trawa

Autor Wątek: Sandman  (Przeczytany 347891 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Sandman
« Odpowiedź #120 dnia: Maj 29, 2003, 11:31:21 am »
Zwroccie np. uwage, ze kiedy Egmont wydal 'W Pustyni i w Puszczy', to autorem scenariusza byl Rafal Skarzycki, a nie Henryk Sienkiewicz. Ja bym to okreslil 'brakiem konsekwencji'.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline graves

Sandman
« Odpowiedź #121 dnia: Maj 29, 2003, 11:48:26 am »
Cytat: "xionc"
Zwroccie np. uwage, ze kiedy Egmont wydal 'W Pustyni i w Puszczy', to autorem scenariusza byl Rafal Skarzycki, a nie Henryk Sienkiewicz. Ja bym to okreslil 'brakiem konsekwencji'.

Jakim brakiem konsekwencji. Wydali to tak jak w oryginale.
Przecież i tak nie mogliby raczej tego zmienić. Czepianie się o to do Egmontu -to chyba coś nie tak  :?
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Sandman
« Odpowiedź #122 dnia: Maj 29, 2003, 12:01:00 pm »
Masz racje. Chodzi mi raczej o zwrocenie uwagi na ta kwestie i wywolanie dyskusji niz oczernianie Egmontu (bo komiks jest przeciez fajny), ale juz seria 'Komiksy Neila Gaimana' to lekkie przegiecie. Bardzo lubie tworczosc Gaimana, szczegolnie 'Neverwhere'.   8)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

SAD

  • Gość
Sandman
« Odpowiedź #123 dnia: Maj 29, 2003, 01:27:44 pm »
Mały cytat:
"Neil Gaiman's Murder Mysteries tm, Published by Dark Horse comics, Trademark and copyright: Text: c 2002, 2003 Neil Gaiman, Adaptation and Illustrations of Murder Mysteries tm c 2002, 2003 P. Craig Russell".

Offline jax

Sandman
« Odpowiedź #124 dnia: Czerwiec 05, 2003, 07:56:12 am »
taa..czyli wcale Egmont nie wydał tego tak jak w oryginale (inny tytuł) - więc powoływanie się na to że Egmont wydał to tak jak w orginale nie ma żadnego sensu

z innej beczki: w najnowszej esensji ukazał się artykuł na temat genezy Sandmana (od lat 30-ych zeszłego wieku) - jest baaaardzo fajny, szczerze polecam
ttp://basketcom.republika.pl
Strona o Legii (koszykówka) i komiksie.

Offline Perfect Strangler

Sandman
« Odpowiedź #125 dnia: Czerwiec 07, 2003, 07:09:50 am »
Cytat: "jax"
taa..czyli wcale Egmont nie wydał tego tak jak w oryginale (inny tytuł) - więc powoływanie się na to że Egmont wydał to tak jak w orginale nie ma żadnego sensu

A czy Egmont napisał gdziekolwiek "Scenariusz: Neil Gaiman"? Nie? Więc o co chodzi? :) Layout polskiej i oryginalnej okładki jest praktycznie identyczny, zamieniono tylko Murder Mysteries na Morderstwa i tajemnice.
WW.KOMIKSY.COM - sklep z amerykańskimi komiksami

Offline Sid

Sandman
« Odpowiedź #126 dnia: Czerwiec 07, 2003, 08:52:13 am »
A swoją drogą - czy Murder Mysteries to nie powinno być Misteria Mordu (czy coś mniej prostackiego, ale w tym stylu)?
History Abhors a Paradox"

Offline Maciej

Sandman
« Odpowiedź #127 dnia: Czerwiec 07, 2003, 10:27:02 am »
Zauważyłem pewną analogię...  Pookie, Kurczak, Mykupyku, Wilk, jeszcze brakuje w naszym towarzystwie Koryntczyka...

    Kiedy robimy zjazd?????????
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline Kurczaczek

Sandman
« Odpowiedź #128 dnia: Czerwiec 07, 2003, 11:01:07 am »
Cytat: "Sid"
A swoją drogą - czy Murder Mysteries to nie powinno być Misteria Mordu (czy coś mniej prostackiego, ale w tym stylu)?


U nas opowiadanie to pojawilo sie w zbiorku Gaimana "Dym i Lustra" wlasnie pod takim tytulem, Egmont wiec wydajac komiks zachowal to samo tlumaczenie, zeby nie mieszac- i bardzo dobrze. Zreszta brzmi to dobrze i nie gubi sensu calosci, wiec nie jest zle.
...

