trawa

Autor Wątek: Martwiaki inaczej  (Przeczytany 54432 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline veyDer

Martwiaki inaczej
« Odpowiedź #300 dnia: Listopad 27, 2004, 08:06:13 am »
Nie od Azael, tylko od domu Lazarian - każdy model z tego domu musi mieć wykupiony za 1pkt Mutagen/-1.

A Azael miała (za darmo, bo jest napisane na karcie, że pochodzi z tego domu) zwiększanie Regeneracji o jeden poziom w 15 cm.

Ale ja i tak bojkotuję dom Lazarian - jest zbyt przegięty!!!
O, mam bomba pomysł! Teraz na każdy "konfrontacyjny czwartek" będę tworzył armię z innego domu.
W najbliższy czwartek: dom de Brisis.
b]Dystybutor systemu Confrontation[/b]
(A co? Nie mogę mieć takiego podpisu? Jak każdy to każdy :P)

http://forum.mythos.pl - Oficjalne Polskie Forum Konfrontacji i Rag'Naroka.

Offline Vallarr

Martwiaki inaczej
« Odpowiedź #301 dnia: Listopad 27, 2004, 08:19:13 am »
Wzorem veyDera ( z klingonskiego , jesli dobrze pamietam :P )
Cytuj
jakieś nieziemskie rzuty miałam (zamiast tradycyjnych ... vallarowych :) )
 

Vallarrowych ;)

ale i tak caly acheron , moze z wyjatkiem asury i gorgony , wymieka na kombo meliadora z stormem i peace of souls ;) tylko duuuzo many trzeba miec , ale potem to z gorki ;) obie wasze armie nie sa w stanie mi nic zrobic jesli rzuce peace na 2+ na 3 kostkach :P :P :P
I was born of a scorpion's mind"
Tony Iommi - "Flame On"

Offline veyDer

Martwiaki inaczej
« Odpowiedź #302 dnia: Listopad 27, 2004, 09:24:25 am »
A powiedz mi, na czym to twoje kombo miało by polegać, jeśli Meliador też nie może wykonywać żadnych ofensywnych akcji? :?
b]Dystybutor systemu Confrontation[/b]
(A co? Nie mogę mieć takiego podpisu? Jak każdy to każdy :P)

http://forum.mythos.pl - Oficjalne Polskie Forum Konfrontacji i Rag'Naroka.

Offline Vallarr

Martwiaki inaczej
« Odpowiedź #303 dnia: Listopad 27, 2004, 09:25:35 am »
na tym , ze storm of light moge rzucac w fazie ruchu  :giggle:
I was born of a scorpion's mind"
Tony Iommi - "Flame On"

Offline veyDer

Martwiaki inaczej
« Odpowiedź #304 dnia: Listopad 27, 2004, 09:29:28 am »
Taaa... tylko, że Peace of Souls ma czas trwania: 1 turn - czyli do początku następnej fazy magii...
b]Dystybutor systemu Confrontation[/b]
(A co? Nie mogę mieć takiego podpisu? Jak każdy to każdy :P)

http://forum.mythos.pl - Oficjalne Polskie Forum Konfrontacji i Rag'Naroka.

Offline Vallarr

Martwiaki inaczej
« Odpowiedź #305 dnia: Listopad 27, 2004, 09:32:20 am »
to bolty rzuce na poczatku fazy magii ;)
I was born of a scorpion's mind"
Tony Iommi - "Flame On"

Offline Jaskier

Martwiaki inaczej
« Odpowiedź #306 dnia: Listopad 27, 2004, 09:33:24 am »
wydaje mi się, że jednak może - to nie Meliador wykonuje wtedy ofensywne akcje, tylko sam storm!

a co do domów to mam jedną wątpliwość. czy taka Asura może stać się np. domu Hestia, albo taka Azael, domu Sanath?

Offline veyDer

Martwiaki inaczej
« Odpowiedź #307 dnia: Listopad 27, 2004, 09:43:25 am »
Cytat: "Jaskier"
a co do domów to mam jedną wątpliwość. czy taka Asura może stać się np. domu Hestia, albo taka Azael, domu Sanath?


To nie miej wątpliwości tylko doczytaj sobie o zasadach domów :P
Jest to tam wyraźnie opisane.
b]Dystybutor systemu Confrontation[/b]
(A co? Nie mogę mieć takiego podpisu? Jak każdy to każdy :P)

http://forum.mythos.pl - Oficjalne Polskie Forum Konfrontacji i Rag'Naroka.

