Autor Wątek: Martwiaki inaczej  (Przeczytany 53897 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline _Wychwethyl_

Martwiaki inaczej
« Odpowiedź #45 dnia: Kwiecień 10, 2004, 08:47:22 pm »
A co sadzicie o czyms takim na 350pkt:
Ejhin de vanth ze Znamieniem Mroku i Inversion
Zjawa
3 ghule
3 Ghule
4 Morbid Puppety z toporkami
2 banshee
FB: Wood Elves; Imperium
Konfrontacja: Gryfy, Lwy , Cynwalle,
WH40K: Imperial Guard

Offline Jaskier 2ed.

Martwiaki inaczej
« Odpowiedź #46 dnia: Kwiecień 14, 2004, 01:17:50 pm »
turniejówka to to nie jest :?
- Ejhin jest ikonoklastą i przewciwko martwiakom podaje tyły, a
- Zjawa... :lol:
-banshetki - moim zdaniem bez wrzucenia jakiegoś porządnego straszaka z liderką nie są warte tych 20 punktów (ani tym bardziej 27) - dopiero przy sophecie z koroną rozwijają skrzydła :twisted:
- ghoule i pup(et)y - standard, tylko nie wiem, czy z tymi pierwszymi nie przedobrzyłeś.

Ogólnie;
Przydałoby się coś do bicia (do PORZĄDNEGO bicia) najlepiej sprawiłbyu się jakiś wolfen lub crane warrior. szkoda punktów na banszetki i zjawę.
Jak na mój gust to jakiś nekromanta by nie zawadził.
Reasumując - niestety kiepska, bez wyrazu, naczelnej taktyki - mierna rozpa :bored:
Ale próbuj dalej  ;)

<zastrzegam, że nia mam w tej chwili dostępu do Ab i nie wiem co za wyposarzenie jest u tej Ejhin :P >
ie ma to jak wejśc na swoje zapasowe konto i odebrać priva sprzed 1,5 roku :D

Offline Jaskier 2ed.

Martwiaki inaczej
« Odpowiedź #47 dnia: Kwiecień 16, 2004, 02:05:59 pm »
No to z braku lepszego zajęcia złorzyłem sobie wczoraj kilka rozpisek na 400 (na mniejsze nigdy mi się wszystko co chcę nie mieści :P ):


Unnamed400 Pkt  -   Nieumarli z Acheronu Armia

1 Gorgona @ 109.0 Pkt
     Primal Darkness Attack [5.0]
     Morbid Puppet Invocation [7.0]
1 Azael Niewierna @ 59.5 Pkt
     Laska Mocy [19.0]
     Primal Darkness Attack [5.0]
     Morbid Puppet Invocation [7.0]
1 Melmoth @ 66.3 Pkt
     Miecz Meczenstwa [10.0]
1 Chagall (2. Inkarnacja) @ 89.0 Pkt
     Laleczka Glodu [13.0]
3 Ghul @ 51.0 Pkt
2 Aniol Makabry @ 24.0 Pkt
2 Marionetka Makabry @ 12.0 Pkt

Liczba modeli: 11


Total Armia Cost: 410.8

(ab jak zwykle źle wyliczył koszta alzel i melmotha - jest jakieś 402 pkt.)



Unnamed400 Pkt  -   Nieumarli z Acheronu Armia

1 Sephiroth, Zniwiarz @ 145.0 Pkt
     Mizar [15.0]
1 Opancerzony Centaur @ 35.0 Pkt
     #Lanca kawaleryjska [0.0]
1 Opancerzony Centaur @ 35.0 Pkt
     #Lanca kawaleryjska [0.0]
1 Opancerzony Centaur @ 35.0 Pkt
     #Lanca kawaleryjska [0.0]
1 Sep Acheronu @ 33.0 Pkt
1 Sep Acheronu @ 33.0 Pkt
1 Sep Acheronu @ 33.0 Pkt
2 Skorize (dz) @ 64.0 Pkt
     Szczypce Skorpiona

Liczba modeli: 9

Total Armia Cost: 413.0



montuje następne armie i czekam na opinie :P
ie ma to jak wejśc na swoje zapasowe konto i odebrać priva sprzed 1,5 roku :D

Offline Simson

Martwiaki inaczej
« Odpowiedź #48 dnia: Kwiecień 16, 2004, 02:19:21 pm »
hmmm.a co daje miecz przaeznaczenia?????

