Autor Wątek: Sandman  (Przeczytany 332842 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: Sandman
« Odpowiedź #1185 dnia: Wrzesień 10, 2015, 11:42:01 am »
Nawet sam teraz się zastanawiam, dlaczego dopóki wilk_stepowy nie wspomniał, nie pomyślałem o
Spoiler: pokaż
Orfeuszu skoro Morfeusz zabił go w poprzednim tomie
, tylko od razu o
Spoiler: pokaż
Morfeuszu, który przecież dopiero umrze...
Może dlatego, że
Spoiler: pokaż
Morfeusza
nie było w kondukcie - choć to że go nie było, też w sumie o niczym nie świadczy.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 10, 2015, 11:45:59 am wysłana przez ramirez82 »

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Sandman
« Odpowiedź #1186 dnia: Wrzesień 10, 2015, 12:29:43 pm »
Nawet sam teraz się zastanawiam, dlaczego dopóki wilk_stepowy nie wspomniał, nie pomyślałem o
Spoiler: pokaż
Orfeuszu skoro Morfeusz zabił go w poprzednim tomie
, tylko od razu o
Spoiler: pokaż
Morfeuszu, który przecież dopiero umrze...
Może dlatego, że
Spoiler: pokaż
Morfeusza
nie było w kondukcie - choć to że go nie było, też w sumie o niczym nie świadczy.

pierwszy raz czytasz Sandmana ? jeśli tak to zazdroszczę :smile: kolejny tom (Panie Łaskawe) spina wszystkie poprzednie perypetie Morfeusza.

ramirez82

  • Gość
Odp: Sandman
« Odpowiedź #1187 dnia: Wrzesień 10, 2015, 12:36:59 pm »
Mam podobnie jak spence, jak Sandman zaczął u nas wychodzić, to bardzo się nim jarałem. Wtedy obcowanie z tą serią, zwłaszcza przy kilku pierwszych tomach, to były niesamowite wrażenia. Później jakoś mój entuzjazm opadał, zdarza mi się to przy dłuższych seriach, ostatecznie nie dotrwałem do końca - nie pamiętam już dokładnie, ale chyba spasowałem w połowie "Pań łaskawych". Do Sandmana powróciłem dopiero przy okazji nowej edycji w HC.

Właśnie się biorę za "Panie Łaskawe"!

Offline pawelcd

Odp: Sandman
« Odpowiedź #1188 dnia: Wrzesień 25, 2015, 03:27:09 pm »
W gildia.pl pojawił się  tom 3 i tom 4. Kupiłem  z rana, już mają na wyczerpaniu tom 3.

mgnesium

  • Gość
Odp: Sandman
« Odpowiedź #1189 dnia: Wrzesień 26, 2015, 11:25:07 am »
brakujące sandmany (i reszta dodruków, na przykład strażnicy) są już w arosie.

Offline Death

Odp: Sandman
« Odpowiedź #1190 dnia: Wrzesień 26, 2015, 12:35:20 pm »
A przeczytał już ktoś pierwszy raz w życiu Panie Łaskawe? Mózgi rozwalone na atomy?  :smile:

Offline donTomaszek

Odp: Sandman
« Odpowiedź #1191 dnia: Wrzesień 26, 2015, 12:51:44 pm »
Nie ma to jak pierwsza lektura Snu Sprawiedliwych (w moim wypadku - dawno temu, w studenckich czasach). Wieczne przebudzenie... rozwalilo mozg na atomy  :razz:
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline kosmoski

Odp: Sandman
« Odpowiedź #1192 dnia: Wrzesień 26, 2015, 01:53:38 pm »
Na mnie największe wrażenie zrobiła Pora Mgieł. Wrażenie tak wielkie, że po kolejnym słabym (w mej ocenie) tomie Zabawa w Ciebie zrobiłem sobie od czytania dłuższą przerwę... Jak pomyślę, że o mało nie zrezygnowałem z późniejszych świetnym tomów złożonych z opowiadań... Ale na szczęście przerwa nie trwała wiecznie :)

Offline brzon

Odp: Sandman
« Odpowiedź #1193 dnia: Wrzesień 26, 2015, 03:17:33 pm »
A przeczytał już ktoś pierwszy raz w życiu Panie Łaskawe? Mózgi rozwalone na atomy?  :smile:
Ja przeczytałem, jakiś miesiąc temu. W uklękłem z wrażenia. Zacząłem czytać Sandmana w HC jakieś 2 lata temu, podobały mi się pierwsze 2 tomy plus tom 4 (w szczególności te makabryczne elementy w serii). Opowiadania jakoś nie robiły nam nie większego wrażenia, uważałem nawet, że seria rozmienia się na drobne, że Gaiman nie ma pomysłu na ciąg dalszy, że serii przydałby się nowy scenarzysta :biggrin: Spodziewałem się po takiej serii bardziej "ludzkiej fabuły" (ludzkie sny i ich odbicie w rzeczywiścości), natomiast w serii dominowały "baśniowe fabuły", fantasmagorie z elfami, wiedźmami i wróżkami.