Offline Jaskier

Martwiaki inaczej
« Odpowiedź #308 dnia: Listopad 27, 2004, 11:08:59 am »
nie mam zasad domow :P
ale ok, poszukam cfaniaczku :bite:  ;)

Offline Dabi

Martwiaki inaczej
« Odpowiedź #309 dnia: Listopad 27, 2004, 01:08:51 pm »
Cytuj
wydaje mi się, że jednak może - to nie Meliador wykonuje wtedy ofensywne akcje, tylko sam storm!


Dla mnie nie moze bo to tak jakby sama burza uderzała bez udziału meliandora w tym piorunami w modele a jednak Meliandor jest tym co ją kontroluje bo musi widzieć cel aby rzucić na niego lightinga tak wiec to jest akcja Melka za pomoca burzy :)
eśli coś wydaje się trudne , to pewnie takie jest

Offline Vallarr

Martwiaki inaczej
« Odpowiedź #310 dnia: Listopad 27, 2004, 05:38:47 pm »
co nie zmienia faktu , ze i tak przed rzutem peace moge rzucac bolty , nie ?? :)
I was born of a scorpion's mind"
Tony Iommi - "Flame On"

Offline Jaskier

Martwiaki inaczej
« Odpowiedź #311 dnia: Listopad 27, 2004, 08:17:36 pm »
Cytat: "Głupi Bablefish"
A arm?des Limbes d.Ach?n can?e compos?de combatants associ??ne obscure Maison and free combatants of any association.
Each House d.Ach?n is d?gn?par a chart which bears its name (Ex : . Obscure house : Mantis ). A combatant d.Ach?n cannot?e associ?u.?ne obscure Maison?a time. Is the name of the corresponding House consid? like addition? its row and registered voter on his chart of r?rences.
A Character d.Ach?n whose chart of r?rences carries D? the mention d.une obscure House (Ex : . Mantis House . for can Sophet Drahas)?e associ? another obscure House that that which is indiqu? In this case, one consid? qu.il s.agit d.un another Character not b?ficiant exclusive advantages of the original Character (artifacts r?rv? comp?nce. Fr? of blood . and. Personal enemy , etc.)

With do Confrontation, the combatants owe?e associ??a m? Obscure house.
In Rag.Narok, a arm?d.Ach?n can?e compos?de diff?ntes obscure Maisons. Can a House?e chosen by section, m? incompl?, of 1000 P.A. of l.arm? All the combatants not-Characters d.une Links?, (except Ind?ndants) owe?e associ??a m? House (or?e free of any association).  

P?/M? : The supr chief? obscure House.

Maison/X (Y) : Co?en P.A. indiqu?n Y of each capacit?e obscure Maison owes?e addition? that of each combatant associ? the obscure House d?gn?
L.attribution d.une such capacit?st free for the combatants whose row, such qu.il is registered on their chart of r?rences, indicates the name of the House concern?(Ex : Aza?l.Infid? b?ficie free of the capacit?de obscure House of Lazarian).

Solo/X (Y) : Can these capacit?sont optional and?e attribu? ?ertains standard combatants. In this case, co?en P.A. indiqu?n Y s.ajoute with their. A combatant can have several capacit?. Solo . In Rag.Narok, all the combatants d.une Unit?hors Ind?ndants) must have the m?s capacit?. Solo/X .

The capacit?d.une obscure Maison are exclusive for him.
Surco? do not modify the number of Wounds and d??i>Rag.Narok.


jak widzisz veyDer jest tu więcej znaków zapytania niż normalnych liter i nic z tego nie rozumiem :x
napisz w wolenj chwili jakieś szybkie objaśnienie

Offline .//ashka

Martwiaki inaczej
« Odpowiedź #312 dnia: Listopad 27, 2004, 09:36:08 pm »
Armia Acheronu może się składać z jednostek przynależących do jednego z upadłych Rodów oraz jednostek bez żadnej przynależności.
Każdy Ród jest opisany na karcie noszącej jego imię (np "Upadły Ród Mantis").
Jednostka Acheronu może należeć tylko do jednego Rodu na raz.
Nazwa Rodu jest uważana za dodatkową pozycję na karcie obok rangi [i tu nie rozumiem :-).. że niby jest jak napisana na jego karcie?! :-)]
Bohater, który ma już na karcie nazwę Rodu, do którego należy (np. Ród Mantis dla Sopheta Drahasa) może być powiązany z innym upadłym Rodem. W takim przypadku Bohater nie otrzymuje już premii oryginalnego Bohatera (zastrzeżone artefakty, zdolność Braterstwo Krwi i Wróg Osobisty, itp).