Offline Jaskier 2ed.

Martwiaki inaczej
« Odpowiedź #49 dnia: Kwiecień 16, 2004, 02:48:44 pm »
chyba meczeństaw :?
jeśli o ten Ci chodzi to ran nim zadane czyta się jedną linijkę niżej
ie ma to jak wejśc na swoje zapasowe konto i odebrać priva sprzed 1,5 roku :D

Offline BeRsErK

Martwiaki inaczej
« Odpowiedź #50 dnia: Kwiecień 16, 2004, 11:10:01 pm »
Cytat: "Jaskier 2ed."
Jesli już o strachu mowa to pomyślcie co zrobić z czymś takim  :lol: :

Unnamed Nieumarli z Acheronu Armia

1 Sophet Drahas @ 220.0 Pkt
     Arkan IV: Cesarz [17.0]
     Earthen Primal Attack [5.0]
     Morbid Puppet Invocation [7.0]
     Morbid Angel Invocation [11.0]
     Korona [25.0]

1 Azael Niewierna @ 60.5 Pkt
     Morbid Puppet Invocation [7.0]
     Berlo [25.0]

1 Melmoth @ 66.3 Pkt
     Miecz Meczenstwa [10.0]

2 Ghul @ 34.0 Pkt

1 Banshee @ 27.0 Pkt

Liczba modeli: 6


Total Armia Cost: 407.8


Na 400 pkt. to przeciwnik łatwo wymanewruje te 6 modeli - Sopheta nawet nie będzie brał pod uwagę z jego 5 cm ruchu(i ten jego fear niewiele tu da ;) ) - przygotował bym sie na strzelanie na odległość i w ten sposób nabicie pkt. - przy rozważnej grze już na starcie mamy zapewniony minimum remis - Sophet jest za wolny a żeby utrzymać jednostki co by korzystały z jego Fear'a to i reszta armii będzie człapała te 10 cm w marszu - jak do tego dojdzie jeszcze teren to będziesz stał praktycznie w miejscu ;)

Jaskier napisał:
"Ok, mój błąd - w takim razie dajemy Sophetkowi Talizman Cieni i już ma taaaaaaaaaaaaaki ruch  

Czekam na ripostę

No i nie bez znaczenia jest fakt, że przodem człapie cały horda marionetek, a aniołki zajmują się wyłuskiwaniem strzelców (a są w tym lepsze niż reaperki  )"

No wiec zaczynamy - Talizman cieni to już 3 artefakt a więc kolejne pkt tracisz na podpakowanie tylko jednego modelu i musisz znowu zredukowac koszta o jakieś 26 pkt czyli lecą albo banshee albo Ghule(zakładam, że czary i artefakty są częścia jakiejś Twojej taktyki i nie chcesz z żadnego rezygnować).
Zanim jakiś model zbliży sie na tyle aby móc wykorzystać Talizman Cieni będziesz potrzebował 3 tur(przyzwanie Aniołka[on ma najwieksze szanse na szybkie zbliżenie się do przeciwnika], danie mu amuletu na poczatku następnej tury i ruszenie go w kierunku przeciwnika...może nawet 4 tury jak przeciwnik mądrze się rozstawi).
Daje nam to jakieś 3 tury pięknego safari na Sopheta, który jako duży cel bedzie pieknba tarcza strzelniczą nawet jak sobie przyzwie legion umarlaków do tych swoich 4/5 modeli na początku.