No ale dobiłem do 9 tomu i dla mnie jest on najlepszy w całej serii. Gaimanowi udało się podsumować większość wątków (przynajmniej takie odniosłem wrażenie), poza tym depresyjny klimat tego tomu bardzo mi się udzielił, i miałem wrażenie, że wreszcie udało mi się odkryć tego "prawdziwego" Sandmana. Świetne ilustracje tylko zwiększyły mój ogólny zachwyt na tym grubym tomiszczem. Przyjdzie mi przeczytać całą serię jeszcze raz, za kilka, kilkanaście lat. Gaiman rzutem na taśmie kupił mnie tą opowieścią.

Offline VooDoo79

Odp: Sandman
« Odpowiedź #1194 dnia: Wrzesień 26, 2015, 05:56:41 pm »
A jaki jest wasz najlepszy tom z 10 ? Dla mnie pierwsze 2 rządzą, ale zwłaszcza #2 Dom Lalki, to głównie dzięki drugiemu zakochałem się w Sandmanie, no i Koryntczyk rządzi  :D

Offline Spoiler Included

Odp: Sandman
« Odpowiedź #1195 dnia: Październik 16, 2015, 02:14:26 pm »
Ja właśnie najbardziej cenię sobie te tomy Sandmana, które po prostu opowiadają historie zwykłych ludzi, a Władca Snów jest tam tylko dodatkiem. Jak Kraina Snów albo Refleksje i Przypowieści. Zrobiłem nawet wideorecenzję szóstego tomu jakiś czas temu. Jeśli jesteście ciekawi, sprawdzajcie. Starałem się opowiadać interesująco.

Tylko nie wyłączajcie adnotacji, bo zdarzyło mi się popełnić mały błąd w narracji i właśnie w adnotacjach to sprostowałem :smile:

https://www.youtube.com/watch?v=lMijQqZ0qSw

Offline pa3ck

Odp: Sandman
« Odpowiedź #1196 dnia: Luty 03, 2016, 10:31:55 am »
Pytanie do oczytanych w Sandmanie.
Jakieś 2 lata temu skończyłem na 5 tomie Sandmana ( Zabawa w Ciebie ). Teraz mam więcej czasu i chcę doczytać do końca. Czy po 2 latach warto przeczytać jeszcze raz tomy 1-5 aby zrozumieć pozostałe, czy bez problemu mogę czytać od "Refleksje..", a po drodze wszystko mi się przypomni :) 


Dzięki za odpowiedź.

Offline Mawer

Odp: Sandman
« Odpowiedź #1197 dnia: Luty 03, 2016, 10:43:06 am »
To zależy jak z Twoją pamięcią  :badgrin:  Ja np. jak zacząłem czytać 4 tom Lucyfera po przerwie kilku miesięcznej to musiałem zaglądać do poprzednich tomów żeby przypomnieć sobie o kilku istotnych informacjach. :wink:

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Sandman
« Odpowiedź #1198 dnia: Luty 03, 2016, 11:18:02 am »
Pytanie do oczytanych w Sandmanie.
Jakieś 2 lata temu skończyłem na 5 tomie Sandmana ( Zabawa w Ciebie ). Teraz mam więcej czasu i chcę doczytać do końca. Czy po 2 latach warto przeczytać jeszcze raz tomy 1-5 aby zrozumieć pozostałe, czy bez problemu mogę czytać od "Refleksje..", a po drodze wszystko mi się przypomni :) 
Ja bym sobie najpierw te pięć tomów przewertował. Po pierwsze: żeby przypomnieć sobie fabułę, po drugie: żeby wejść w klimat.

Offline Death

Odp: Sandman
« Odpowiedź #1199 dnia: Luty 03, 2016, 11:24:33 am »
Pytanie do oczytanych w Sandmanie.
Jakieś 2 lata temu skończyłem na 5 tomie Sandmana ( Zabawa w Ciebie ). Teraz mam więcej czasu i chcę doczytać do końca. Czy po 2 latach warto przeczytać jeszcze raz tomy 1-5 aby zrozumieć pozostałe, czy bez problemu mogę czytać od "Refleksje..", a po drodze wszystko mi się przypomni :)
Czytaj od początku jeszcze raz. Przed dziewiątym tomem, który łączy wszystko co wydarzyło się w albumach 1-8 musisz je po prostu znać (dziesiąty tom to epilog).

 

anything