Autor Wątek: Sandman  (Przeczytany 332873 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Death

Odp: Sandman
« Odpowiedź #1080 dnia: Maj 05, 2014, 02:42:21 pm »
W którym tomie Sandmana była opowieść o królu/maharadży, który dostał od kogoś jakiś przedmiot, dał go swojej żonie, ona dała go swojemu kochankowi, który był jakimś szefem strażników, a ten kochanek dał go jeszcze komuś innemu, aż przedmiot wrócił do króla?
Pamiętacie? I jaki był tytuł i numer tego konkretnego zeszytu Sandmana?

Offline burberry

Odp: Sandman
« Odpowiedź #1081 dnia: Maj 05, 2014, 03:55:24 pm »
Kiedy wychodzi 7. tom Sandmana? Zbieram się od dłuższego czasu, żeby podzielić się moimi wrażeniami z lektury, ale myślę, że jeszcze przeczytam tom 3. (ten mi został do przeczytania z reedycji:-) ) i wtedy coś skrobnę.
Bóg Cię kocha

N.N.

  • Gość
Odp: Sandman
« Odpowiedź #1082 dnia: Maj 05, 2014, 05:50:25 pm »
W którym tomie Sandmana była opowieść o królu/maharadży, który dostał od kogoś jakiś przedmiot, dał go swojej żonie, ona dała go swojemu kochankowi, który był jakimś szefem strażników, a ten kochanek dał go jeszcze komuś innemu, aż przedmiot wrócił do króla?
Pamiętacie? I jaki był tytuł i numer tego konkretnego zeszytu Sandmana?
To był "World's End". Opowieść znajduje się w 53 odcinku serii, zatytułowanym "Hob's Leviathan". Historię tę opowiada Hob Gadling i jest ona zawarta w innej historii, snutej przez osobę, która zaczyna (i kończy) swoją opowieść słowami "Call me Jim", co jest zabawnym nawiązaniem do "Call me, Ishmael" - słów rozpoczynających "Moby Dicka". 
« Ostatnia zmiana: Maj 05, 2014, 06:02:54 pm wysłana przez N.N. »

Offline Death

Odp: Sandman
« Odpowiedź #1083 dnia: Maj 05, 2014, 07:45:07 pm »

To był "World's End". Opowieść znajduje się w 53 odcinku serii, zatytułowanym "Hob's Leviathan". Historię tę opowiada Hob Gadling i jest ona zawarta w innej historii, snutej przez osobę, która zaczyna (i kończy) swoją opowieść słowami "Call me Jim", co jest zabawnym nawiązaniem do "Call me, Ishmael" - słów rozpoczynających "Moby Dicka".
Dziękuję.  :smile:
Cały czas myślałem, że to jest Ramadan. Ale kupiłem sobie dopiero co nowe wydanie Refleksji i przypowieści i okazało się, że to nie to.

Niech przyspieszą wydawanie Sandmana, bo tomy 8, 9 i 10 czytałem tylko raz, więc mało co pamiętam (a sprzedałem kiedyś całość żeby wymienić na te nowe w HC, ale jakoś w pewnym momencie przystopowali). A mam ostatnio ochotę na Gaimana. Szczególnie dobrze radzi sobie w tych krótkich historiach, takich jak Historie z piasku, Sen tysiąca kotów, Sen nocy letniej, Wybrańcy losu, Łowy, Thermidor, Trzy wrześnie i jeden styczeń itd. Koniec światów to też był mistrzowski zbiorek.

Kiedy wychodzi 7. tom Sandmana?
Też chciałbym wiedzieć. Na razie nie ma info. To jeden z moich ulubionych tomów. Pamiętam jak kupiłem drugą część Ulotnych żyć w Empiku na rynku w dniu premiery (styczeń 2006, na dworze chyba -20°C) i czytałem przy świecach w kultowym pubie PracOFFnia we Wrocławiu, który mieści się w miejscu starego więzienia. Piękne czasy.

Offline Johnson

Odp: Sandman
« Odpowiedź #1084 dnia: Maj 06, 2014, 12:33:21 pm »
która zaczyna (i kończy) swoją opowieść słowami "Call me Jim", co jest zabawnym nawiązaniem do "Call me, Ishmael" - słów rozpoczynających "Moby Dicka".


Ech... Ile jeszcze  jest, w całym "Sandmanie" takich interesujących i nieodkrytych przeze mnie smaczków, tego nie wie nikt.
« Ostatnia zmiana: Maj 06, 2014, 12:42:55 pm wysłana przez Johnson »

N.N.

  • Gość
Odp: Sandman
« Odpowiedź #1085 dnia: Maj 06, 2014, 04:55:50 pm »

Ech... Ile jeszcze  jest, w całym "Sandmanie" takich interesujących i nieodkrytych przeze mnie smaczków, tego nie wie nikt.