Co do "a aniołki zajmują się wyłuskiwaniem strzelców (a są w tym lepsze niż reaperki  )"

Dojda do nich góra w 3 turze(1 ożywienie, 2 wzbicie sie i podlecenie na 25 cm i dopiero 3 dive)

Reaperki są o wiele skuteczniejsze bo:
1 - mają skauta i juz w 2 turze moga dive'ować każdego strzelaca dzieki dogodnemu ustawieniu
2 - mają inicjatywkę 3 co w połączeniu z Divem daje nam ładna liczbe 5 co z koleii prawie zawsze oznacza, że atakujemy pierwsi
3 - choć tylko 1 wytrzymałości na aniołkowe 3 to na jego 0 obrony mają 2 co w praktyce wyglada tak, że dłużej potrafią wiazać strzelców w walce i dzięki temu nasze główne siły maja z nimi spokój

Na plus dla aniołków przemawia tylko strach 6 ale to przeważnie natrafi na liderkę jakiegoś herosa co daje marne szanse przeżyć dłużej niż 1 turę
przy Divie mają 2 inicjatywy coprawie zawsze stanowić będzie zaszczytne miano obrońcy ;)

Nawet punktacja pokazuje kogo bardziej dopakowali - aniołek 12 na 13 reaperka, którego notabene też można przyzywać ;)

Offline Jaskier 2ed.

Martwiaki inaczej
« Odpowiedź #51 dnia: Kwiecień 17, 2004, 12:10:27 pm »
tyle, że nie liczymy tutaj strachu na 6 ale na 13 - jeśli dobrze pamiętam, to jeśli jednostka zaczyna w ruch w zasięgu leadershipa to do końca tury jej strach jest tak liczony :P

jako, że ghoule wylatują z braku living deatha to w ich miejsce wejdą m.in. jakieś 2 aniołki.

może się mylę, ale jednostki rozmiaru średniego chyba zasłaniają LOS przy strzelaniu do dużych celów :?
ie ma to jak wejśc na swoje zapasowe konto i odebrać priva sprzed 1,5 roku :D

Offline cielaq

Martwiaki inaczej
« Odpowiedź #52 dnia: Kwiecień 17, 2004, 12:13:09 pm »
Cytat: "Jaskier 2ed."

może się mylę, ale jednostki rozmiaru średniego chyba zasłaniają LOS przy strzelaniu do dużych celów :?
O ile mnie pamięc nie myli, to cel jest wówczas traktowany jako za osłoną.
Sprawiedliwość? Kto szuka sprawiedliwości? Zaprowadzimy naszą własną sprawiedliwość - zwyciężając lub ginąc."

"If I advance, follow me! If I fall back, kill me! If I die, avenge me!"

Offline BeRsErK

Martwiaki inaczej
« Odpowiedź #53 dnia: Kwiecień 17, 2004, 02:40:40 pm »
Co w połączeniu z tym, że jest to duży cel daje nam trafianie bez modyfikatorów ani bonusów :)

Offline veyDer

Martwiaki inaczej
« Odpowiedź #54 dnia: Kwiecień 21, 2004, 06:00:41 am »
Najnowsza wariacja na temat "Karabinu maszynowego" (350 PA)

Gorgona (97)
 Korona (Fear 10, Zdolności Przywódcze/25) :twisted: (+25)
 Source of Darkness (+5)
 Puppet Invocation (+8 )
 Dance Macabre (+12)
 Manipulation (+7)
Razem: 174

Azael (38 )
 Berło (+25)
 Source of Darkness (+5)
 Puppet Invocation (+8 )
 Manipulation (+7)
Razem: 83

3 x Ghoul (51)
7 x Marionetka (z toporem) (42)

Trochę wyczucia wymaga Source of Darkness, zwłaszcza u Azael, ale ogólnie rozpiska dosyć sadystyczna  :twisted:
b]Dystybutor systemu Confrontation[/b]
(A co? Nie mogę mieć takiego podpisu? Jak każdy to każdy :P)

http://forum.mythos.pl - Oficjalne Polskie Forum Konfrontacji i Rag'Naroka.

