trawa

Autor Wątek: Sandman  (Przeczytany 332684 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline m010ch

Odp: Sandman
« Odpowiedź #975 dnia: Grudzień 12, 2012, 03:10:31 pm »
Jeden z najświeższych "kąsków" wyłapanych z pre-orderów Amazona, a zarazem świetna wiadomość dla wszystkich (m.in mnie :)) stawiających Omnibusy nad Absolute'y: http://www.amazon.com/dp/1401241883/ :biggrin: (zakładam, że pojawi się też tom 2 kilka miesięcy później). Do tego ostatnio wydany "companion" pod postacią Death: Deluxe Edition HC i mamy zabrane najważniejsze historie z Sandmanverse w jednym z najlepszych (IMHO) możliwych formatów.

Offline Matt@

Odp: Sandman
« Odpowiedź #976 dnia: Grudzień 12, 2012, 03:27:23 pm »
A Omnibusy DC nie są przypadkiem klejone?
[size=78%]http://www.youtube.com/watch?v=wjrMqu4s2Fg[/size]
Jeśli to prawda, to ja na pewno się nie skuszę na takie wydanie.

Offline m010ch

Odp: Sandman
« Odpowiedź #977 dnia: Grudzień 12, 2012, 04:39:10 pm »
Z tego co wiem - te nowsze (i grubsze) omnibusy DC (Invisibles, Infinite Crisis, New Teen Titans Vol. 2, New 52) są już szyte. Tak więc jest duża szansa, że tutaj będzie podobnie (tym bardziej, że to raczej grubas będzie).

Offline Koro

Odp: Sandman
« Odpowiedź #978 dnia: Styczeń 27, 2013, 09:41:51 am »
Czy wiadomo coś o kolejnych wznowieniach Sandmana w HC przez Egmont? Trochę się te wznowienia wleczą, nie wiem czy nie przerzucić się na oryginały. Chciałbym w końcu przeczytać Sandmana w całości, na studiach nie było kasy, gdy kasa jest nie można kupić :)
A co do oryginałów, chciałem zapytać kolegów czy angielski którym jest napisany Sandman, jest ciężki czy raczej strawny? Poziom Moore'a czy raczej Kirkmana?  :smile:


Pozdrawiam

Offline Tomasz 66

Odp: Sandman
« Odpowiedź #979 dnia: Styczeń 27, 2013, 10:24:33 am »
W tym roku pojawi się prequel sandmana - pewnie Egmont będzie chciał też to szybko u nas wydać. Może przy okazji przyśpieszy też reedycję HC. T. Kołodziejczy w ostatnich odpowiedziach na pytania czytelników zapowiedział utrzymanie wznowień tej serii - myslę, że można liczyć na jeden tom w drugiej połowie roku - w podanych zapowiedziach na pierwszą połowę roku pozycji tej nie ma (chyba będzie ze dwa lata od ostatniego tomu).
Na osłodę zacząłęm kolejny raz od początku lekturę wydanych u nas w reedycji tomów czekając na lutowe nowości (od końca grudnia brak ciekawych dla mnie pozycji na rynku i mam trochę czasu na ponowne lektury) - komiks nadal powale, co więcej przy kolejnym czytaniu wyłapuje się wiele przegapionych drobiazgów - wydaje się, że Gaiman miał opracowany od a do z plan całości już od pierwszego numeru - wiele pobocznych wydarzeń zrozumiałych jest dopiero przy znajomości całości. Na pewno komiks nie stracił na aktulalnośći tak jak ktoś tam kiedyś wspominał. Wciąż zachwyca.

Offline Bartzzz87

Odp: Sandman
« Odpowiedź #980 dnia: Styczeń 27, 2013, 06:55:44 pm »
W tym roku pojawi się prequel sandmana


Wrzesień/październik jakoś tak.
Gaiman pisze (co jest zdecydowaną zaletą), a J.H. Williams III (Promethea i Batwoman) rysuje.
Oczekuję z niecierpliwością.

Offline m010ch

Odp: Sandman
« Odpowiedź #981 dnia: Styczeń 27, 2013, 07:06:25 pm »
Wrzesień/październik to pewnie rozpoczną puszczanie zeszytów tej mini-serii (Before Sandman? :wink: ). Jakieś zbiorcze (pierwsze albo pełne - w zależności od tego jak bardzo rozwleką tę historię), pewnie najwcześniej w pierwszym kwartale 2014 (a w Polsce może w drugiej połowie przyszłego roku).

