trawa

Autor Wątek: Poszukuję graczy / MG  (Przeczytany 344992 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Pan Jan

Poszukuję Graczy/ Mistrzów Gry
« Odpowiedź #135 dnia: Październik 18, 2005, 06:39:45 pm »
Całkiem a propos:

Zapraszam do projektu "PBEM przygodowy".

Tematyką będą przygody podróżników i odkrywców z początków XX wieku  (choć historyczność akurat nie będzie atutem tej sesji). Nazwijmy to połączeniem Indiany Jonesa, Juliusza Verne'a i Tomka Wilmowskiego. Himalaje, balony, piramidy, łodzie podwodne, dżentelmani w melonikach, awanturnicy w znoszonych fedorach, kolej transsyberyjska, ucieczki przed beduinami i podróż Fordem T dookoła Europy.

Klimat luźny, niezbyt poważny, część narracji oddana w ręce grających. Szukam graczy, którzy nie będą chcieli "wygrać" za wszelką cenę, ale bawi ich pisanie długich postów, literackie opisy, smaczki fabularne, dodawanie klimatu grze, snucie bzdurnych opowieści, odgrywanie interakcji między postaciami i angażowanie bohaterów w sytuacje wymagające ich osobistych decyzji. Radosna twórczość i narratywizm w czystej postaci.

Jak przystało na narratywistyczną przygodę ważny jest styl i trzymanie się konwencji. Generalnie celem gry ma być zabawa Wasza i moja. Chcę siadając do komputera z podnieceniem oczekiwać na rozwiązanie "jak Sir Watermelon przekupi wodza Indian-kanibali?", albo "jak oni zatrzymają podziemny pociąg dr Scheisskopfa?".

Nie wymagam podręcznikowej znajomości historii. Dla porządku możemy umieścić przygodę w 1911 roku, ale będą się pewnie pojawiały elementy trochę wcześniejsze i trochę późniejsze. Historyczność ma być tu gadżetem i stylizacją. Możecie oczekiwać drobnych elementów steampunkowych, może jakiejś magii.

Mechanika pozostaje w rękach MG. Tempo to jeden mail na trzy dni.

Ze szczegółowymi zasadami możecie zapoznać się na www.pbem.przygodowy.w.interia.pl/

Zgłoszenia proszę na maila. Głównym kryterium przyjęcia jest umiejętność poprawnego i ciekawego pisania i wyczucie konwencji.

Mój mail: pan_jan@tlen.pl

Pozdrawiam, PJ.
size=9]Przeto źle napisano, eże mało piwa we dzbanie imiano.

Pozdrawiam, PJ.[/size]

Offline Losm

Poszukuję Graczy/ Mistrzów Gry
« Odpowiedź #136 dnia: Październik 18, 2005, 10:35:25 pm »
Szukam graczy/drużyny do RPG. Preferuję Warhammaera (mam nawet dwójke, mogę być MG). Szukam ludzi z Brzeska i okolic. Moje gg: 3806469, e-mail: michabigp@op.pl
Wyłania się z odchłani nocy postać, napełniająca lica dziewic płonącym żarem."

Offline Maestro

Poszukuję Graczy/ Mistrzów Gry
« Odpowiedź #137 dnia: Październik 20, 2005, 03:34:37 pm »
Nawiązując do postu Tadeusa:
mogę poprowdadzić PBEM, zobaczymy jak to się sprawdzi.
Warhammer, PIERWSZA EDYCJA.
Myślałem o doświadczonych bohaterach.
2-3 graczy.
Są jacyś chętni?

Kontakt na priva - ze mną i z Tadeusem.

Offline Łowca w strugach deszczu

Bezrobotny Zabójca szuka Pracodawcy - chcę wrócić do zawodu&
« Odpowiedź #138 dnia: Październik 20, 2005, 10:02:42 pm »
Gram od 19 roku zycia ze swoimi przyjaciólmi w Cyberpunka 2020.
Jestem dosyc zżyty ze swoja postacia zawodowego zabójcy( pierwsza 100 płatnych morderców USA :) ).
Przerwa w graniu była bardzo długa - 4/5 lat? - zaczynam czuć tęsknotę do świata SF, i losów mojej postaci.
Z mojej paczki pozostały 3 osoby które -jestem pewien -maja ochote na głebokie kilkugodzinne wsiąknięcie psychiką w świat SF.

Poszukuje zespłu fascynatów futurytyką, aktywnych w rozgrywaniu sesji którzy zgodzą sie na udział "zewnetrznej doświadczonej postaci" w swoim scenariuszu.