Offline Jaskier 2ed.

Martwiaki inaczej
« Odpowiedź #55 dnia: Kwiecień 21, 2004, 07:48:24 pm »
Jednak brakuje mi tutaj standardowego Melmotha - jednak nie wszystko da się zapluć i choć jeden twaardziel by się przydał. Nie wiem co prawda jak się spisują manipulacje, ale niemniej obstawał by,bym przy tym rozwiązaniu - Taki dysyatis, czy potężny heros z czarem (czy tam cudem - nie pamiętam) chroniącym od ex. wondów i nie ma jak cfaniaka ruszyć  :bored:
ie ma to jak wejśc na swoje zapasowe konto i odebrać priva sprzed 1,5 roku :D

Offline darkeldar

Pytanie dotyczy artefaktow Umarlakow
« Odpowiedź #56 dnia: Maj 25, 2004, 11:30:05 am »
1. Jak dokłądnie dziala "Gawron", jest tłumaczenie w AB po polsku ale nie ma w nim kwestii zwiazanej z tym czy Acheron moze dzieki tem przejac dusze(model) przeciwnika np Alechemika, podleczyc go i stosowac po swojje stronie armii. A moze ten przedmiot ma tylko zastosowanie aby przywracac jednostki umarlakow do zycia ;-) na Goule ????
A czy mozna Gwarona stosowac na modelu ktory go posiada i nie jest umarakiem (sa tacy charakterzy ;-) ????
Moze ktos z Was wytluamczy mi ten dylemat

2. Do czego służy artefakt o dziwnej nazwie "Czarny Diament" ? jakis krotki opis

Offline veyDer

Re: Pytanie dotyczy artefaktow Umarlakow
« Odpowiedź #57 dnia: Maj 25, 2004, 02:54:52 pm »
Cytat: "darkeldar"
1. Jak dokłądnie dziala "Gawron", jest tłumaczenie w AB po polsku ale nie ma w nim kwestii zwiazanej z tym czy Acheron moze dzieki tem przejac dusze(model) przeciwnika np Alechemika, podleczyc go i stosowac po swojje stronie armii. A moze ten przedmiot ma tylko zastosowanie aby przywracac jednostki umarlakow do zycia ;-) na Goule ????


Gawron nie przywraca nikogo do życia. Po prostu w momencie śmierci jakiegoś nie-nieumarłego :roll: możesz wykonać rzut Regeneracji...

Cytuj

A czy mozna Gwarona stosowac na modelu ktory go posiada i nie jest umarakiem (sa tacy charakterzy ;-) ????
Moze ktos z Was wytluamczy mi ten dylemat


Można

Cytuj

2. Do czego służy artefakt o dziwnej nazwie "Czarny Diament" ? jakis krotki opis


Do czego służy? Do Rag'Naroku :P
b]Dystybutor systemu Confrontation[/b]
(A co? Nie mogę mieć takiego podpisu? Jak każdy to każdy :P)

http://forum.mythos.pl - Oficjalne Polskie Forum Konfrontacji i Rag'Naroka.

Offline Jaskier

Martwiaki inaczej
« Odpowiedź #58 dnia: Czerwiec 23, 2004, 05:47:12 pm »
Na stronie jest już pierwsza część z serii artykułów o martwiakach. Na pierwszy ogień poszły zwykłe jednostki. W nastepnej kolejności będą kapłani, potem walczący herosi a na koniec magowie. W dalszej perspektywie mam omówienia różnych sposobów gry, rozpisek.

Zapraszam do komentowania :P

Offline Simson

Martwiaki inaczej
« Odpowiedź #59 dnia: Czerwiec 23, 2004, 06:00:41 pm »
oh...jestem dozgonnie wdzieczny....gdyz na razie to jestem martwiaczym porucznikiem i daleko mi do generala......ale poczekajcie... :twisted:

 

anything