trawa

Autor Wątek: 100 najlepszych animacji? - komentarze  (Przeczytany 9668 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline SeeMoon

100 najlepszych animacji? - komentarze
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 02, 2004, 01:06:40 pm »
O jezu. Jak to skomentować, IMO to totalna pomyłka (a gdzie Reksio  ;)   ). Rozumiem że fabuła nie była brana pod uwage?

GITS: nr 1. - momentami bardzo piekny film i tyle.
ail Eris! Hail Dyskordia! Hail RMSS!
Zachwalają życie jak prostytutka miłość.

Offline Clayman_

100 najlepszych animacji? - komentarze
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 02, 2004, 02:15:12 pm »
hmm,
toy story za wysoko o 2 miejsca
stalowy gigant-nie znam
krolik roger to chyba nie ta kategoria
south park dalbym do rugiej dziesiatki dzieki czemu bambi i pinokio weszlyby do pierwszej
anime nie lubie wiec spirited tez bym wywalil,a tym bardziej przereklamowanego akire i ksieznicze gdzies do drugiej piecdziesiatki,chociaz totoro moglby sie znalezc gdzies na 25 a gits na 20
mrowka z zdecydowanie za nisko,tak samo kot fritz i heavy metal
transformers i batman za wysoko o jakies 20 miejsc

ale ogolnie to w miare dobry ten ranking
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Offline śmigło

100 najlepszych animacji? - komentarze
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 02, 2004, 04:43:41 pm »
Cytuj
stalowy gigant-nie znam

a szkoda bo calkiem to fajne, moze nie tyle pod wzgledem fabularnym (przyzjazn malego chlopca z tytulowym stalowym gigantem, ktory jest czyms w rodzaju obcego mecha polaczonego z bronia masowej zaglady), ale animacja z jak najwyzszej polki - pomimo tego, ze nie jest komputerowa (moze w niektorych momemntach, ale dawno ogladalem, wiec moge zle pamietac). a sam ranking dziwny, bo stawiaja tu animacje roznego typu, ktore w zasadzie nie powinny byc ze soba zestawiane. no i gdzie sa krotkometrazowki?
we charge traidition with being an exuse for idleness, unpersonality and regression"
b.a.n.
"we destroy you"
b.d.n.

Offline Rozbójnik

100 najlepszych animacji? - komentarze
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 02, 2004, 07:44:37 pm »
No to może ja przedstawię moją listę (nie chcę mi się rozpisywać więc napisze tylko 5 pierwszych miejsc):
1. Shrek
Epoka lodowcowa (w Shreku i w Epoce animacja moim zdaniem stoi na mniej więcej równym poziomie[ale do shreka mam większy sentyment], więc egzekwo pierwsze miejsce)
2. Potwory i spółka (dalej już oceniam samą animację, bo fabuła tu nie była najlepsza... :bored: )
3.Kto wrobił królika Rogera
4.Miasteczko South Park
5.Władca pierścieni
 Morowe powietrz - mruknął. - Jak to pięknie brzmi...A my umieramy od własnego gówna.

Offline Clayman_

100 najlepszych animacji? - komentarze
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 02, 2004, 09:18:01 pm »
Cytuj
(dalej już oceniam samą animację, bo fabuła tu nie była najlepsza...  )

w potworach najlepszy tekst byl gdy yeti podawal temu jedookiemu lody  zoltego koloru i mowi:"spokojnie,to cytrynowe",
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Offline Puchiko0007

100 najlepszych animacji? - komentarze
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 07, 2004, 02:04:52 pm »
nie wierze! moja Anastazja na 75 miejscu! Toy Story na 1 :wall:
ci Krytycy powinni sie leczyc, albo przy wybieraniu tych fimow wziac pod uwage zdanie dzieci. chore.