Nie mówię tu o podłączeniu się do druzyny "czysto Cyberpunkowej systemowo" - ważne jest dla mnie to by akcja "powiesci"/historii rozgrywała sie w przyszłości ztechnologizowanej, umaszynionej jednoczesnie zatrutej brudnej i lekko apokaliptycznej. To czy mamy rok 2020 czy 2050 - nie ma znaczenia skoro poruszamy się w mieście z Łowcy Androidów( Cyberpunk jest wręcz zbyt szklano-betonowy, za mało w nim cegieł z The Crow).
 
Kusi mnie wizja podłączenia się z moja futurystyczną postacią do druzyny Świata Mroku  działającej w realich przyszłości- działanie jako morderca cyber-czlowiek za dnia, w konfrontacji z istostami ponadnaturalnymi mogacymi swobodnie się poruszac jedynie po zmierzchu ? - wizja solo vs wampires może robić wrażenie.

Mam 26 lat więc najswobodniej czułbym sie w druzynie od 20/22 do- 30/40lat, złozonej z graczy których scenariusze faktycznie sa tak zawikłane, spektakularne i pełne intryg że śmiało mozna robic na ich podstawie filmy w Hollywood.

Jeżlei istnieje gdzies w Polsce druzyna kochająca SF, i zgodzi na wprowadzenie do swojej "powieści" "obcą postać" - niekoniecznie przyjazną" niech da znać.

Jezeli okze sie że jesteście w dalekim mieście - z braku mozliwości teleportu zastanwiam się nad dojazdem PKP. Oczywiscie taka jazda PKP ma sens tylko na "bankowo gwarantowaną" sesję do ludzi dla których świat Przyszłosci przedstawia dużą wartość, i która do organizacji Seansu podchodzi tak jak SB do wizyty Wojtyły w PRL-u.
ie lękajcie sie śmierci, to tylko przejście do piekła.

Offline Hex

Poszukuję Graczy/ Mistrzów Gry
« Odpowiedź #139 dnia: Październik 26, 2005, 08:11:15 pm »
Ja poszukuje graczy/MG z Bydgoszczy

mam nadzieje że się ktoś znajdzię.

Prowadzę w NSkę, 7 sea, ZC ewentualnie w Deadlandy, wampir, L5K, Monastyr, lub jeśli się znajdzie coś inego do prowadzenia i parę dni na wymyślenie przygody i przeczytania podręcznika to w to też poprowadze.

jeśli chodzi o granie to nie gra to żadnej roli

pozdrawiam,
HEX
Bądź nadzwyczaj drobiazgowy, aż do sztywnej formalności. Bądź niezwykle tajemniczy, aż staniesz się niezgłębiony. W taki sposób możesz stać się panem losu swego przeciwnika."
- Sun Tzu, Sztuka Wojny
"nie ważne kim jesteś, ale kim możesz się stać"

Offline freeze666

Poszukuję Graczy/ Mistrzów Gry
« Odpowiedź #140 dnia: Listopad 02, 2005, 06:27:57 pm »
jest ktos z poznania kto gra w GS ?!?! mam wszystkie podreczniki wydane w polsce ale moi kumple to kretyni i nie da sie z nimi grac!! (koles powiedzial ze albo bedzie grac 3metrowym etyri-psychonikiem z mieczem plazmowym albo wcale.... a drugi chial decadosa-geja o sklonnosciach sadystyczno masochistycznych i caly czas tylko podrywal NPCów.. trzeci przez 3 godziny sesji sie nie odezwał po czym powiedzial zebym to ja prowadzil jego postac....)

Offline Goral_Under

Poszukuje
« Odpowiedź #141 dnia: Listopad 05, 2005, 07:12:46 pm »
Poszukuje graczy i mistrza gry i ludzi którzy by mnie wkrecili w swiat WHFRP z okolic bydgoszczy Osielska prosze o kontakt mój meil glut8@wp.pl lub lukasz-gorski@wp.pl a gg 1679029 prosze o kontakt z góry dziekuję

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Poszukuję Graczy/ Mistrzów Gry
« Odpowiedź #142 dnia: Listopad 05, 2005, 07:58:18 pm »
Nad GS bym się zastanowił - lubię bardzo ten system za świat, ale mechanika ciągle najbardziej mi pasuje ta z CP2020. Mam 3letnią przerwę w RPGach i zaczynam odczuwać tęsknotę za tym sposobem spędzania czasu. W każdym razie ja też siedzę w Poznaniu.

