Autor Wątek: Sandman  (Przeczytany 332942 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Sandman
« Odpowiedź #840 dnia: Kwiecień 04, 2008, 09:39:24 am »
Cytat: "Blacksad"
I trochę Karol tym rozwinięciem strzelił sobie w stopę poprawności politycznej.


Strzelil sobie w stope poprawnosci semantycznej, choc wiadomo ze taki jezyk nie rodzi sie w prozni, tylko jest rezulatatem miazmatow rozsiewanych przez panow [wstawic wlasciwe nazwiska] na antenie radia i telwizji.

Szczegolnie radia.

Choc zapewne Drugiej i Karol obaj mieli "dobre" intencje szczerego sponiewierania Sandmana. W koncu roznorodnosc opinii pobudza dyskusje.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Julek_

Sandman
« Odpowiedź #841 dnia: Kwiecień 06, 2008, 11:17:16 pm »
Nie wiem w co sobie Karol strzelił. I czym.

Dalaj twierdzę, że przypisujesz Karolowi i mnie przesłanki, którymi zupełnie się nie kierujemy i próbujesz nam wmówić, że posługujemy się
<językiem nienawiści> aby (pośrednio) uderzyć w homoseksualistów.

I napisałbym pewnie długiego posta o tym.
Że nie masz racji.
Ale byłyby on zupełnie z czapy.
I nie na temat.

Napiszę tylko, że jestem zdziwiony, że żaden z użytkowników z <sandmanowym> avatarem, a jest ich sporo przecież, nie broni swojego ukochanego bohatera.

N.N.

  • Gość
Sandman
« Odpowiedź #842 dnia: Kwiecień 06, 2008, 11:34:06 pm »
Cytat: "xDrugiejSzansy"


Bo udziałem Morfeusza w istocie jest tragedia. Ale czy na każdym rkoku musi to podkreślać?


Nie odnosisz wrażenia, że tragedia stała się udziałem Morfeusza właśnie dlatego, że on to na każdym kroku podkreślał?Że główną przyczyną tego, co stało się z Sandmanem było właśnie to, że on sobie z życia "dramat układał"?
Bo ja takie właśnie wrażenie odnoszę i cenię Gaimana za to właśnie, że takiego bohatera wykreował.

Offline Julek_

Sandman
« Odpowiedź #843 dnia: Kwiecień 06, 2008, 11:59:22 pm »
Cytat: "N.N."
Nie odnosisz wrażenia, że tragedia stała się udziałem Morfeusza właśnie dlatego, że on to na każdym kroku podkreślał?Że główną przyczyną tego, co stało się z Sandmanem było właśnie to, że on sobie z życia "dramat układał"?
Bo ja takie właśnie wrażenie odnoszę i cenię Gaimana za to właśnie, że takiego bohatera wykreował.


Wskazujesz na bardzo ciekawy wątek, który jakoś w mojej lekturze komiksu traktowałem po macoszemu. Przyznaję się bez bicia.

Niemniej jednak wszystko rozbija się o mój subiektywizm  :(

Losy różnych "dzieciątek wieku", które przywoływałem w którymś z poprzednich postów, co do których również mógłbym oskarzyć o nadmierną egzaltację, zamiłowanie do często pustego gestu, egocentryzm, znidzenie i całe to pedalstwo mnie przekonują. Sandman mnie irytuję. I nic na to nie mogę poradzić.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Sandman
« Odpowiedź #844 dnia: Kwiecień 07, 2008, 08:08:29 am »
Cytat: "xDrugiejSzansy"
Cytat: "N.N."
Nie odnosisz wrażenia, że tragedia stała się udziałem Morfeusza właśnie dlatego, że on to na każdym kroku podkreślał?Że główną przyczyną tego, co stało się z Sandmanem było właśnie to, że on sobie z życia "dramat układał"?
Bo ja takie właśnie wrażenie odnoszę i cenię Gaimana za to właśnie, że takiego bohatera wykreował.


