Autor Wątek: Sandman  (Przeczytany 332864 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

N.N.

  • Gość
Odp: Sandman
« Odpowiedź #1095 dnia: Sierpień 02, 2014, 07:09:19 am »
Tak sobie przeglądam okładki...
Kurcze, szkoda, że do Refleksji i Przypowieści nie dali tej okładki z zamyślonym księżycem: http://fantasyhotlist.blogspot.com/2009/11/sandman-fables-reflections.html  Uważam, że jest genialna... i chyba też bardziej "marketingowa" :wink:

Żal możesz zmniejszyć kupując "Dust Covers". Obecnie w promocji:   http://multiversum.pl/p/1061/7984/sandman-dustcovers-1989-1997-sc-przelicznik-netto-2-00--dc-i-vertigo-tomy-sc-tpb-i-gn-oraz-hc.html
Kiedyś pisałem o tym tomie: http://www.kzet.pl/2004_01/tn_mckean_dust_covers.htm

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Sandman
« Odpowiedź #1096 dnia: Wrzesień 08, 2014, 09:02:25 pm »
Temat troche przysnal, to napisze, ze wlasnie przeczytalem trzeci zeszyt Overture - fajnie sie splata ta historia z wydarzeniami z oryginalnego cyklu, i graficznie nadal masterpiece, ale jednak lekki niedosyt po tych dwoch pierwszych zeszytach. Moze oczekiwania mialem za wysokie...
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

J.K. Gordon III

  • Gość
Odp: Sandman
« Odpowiedź #1097 dnia: Wrzesień 08, 2014, 09:10:26 pm »
Ja się trochę boję tej serii - Williams mistrz, to wiadomo, ale dawno nie czytałem niczego naprawdę dobrego popełnionego przez Gaimana.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Sandman
« Odpowiedź #1098 dnia: Wrzesień 08, 2014, 09:55:28 pm »
Bo Gaiman troche infantylne rzeczy pisal ostatnio, ale ten nowy Sandman jest pisany w duchu starego, wart stac obok na polce.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline chch

Odp: Sandman
« Odpowiedź #1099 dnia: Wrzesień 19, 2014, 11:18:52 am »
Przy okazji informacji o wznowieniu pierwszego tomu Sandmana przypomniałem sobie, że gdzieś widziałem artykuł/relację z jakiegoś panelu/wykładu, gdzie osoba z widowni wykryła błąd w polski tłumaczeniu któregoś z tomów Sandmana w HC (nie pomnę który to był tom, chyba Kraina Snów). Chciałem sobie przypomnieć o co tam chodziło, ale czytałem to z rok temu i jako że Sandman był niejako tłem a nie tematem artykułu to nie mogę tego znaleźć. W każdym razie, jako że ciągle w głowie mi to siedzi i zacząłem szukać, to niejako przy okazji natknąłem się na dwie recenzje/opisy pierwszych dwóch miękko okładkowych Sandmanów. Tekst popełnił Tomasz Sidorkiewicz i opisał nie tylko różnice w nowych i starych kolorach, ale i rożne potknięcia Egmontu z czcionka czy braki w tłumaczeniu (drobne). Ciekawi mnie czy w tym ostatnio wydanym Sandmanie (ze starymi kolorami) poprawiano coś w czcionce i tłumaczeniu. Linki:


http://esensja.stopklatka.pl/magazyn/2002/09/iso/10_01.html


http://esensja.stopklatka.pl/magazyn/2003/01/iso/10_015.html
EGMONCIE - DZIĘKUJĘ i proszę o:
- KOLEJNE WYDANIE ŻiCSMcK Z POPRAWIONYMI MATERIAŁAMI GRAFICZNYMI (SZCZEGÓLNIE W 7. I 12. ROZDZIALE), PEŁNĄ WERSJĄ "OSTATNIEJ PODRÓŻY DO DAWSON, PIERWSZĄ DZIESIĘCIOCENTÓWKĄ I SKARBEM HOLENDRA.
- A small Killing i DC Universe by Alan Moore

Offline Vins3nt

Odp: Sandman
« Odpowiedź #1100 dnia: Listopad 01, 2014, 09:38:32 am »
A czy wiadomo czy dalsze tomy również wznowią?

ramirez82

  • Gość
Odp: Sandman
« Odpowiedź #1101 dnia: Listopad 01, 2014, 10:40:19 am »
A czy wiadomo czy dalsze tomy również wznowią?

