trawa

Autor Wątek: Sandman  (Przeczytany 332732 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Blacksad

Sandman
« Odpowiedź #810 dnia: Lipiec 19, 2007, 07:39:33 pm »
Cytat: "C.H.U.D.Y."
Dobrze, ze przynajmniej nie pominięto ciekawego posłowia Gaimana.


A mnie cieszy wstęp Tori Amos, bo bardzo sobie ją cenię... już jakieś trzynaście lat. I cieszy mnie jej nieoczekiwany związek ze światem komiksów.
Chrzań się, Smirnov

J.K. Gordon III

  • Gość
Sandman
« Odpowiedź #811 dnia: Lipiec 20, 2007, 09:34:15 am »
Nieoczekiwany? Przecież już w "Ulotnych życiach" był fragment jej piosenki. Poza tym, gaiman przynajmniej dwie książki napisał u niej w domu.

pozdr.

Offline Blacksad

Sandman
« Odpowiedź #812 dnia: Lipiec 20, 2007, 08:49:14 pm »
Wiesz - to, że Gaiman cytował Tori i pisał u niej - to znaczy, że od niej coś brał. Bo bierze od wielu. A to, że ona napisała wstęp - to było nieoczekiwane, bo znaczyło, że coś tam mu dała   :D od siebie.
Chrzań się, Smirnov

J.K. Gordon III

  • Gość
Sandman
« Odpowiedź #813 dnia: Lipiec 20, 2007, 08:53:09 pm »
No, to w takim razie zwracam honor.

Słyszałem też, że dedykowała mu jakąś piosenkę. Wiesz może jaką?

pozdr.

Offline Blacksad

Sandman
« Odpowiedź #814 dnia: Lipiec 20, 2007, 09:21:21 pm »
Wiem, że Gaiman napisał "Dziwne dziewczynki" (w antologii "Dym i lustra"), zainspirowane płytą "Strange little girls". Opisał historie wszystkich 12 przedstawionych na płycie postaci. Nie czytałem, bo Gaimana to tak średnio (poza "Sandmanem") znam i trawię. A co do dedykacji? Nie wiem, nie mam pojęcia, ale chętnie się dowiem:)
Chrzań się, Smirnov

Offline Rhobaak

Sandman
« Odpowiedź #815 dnia: Lipiec 22, 2007, 10:22:26 am »
Nie ma jednego, dedykowanego Neilowi Gaimanowi utworu - nawiązania do niego i jego twórczości pojawiają się w wielu utworach (najbardziej ewidentne - "Sister named Desire") i creditsach większości płyt.
It is sometimes a mistake to climb; it is always a mistake never even to make the attempt.
If you do not climb, you will not fall. This is true. But is it that bad to fail, that hard to fall?

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Sandman
« Odpowiedź #816 dnia: Lipiec 22, 2007, 11:27:54 am »
Czy dwie historie ze "Śmierci" wiążą się w jakiś szczególny sposób z "Sandmanem"? Czy warto je przeczytać tuż przed albo tuż po lekturze któregoś z odcinków "Sandmana"?

N.N.

  • Gość
Sandman
« Odpowiedź #817 dnia: Lipiec 22, 2007, 01:35:55 pm »
Cytat: "Dariusz Hallmann"
Czy dwie historie ze "Śmierci" wiążą się w jakiś szczególny sposób z "Sandmanem"? Czy warto je przeczytać tuż przed albo tuż po lekturze któregoś z odcinków "Sandmana"?


Jak już ktoś pisał, pojawiają się tu postacie z "Game of You" - Hazel i Foxglove (w drugiej części wręcz odgrywają główną rolę) więc wypada to czytać po w/w komiksie, bo fabuła dotyczy wydarzeń chronologicznie późniejszych niż w "Sandmanie".

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Sandman
« Odpowiedź #818 dnia: Lipiec 22, 2007, 03:53:34 pm »
Cytat: "N.N."
Cytat: "Dariusz Hallmann"
Czy dwie historie ze "Śmierci" wiążą się w jakiś szczególny sposób z "Sandmanem"? Czy warto je przeczytać tuż przed albo tuż po lekturze któregoś z odcinków "Sandmana"?


Jak już ktoś pisał, pojawiają się tu postacie z "Game of You" - Hazel i Foxglove (w drugiej części wręcz odgrywają główną rolę) więc wypada to czytać po w/w komiksie, bo fabuła dotyczy wydarzeń chronologicznie późniejszych niż w "Sandmanie".

Dzięki.
Chciałem się upewnić, bo "Wysoka cena życia" ukazała się w Stanach chyba jeszcze przed 50. zeszytem "Sandmana".

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Sandman
« Odpowiedź #819 dnia: Sierpień 04, 2007, 07:29:58 pm »
Najnowsze Sandmanowe newsy:

- Dream Hunters, ilustrowana powieść z uniwersum Sandmana, niedługo doczeka sie komiksowej wersji w wykonaniu P. Craig Russella. Komiks zostanie wydany z okazji 20 rocznicy publikacji Sandmana.

