trawa

Autor Wątek: Sandman  (Przeczytany 332846 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pawelcd

Odp: Sandman
« Odpowiedź #1170 dnia: Lipiec 11, 2015, 05:59:45 pm »
Witam.


Mój pierwszy post wiec chciałbym  się  przywitać  i zadać  pytanie. Czy coś  wiadomo o dodruku  tomu 3 i 4 ?

Offline Garf

Odp: Sandman
« Odpowiedź #1171 dnia: Lipiec 11, 2015, 06:20:16 pm »
W ostatnich odpowiedziach na pytania czytelników na Alei Komiksu Tomasz Kołodziejczak zapowiedział, że niedostępne na rynku tomy Sandmana będą dodrukowywane (możliwa data: koniec 2015 r.)
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline pawelcd

Odp: Sandman
« Odpowiedź #1172 dnia: Lipiec 11, 2015, 06:23:33 pm »
W ostatnich odpowiedziach na pytania czytelników na Alei Komiksu Tomasz Kołodziejczak zapowiedział, że niedostępne na rynku tomy Sandmana będą dodrukowywane (możliwa data: koniec 2015 r.)


Dzięki, czyli spokojnie czekam.

Offline blackwaterpark

Odp: Sandman
« Odpowiedź #1173 dnia: Lipiec 11, 2015, 06:39:02 pm »
W ostatnich odpowiedziach na pytania czytelników na Alei Komiksu Tomasz Kołodziejczak zapowiedział, że niedostępne na rynku tomy Sandmana będą dodrukowywane (możliwa data: koniec 2015 r.)

A czy wiadomo coś o tomie ''Noce nieskończone''? (jedna sztuka pojawiła się na Allegro, trwa licytacja)
Też rozważany jest dodruk?


Offline Death

Odp: Sandman
« Odpowiedź #1174 dnia: Lipiec 11, 2015, 07:18:59 pm »
Niestety o Nocach nic nie wiadomo. No, ale...skoro będzie dodruk Śmierci, a Egmont wydał ponownie komiksy z Mistrzów Komiksu, typu Feralny Major czy Indiańskie lato, to obstawiam, że Noce też się w końcu pojawią (pewnie w 2016 roku, bo do końca 2015 r. ma zostać dokończona główna seria).

Offline Wolf Sazen

Odp: Sandman
« Odpowiedź #1175 dnia: Lipiec 12, 2015, 08:00:25 pm »
Dodruk trzeciego i czwartego tomu byłby naprawdę miłym zakończeniem tego wypasionego roku komiksowego na naszym rynku :smile:

Offline blackwaterpark

Odp: Sandman
« Odpowiedź #1176 dnia: Lipiec 12, 2015, 09:12:05 pm »
Dodruk trzeciego i czwartego tomu byłby naprawdę miłym zakończeniem tego wypasionego roku komiksowego na naszym rynku :smile:

Trzeba wierzyć.  :biggrin: (tak, jak ja wierzę w dodruk 2 tomu Blueberry)

PS. Sam nie wiem, jak to się stało, że mnie, największemu nieudacznikowi i pechowcowi na tym naszym Forum, udało się zebrać wszystkie 8 tomów Sandmana.  :lol: Nauka po trochu płynie taka: co masz kupić jutro, kup dzisiaj (vide: moje przygody z Pasażerowie Wiatru).

Offline absolutnie

Odp: Sandman
« Odpowiedź #1177 dnia: Lipiec 12, 2015, 09:12:41 pm »
Dodruk trzeciego i czwartego tomu byłby naprawdę miłym zakończeniem tego wypasionego roku komiksowego na naszym rynku :smile:
Osobiście kupiłem trzeci i czwarty tom "Sandmana" jesienią 2014 roku. Komiksy oryginalnie wydane u nas w 2009 i 2010 roku były wówczas dostępne w sklepie Gildii. Kupiłem je - bez problemu - po tym, jak kupiłem sobie wznowienia tomów 1 i 2.




