Autor Wątek: Regulamin i jego brak  (Przeczytany 12032 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Petra Bootmann

Regulamin i jego brak
« dnia: Grudzień 25, 2003, 07:55:32 pm »
No cóż. Naszukałam się, poczytałam i nic. Regulaminu naszego pięknego Forum nie ma! Ani na Ogólnym ani w Ogłoszeniach Administracji. W razie problemów nie ma się do czego odwołać.

Dlatego właśnie proszę Administratorów o sformułowanie zasad Forum. Proszę o zawarcie w nich między innymi:
1) kwestii Awatarów
2) podpisów
3) ustosunkowania się do wulgaryzmów, ortografii i literówek.

Na temat pierwszego z tych punktów pisała już Ad'Ghe'Rheia w temacie Awatary qrde flak [przeklnelabym ale chce byc grzeczna]

Jeżeli Administratorzy uznają, że Regulamin (ogólny) jest rzeczą zbędną na Forum, proszę o uzasadnienie takiej decyzji. Regulamin częściowy znalazłam na Forum RPG i Off-topic, ale są to zasady odnoszące się jedynie do każdego osobno. Czy nie należałoby tego ujednolicić?

Póki co pozostaje jedynie stosować się do zwyczaju, dobrego wychowania i zdrowego rozsądku. A o to coraz trudniej.

Z poważaniem,
Petra Bootmann
zucam kamieniem.

Jankiel

  • Gość
Regulamin i jego brak
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 25, 2003, 09:48:49 pm »
Droga Petro,
Ja natomiast uważam, że bez konkretnego regulaminu forum obchodziło się dobrze przez cały rok swojego istnienia i chyba nie trzeba tego zmieniać. Jeżeli nie odpowiada Ci zachowanie osób na prowadzonym przez Ciebie dziale, interweniuj, upominaj i co tylko uwazasz za stosowne. Tak samo uzytkownicy Twojego działu niech z sugestiami i zastrzeżeniami kierują się do Ciebie, a nie od razu do administracji.
Niestety, każdy z działów ma swoją specyfikę i grono osób z niego korzystających. Rozwiązania, które mi proponowałaś na pewno nie przyjęłyby się na forum wfb, a porządek, jaki chciałabyś widzieć, zamiast pomóc, spowodowałby tylko odpływ użytkowników do innych portali.
Jeżeli potrzebujesz jakiś dowodów na poparcie mojego stanowiska, zerknij tu: http://www.cytadela.pl/modules.php?name=Forums&file=viewforum&f=1
Wybitny przykład nieudolności administratora chcącego kontrolować zbyt wiele spraw (a co ciekawsze fragmenty i tak zostały usunięte). Tego chcesz na Gildii?

Offline wste

Regulamin i jego brak
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 25, 2003, 10:19:12 pm »
Zreszta patrząc na rożne istniejące w sieci i dzialające fora można zauważyć pewien schemat ich rozwouju:
1)Powstaje sobie takie forum jako dodatek do pewnej internetowej witryny.
2)Zaczyna sie rozwijać; jest coraz wieksze, coraz więcej ludzi się na nim udziela, tworzą się różnego rodzaju związki pomiędzy userami i modami, tworzą sie przyjaźnie i nienawiści. Forum dane zaczyna juz nie być JEDYNIE dodatkiem do danej witryny ale czymś na czym ludziom zaczyna zalerzeć.
3)Ktoś - najczęściej moderatorzy czy adminowie postanawiają do tego chaosu i żywotnego bałaganu wprowadzić PORZĄDEK. Chcą aby wszystko było ŁADNIE oraz KULTURALNIE oraz aby na forum nie było NIEWŁAŚCIWYCH LUDZI.
i tutaj dalej zachodzą dwa scenariusze:
a)Userzy daja wyraźnie do zrozumienia Modom, żeby ze swoimi cudownymi planami i geniealnymi pomysłami spadali na drzewa prostować banany albo zaprowadzali je we własnym domu a nie na owym forum. Forum dalej rozwija się lepiej lub gorzej al cos się na nim dzieje i można je potraktować nadal jako żyjący i zminiający się organizm.
b)Element trzymający władze jest na tyle uparty i twardogłowy, że zaprowadza swoje ZASADY oraz zaczyna je egzekwować pod sztandarem PORZĄDKU, KULTURY i ESTETYKI. Forum sobie spokojnie i powoli dogorywa. . . oczywiście nie jest to sprawa stracona i da się to jeszcze zmienić jednak najczęściej Modowie Wiedzą Lepiej no bo przecież sa Moderatorami co z niewiadomych powodów wbija ich w pyche i arogancje (z niewiadomych ? no może niekoniecznie. . .jest to ta sama przypadłość, ktora dotyka kobiety na poczcie. Biedactwa nagle czują sie Ważne).