Offline Bebzrzerza

Sesja "Bezbrzerza"
« Odpowiedź #143 dnia: Listopad 06, 2005, 05:32:55 pm »
Witam. Post tyczy się powstającej sesji forumowej, która nosi mroczną nazwę „Bezbrzerza”.
Co to będzie dokładnie nikt powiedzieć nie potrafi – przemieszanie różnych rzeczy w zależności od potrzeb.

Spis treści:

1 - Wprowadzenie
2 - Opis Świata - klimat
3 – Rasy/magia/technologia
4 – O twórcach/zamierzenia
5 – Przebieg rozgrywki
6 – Wymagania
7 – Zapis do gry
8 - Kontakt

1.) Wprowadzenie

...wtem coś błysnęło straszliwie i grzmot potężny przetoczył się nad ziemią, jakoby rezydent niebios furię swą wyrażał i plwał na ziemię okruchami potężnego dechu.
Jeszcze chwila i deszcz z niego gęsty, potężny i mocny zatapiał wszystko na ziemskim padole.
Na owym zaś stoi, trzęsie się i złości człek zapomniany, skrzywdzony, zbolały.
Po cóż złorzeczy i pięścią ku niebu wygraża? Śmieszne jego klątwy, prośby i błagania.
Miał nieborak kosz pełen strawy, od chlebów ze skórką chrupiącą a złotą po udziec barani soczysty i lśniący.
Targał go i ciągnął przez dzień cały, z chaty do chaty po ludziach dobrych prosił, zaklinał i zbierał dla domu, rodziny, istot głodujących.
Teraz co? Nic. Chleb przemoczony ledwo się trzymał, udziec porwał zwierz dziki nim sięgnął w błoto człeczyna. Jeszcze chwila i rarytas wielki kozim mlekiem zwany bukłacze opuści swe schronienie aby napoić żądną łez i krwi ludzkiej ziemie.
Padł na kolana i odrzucił kosz ze wstrętem, załkał samotnie nic nie znaczący w otchłani nieskończoności, głowę zwiesił i zatracił się w cierpieniu....
Jakiś czas bezczynnie narażał się na atak żywiołów, lecz w sercu ludzkim nadzieja, instynktowna chęć przetrwania zapłonęła ogniem tak małym, prawie niedostrzegalnym acz potrafiącym rozpuścić niejednego bóstwa serce lodowe.
Jego wzrok spoczął na majestatycznie płynących po niebie lewiatanach. Potężne, skłębione obłoki zdawały się czyhać na śmiałka który rzuci im wyzwanie, niekiedy przewalając się straszliwie i zapadając jeden w drugiego. Sięgał wzrokiem coraz dalej, myślał i zastanawiał się wyzbyty już z gniewu – dlaczego i po co, czemu i przez co?
Powstał z klęczek, odszukał kosz. Sprawdził, zobaczył – oczom nie wierzył. Na dnie spoczywał słój jeden wielki a ciężki, roboty dawnej. Rozradowany już miał wyruszyć w drogę powrotną walcząc z nawałnicą i losem przebiegłym, gdy...

2.) Świat.

Nieznany, mroczny i złowrogi. Miasto, gród, niewielka społeczność. Są jacy są, choć nie wiedzą dlaczego i skąd się tu wzięli. Żyją i walczą o przetrwanie zatraceni w nie mających początku tradycjach i zapomnianych prawie obyczajach.
Tak, tam zaczynacie. Banał i nuda, schemat początkowy? Nic to – liczy się rozgrywka a nie spotkanie grupy śmiałków w „karczmie przy kuflu piwa”.

3.) Rasy/magia/technologia

Znane humanoidalne to tylko ludzie. Magia istnieje, lecz bez ognistych kul latających po polu bitwy czy różdżek czarodziejskich. Inny wymiar zupełnie, bardziej ukryty czy po prostu – inny.
Technologia znana – coś via średniowiecze. Łuki, miecze, czasem jakiś koń się trafi bojowy albo i nie koń...

4.) O twórcach/zamierzenia

Dwie osoby tworzą ową sesję, kto i dlaczego – to nieistotne. Nie mamy planu, jedynie luźny zarys. Nie będzie rzutów kośćmi czy innych modyfikatorów uderzeń... Nie. Improwizacja i duże pole manewru gracza – to się liczy i na tym się pragniemy skupić. Bądźcie rozbitkami na rozległej wyspie, odkrywcami nieznanych lądów, bądźcie istotami pragnącymi przetrwać czy śmiałkami rzucającymi wyzwanie nieznanemu. Bądźcie sobą.