Tom 5 nadal jest dostępny. Podobnie jak tomy 6, 7, i 8., które zostały wznowione. Tomy 3 i 4 niczym się nie róznią od pozostałych. A wszystkie razem świetnie wyglądają na półce. Następne tomy też sobie kupię nie czekając pięc lat, aż ich zabraknie i innym też radzę tak zrobić.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline Mawer

Odp: Sandman
« Odpowiedź #1178 dnia: Lipiec 27, 2015, 02:00:02 pm »
Dla tych co jeszcze polują na 7 tom Sandmana, w literackiej można dostać w dobrej cenie
http://www.literacka.pl/product_info.php?products_id=303556

ramirez82

  • Gość
Odp: Sandman
« Odpowiedź #1179 dnia: Wrzesień 06, 2015, 11:46:12 pm »
Powoli nadrabiam sobie zaległości z Sandmanem, skończyłem dziś "Ulotne życia". Bardzo dobra, dłuższa historia o podróży Morfeusza i Maligny, w poszukiwaniu Zniszczenia i ich spotkaniu z nim. Trochę wkurzała mnie tutaj ta zakręcona, infantylna Maligna, a i Morfeusz wydawał się w tym tomie bardziej Emo niż zazwyczaj. Dobre te wszystkie epizody z Zniszczeniem i jego psem Barnabą. Finał też mi się podobał, rozmowa Zniszczenia z Morfeuszem i Maligną, odejście Zniszczenia, konsekwencje tej całej podróży. Nie wiem czy czegoś nie zrozumiałem, czy może jest to kontynuacją jakichś wydarzeń z poprzednich tomów, ale kim jest Etain - babka, która wyczuwa zapach ulatniającego się gazu i w ostatniej chwili ucieka przed eksplozją niszczącą budynek w którym mieszkała?

ramirez82

  • Gość
Odp: Sandman
« Odpowiedź #1180 dnia: Wrzesień 09, 2015, 07:59:11 pm »
Przeczytałem "Koniec Światów" i niestety jakość materiałów do druku rzeczywiście wydaje się wyraźnie gorsza, o czym wcześniej napisał Death. Sam album choć podobał mi się, to gdybym miał wskazać jeden z najsłabszych z całej serii, to wskazałbym ten. Kilka historii średnich jak dla mnie, ta z śniącym miastem, ta z elfem... "Całuny" z szkatułkową konstrukcją dobra, choć rysunki dla mnie odpychające. "Lewiatan Hoba" i "Złoty chłopak" najlepsze! Zulli rządzi, żałuję że swego czasu nie doczytałem do końca "Ostatniego kuszenia" i nie kupiłem "Stworów nocy" - nawet jeśli Gaiman wtedy mnie już męczył, to na pewno warto było dla samych rysunków. Ale najbardziej podobał mi się sam koncept albumu - spotkanie kilku wędrowców w karczmie, gdzie muszą przeczekać burzę i opowiadają sobie historię, pewnie stary jak świat, najbardziej kojarzy mi się z "Rashomonem" Kurosawy. Z podziękowań Gaimana umieszczonych na końcu albumu: "...Bobowi Kahanowi, który stworzył z tej historii jedną całość" - wychodzi, że najpierw miał w głowie tych kilka niepowiązanych ze sobą historii, a dopiero potem powstała ta klamra łącząca wszystko. I nie jest to zwykła klamra, bo wyszła z tego samodzielna opowieść, narysowana przez Talbota (tuszowana przez Buckinghama) w stylu idealnym dla "Sandmana". A ten pogrzeb na końcu, to czyj?
Spoiler: pokaż
Morfeusza?

Offline wilk_stepowy

Odp: Sandman
« Odpowiedź #1181 dnia: Wrzesień 10, 2015, 08:07:13 am »
A nie
Spoiler: pokaż
Orfeusza
?


Mi o wiele gorzej podeszły inne tomy z opowiadaniami, chociażby Kraina Snów (tak, wiem że tom ten był nagradzany). Może właśnie przez brak klamry, albo tak uwidocznionej klamry.


Ja też nadrabiam zaległości, ale jestem po t.9. Po przeczytaniu jestem pod wrażeniem, choć konstrukcja (kończenie wątków, itd.) wskazuje na to że fabularnie jest to ostatni tom. Tym bardziej nie wiem co czeka w przebudzeniu :)

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Sandman
« Odpowiedź #1182 dnia: Wrzesień 10, 2015, 08:58:57 am »
A nie
Spoiler: pokaż
Orfeusza
?

nie.
Spoiler: pokaż
Morfeusza
:)

ramirez82

  • Gość
Odp: Sandman
« Odpowiedź #1183 dnia: Wrzesień 10, 2015, 11:10:33 am »
A nie
Spoiler: pokaż
Orfeusza
?

nie.
Spoiler: pokaż
Morfeusza
:)

No, bo już zwątpiłem i sprawdzałem w googlach.  :doubt:

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Sandman
« Odpowiedź #1184 dnia: Wrzesień 10, 2015, 11:27:07 am »
No, bo już zwątpiłem i sprawdzałem w googlach.  :doubt:

scena, którą opisałeś jest konsekwencją dwóch kolejnych tomów, więc nic dziwnego, że nie miałeś pewności :)