Heavy Support2
BroadSide TL RailGun[70] + Shield[20]
[90pts]

Heavy Support3
BroadSide TL RailGun[70] + Shield[20]
[90pts]

All 960pts.

Jak widac zostało mi 40pts. Nie ma zabardzo co z nimi zrobic, chyba ze ujme komus czegos itp.

Wydaje Mi sie ze jak na rozgrywke turniejową taka lista moze być, cociaz niewiem jakie jest wasze zdanie.

Pozdrawiam
t is our shared sense of honour and commonality of cause that unites us and will gives us the power to defeat our enemies.

Offline krawat

Tau-Advice needed
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 08, 2004, 02:10:24 pm »
do broadside zamiast shilda dal bym drona/y z shildem w razie jak rzut na 4+ ci nie wyjdzie to zeby drona miec w plecy a nie calego broadsidea
ZAPINAMY

Offline Pokpoko

Tau-Advice needed
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 08, 2004, 03:45:34 pm »
1)na boga..daj temu dowódcy Multitrakera...to jakby zapomniec że marines maja boltery...
2)niezłe,..ale mnie nieco brakuje plazm..tylko jeden crisis...
stealthom podnies jednego kolesia do team leadera i daj mu Dwa gun drony-to jedyny squad gdzie taka kombinacj asie sprawdza(masz 20 zamaist 18 strzałów i nie tracisz mobilności żadej z jednostek...)

Offline Mirit

Tau-Advice needed
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 08, 2004, 04:33:50 pm »
Pokpoko sorkas , lider Ma Multitrakera, wliczony w koszta, tylko nie napisałem mu tego :wall: .
Do Stealtów dodam 2 drony , a z Broadside, sciagne, shieldy i dodam drony (ale nie ze wszystkich ).
t is our shared sense of honour and commonality of cause that unites us and will gives us the power to defeat our enemies.

Offline zikreg

Tau-Advice needed
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 12, 2004, 06:58:03 pm »
niezłe, ale ja lubie czołgi i zreguły mam jednego chociaż. A tak poza tym to co w ogóle sądzicie o czołgach Tau??
ouradge and Honour!!!
"Together he and Space Marines Captain  fought the aliens like heroes of legend."  Wariors of Ultramar

Offline Pokpoko

Tau-Advice needed
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 12, 2004, 07:15:16 pm »
tau nie mają czołgów jako takich..transporter jest okej...taka podkręcona chimera z gorszą bronią...a hammerhead to kanonierka(gunship)a nie czołg..i jako taka powinein byc traktowany-nie jako bydle które można dowolnie wystawiac na strzały ale jako ruchomy punkt wsparcia piechoty-polowaniana czołgi...

Offline Mirit

Tau-Advice needed
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 12, 2004, 08:17:45 pm »
A jesli chodzi o wygląd, to całkiem całkiem :) . Tak poza czołgiem / transporterem TAU, ładne z wyglądu są jeszcze ( jak dla Mnie ) RHino (nowy ) Predator Bhall (nowy ) Predator ( z Auto canonem , przypomina usa Bradley  :D  ) LR Crusader, Eldar Speeder (duza wersja bike, a mniejsza Falcona ), to chyba tyle :) .

Teraz to wogole ładne modele wydają, ( mozna sie o konversje pokósic z SM w Rhino bo w starych to za chiny nie wpakujesz 5 SM )

Pozdra
t is our shared sense of honour and commonality of cause that unites us and will gives us the power to defeat our enemies.

 

anything