Autor Wątek: Underworld  (Przeczytany 22695 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ender19

Underworld
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 25, 2004, 09:27:42 pm »
Ogladnąłem to wreszcie i się troszkę rozczarowałem - mizerniutkie to nieco, typowa rombanka na ekranie, sztampowe dialogi i sceny, fabuła beznadziejna - jak to ma być udana interpretacja Romeo i Julia to ja proszę aby więcej juz nikt tego dzieła nie interpretował... - sceny walki, kostiumy, itd. - prawie same zapożyczenia z filmów które juz były wcześniej - scena w której Pani Wampirka wycina w podłodze dziurę za pomocą karabinu jest dosłowna kalką takiej samej, identycznej wręcz sceny z filmu Nemesis, druga połowa filmu - no nie, a tak się zapowiadało fajnie.

Bardzo lubię filmy o wampirach i dlatego obejrzałem Underworld - z pewnościa do klasyki gatunku zaliczyć go nie można, pewnie też żadna z niego rewelacja ani rewolucja, warto obejrzeć jedynie ze względu na stronę wizualną, na którą poświęcono z całą pewnościa bardzo duży budżet, pozostaje jednak pytanie - czy nie lepiej było wydać mniej kasy na efekty a skupić się bardziej na innych walorach? Chyba tak, bo wtedy film dużo by zyskał a w obecnej sytuacji otrzymujemy taka Mumię w wersji o Wampirach, ot co.

Można obejrzeć, na pewno jeśli ktoś lubi kino nie wymagające i czysto rozrywkowe, efektowne walki i ciekawe efekty metamorficzne, natomiast odradzam wszystkim oczekującym po tym filmie wartości takich dzieł jak Dracula czy Wywiad z Wampirem - nie ta półka zupełnie.

Na pewno tez Underworld nie zasługuje na miano totalnej kiszki, w przeciwieństwie do innej produkcji o wampirach z ostatnich lat zatytułowanej Vampires: Los Muertos...Przy tym totalnym, beznadziejnym gniocie Underworld jest filmem iście genialnym!

Reasumując - w skali dziesiętnej daje jakieś 5 za pomysł, 4 za fabułę, 9 za efekty i strone wizualną, 7 za grę aktorską i 8 za muzę. Za klimat nic nie daję bo jak dla mnie zbyt plastikowy i "bez klimatu" był ten filmek, ale to jest znamienna cecha produkcji o wysokim budżecie niestety, że w większości zatracają właśnie tę niezbędną iskierkę niestety, która posiadają tańsze tytuły, niekoniecznie cierpiące na stronie wizualnej ze względu na mniejsze pieniądze włożone w efekty, czasem wręcz odwrotnie, operujące ciekawszymi zdjęciami i pomysłami wizualnymi za pomocą prostszych i tańszych środków.

Generalnie film dla nastolatków i wampirofanów - jestem tym drugim więc trochę plusów znalazłem w Underworld - starsza i bardziej wymagająca publika raczej nie znajdzie w tym filmie zbyt dużo dla siebie .


p.s. She never sleeps...
b]HERE IS JOHNNY!!![/b]

Offline Nihil

Underworld
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 09, 2004, 09:38:46 am »
Co by nie powiedzieć film nie był ani strasznie kiepski ani strasznie super. Fajny gotycki klimat. Wampiry pokazane w ciekawy sposób. Co do fragmentu o cierpieniu Kormaka. Ja tam cierpienia nie widziałem (może dlatego że nie słyszałęm o czym mówiły te wampirzyce  :D ), a powłóczyste spojrzenie to może za sprawę "drinków"  :D . W każdym razie pod tym względem było okej. Rozbijały mnie tylko niektóre sceny i wymysły jak amunicja UV. Skakanie wampirzyc na sufit jak sie przestraszą (też było o tym wcześniej)  :) i moja ulubiona wilkołaki biegające po ścianach. Jak dal mnie ten film to nie był horror, gotycka sensacja ze zbyt dużą ilością strzelania.
eware of the light, it may take you away, to where no evil dwells.

Offline Sztywne Osiem Cali

Underworld
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 02, 2004, 08:24:08 am »
Niezle zrobiony film akcji. Ze szczypta klimatu. Ogladalo sie calkiem przyjemnie.
ycie jest bolem. Kazdy, kto mowi inaczej, probuje ci cos sprzedac.

Offline Abignale

Underworld
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 03, 2004, 01:55:57 pm »
Obejrzalam w końcu. Co do akcji i "przeslania" i tego typu rzeczy, to szczególnie mi płytkość nie przeszkadzała. Straszyło to też nie za bardzo, ale dużym plusem tego filmu jest to, że był ładny. Być moze po prostu filmy o wampirach to w sobie mają. Mroczne wnętrza zamków, jakieś eleganckie towarzystwo w wytwornych strojach. Przyjemnie sie ogląda, jeśli się nie oczekuje zbyt wiele.
ie jestem nikim, tylko sobą. Gdziekolwiek trafiam, staję się kimś innym i nic nie możesz na to poradzić.