Wskazujesz na bardzo ciekawy wątek, który jakoś w mojej lekturze komiksu traktowałem po macoszemu. Przyznaję się bez bicia.


Teraz mnie rozlozyles, bo sadzilem, ze cala os fabularna Sandmana sprowadza sie do tego, jak Sen doprowadza do wlasnego upadku. Jesli nie o tym, to o czym wlasciwie opowiada ten cykl?

Moim zdaniem to wina dzielenia tradeow na polowki, jak normalny czlowiek ma czytac Brief Lives lub Kindly Ones w dwumiesiecznych odstepach i cos wyniesc z takiej lektury? Co nie usprawiedliwia Drugieja, ktory negatywnie ocenia komiks, w przypadku ktorego nie zadal sobie nalezytego trudu interpretacji.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline karolk

Sandman
« Odpowiedź #845 dnia: Kwiecień 07, 2008, 10:18:04 am »
Drogi xiencu drogi wilku
widzę ze chęć podejrzewam szczera znalezienia na mnie forumowego haka umożliwiająca wytkniecie mi mojego buractwa i bucowatosci przerosła waszą zdolność czytania ze zrozumieniem którą posiadacie bez dwóch zdań
a zatem
jak już pisałem mój krótki txt nie miał nic wspólnego z pojęciem hmm fizjologicznym bo nie wiem jak inaczej to określić

od kilku lat nabrzmiewa problem tzw poprawności politycznej a języka jako elementu świadomości czy też kultury   który nijak nie jest sterowalny tym bardziej przez ustawy wyroki sadu czy postulaty mneijszosci czy większosci

mało tego język coraz częściej posługuje się skrótem hipertekstem jak kto woli pojedyncze słowa niosą za sobą gęstą siec skojarzeń wyobrażeń często takich których nie jesteśmy w stanie jednoznacznie opisać
tak sie to ma w przypadku określenia "pedał"
oczywiście konotacje są bardzo negatywne ale po pierwsze nei da się w prosty sposób wyartykułować całego zestawu tychże negatywnych znaczeń to raz a dwa
nie mają one nic wspólnego z  homoseksualizmem

podobnie jak wyrażenie "w pyte" nie oznacza wciskania czegoś w prącie......  

zatem wciskanie mi na silę homofobicznych intencji jest tyleż niemądre co nie uzasadnione

Offline Julek_

Sandman
« Odpowiedź #846 dnia: Kwiecień 09, 2008, 05:57:25 pm »
Xionc

Sympatycznie. Najpierw zarzucasz homofobiczne skłonności Karolowi, a mnie teraz nienznajomość komiksu w stopniu elementarnym, o którym w tym miejscu rozmawiamy.

Polecam w miarę uważnie przeczytać to, co napisałem. I wybiórczo nie cytować, choć wiem, że pozwala to na celne i błyskotliwe riposty.

Tragedią z udziałem Morfeusza jest spowodowane tym, co zrobił i za co został ukarany. N.N. zwórcił uwagę jego skłanianie się ku własnej tragedii, o życia w "dramat układany".

Dla mnie to subtelna, ale jednak różnica, która wzbogaca Sandman o aspekt, o którym z innej okazji napomknąłem przy tej dyskusji. O aspekt pustego gestu, egocentryzmu, egzaltacji.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Sandman
« Odpowiedź #847 dnia: Kwiecień 09, 2008, 07:27:49 pm »
nie, nie i jeszcze raz nie. to znaczy, to co piszesz o ripostach to sie zgadzam, ale w kwestii snu to juz kompletnie nie. i nie bez kozery przywolalem tom brief lives, ktory pokazuje ze sandman mial inny wybor i kindly ones, ktory wskazuje ze jego upadek odbyl sie za jego przyzwoleniem.

klucza do ch...owej kondycji sandmana trzeba moim zdaniem szukac az w albumie nadzieja w piekle.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

N.N.