W Konfrontacji jednostki muszą pochodzić z tego samego Rodu.
W Rag'Narok'u armia Acheronu może się składać z różnych Upadłych Rodów. Nowy dom można wybrać za każde, nawet niepełne 1000 punktów armi. Wszystkie modele z Jednostki nie będące Bohaterami muszą pochodzić z tego samego Rodu (lub nie mieć przynaleności).

Ojciec / Matka: Najwyższy przełożony Upadłego Rodu

Ród/X (Y) -- Y oznacza koszt w PA, który należy dodać do każdego modelu by przynależał on do oznaczonego upadłego Rodu.
Ten atrybut jest darmowy dla jednostek, które mają go już wpisanego na karcie referencyjnej, wskazującej dany Ród. (np Azael Niewierna zyskuje darmowe bonusy za przynależność do Rodu Lazarian)

Solo/X (Y) -- Te zdolności są opcjonalne i moga być przydzielone niektórym rodzajom jednostek. W takim przypadku Y oznacza koszt, który należy dodać do ich cen. Jednostce można przydzieli wiele umiejętności Solo.
W Rag'Narok'u wszystkie modele w Jednostce (poza Niezależnymi [nie wiem jak to w nazywacie .... FR: Indépendants] muszą mieć (wybrane) te same zdolności Solo/X.

Zdolności danego Rodu są dostępne wyłącznie dla niego.
[heh, tu niezbyt łapię, nie znam Ragnaroka] Nadwyżka w koszcie nie modyfikuje liczby  Żyć [?!] i kości w Ragnaroku.

W sumie szybko poszło, zaraz wrzucę coś jeszcze .... Dom Lazarian? ^_^

---- update
Upadły Ród: Lazarian
Związany z Upadłymi Domami Acheronu.

Ciało nie kryje żadnych tajemnic przed makabrycznymi Lazarianami. Pracują nad nią, kontrolują ją i wykraczają poza nią za pomocą nieopisywalnych rytuałów.

Ojciec:  Iandorias Lazarian

Maison/Charnel (3 P.A.): [charnel znaczy cielesny, zmysłowy, coś w tym stylu] -- Lazarianin posiadający tę umiejętność otrzymuje zdolność Mutagen/-1. Jeśli już posiada zdolność Mutagen/X lub uzyska ją podczas gry, to dostaje dodatkową kość do rzutu na test tej umiejętności. Zachowywany jest najlepszy wynik.

Solo/Mystique (4 P.A.) -- Lazarianin z tą umiejętnością otrzymuje zdolność Świadomość. Jeśli jest magiem albo wierzącym [tu mój wkręt - kto oprócz kapłanów może być  fid?le?] cena tej umiejętności wynosi 8 P.A.


Solo/Résurrection (Spécial) :Tę umiejętnośc możńa przydzielić dowolnemu Bohaterowi, Wojonikowi-Magowi albo Lazariańskiemu Kapłanowi-Wojownikowi. Jej koszt w PA równa się wartości STRACHU na karcie tej postaci.
Trudność testu Regeneracji dla Lazarianina i sojuszniczych modeli / Jednostek w zasięgu (nawet częściowym) 15 cm lub mniej spada o 1 (minimum 3). Ta umiejętnośc nie jest kumulacyjna gdy w zasięgu jest kilku Lazarianinów.

[a tu jakiś kosmos, bo nie znam Ragnaroka ] W Rag'Narok'u ranga Lazarianina określa maksymalny Współczynnik Dominacji [O_o] Jednostek które mogą skorzystać z tej umiejętności:  Ranga 1 : 12, Ranga 2 : 24, Ranga 3 : 48, Ranga 4 : 96.