Ray Bradbury, "Kroniki Marsjańskie"

Offline SeeMoon

Underworld
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 16, 2004, 12:35:15 pm »
Underword ogladalem w kinie i strasznie sie na tym filmie zawiodlem.
Jedna, jedyna zecz zniszczyla ten film zupelnie -(IMO mial to byc film akcji z klimatach gothicpunk), jezu jakie tam byly koszmarne walki, wiem ze w tworach tego typu trudno doszukiwac sie realizmu ale ja poprosze przynajmniej o logike.

Skakanie, nadludzka sila, transformacje wszystko ok , ale wytlumaczcie mi co robilo tych 3-4 panow jak glowna bohaterka wywalila dziure w podlodze i spadla pietro nizej ? odpowiedz - kulturalnie poczekali az bedzie gotowa ich wszystkich pozabijac - oni nawet nie przeladowali broni, stali z pemami i patrzyli. jezeli uzywala jkis dopalaczy (czyt. akceleracja)
to ja poprosze zeby mi to pokazac.

No i palme mistzostwa dostaje gosc co poszedl z dwoma biczami (byly co prawda ze srebra) na wera w crinosie. - jezu jakie glupie te wampiry.

Sceny walki sa zalosne a w tego typu produkcji powinny byc dopieszczone na maxa.
ail Eris! Hail Dyskordia! Hail RMSS!
Zachwalają życie jak prostytutka miłość.

Offline alice_umbra

Underworld
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 29, 2004, 11:20:18 am »
jako, ze jestem malkontentka, bede glownie narzekac.
underworld to czasowy zamulacz. jak macie za duzo czasu, to mozna go obejrzec.
przede wszystkim mam juz dosc pakowania gdzie sie da gotyckiej scenerii, mrocznych budynkow z poczatku wieku i ciagle padajacego deszczu. rzygam tym calym gotykiem. a teraz niestety jest na niego moda, pff.... filmy mroczne do usrania (przepraszam za wyrazenie) jakos przestaly mnie cieszyc a motyw niebieskiego wilkolako-wampira byl po prostu straszny. strasznie kiczowaty.
ave no fear of perfection - you'll never reach it.
-- Salvadore Dali

Offline soldier

Underworld
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 29, 2004, 04:33:43 pm »
Dla odmiany mi się podobał...choć napewno nie jest to jakiś super film,ale fajny polecam.
ps. ja akurat uwielbiam mroczne klimaty...
ięc idź.Są światy inne niż ten...

Offline Azel

Underworld
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 30, 2004, 12:59:43 pm »
a ja byłem filmem miło zaskoczony. wcześniej nasłuchałem sie wiele negatywnych recenzji, a rzeczywistość nie była taka zła :)
url=http://www.carpenoctem.pl][/url]

www.muzyka.pl

Offline Gashu

Underworld
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 14, 2004, 09:58:05 pm »
imo, bajka dla dzieci, zaden tam horror

przy okazji, jako ze to moj pierwszy post tutaj,  witam wszystkich bywalcow gildii horroru
They say when you talk to God it's prayer.
But when God talks to you, it's schizophrenia."
--------------
http://twitter.com/gashuPL

Offline Heimnar

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 464
  • Total likes: 0
  • Fire For The FORGE!!!
Underworld
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 21, 2004, 01:55:56 pm »
Daleko mu do horroru.
Ogólnie film był taki sobie (raczej nie najlepszy). Efekty specjalne, jakie by nie były, nic nie uratują. Bo film to jeszcze coś więcej.
Uważam, że dobrym horrorem byli "Inni". To było prawdziwe dzieło.
www.myspace.com/hellforgehammer <-Nasza muzyczna kuźnia
podpisano - Kot BEHEMOT

Offline Achilles

Underworld
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 09, 2004, 09:55:35 am »
Ja bym chciał być no wiecie WILKOŁAKIEM :D :D :D (Na pełną odpowiedzialność bo film oglądałem)
img]http://img70.imageshack.us/img70/4055/28uh2.jpg[/img]

Offline ManiaC

Underworld
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 22, 2004, 12:25:20 pm »
A czy słyszał moze ktoś kiedy albo moze czy wogóle bedzie Underworld 2 ? Sugerujac się zakończeniem nie dopuszczam do siebie myśli ze drugiej części nie bedzie. Muszę również przyznać że film spodobał mnie się wyjatkowo :)
Nie staraj się zrozumieć wszystkiego, bo wszystko stanie się niezrozumiałe"

Demokryt

Offline śmigło

Underworld
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 22, 2004, 04:22:09 pm »
podobno ma byc trylogia, a 2 czesc to juz na pewno, bo z tego co gdzies wyczytalem , to aktorzy sa juz zakontraktowani. bleee...
we charge traidition with being an exuse for idleness, unpersonality and regression"
b.a.n.
"we destroy you"
b.d.n.

Offline ManiaC

Underworld
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 22, 2004, 08:12:26 pm »
A dlaczego "blee" ?
Nie staraj się zrozumieć wszystkiego, bo wszystko stanie się niezrozumiałe"

Demokryt

Offline śmigło

Underworld
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 23, 2004, 11:11:50 pm »
bo uwazam , ze ten film byl do dupy.
we charge traidition with being an exuse for idleness, unpersonality and regression"
b.a.n.
"we destroy you"
b.d.n.