5.) Przebieg rozgrywki
 
Jak to będzie wyglądać? Ano prosto:

-wchodzisz na forum
- czytasz co się dzieje
- piszesz co trzeba;)

Wszelkie szczegółowe informacje i wskazania będą zamieszczane na forum w sposób prosty i przejrzysty.
Nie nastawiajcie się jednak na częste przeglądanie – w wolnym czasie siadasz przed komputerem i powoli zatapiasz się w inny świat, zapominasz i odprężasz, choć może przeżywasz i stresujesz?;)
Stawiamy na jakość, nie ilość.

6.) Wymagania

Nie są duże, ale zawsze:

a.) Trzymanie się terminów – przynajmniej raz dziennie trzeba na forum zajrzeć i ew. odpisać. Może się zdarzyć, że któregoś dnia nie będzie potrzeby udzielania się (różnie sesje wypadają) ale wtedy można być prawie pewnym, że następnego rozgrywka wymagać będzie Twojego wkładu.
Deklarując się co do chęci wzięcia udziału w rozgrywce i stworzeniu postaci, gracz zobowiązuje się do takiego postępowania. (Brzmię bardzo oficjalnie?;) ).

b.) Poprawność językowa - oczywiście bez przesady, każdemu zdarza się robić błędy czy literówki, zapomnieć o przecinku itp. – nie popadajmy w paranoje, lecz odpowiedzi typu „przyszeydl ziom do haty i lekl na baty sory maty” całkowicie odpadają.
W skrócie – polskie znaki, interpunkcja, brak twardych wulgaryzmów w postach.

c.) Kultura osobista – jak było wyżej napisane, wulgarne odpowiedzi nie będą tolerowane tak samo jak bezsensowne zaśmiecanie forum gry czy wszczynanie kłótni.

7.) Zapis do gry

Po wysłaniu do nas maila deklarując w tymże chęć wzięcia udziału w rozgrywce, gracz otrzymuje wszelkie dane potrzebne do stworzenia własnej postaci bądź stanie przed możliwością wyboru takowej – wczucia się w rolę już wykreowaną.
Która z tych opcji przeważy zależy od wielu czynników o których niepodobna tutaj zawiadywać.
Dodatkowo, czas i miejsce rozgrywki zostaną uzgodnione i podane w przyszłości (forum/strona) za pośrednictwem mail-a.

Aktualnie poszukujemy czterech osób, lecz w przyszłości bardzo prawdopodobne jest dołączenie innych. Przy wyborze gracza liczy się jego wyobraźnia i jakość (tworzenie postaci).

8.) Kontakt:

e-mail: bezbrzerza@gmail.com

Opcjonalnie, warto również w swym liście zamieścić numer GG – ułatwi to możliwą dalszą komunikację i skróci czas oczekiwania na odpowiedź.


Pozdrawiamy – nie całkiem poważna w poważnych rzeczach ekipa Mistrzów Gry.

P.S.
Wybaczcie nick nieco przekręcony - postaram się to skorygować w niedalekiej przyszłości.

Offline LouisQuatorze

Zapraszam graczy :)
« Odpowiedź #144 dnia: Listopad 08, 2005, 08:23:49 pm »
Prowadzę pbema. Czyli, dla niewtajemniczonych, jakby rpg rozgrywający się przez mail.  

Stworzyłem go na blogu. Nie jest to tak efektowne, jak własna stronka. Ale nie mam na tyle czasu, ani znajomości htmla, żeby zająć się tworzeniem strony. Na razie blog nie ma nawet ładnego wyglądu.

Ale jakość takiej gry zależy od tego, co dzieje się w listach między mistrzem gry i graczami.

Jak już się domyślacie, ten post jest ogłoszeniem. Szukam graczy, którzy chcieliby sięprzyłączyć do zabawy. Myślę, że na razie poprowadzę tylko dwóch. Dlatego, jeśli będzie więcej chętnych, przyjmę tylko tych, których bohaterowie i styl najbardziej mi się spodobają.

Świat gry to mieszanka wielu elementów. Powiem tylko, że są fragmenty Świata Mroku (choć nie widać tego w historii), komiksów o superbohaterach i paru innych rzeczy.