Oczywiście, możecie sobie wprowadzić te swoje zasady i je egzekwować. Jednak popatrzcie chociażby na działy tego forum i sami zobaczycie, że gdzie moderator miał niespełnione ambicje i sie szargęsił jak grube babsko na poczcie to i wszystko jest bardziej niemrawe i mniej się dzieje a i użytkowników mających coś do powiedzenia coraz mniej. A jak już Forum NG będzie sobie dogorywało to napewno znajdzie sie jakiś dupek pokroju wste, który z uśmiechem na ustach napisze Mądrym Moderatorom: <A nie mówiłem ?>.

wste
edwo słoneczko uderzy
W okno złocistym promykiem,
Budzę się hoży i świeży
Z antypaństwowym okrzykiem.
(...)
Niech się ciężarem tym ze mną
Podzieli któryś z rodaków!
Mój Boże ile tam siedzi
Głupich endeckich pismaków.

Tuwim

Ferrus

  • Gość
Regulamin i jego brak
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 26, 2003, 10:09:57 am »
Cytuj
1) kwestii Awatarów


Doprawdy nie rozumiem, co tak kole Ciebie w oczy. Userow ktorzy maja odrobine wieksze awatary jest moze z 5 - jakos nikt nie przegiol jeszcze granicy dobrego smaku, a i na ladne awatary jest milo popatrzec, a na pewno milej niz na 'galerie portretow z baldur`s gate 2' bo tylko one sie mieszcza i normalnie wygladaja 80x80. Przeciez mozna tak kompresowac pliki ze nawet 140x140 bedzie zajmowaly mniej niz przecietny obrazek 80x80 i bez znacznej straty jakosci - polecam zwlaszcza Pain Shop Pro do takich kompresji, zreszta bardzo popularna przegladarka ifran viev tez cos takiego ma. I nie zapominajmy ze podstawowa rola awatarow - czyli cieszyc oczy uzytkownikow jest spelniona i ponownie nikt tu nie wychodzi po za odpowiednie granice. jakos trzymamy poziom bez regulaminu.

Cytuj
2) podpisów


6 nie nie mozesz miec 7 linijek - tego zabrania regulamin, przekroczyles 247-dmio znakowy limit, dostajesz bana, litosci - naprawde co kole w oczy podpis wste ??? widzialem dluzsze

Cytuj
3) ustosunkowania się do wulgaryzmów, ortografii i literówek.


Zapraszam na dowolne forum punkowe,skinowskie czy jakiekolwiek inne, jeszcze sie okaze ze tu naprawde jest kulturaktorej nie ma co poprawiac odgornie !

Cytuj
Oczywiście, możecie sobie wprowadzić te swoje zasady i je egzekwować. Jednak popatrzcie chociażby na działy tego forum i sami zobaczycie, że gdzie moderator miał niespełnione ambicje i sie szargęsił jak grube babsko na poczcie to i wszystko jest bardziej niemrawe i mniej się dzieje a i użytkowników mających coś do powiedzenia coraz mniej. A jak już Forum NG będzie sobie dogorywało to napewno znajdzie sie jakiś dupek pokroju wste, który z uśmiechem na ustach napisze Mądrym Moderatorom: <A nie mówiłem ?>.


A gdzie moderator w porzadku to i trzyma sie forum i rozwija bez zbednych rygorow np Jankiel

Wste: i dupek i cham i ignorant : )

Offline Adam Waśkiewicz

Regulamin i jego brak
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 26, 2003, 01:09:02 pm »
Najrócej mówiąc jednym zdaniem: co nie jest zabronione, jest (przynajmniej na razie) dozwolone.