  • Gość
Sandman
« Odpowiedź #848 dnia: Kwiecień 09, 2008, 10:35:44 pm »
Cytat: "xionc"

klucza do ch...owej kondycji sandmana trzeba moim zdaniem szukac az w albumie nadzieja w piekle.


Kondycja Sandmana wcale nie jest ch****a: przestrzega zasad, jest konsekwentny, nie łamie słowa, ma poczucie obowiązku i jest odpowiedzialny za to, co zrobił i/lub powiedział. Może jest niedzisiejszy i passe we współczesnym świecie, ale trzeba być nadętym bucem, żeby go z tego powodu nazywać chu**wym.

Offline Pancho

Odp: Sandman
« Odpowiedź #849 dnia: Kwiecień 20, 2008, 10:06:56 pm »
Abstrahując od głównej dyskusji. Jestem po Preludiach i Nokturnach, niestety jak wiadomo nakład drugiej części Domu Lalki jest wyczerpany i chodzi po spekulacyjnych cenach. Poza tym z tego co słyszałem ma wyjść w tym roku Dom Lalki jako całość w twardej oprawie. I teraz pytanie do was - czy można darować sobie Dom Lalki póki co i przejść od razu do lektury Krainy Snów? Bardzo są ze sobą chronologicznie związane obie historie? Czy może nie odczuje luki i da się bez problemów zrozumieć historię?

J.K. Gordon III

  • Gość
Odp: Sandman
« Odpowiedź #850 dnia: Kwiecień 20, 2008, 11:29:20 pm »
"Kraina snów" to zbiór opowiadań nie związanych szczególnie z kolejnymi częściami. Kolejne części można czytać bez znajomości "Domu lalki" aż do "Pań łaskawych"

Offline Death

Odp: Sandman
« Odpowiedź #851 dnia: Czerwiec 29, 2008, 07:36:56 pm »
http://www.egmont.pl/pl/komiksy/zapowiedzi/

Co to jest "Sandman-Śnienie" ???

Znalazłem coś takiego:  http://www.multiversum.abc24.pl/default.asp?kat=45104&pro=201123

Postacie z Sandmana tam występują, ale w tytule nie ma słowa SANDMAN, wiec to moze nie ta pozycja. Chyba, że Egmont chce się wylansować takim podtytułem hehe
Czy ktoś może potwierdzić (lub zaprzeczyć i wskazać prawidłową odpowiedź), że sam sobie odpowiedziałem na pytanie??? :)

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Sandman
« Odpowiedź #852 dnia: Czerwiec 29, 2008, 08:23:55 pm »
chodzi o serie Dreaming, tylko nie pamiętam czy wydadzą tpb Beyond the Shores of Night czy Through the Gates of Horn and Ivory...

Offline wilk

Odp: Sandman
« Odpowiedź #853 dnia: Czerwiec 30, 2008, 07:38:14 am »
chodzi o serie Dreaming, tylko nie pamiętam czy wydadzą tpb Beyond the Shores of Night czy Through the Gates of Horn and Ivory...
Według WRAKa będzie to pierwsze.

http://wrak.pl/index.php3?strona=zapowiedzi_egmont

Offline Death

Odp: Sandman
« Odpowiedź #854 dnia: Czerwiec 30, 2008, 10:42:30 pm »
Kontynuując wątek z innych tematów (ten o il.stron/kasa) "Śnienie" będzie bardzo drogą inwestycją. 24 strony więcej a niżeli w zapowiadanym Hellboy`u a cena o 2 dychy wyższa...

Hellboy: Liczba stron: 192
            Format: 17 x 26 cm
            Oprawa: miękka
            Cena: 39,90 zł

Śnienie: Liczba stron: 216
            Format: 17 x 26 cm
            Oprawa: miękka
            Cena: 59,00 zł

Papier pewnie też w obu przypadkach offsetowy, naprawdę chciałbym poznać niektóre tajemnice Egmontu;)

Ps. Ja i tak kupię Śnienie:) Może Sandmanowe produkty mogą być droższe bo wydawca wie, że i tak się sprzedadzą...