Zapraszam wszystkich zainteresowanych.  http://Louis-pbem.mylog.pl

Offline oczko

Poszukuję Graczy/ Mistrzów Gry
« Odpowiedź #145 dnia: Listopad 13, 2005, 05:20:21 pm »
czesc mieszkam w Warszawie i poszukuje stałego koła graczy które by mnie do do siebie przyjelo. Mam 18 lat i interesuje mnie system WFRP z ktorym juz wczesniej mialem stycznosc. Na mistrza gry raczej sie nie nadaje, acha i nie najlepiej znam zasady mowej edycji. wszystkich zainteresowanych prosze o posty na priv.
Chwala zwyciezonym"

Offline holek

Poszukuję Graczy/ Mistrzów Gry
« Odpowiedź #146 dnia: Listopad 23, 2005, 02:45:47 pm »
Witam, chciałem skorzystać z tematu i zapytać czy są chętni do gry w systemie D&D, ale na forum? Jak by co to TUTAJ jest drobne wyjaśnienie.
url=http://godslife.freeblogsite.com/]God's Life[/url]

Offline LouisQuatorze

Louis PBEM - nowa odsłona
« Odpowiedź #147 dnia: Grudzień 25, 2005, 05:02:39 pm »
W moim pbemie doszedł nowy świat A w nim nowe możliwości.

   Flavea jest miejscem, gdzie cywilizacja dostała solidnego kopa. Teraz nieliczni starają się ją odbudować. A jest to zadanie iście heroiczne.

   Może zechcecie im pomóc? Albo po prostu  przeżyć kilka ciekawych przygód?

   Jest kilka wolnych miejsc, więc zapraszam.

louis-pbem.mylog.pl

Offline julius

MG poszukuje troje graczy do cybera z Wrocławia
« Odpowiedź #148 dnia: Grudzień 27, 2005, 03:58:25 pm »
podkreślam z Wrocławia, a nie okolic

Proponuje cybera 2020 prowadzonego we Wrocławiu, na początku postaci graczy to nic nie znacząca, bardzo młoda grupa żyjąca na pustkowiu (obrzeża miasta), wraz z rozwojem wydarzeń itd. nic odkrywczego, reszty można się domyślić, pną się w góre, lub zdychają, w zależności od pomysłowości :)

Dosłownie kilka słów o stafażu czy designie jak kto woli:
Wrocław, miasto wolne od machiny państwowej NPD (Niepodległa Polska Demokratyczna), należące do rady miasta (zwana Rządem) i korporacji. Miedzynarodowy pociąg rozpędzający się właśnie powoli ku szybkiemu i gwałtownemu rozwojowi. Rozwojowi mającemu przynieść wymierne korzyści (nie tylko finansowe) inwestującym w nie korporacją. Itd. Miało być tylko kilka słów.  :evil:  

W chwili obecnej miasto dzieli się na cztery strefy:
CENTRUM: korporacyjno-rządowa strefa reglamentowana, wstęp tylko dla pracowników, pod ciągłym nadzorem wszykiego co się do nadzoru nadaje
ŚRÓDMIEŚCIE: kompleksy handlowo-usługowe, sypialnie itd. nadzór policyjny
ULICE: miejsca względnie bezpieczne, dla nieprzeciętnych obywateli trudniących się wszelakimi interesami, zresztą ulice to ulice i tyle
PUSTKOWIE: obrzeże miasta na które zapuszczają się tylko fredy i jeszcze większe fredy, lub ludzie którym życie nie miłe

dobra, tyle wystarczy by zachęcić lub zniechęcić

Czekam na zgłoszenia do 14 stycznia 2006 roku, później umawiam się z ludźmi indywidualnie, sprawdzamy czy nasze oczekiwania i możliwości są zbieżne i kontynujemy współprace lub nie. Zaznaczam że dziewczyny są bardzo mile widziane.  

A no i oferuje dobrą zabawe, w ciekawym gronie i takie tam, zaznaczam jeszcze, że żelazną zasadą będzie granie raz w miesiącu, częste spotkania nie będą raczej możliwe ze względu na równoległe projekty, ale jak będzie w praktyce czas pokaże. Zainteresowanych pozdrawiam  ;)
i czekam d0 14.01.2006.
awsze wracam... cokolwiek miałoby to znaczyć:)
http://s4.bitefight.pl/c.php?uid=56280

Offline rudy

Poszukuję Graczy/ Mistrzów Gry
« Odpowiedź #149 dnia: Styczeń 07, 2006, 09:31:16 pm »
Gracz z doświadczeniem z WARSZAWY poszukuje druzyny grywającej w WARHAMMERA (nachetniej 2nd ed) GG 2455690 lub rudy@os.pl