 Wymagając przestrzegania pewnych reguł, należy je najpierw ustanowić, w przeciwnym wypadku jedyne, do czego będzie się można odwoływać sugerując (bo przecież nie nakazując) forumowiczom zmianę awatara / podpisu to, jak napisała Petra, dobre wychowanie i zdrowy rozsądek - a tego nie wszystkim forumowiczom staje. Widzieliśmy już podpisy zawierające wulgaryzmy, awatary wysokości ca 300 pikseli i inne tego typu kwiatki - o ile moderatorzy mają władztwo zmieniać i kasować wypowiedzi jakie są zamieszczane na ich forum, o tyle kwestia regulacji podpisów i awatarow leży już wyłącznie w gestii administracji. Niestety, dopóki nie zostaną ustanowione zasady regulujące wielkość i wagę awatarów oraz długość podpisów, jesteśmy skazani na dobrą wolę frumowiczów. Dlatego mi także - nie tylko jako moderatorowi, ale także (a może przede wszystkim) jako użytkownikowi tego forum, zależałoby, aby administratorzy zajęli w tej kwestii jednoznaczne stanowisko.

 Ferrus: Co do nieprzekraczania w awatarach granic dobrego smaku, zajrzyj dwa posty wyżej.
Nie rozśmieszaj mnie argumentami o forach skinów czy innych tego typu miejscach "dyskusji". Nie jest to z cała pewnością poziom, do którego pragnąłbym porównywać forum Nowej Gildii - ale najwyraźniej Tobie wystarczy, by wystawało ono nieco ponad rynsztok.

 wste: Zgadza się, chcę, aby na tym forum było ładnie i kulturalnie, aby nie było na nim chamstwa i pieniactwa, maskujących się niedolnie jako wolność słowa czy równie szczytne ideały.

 Pozdrawiam,
 Adam

Jankiel

  • Gość
Regulamin i jego brak
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 26, 2003, 01:57:57 pm »
Co do awatarków, wystarczy zlikwidować możliwość zamieszczania odnośnika do obrazka. Jeżeli chodzi o podpis, PW do użytkownika (w uzasadnionych przypadkach) przeważnie wystarcza.

Ferrus

  • Gość
Regulamin i jego brak
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 26, 2003, 06:12:23 pm »
Cytuj
Nie rozśmieszaj mnie argumentami o forach skinów czy innych tego typu miejscach "dyskusji". Nie jest to z cała pewnością poziom, do którego pragnąłbym porównywać forum Nowej Gildii - ale najwyraźniej Tobie wystarczy, by wystawało ono nieco ponad rynsztok.


(czujac sie unizonym do roli 'gbura') A czy gildii zalezy na stagnacji i kastracji czegokolwiek co wymknie sie po za wzrok moderatorow ???

Cytuj
aby na tym forum było ładnie i kulturalnie, aby nie było na nim chamstwa i pieniactwa, maskujących się niedolnie jako wolność słowa czy równie szczytne ideały.


i bezpłciowo ??? Wbrew pozorom wolnosc slowa to szczytny ideal, to ze do niego wiekszosc nie dorosla nie jest moim problemem ?

Offline Silencer

Regulamin i jego brak
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 26, 2003, 09:21:14 pm »
Cytat: "Ferrus"
Wbrew pozorom wolnosc slowa to szczytny ideal, to ze do niego wiekszosc nie dorosla nie jest moim problemem ?


Ależ jest, jest... Bo i Ciebie, nolens volens, będą kłuć w oczy wulgaryzmy... A nie daj Boze, którys się znadzie przy Twojej ksywce.

Co do ortografii: Starajcie sie ludzie... czy to tak cieżko?? :(

Co do avatarów: Powinien być ogranicznik co do wielkości (żeby sie łądowały w rozsądnym czasie) i *szerokosci* - zeby nie rozpyczały tabelek. Obecny limi uważam za mocno niewystarczajacy , powinno być IMHO ze 120 px.

A jakiego kto ma awatara - cóż, to jego reprezentacja, wiec jeżeli ktoś by miał np. rzygowiny, pozostaje nam przyjać , ze uważa to za dobre odzwerciedlenie swojej odsoby :)
size=9]No Mutants Allowed - naj... strona o Fallout
Konspiracja - Postapokaliptyczne i autorskie RPG
Kurier Slawijski - o Wolsungu[/size]

Offline Firefly

Regulamin i jego brak
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 26, 2003, 10:17:17 pm »
Cytat: "Silencer"
A jakiego kto ma awatara - cóż, to jego reprezentacja, wiec jeżeli ktoś by miał np. rzygowiny, pozostaje nam przyjać , ze uważa to za dobre odzwerciedlenie swojej odsoby :)


Więc uwarzasz avatar za odzwierciedlenie danej osoby :? To znaczy, ze ja jestem kościsty a Jankiel to jakaś niezła dupa jest :? :P :twisted:
Death to the False Emperor of Mankind"

"Jak coś nie idzie... wystaw wieksze działo..."

http://quiz.ravenblack.net/blood.pl?biter=Evesor - fajna wampirza gra...

