trawa

Autor Wątek: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd  (Przeczytany 243216 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jeanvanhamme

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #870 dnia: Luty 01, 2019, 02:44:02 pm »
Hej panowie, przypomniałem sobie ostatnio o tym omnibusie surfera który polecaliście. Popatrzyłem po recenzjach i wygląda to fajnie, rysunki allreda bardzo lubię po x-statix (chociaż sam komiks wrażenia na mnie nie zrobił za dobrego), tylko nie jestem pewien scenarzysty, bo na pierwszy rzut oka nie napisał nic co bym znał i doceniał. Jest ten omniak na tyle dobry że można go brać będąc tylko umiarkowanym fanem superhero ? (z marvela lubię np new x-men, loki journey into mistery, daredevila bendisa)
@R~Q No to dobrze że się omniak wyprzedał w azylu i wziąłem zamiast tego dmz :P. Przejrzałem twoje posty żeby sprawdzić czy nam się gust pokrywa, i np z oceną tomów wkkdc zgadzam się w prawie 100% więc pewnie też bym się od surfera odbił.

Zdecydowanie by ci się nie spodobał Silver Surfer, bo to komiks odrobinę bardziej wrażliwy niż "lubię x-men". Sam fakt, że nie znasz Slotta, autora najlepszego Spider-mana w dziejach Modern Age, czy genialnej She Hulk jest dodatkowym bodźcem do tego, żebyś nie kupował, a to, że jest już dawno OOP Ci w tym pomoże.
Wg mnie - najlepszy omniak 2018 roku i chyba bym oszalał, gdybym go nie wziął, pomimo posiadania początków runu z zeszytach.

Offline LordDisneyland

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #871 dnia: Luty 01, 2019, 07:02:57 pm »
Sam bym tego lepiej nie ujął. Słuszne słowa, jeanvanhamme, pozdrawiam!


PS- dodam jedno...Slott to twórca, który w sposób udany łączy w scenariuszach fantazję, pomysłowość i humor. A tego w dzisiejszych czasach moim zdaniem w komiksach nader często braknie.
Amen, dico tibi.
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2019, 07:07:50 pm wysłana przez LordDisneyland »

Offline mystrzu

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #872 dnia: Luty 01, 2019, 07:50:29 pm »
@jeanvanhamme


Po pierwsze, nie napisałem że lubię x-men, czego nie omieszkałeś mi wypunktować jako oznaka mojej ubogiej wrażliwości, a lubię new x-men, czyli run morrisona. Po drugie, jako że sam przyznaje że nie jestem fanem superhero, fakt że nie znam jakichś runów świadczy jedynie o tym że nie za dobrze orientuje się w tych klimatach, a nie o moim guście jako takim. Miło mi że sobie podbudowałeś ego i udowodniłeś swoją wyższość jako człowiek o wyrafinowanym guście, ale następnym razem sugerowałbym najpierw przeczytać porządnie post osoby która zamierzasz obrazić.
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2019, 07:14:07 am wysłana przez mystrzu »

Offline Murazor

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #873 dnia: Luty 01, 2019, 09:27:14 pm »
Pewnie tylko przekartkowal  :lol:

Offline angelscorpion

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #874 dnia: Marzec 30, 2019, 03:02:27 pm »
Batman z New52 w omnibusie, pierwsze 33 zeszyty:
https://multiversum.pl/p/1683/137962/batman-by-snyder-and-capullo-omnibus-vol-01-hc--dc-comics-komiksy-tomy-i-ksiazki.html

Oprócz tego X Men w epicu, historie bodajże z okresu, jak nie były wydawane nowe zeszyty w latach 70, tylko same gościnne występy X-ów w innych tytułach, tylko dla zagorzałych fanów😉
https://multiversum.pl/p/1682/138241/x-men-epic-collection-always-darkest-before-dawn-sc--marvel-comics-komiksy-tomy-i-ksiazki.html

Offline angelscorpion

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #875 dnia: Kwiecień 09, 2019, 11:41:43 pm »
Jeżeli ktoś nie może się doczekać wznowienia pierwszego omnibusa X- Men autorstwa Claremonta oraz Lee, jest szansa dorwać go w epicu, który ma się ukazać w sierpniu: https://www.bookdepository.com/X-men-Epic-Collection-Dissolution-Rebirth-Jim-Lee/9781302918477?ref=grid-view&qid=1554849050664&sr=1-6
Zawiera zeszyty "Uncanny X- Men" od 248 do 267, natomiast omnibus zawiera 244-269 oraz X-Men Annual nr 13 oraz Classic X- Men nr 39.

 

anything