Offline śmigło

100 najlepszych animacji? - komentarze
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 07, 2004, 05:22:33 pm »
puchiko bez urazy ale film "anastazja" jakims przelomem ani wielkim odkryciem w dziedzinie animacji nie byl. ot to romantyczna bajeczka.
we charge traidition with being an exuse for idleness, unpersonality and regression"
b.a.n.
"we destroy you"
b.d.n.

Offline greah

100 najlepszych animacji? - komentarze
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 07, 2004, 08:07:12 pm »
Cytat: "Puchiko0007"

ci Krytycy powinni sie leczyc, albo przy wybieraniu tych fimow wziac pod uwage zdanie dzieci. chore.
gdyby w tym zestawieni zdanie dzieci miało przeważyć szalę to zapewne w pierwszej 10 byłyby m.in Dragon Ball czy Pokemon a to byłoby nietaktem aby coś pokroju żółtego chomika "poliloty" stało wyżej niż chociażby (słabo oceniony) Król Lew, który -jak na moje oko- nei woinien wystawać poza pierwszą piątkę

co się tyczy miejsca pierwszego to Toy Story wiedzie prym zapewne dlatego, że był to pierwszy film animowany, w którego stworzeniu znaczącą rolę grały komputery (ale czemu Toy Story 2 na 4? nie wiem)

obiekcje mam co do miejsc:
-2. "Fantazja" (1940) - nigdy o tym nei słyszałem (czy jestem AŻ takim ignorantem?)
-42. "Folwark zwierzęcy" (1955) - za nisko
-65. "Amerykańska opowieść" (1986) za nisko - jeden z neiwielu filmów animowanych na których się wzruszyłem (szczegółem jest, że jak go widziałem miałem kilka lat)

Offline Czarnooki

100 najlepszych animacji? - komentarze
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 09, 2004, 01:58:11 pm »
Cytat: "śmigło"
Cytuj
stalowy gigant-nie znam

a szkoda bo calkiem to fajne, moze nie tyle pod wzgledem fabularnym (przyzjazn malego chlopca z tytulowym stalowym gigantem, ktory jest czyms w rodzaju obcego mecha polaczonego z bronia masowej zaglady), ale animacja z jak najwyzszej polki - pomimo tego, ze nie jest komputerowa (moze w niektorych momemntach, ale dawno ogladalem, wiec moge zle pamietac). a sam ranking dziwny, bo stawiaja tu animacje roznego typu, ktore w zasadzie nie powinny byc ze soba zestawiane. no i gdzie sa krotkometrazowki?


Witam,
A czy wiecie, że za Stalowego Giganta podkładał głos VIN DIESEL?

To prawda - różne rodzaje animacji nie powinny być ze sobą zestawione (bo gdzie "Kto wrobił Królika..." a gdzie "Spirited..."?).

Krótkometrażówek nie ma, ponieważ na początku jest napisane, że wybierano tylko spośród filmów animowanych-pełnometrażowych.
Pozdrawiam.

Offline Czarnooki

100 najlepszych animacji? - komentarze
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 09, 2004, 02:27:50 pm »
Witam,
A oto moje typy:

TOP 10 (pełnometrażowe):

1. Heavy Metal
2. Animatrix (jako całość a nie poszczególne)
3. 12 Prac Asterixa
4. Asterix i Kleopatra
5. Asterix Wielka Bitwa
6. Asterix u Brytów
7. Król Lew
8. Epoka Lodowcowa
9. Alladyn
10. Potwory i Spółka

TOP 10 (krótkometrażowe i seriale animowane):

1. Heavy Metal (w częściach)
2. Animatrix (w częściach)
3. Katedra
4. Seria filmów edukacyjnych "Było sobie..." ("Był sobie człowiek", "Było sobie życie", "Był sobie kosmos", "Byli sobie odkrywcy"...)
5. Załoga G (to z sentymentu)
6. Ptaszynki (o tym jak to duży ptak chce się zaprzyjaźnić z mniejszymi siedąc na przewodzie telefonicznym - nie wiem czy to poprawny tytuł)
7. Pomysłowy Dobromir
8. Przygody Baltazara Gąbki
9. The Simpsons
10. HE MAN ;) (to też sentyment)

Oczywiście wybierałem tylko z tych, które oglądałem, a nie z tych które są i o których wiem, że powinny być w TOP 10.
Pozdrawiam.