Łechehe, wyszło jeszcze koślawiej niż pierwszy tekst, więc na razie daję sobie spokój :-).
Utknęłam na odmianie :-)
img]http://i69.photobucket.com/albums/i56/joeva1/pspowner.gif[/img]


get jabbered!
warera yokozuna'su ... sekai no! ^^

Offline veyDer

Martwiaki inaczej
« Odpowiedź #313 dnia: Listopad 28, 2004, 05:25:48 am »
Cytat: ".//ashka"

Nazwa Rodu jest uważana za dodatkową pozycję na karcie obok rangi [i tu nie rozumiem :-).. że niby jest jak napisana na jego karcie?! :-)]

Spójrz sobie na Azael. Przy randzie ma napisane: House Lazarian.

Cytat: ".//ashka"

W Rag'Narok'u wszystkie modele w Jednostce (poza Niezależnymi [nie wiem jak to w nazywacie .... FR: Indépendants]

Modele Niezależne... doh :roll:

Cytat: ".//ashka"

[heh, tu niezbyt łapię, nie znam Ragnaroka] Nadwyżka w koszcie nie modyfikuje liczby  Żyć [?!] i kości w Ragnaroku.

Każdy model ma liczbę kości walki i liczbę ran, którą może dostać zanim zginie zależną m.in. od kosztu.

Cytat: ".//ashka"

Solo/Mystique (4 P.A.) -- Lazarianin z tą umiejętnością otrzymuje zdolność Świadomość.

Przytomność ;)

Cytat: ".//ashka"

Jeśli jest magiem albo wierzącym [tu mój wkręt - kto oprócz kapłanów może być  fid?le?]

Fidele to każdy gość posiadający wartości Aspektów i Zdolność Kapłan/X. Może to być Wyznawca, Kapłan, Biskup albo Prorok - odpowiedniki Ucznia, Adepta, Mistrza i Wirtuoza.

Cytat: ".//ashka"

[a tu jakiś kosmos, bo nie znam Ragnaroka ]

Ja nie powiem, kto się ciągle opiera, a kto ciągle namawia... :roll:

Cytat: ".//ashka"

 W Rag'Narok'u ranga Lazarianina określa maksymalny Współczynnik Dominacji [O_o]

A ta już ma skojarzenia :giggle: To jest odpowiednik "Unit Strength" z WFB.

Cytat: ".//ashka"

Łechehe, wyszło jeszcze koślawiej niż pierwszy tekst, więc na razie daję sobie spokój :-).
Utknęłam na odmianie :-)

Całkiem nieźle to wyszło. Ale zrobiłaś jeden poważny błąd: przyznałaś się, że znasz francuski :P Teraz będziesz molestowana setkami próśb o tłumaczenie :lol:
b]Dystybutor systemu Confrontation[/b]
(A co? Nie mogę mieć takiego podpisu? Jak każdy to każdy :P)

http://forum.mythos.pl - Oficjalne Polskie Forum Konfrontacji i Rag'Naroka.

Offline .//ashka

Martwiaki inaczej
« Odpowiedź #314 dnia: Listopad 28, 2004, 09:19:25 pm »
Rody de Brisis i Mantis gdzieś poniżej.

Cytat: "veyDer"
Cytat: ".//ashka"
Nazwa Rodu jest uważana za dodatkową pozycję na karcie obok rangi [i tu nie rozumiem :-).. że niby jest jak napisana na jego karcie?! :-)]
Spójrz sobie na Azael. Przy randzie ma napisane: House Lazarian.

Możliwie, ale to zdanie było zbyt złożone jak na mnie ^^.

Cytat: "veyDer"
Cytat: ".//ashka"
[a tu jakiś kosmos, bo nie znam Ragnaroka ]
Ja nie powiem, kto się ciągle opiera, a kto ciągle namawia... :roll:
Ragnarokowi mówimy NIET, względnie IEE lub NEEEEEeeee, w zależności z jakim poliglotą rozmawiamy :P

Cytat: "veyDer"
Całkiem nieźle to wyszło. Ale zrobiłaś jeden poważny błąd: przyznałaś się, że znasz francuski :P Teraz będziesz molestowana setkami próśb o tłumaczenie :lol:
:P wtedy pomocna jest standardowa odpowiedź, zannen desu ga, tsugo ga warui desu  :P :P :P



Upadły Ród: De Brisis
Związany z Upadłymi Domami Acheronu.

Ojciec i Matka: Armariel de Brisis i Rhéa de Brisis.