I oby tylko po jej ew. (czy raczej pewnym) sukcesie nikt w DC nie wpadł na pomysł regularnej serii z Sandmanem/Endless w ramach New 52  :shock:

Offline Bartzzz87

Odp: Sandman
« Odpowiedź #982 dnia: Styczeń 27, 2013, 07:37:46 pm »
Nazwanie tej serii Before Sandman byłoby policzkiem dla Gaimana.

Offline m010ch

Odp: Sandman
« Odpowiedź #983 dnia: Styczeń 27, 2013, 10:40:00 pm »
Nie no - zażartowałem sobie z tym Before, w nawiązaniu do wiadomo-czego :wink: . Prędzej będzie to jakieś Sandman: The Untold Story albo coś w tym stylu. W każdym razie dzięki temu, że Gaiman to pisze a sam koncept wydaje się interesujący - nie ma co się obawiać o jakość tej historii (no i DC będzie miało dobry powód, żeby dodać kolejny tom do kolekcji Absolute'ów :)).

Offline Bartzzz87

Odp: Sandman
« Odpowiedź #984 dnia: Styczeń 27, 2013, 10:42:49 pm »
Swoją drogą przeczytałem dotychczasowe Before sam-wiesz-co i muszę przyznać, że poziom jest utrzymany tylko w 2 tytułach.

Offline m010ch

Odp: Sandman
« Odpowiedź #985 dnia: Styczeń 27, 2013, 10:58:21 pm »
Jeszcze nie czytałem (czekam na wydania zbiorcze, które mają wyjść za kilka miesięcy), ale z tego co widzę po recenzjach - najbardziej chwaleni są Minutemeni, Silk Spectre i Dr. Manhattan (+ew. Ozymandias - Jae Lee wymiata). Za to Nite Owl zbiera najtęższe baty ;)

Offline Julek_

Odp: Sandman
« Odpowiedź #986 dnia: Styczeń 28, 2013, 12:04:43 pm »
I oby tylko po jej ew. (czy raczej pewnym) sukcesie nikt w DC nie wpadł na pomysł regularnej serii z Sandmanem/Endless w ramach New 52  :shock:
Nie mogą. "Sandman" jest creator owned.

N.N.

  • Gość
Odp: Sandman
« Odpowiedź #987 dnia: Styczeń 28, 2013, 12:21:34 pm »
"Sandman" jest creator owned.
Przypomnę nieśmiało, że mieliśmy serię "Dreaming", która była dalszym ciągiem "Sandmana" pisanym przez kogoś innego. Mieliśmy też cykl miniserii: "Sandman Presents"
Historia Sandmana - tego Sandmana jest zakończona, bo [SPOILER jak 150:] bohater umarł, ale bawienie się postaciami stworzonymi przez Gaimana wchodzi w grę. Jedynym, co powstrzymuje potencjalnych chętnych do zabawy, jest to, że to ustrojstwo bez wkładu w postaci Gaimana nie działa najlepiej.

Offline Julek_

Odp: Sandman
« Odpowiedź #988 dnia: Styczeń 28, 2013, 12:34:30 pm »
Oj, rzeczywiście - nie mam racji - w tamtych czasach autorzy nie mieli jeszcze pojęcia, żeby zabezpiczeyć swoje dzieł, przed zakusami tych chciwych wydawców. Prawa do serii ma w istocie DC, a nie Gaiman, ale z tego co wiem, nie do wszystkiego. Na przykład postać Death, z tego co się orientuje, należy do jej twórcy i aby móc jej "używać" jej autor musi wyrazić zgodę.

N.N.

  • Gość
Odp: Sandman
« Odpowiedź #989 dnia: Styczeń 28, 2013, 02:00:30 pm »
. Na przykład postać Death, z tego co się orientuje, należy do jej twórcy i aby móc jej "używać" jej autor musi wyrazić zgodę.
Lobo's Back, Lucyfer, Madame Xanadu - wygląda na to, że autor wyraża zgodę dość chętnie.