Offline Kurczaczek

Sandman
« Odpowiedź #129 dnia: Czerwiec 07, 2003, 11:01:40 am »
Cytat: "Maciej"
Zauważyłem pewną analogię...  Pookie, Kurczak, Mykupyku, Wilk, jeszcze brakuje w naszym towarzystwie Koryntczyka...

    Kiedy robimy zjazd?????????


Pazdziernik 2003
MFK
...

Offline Perfect Strangler

Sandman
« Odpowiedź #130 dnia: Czerwiec 08, 2003, 03:57:27 am »
Cytat: "Kurczaczek"
Cytat: "Sid"
A swoją drogą - czy Murder Mysteries to nie powinno być Misteria Mordu (czy coś mniej prostackiego, ale w tym stylu)?


U nas opowiadanie to pojawilo sie w zbiorku Gaimana "Dym i Lustra" wlasnie pod takim tytulem, Egmont wiec wydajac komiks zachowal to samo tlumaczenie, zeby nie mieszac- i bardzo dobrze. Zreszta brzmi to dobrze i nie gubi sensu calosci, wiec nie jest zle.

Egmontowi spójność i jakość tłumaczeń zwisa i powiewa, więc fakt, że komiks ma tak samo przełożony tytuł, to tylko kwestia tego, że tłumaczyła ta sama osoba (Paulina Braiter), której dostaje się wszystko co Gaimanowskie w naszym kraju...

A Sid ma rację (dobrze gada, dać mu wódki), mystery w użytym przez Gaimana chrześcijańskim kontekście może oznaczać misterium-obrzęd, misterium-teatr, czy nawet prawdę objawioną, wszystko, a Braiter zdecydowała się akurat na dość banalną tajemnicę - ale ona zawsze miała ciężkawą rękę zwłaszcza do tłumaczeń tytułów...
WW.KOMIKSY.COM - sklep z amerykańskimi komiksami

Offline sqty

Sandman
« Odpowiedź #131 dnia: Czerwiec 08, 2003, 11:29:35 pm »
Gimenez to mistrz akwareli
A Sandman-jak na amerykański komiks to juz innowacja,ale jednak cały czas w kanonie dla mne to zadna tam awangarda podejścia do komiksu-sam temat sugeruje juz niezbyt realistyczne podejście więc z czego te wielkie halo?Natomiast graficznie to juz ostro pojechany-chyba za ostro odgięty jak dla mnie- taka niedbałość i plastyczny "ledwo-co- profesjonalizm" raczej slabo przekonują-powiem tak:scenariusz i rysunki mozna by bylo zrobic o wiele lepiej,natomiast samo trafienie w ten temat jest  ciekawe-taki temat samograj
Ps:okładki to juz jest wedlug mnie dobra sztuka
lt;<<<<<<<<<<St@y R3b3l>>>>>>>>>>>>

Offline Khamul

Sandman
« Odpowiedź #132 dnia: Sierpień 13, 2003, 05:58:18 pm »
Cosik nikt się nie odzywa, więc może ja coś skrobnę...
Egmont odgraża się, że wyda jeszcze w tym roku "Dream Country". Dzięki mojemu suberbohaterowemu zmysłowi wyczuwam, że ktoś na forum już go czytał. Może napisze, czy warto będzie wydać te 25 złociszy, tzn. jakie rysunki, zarys fabuły (bez spojlerów oczywiście), czy dobry... takie tam.
Dom Lalki nieco mnie zawiódł. Mam nadzieję, że z następnym będzie lepiej
 Wiesz, co w Holandii dodają do frytek?
- Co?
- Majonez.
- O, Jezu...
- Sam widziałem. Aż pływają w tym gównie...

N.N.

  • Gość
Sandman
« Odpowiedź #133 dnia: Sierpień 13, 2003, 06:41:51 pm »
"Dream Country" to cztery nowelki - cztery różne historie. Rysują to m.in. Kelley Jones i Charles Vess, więc jest lepiej niż było. Fabularnie każda z nowelek na najwyższym poziomie. Za ostanią z nich Gaiman dostał World Fantasy Award (jedyny przypadek, że dali tę nagrodę komiksowi). Moim zdaniem to jest właśnie "Sandman" w najlepszym wydaniu. WARTO.

Offline Perfect Strangler

Sandman
« Odpowiedź #134 dnia: Sierpień 17, 2003, 02:24:11 pm »
Cytat: "N.N."
Za ostanią z nich Gaiman dostał World Fantasy Award (jedyny przypadek, że dali tę nagrodę komiksowi).

A jedyny z tego powodu, iż po tym "incydencie" tak zmieniono regulamin, by już żaden komiks nie mógł dostać tej nagrody :)
WW.KOMIKSY.COM - sklep z amerykańskimi komiksami