Solo/Charyzma (8 PA) -- Ta umiejętność może zostać przydzielona dowolnemu bohaterowi de Brisis. Dopóki nie zostanie zabity jego obecność dodaje dodatkową kość do testów zbliżenia i Taktyki [są takie testy? wow :)] jego stronnictwa (maksymalnie +2 kości). Zachowywany jest najlepszy wynik.

Solo/Różnorodność [Diversité](1 PA) -- Podczas budowy armii dowolny Bohater de Brisis może utracić jedną z umiejętności, które ma zapisane na swej karcie by uzyskać inną umiejętność, która w tej turze ["tour" ... ale chyba o całą grę chodzi, prawda?] jest uznawana za zapisaną na jego karcie. Taka zamiana może zostać dokonana tylko jeden raz na Bohatera i armię.
Umiejętności, które można utracić to:
1 punkt MOCY [a tak serio to nie wiem co to znaczy POU .... aaaaa ...],
+2,5 cm aury wiary
lub
10 cm zasięgu dowodzenia (nie może spać poniżej zera).
Umiejętności, które można uzyskać w zamian to:
1 punkt MOCY [POU] (wyłącznie magowie),
+2,5 cm aury wiary (tylko wierzący)
lub
Umiejętność Dowodzenie/10 (lub +10 cm do zasięgu dowodzenia).

Solo/Geniusz [Prodige] (4 PA) -- Podczas budowy? armii dowolny Bohater-mag de Brisis
z tą umiejętnością może wymienić jeden z Żywiołów, które kontroluje (poza Ciemnością) na Powietrze, Ogień lub Ziemię.




Upadły Ród: Mantis
Związany z Upadłymi Domami Acheronu.

Feyd Mantis, boski baron, rządzi na Acheronie od czasu jej rebelii przeciw alahańskiej koronie. Jego rodzina jest nieliczna, ale niesamowicie potężna. Resztki zwartego i bezlitosnego klanu dźwięczą w wieczności. Jak inaczej mogłyby się potoczyć losy tych, którzy cieszą się łaską Béliala, księcia-demona z Czeluści?

Ojciec: Feyd Mantis

Wyłącznie Bohaterowie Acheronu mogą być powiązani z Rodem Mantis.
W Rag'Narok'u podczas każdego rzutu Taktycznego gracz otrzymuje dodatkowy rozkaz za każdego Bohatera z rodu Mantis w swojej armii. Magowie i wierzący z rodu Mantis, którzy nie posiadają zdolności "Dowodzenie/X" mogą wszyscy sami stać się Przywódcami za dodatkowe 15 PA.

Maison/Supremacja [Suprématie] (2 PA) -- Jeżeli w czasie testu Mantis zremisuje z przeciwnikiem, nie kontynuuje się testu. Bohater Mantis wygrywa test. Ta umiejętność nie obowiązuje przy testach Ataku, Obrony, Odwagi czy Strachu. Jest ignorowana, jeśli aktualny przeciwnik posiada podobną umiejętność.

Solo/Książę Ciemności (Specjalny) -- Koszt tej umiejętności w PA jest równy wartości STRACHU zapisanej na karcie Bohatera, pomnożonej przez 2. Zyskuje zdolność Dowodzenie/10 lub, jeśli już ją posiada, zasięg tej zdolności wzrasta o 10 cm.
Konfrontacja: Zyskuje także zdolność Autorytet.
Rag'Narok: STRACH i DYSCYPLINA Bohatera otrzymują karny 1 punkt (zamiast 2) .... [oych ... nie mam bladego pojęcia ^^ ... ] coś o 1 punkcie karnym (zamiast 2) za różnicę w randze gdy są przenoszeni dzięki umiejętności Dowodzenie do Jednostek Acheronu o randze niższej :] .... whatever :)

Solo/Ewangelia Zła (3 PA) -- Ostateczny wynik rzutu na wiarę wierzących [przyjaciół] Salaüel'a [serio tam jest tak napisane ...  fid?les de Salaüel amis ... łeee, nie wiem ^^] jest zwiększany o 1 za każdego Mantis z tą umiejętnością w zasięgu ich aury wiary (maksymalnie +6). Mantis otrzymuje premię sam za siebie, jeśli jest wierzącym Salaüel'a.
img]http://i69.photobucket.com/albums/i56/joeva1/pspowner.gif[/img]


get jabbered!
warera yokozuna'su ... sekai no! ^^