- Odnośnie filmu o Śmierci:

"He also gave an update on the status of the Death movie, which he says he hopes will start filming in London early next year. “Things are happening with Death, but things are happening slowly,” he said. He said in the 15 years he’s been working in Hollywood, “nothing happens in the way you expect them to.”

He said he found a blog entry he wrote from 2002 where he listed movies that were in development, which included Books of Magic and Neverwhere, while he said other projects like Beowulf and the recently optioned Interworld were dead. “All I know is that I’m absolutely rubbish at knowing what’s going to happen.”

Guillermo Del Toro is Death’s executive producer; Del Toro is currently in Budapest filming Hellboy 2, and recently invited Gaiman out to Budapest to see how the filmmaking process works. “I spent a wonderful two weeks getting in the way.”"

Offline badday

Sandman
« Odpowiedź #820 dnia: Wrzesień 19, 2007, 11:20:15 pm »
Czy ma ktoś z Was może jeszcze posłowie do Ulotnych Żyć cz.2?
Swego czasu wisiało na stronie Egmontu żeby sobie wydrukować bo przez niedopatrzenie nie umieszczono go w komiksie.

Byłbym wdzięczny gdyby ktoś podesłal mi to na email: kondzielnik@poczta.onet.pl

Offline Death

Sandman
« Odpowiedź #821 dnia: Wrzesień 24, 2007, 07:58:39 pm »
Mam ważną i nie cierpiącą zwłoki sprawę!

Chodzi o Absolute Sandman.
Które części zawiera vol 1 a które vol 2?
Patrząc na okładkę vol 2 (okładka jak z Season of mists) wnioskuję, że vol 1 to zbiór następujących części: "Preludia i Nokturny", "Dom Lalki" i być może "Krainy Snów". Ale nie mam pewności:/
A zawartość vol 2 dochodz aż do "Fables and Reflections" czy tylko do "Zabawy w ciebie"?
Ktoś może ma jakieś informacje...Bo to dla mnie b. ważne!

Offline głowonuk

Sandman
« Odpowiedź #822 dnia: Wrzesień 24, 2007, 09:09:33 pm »
Amazon rzecze:

"The first of four beautifully designed slipcased volumes, THE ABSOLUTE SANDMAN VOL. 1 collects issues 1-20 of The Sandman and features completely new coloring, bla bla bla" (ogólnie rzecz biorąc popsuli).

"The second of four beautifully designed slipcased volumes, THE ABSOLUTE SANDMAN VOL. 2 collects twenty tales of THE SANDMAN..."

http://www.amazon.com/Absolute-Sandman-Vol-1/dp/1401210821
http://www.amazon.com/Absolute-Sandman-Vol-2/dp/140121083X

a Wikipedia na to, które zeszyty opowiadają dane historie: http:// http://en.wikipedia.org/wiki/The_Sandman_(Vertigo) (rozdział "The Sandman Library") Zresztą Absoluty są też na Wikipedii, ale (np.) na Amazonie wyraźniej.
częstochowa
rzadkochowa
czały czas manawierzchu


Offline Death

Sandman
« Odpowiedź #824 dnia: Wrzesień 29, 2007, 12:31:14 am »
Wielkie dzięki dla Głowonuka i Dembol_a! (bardzo przepraszam jeśli źle odmieniłem Wasze nicki). Te informacje były b. istotne.

Mam kolejne pytanie dotyczące amerykańskiech wydań Sandmana. Może tym razem też mi ktoś pomoże:) Czy to wydanie Endless Nights: http://www.multiversum.abc24.pl/default.asp?kat=-3&pro=247448 jest tak samo exclusive jak to nasze polskie? T. zn. czy wersja HC ma też tak grubą oprawę i taki papier jak wersja Mistrzów z Egmontu. Jeśli tak to od razu opchne "Miszcza";) na Allegro. Za tę flotę kupię oryginala HC i jeszcze na parę piw floty zostanie:) Pytam bo nie chce się zawieść na oryginale i potem płakac za Egmontowskimi Nocami.

W sumie planuję wymienić wszystkie polskie Morfeusze na te z zza oceanu Powodów jest dużo... 1) Nauka języka:), 2) nasycenie kolorów w naszym wydaniu nie umywa się do tego: http://www.multiversum.eu/p/1/vertigo/s/sandman-v6-tp-08.jpg , http://www.multiversum.eu/p/1/vertigo/s/sandman-v6-tp-04.jpg -mój polski egzemplarz przy tym wygląda jak ksero:) A Absoluty to już na pewno Mistrzostwo świata , 3) podobno średnio-słabe tłumaczenie (ja nic o tym nie wiem ale podobno), 4) chęć przeczytania Mistrza Neila w oryginale...i wiele innych