Offline wiśnia

Regulamin i jego brak
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 27, 2003, 12:24:18 pm »
wedlug mnie regulamin obowiazujacy dla calego forum powinnien zawierac tylko regulacje do awatarow i podpisow. reszta nalezalaby do moderatorow poszczegolnych gild (pieknym przykladem jest Sol i Wazne)
e don't need no education
We don't need no thought control
No dark sarcasm in the classroom
Teachers leave the kids alone

Offline Silencer

Regulamin i jego brak
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 27, 2003, 01:14:27 pm »
Cytat: "Firefly"
Więc uwarzasz avatar za odzwierciedlenie danej osoby :? :


Psychiczne, jak w Matrixie :P
size=9]No Mutants Allowed - naj... strona o Fallout
Konspiracja - Postapokaliptyczne i autorskie RPG
Kurier Slawijski - o Wolsungu[/size]

Offline Petra Bootmann

Regulamin i jego brak
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 13, 2004, 10:21:53 pm »
Cytat: "Ferrus"
Userow ktorzy maja odrobine wieksze awatary jest moze z 5
I ta liczba ciągle rośnie. A to między innymi Ty i wste irytowaliście się na Awatara Overkiller`a (czacha na czarnym tle, wymiary niesamowite).
Cytat: "Ferrus"
Przeciez mozna tak kompresowac pliki ze nawet 140x140 bedzie zajmowaly mniej niz przecietny obrazek 80x80 i bez znacznej straty jakosci
Pewnie można. Dlaczego tego nie robisz? Poza tym zbyt długie Awatary rozpychają Forum - nie lubię przewijać i przewijać po jednolinijkowym poście.
Cytat: "Ferrus"
6 nie nie mozesz miec 7 linijek - tego zabrania regulamin, przekroczyles 247-dmio znakowy limit, dostajesz bana
Nie przesadzadzaj, myślę, że zacznie się jakimś poinformowaniem. Tu nie ma złych ludzi. Są za to praworządni :D  
Cytat: "Ferrus"
Zapraszam na dowolne forum punkowe,skinowskie
Wolę nie porównywać Gildii do tego typu forów. Wiesz pewnie są takie, na których opowiada się o swoich miłosnych uniesieniach - nie chciałabym aby do tego typu Gildia równała.

 Jankiel:
Na cytadeli brakuje Moderatorów, którzy by się zajmowali moderacją.

Cytat: "Silencer"
Obecny limi uważam za mocno niewystarczajacy , powinno być IMHO ze 120 px.
A ja chcę, żeby jakiś był. Żeby można było jakoś uzasadnić konieczność zmiany Awatara.
zucam kamieniem.

Anonymous

  • Gość
Regulamin i jego brak
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 13, 2004, 10:43:59 pm »
A ja uwazam ze nikt nie powinien miec nieprzepisowego awatara.
I moje forum ma swoj walsny regulamin, ktorego neiprzestrzeganie jest karane.
Później: Kiedyś stworzyłam obrazki do galerii awatarów, z której możnaby wybierać, ale nic z tego nei wyszło. Ponawiam pytanie: zrobić taką? Mam w tej chwili już blisko dwieście kandydató na awatary, z setka z tego wyjdzie.

Offline Baldwin

Regulamin i jego brak
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 13, 2004, 10:45:25 pm »
Cytat: "Ad'Ghe'Rheia"
A ja uwazam ze nikt nie powinien miec nieprzepisowego awatara.
I moje forum ma swoj walsny regulamin, ktorego neiprzestrzeganie jest karane.


Ale kwestii avatarów w swoim regulaminie chyba nie poruszyłaś...

Anonymous

  • Gość
Regulamin i jego brak
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 13, 2004, 10:53:33 pm »
Baldwin: to by bylo trochę głupie, bo tego akurat nie mogłabym egzekwować...