Przyznam, że gdyby Death nie zapytał, to bym nie zwrócił na to uwagi. Przy pierwszym czytaniu uznałem, że jest to całkiem zwyczajne zdanie. Ostatnio czytałem jednak tekst, którego autor wskazuje na to, ze człowiek mówiący "Nazywajcie mnie Ismael" sygnalizuje, że w rzeczywistości wcale nie nazywa się Ismael. I teraz zrymowało mi się to z "Sandmanem", bo osoba, która przedstawia się jako Jim wcale nie ma na imię Jim (czego dowiadujemy się z jej opowiesci).

Offline Death

Odp: Sandman
« Odpowiedź #1086 dnia: Maj 06, 2014, 07:28:47 pm »
Tak w ogóle to polecam tego bloga: http://neilgaiman-pl.blogspot.com/
Sporo ostatnio nowych forumowiczów, ruszyło po przerwie wydawanie Sandmanów, no to linkuję, bo pewnie nie znacie.

Dziewczyny tłumaczą na polski blogowe wypociny Gaimana. Był mały przestój, ale widzę, że ostatnio dość regularnie pojawiają się nowe wpisy. Bardzo fajnie się je czyta.
Przeważnie to tłumaczenie bloga Gaimana, ale czasem też coś od siebie napiszą.

Offline Fau

Odp: Sandman
« Odpowiedź #1087 dnia: Maj 07, 2014, 09:03:29 pm »
Słyszał ktoś z Was jakieś wiadomości/plotki z frontu: "Preludia i nokturny z kolorami z wydania Absolute"?
Czy nadal w tej sprawie można powiedzieć "marne szanse"?
« Ostatnia zmiana: Maj 07, 2014, 10:28:12 pm wysłana przez Fau »

Offline Death

Odp: Sandman
« Odpowiedź #1088 dnia: Maj 07, 2014, 11:11:03 pm »
Chyba marne szanse. Już kilka razy męczyłem o to Egmont.
Wiecie co, tak sobie czytałem te Refleksje i przypowieści i jakoś nie rzuciła mi się w oczy żadna zmiana w kolorystyce. Wszystko jest tak jak zapamiętałem z wydania w miękkiej okładce.
Może te zmiany w Absolutach to tylko pierwsze tomy?
W sumie Refleksje miały zawsze normalne kolory, a nie takie retro jak Preludia, więc po co by mieli zmieniać? A przynajmniej ja nie zauważyłem, żeby cokolwiek się zmieniło.

Czytałem przed chwilą Preludia. Od tego komiksu nie można się odciągnąć. Od pierwszego zeszytu serii Gaiman był w wielkiej formie.

Offline Szekak

Odp: Sandman
« Odpowiedź #1089 dnia: Czerwiec 13, 2014, 08:59:50 pm »
Czy w 4 tomie Sandmana, w twardej oprawie, też macie na grzbiecie odstającą od reszty szatę graficzną? Na górze, ten kolorowy pas, jest węższy u mnie niż pozostałe, i po bokach widać czarne kawałki. To tak wszędzie jest?

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Sandman
« Odpowiedź #1090 dnia: Czerwiec 13, 2014, 09:02:01 pm »
Czy w 4 tomie Sandmana, w twardej oprawie, też macie na grzbiecie odstającą od reszty szatę graficzną? Na górze, ten kolorowy pas, jest węższy u mnie niż pozostałe, i po bokach widać czarne kawałki. To tak wszędzie jest?

U mnie jest niestety dokładnie tak samo, ale jakoś specjalnie toto nie drażni.  :wink:

Offline Death

Odp: Sandman
« Odpowiedź #1091 dnia: Czerwiec 15, 2014, 12:05:13 pm »
Mnie trochę dziwi, że w tomach VI i I jest wykorzystana ta sama grafika na okładce i grzbiecie.
Pewnie jedynka jest jeszcze ze starego wydania, a szóstka już ma nową okładkę, a tak się składa, że w nowym wydaniu wykorzystali w Refleksjach ten sam motyw, co w 1.

Offline Szekak

Odp: Sandman
« Odpowiedź #1092 dnia: Lipiec 16, 2014, 10:11:23 am »
A wiecie może czemu pierwszy tom jest ofoliowany, 2 i 3 nie jest, a 4, 5 i 6 już są? To był dodruk pierwszego tomu, czy po prostu tak sobie wymyślili?

Offline mack3

Odp: Sandman
« Odpowiedź #1093 dnia: Sierpień 02, 2014, 01:15:54 am »
Tak sobie przeglądam okładki...
Kurcze, szkoda, że do Refleksji i Przypowieści nie dali tej okładki z zamyślonym księżycem: http://fantasyhotlist.blogspot.com/2009/11/sandman-fables-reflections.html  Uważam, że jest genialna... i chyba też bardziej "marketingowa" :wink:

Offline misiokles

Odp: Sandman
« Odpowiedź #1094 dnia: Sierpień 02, 2014, 05:30:13 am »
A wiecie może czemu pierwszy tom jest ofoliowany, 2 i 3 nie jest, a 4, 5 i 6 już są? To był dodruk pierwszego tomu, czy po prostu tak sobie wymyślili?
Bo niektóre drukarnie mają sprzęt do automatycznego foliowania a niektóre nie.