Offline krytyk

100 najlepszych animacji? - komentarze
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 09, 2006, 11:58:02 am »
Od powstania omawianej tu listy przebojów mineło już kilka lat i tak sie zastanawiam czy przez ten czas powstały jakieś filmy godne umieszczenia na niej? Nie jestem do końca pewnien. Może "Shrek 2", może "Gdzie jest Nemo?", "Madagaskar", "Szeregowiec Dolot". W sumie nie sa złe, ale ... No właśnie mam watpliwosci, a wy?

Offline steelie

100 najlepszych animacji? - komentarze
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 14, 2006, 06:09:10 pm »
Nie będę moich typów od najlepszego do najgorszego, ale na szczytowych miejscach znalazłyby się na pewno:
Spirited Away, Mój sąsiad Totoro, Kiki's Delivery Service i cała reszta filmów Studia Ghibli. Za tę optymistyczną, krzepiącą atmosferę. Po prostu piękne filmy.
Król Lew Bo się na tym filmie popłakałem. Dobra, chodziłem wtedy do przedszkola, ale film i tak jest świetny :P
Pocahontas Bo niedawno obejrzałem ten film jeszcze raz, z przyjemnością.
Steamboat Willie Dobra, to nie pełnometrażówka. Ale nie mógłbym go nie wymienić.

Poza tym, zauważyliście że większość anime z tej listy powstało w Studiu Ghibli? Tia, Miyazaki to klasyka, zdecydowanie.

Offline moo88

100 najlepszych animacji? - komentarze
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 14, 2006, 08:21:59 pm »
Można sobie gdybać. Nie bylo nigdzie opisane na jakiej podstawie sie oceniało. Czy za fabułe, czy za animacje, czu moze śrędnia z obu. Jezeli to bylo glosowanie jak pokroju najlepszy 'film 2005' na forum to nie ma sie co dziwic. Kazdy rzucil swoje i kwit.

To jak rankingiem szkół wyższych. Nie ocenia sie sposobu i jakosci oceniania tylko poziom i ilość kadry naukowej.


Mama powiada: Magia to magia i już
-= Show ME what you've got =-

www.hania-dentysta.pl

Offline steelie

100 najlepszych animacji? - komentarze
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 16, 2006, 01:23:25 pm »
Co z nowych animacji mogłoby się tam znaleźć? Hmm... Przypominam sobie tylko Shreka 2 (niezły) i Iniemamocnych (też niezły). Appleseed nie widziałem więc się nie wypowiem. Ruchomego Zamku Hauru też nie widziałem, ale mam na dysku i sobie obejrzę jak będę miał czas. Więcej nie pamiętam, więc może nie pojawiło się nic ciekawego.
Aha, no tak -  Bambi 2, Król Lew 3. Nie widziałem i nie mam zamiaru, nie chcę zacierać dobrego obrazu poprzedników.

Offline TC

  • Moderatorzy
  • Steward
  • *
  • Wiadomości: 6 015
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wylogowany
100 najlepszych animacji? - komentarze
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 19, 2006, 11:08:29 am »
Cytat: "Clayman_"
transformers i batman za wysoko o jakies 20 miejsc
ale ogolnie to w miare dobry ten ranking

nie do koniecznie, bowiem TF The Movie był naprawde dobra animacja, główne jego zalety to dobra kreska jak na tamte lata, lepsza niz w serialu,  doskonała muzyka, niepowtarzalny klimat, który po czesci byl budowany przez muzyke  ;)  dobra fabuła + plus aktorzy którzy podkładali głosy  ;)
RIP Gildio...