Tak. W przyszłym roku ma być dokończenie reedycji, ewentualnie tom 10 w 2016 roku.

Z ostatnich odpowiedzi Egmontu: "Planujemy dokończyć reedycję do końca 2015 i wtedy też wydać nowy tom. Ale może się okazać, że 10. spadnie na sam początek 2016."

Nowy tom, to The Sandman: Overture, który chyba wciąż nie został ukończony.
« Ostatnia zmiana: Listopad 01, 2014, 10:47:12 am wysłana przez ramirez82 »

Offline Kris1982

Odp: Sandman
« Odpowiedź #1102 dnia: Listopad 06, 2014, 10:16:17 am »
Czy te wszystkie Preludia i Nokturny w Arosach , Bonito i Lideriach to wszystko nowe wydania bo wszędzie jest data 2006 a jak zapytałem to dostałem odpowiedź że komiks jest zafoliowany i nie można tego sprawdzić?

Offline muaddib85

Odp: Sandman
« Odpowiedź #1103 dnia: Listopad 06, 2014, 10:25:06 am »
Czy te wszystkie Preludia i Nokturny w Arosach , Bonito i Lideriach to wszystko nowe wydania bo wszędzie jest data 2006 a jak zapytałem to dostałem odpowiedź że komiks jest zafoliowany i nie można tego sprawdzić?
Pytałem w Liderii czy to jest wydanie z 2014 roku czy jakieś magazynowe pozostałości z 2010 roku.
Odpisali mi: "Informujemy, że jest to edycja z 2014 roku – nie posiadamy wydania z 2010 roku."

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Sandman
« Odpowiedź #1104 dnia: Listopad 06, 2014, 12:36:30 pm »
czy w Wam również w Ulotnych Życiach trafił się grzbiet okładki bardzo mocno "odchodzący" od stron ? chodzi mi o to, że między grzbiet okładki a strony mogę wcisnąć mały palec :/

Offline Death

Odp: Sandman
« Odpowiedź #1105 dnia: Listopad 07, 2014, 12:56:56 pm »
Ale tak samo z siebie?
Mnie się takie coś zdarza jak przeczytam jakiś naprawdę gruby komiks i potem on stoi dłużej pionowo na półce. Wtedy ciężar kartek sprawia, że dotykają one na dole (mimo twardej oprawy) powierzchni na której stoją, a na górze robi się taka dziura. Komiks robi się tak jakby krzywy, bo blok ciągnie górę grzbietu w dół i kartki wystają wręcz poza okładkę. Ostatnio takie coś zauważyłem z Rycerzami świętego Wita. Niestety grube książki tak mają. Sandman specjalnie gruby nie jest, więc pewnie źle to drukarnia poskładała.

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Sandman
« Odpowiedź #1106 dnia: Listopad 07, 2014, 01:11:40 pm »
ja mam tak jak piszesz praktycznie w każdym polskim HC po przeczytaniu (co dziwne w zagranicznych nigdy). tutaj natomiast sytuacja wygląda analogicznie do niektórych HC-ów Postu (m.in. ten komiks o rybach, którego tytułu nie pamiętam w tej chwili). normalnie palec wchodzi :wink:

Offline Szekak

Odp: Superman
« Odpowiedź #1107 dnia: Listopad 13, 2014, 03:28:08 pm »
Ten Sandman z nowymi kolorami z Kanonu Komiksu jakiś taki wyższy niż reszta i szerszy.

ramirez82

  • Gość
Odp: Odp: Superman
« Odpowiedź #1108 dnia: Listopad 13, 2014, 03:31:27 pm »
Ten Sandman z nowymi kolorami z Kanonu Komiksu jakiś taki wyższy niż reszta i szerszy.

A co ma Sandman do Supermana? ;-)

Duża różnica? Bo wciąż się zastanawiam, czy go kupić...

Offline Szekak

Odp: Odp: Superman
« Odpowiedź #1109 dnia: Listopad 13, 2014, 03:45:01 pm »
Kurcze, z rozpędu przeczytałem Sandman. :biggrin: Prosiłbym o przerzucenie postów do odpowiedniego tematu. Czy duża? Nieduża, w wysokości milimetr, półtora, i w szerokości jakoś też. Jest węższy niż dalsze tomy, jak ktoś jest pedantem to będzie go razić. :D
« Ostatnia zmiana: Listopad 13, 2014, 04:35:31 pm wysłana przez Szekak »

 

anything