trawa

Autor Wątek: Sandman  (Przeczytany 332879 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline AntekSocjalny

Odp: Sandman
« Odpowiedź #1215 dnia: Lipiec 23, 2016, 10:06:26 am »
Spoko, spoko. Na chwilę obecną zatrzymałem się na Krainie Snów

Offline Jutrzen

Odp: Sandman
« Odpowiedź #1216 dnia: Lipiec 23, 2016, 11:57:21 am »
Spokojnie możesz przeczytać najpierw całego Sandmana a dopiero potem Śmierć. Nie szatkuj sobie głównej opowieści spin-offami.

Offline LordDisneyland

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #1217 dnia: Październik 18, 2016, 04:35:10 pm »
Do Sandmana wracam praktycznie co roku... i nigdy nie jestem rozczarowany.

Swoją drogą, ile juz tych wersji okładek było... mój pierwszy TPB Sandmana, "Kindly Ones", w szarozielonej tonacji , doczekał sie przez te lata tyle wznowień, że chyba jakieś kupię dla różnorodności :)

mgnesium

  • Gość
Odp: Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #1218 dnia: Październik 18, 2016, 04:36:34 pm »
Swoją drogą, ile juz tych wersji okładek było... mój pierwszy TPB Sandmana, "Kindly Ones", w szarozielonej tonacji , doczekał sie przez te lata tyle wznowień, że chyba jakieś kupię dla różnorodności

bardziej warto dla odrestaurowanych kolorów. dodatkowo - te nowe trejdy są naprawdę fajnie wydane.

Offline LordDisneyland

Odp: Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #1219 dnia: Październik 18, 2016, 04:41:50 pm »
Tssss...tak naprawdę, to na siłę szukam powodu :D

Stare egzemplarze już ciut zaczytane ... prawie 20 lat minęło.

szulig

  • Gość
Odp: Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #1220 dnia: Październik 18, 2016, 04:45:47 pm »
Ile w koncu jest pozycji do przeczytania? Na zdjeciu widze 14 pozycji. Ostatnio zakupiłem 10 sztuk i myslalem ze to juz jest wszystko. Prosze o wyjaśnienie

Offline LordDisneyland

Odp: Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #1221 dnia: Październik 18, 2016, 04:58:37 pm »
Samego , kanonicznego Sandmana? Numery od 1 do 75.
No i poza tym całe rozszerzenie Śnienia... od serii "Dreaming", "Death", "Samdman presents"...oj, długo by pisać :)
https://en.wikipedia.org/wiki/The_Sandman_(Vertigo)

Ja do niedawna nawet nie wiedziałem, że istnieją takie odpryski jak :

http://static7.comicvine.com/uploads/square_small/0/9116/702190-merv.jpg
Ale Merva nigdy dość  :cool:

Offline bluebeery

Odp: Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #1222 dnia: Październik 18, 2016, 05:09:30 pm »
Ile w koncu jest pozycji do przeczytania? Na zdjeciu widze 14 pozycji. Ostatnio zakupiłem 10 sztuk i myslalem ze to juz jest wszystko. Prosze o wyjaśnienie
Zasadniczej serii jest 10 tomów. Ponadto na zdjęciach masz Sandmana Uwerturę -wyjdzie ona po polsku w listopadzie, a także inne komiksy z Władcą Snów, tj. "Noce nieskończone" to zbiór opowieści rysowanych przez wielu twórców w tym europejskich, wyszły one  po polsku ale są trudno dostępne; "Senni łowcy" to adaptacja komiksowa opowiadania Gaimana, a ostatnia pozycja to klasyczna historia DC z bohaterem przed adaptacją Gaimanowską. Po polsku nie wyszła. To tak w skrócie.

mgnesium

  • Gość
Odp: Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #1223 dnia: Październik 18, 2016, 05:12:33 pm »
ostatnia pozycja to klasyczna historia DC z bohaterem przed adaptacją Gaimanowską. Po polsku nie wyszła.

a nie było przedruku czasem w "dniach pośród nocy"?

Offline donTomaszek

Odp: Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #1224 dnia: Październik 18, 2016, 05:22:04 pm »
Byl.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

mkolek81

  • Gość
Odp: Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #1225 dnia: Październik 18, 2016, 05:27:20 pm »
a nie było przedruku czasem w "dniach pośród nocy"?
Tylko on-shot w którym Sandman spotyka Sandman, to jest chyba zbiorczy całej serii.

Offline absolutnie

Odp: Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #1226 dnia: Październik 18, 2016, 05:29:18 pm »
ostatnia pozycja to klasyczna historia DC z bohaterem przed adaptacją Gaimanowską.


Nie wiem, co miałes na myśli, ale:
"Sandman Midnight Theatre" to historia napisana wspólnie przez Gaimana i Wagnera, opowiadająca o spotkaniu dwóch Sandmanów - Morfeusza i Wesleya Doddsa (występującego w serii Sandman Mystery Theatre). Akcja toczy się w czasie, gdy Morfeusz był uwięziony (czyli gdzieś w obrębie pierwszego odcinka serii podstawowej)
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline bluebeery

Odp: Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #1227 dnia: Październik 18, 2016, 05:50:54 pm »

Nie wiem, co miałes na myśli, ale:
"Sandman Midnight Theatre" to historia napisana wspólnie przez Gaimana i Wagnera, opowiadająca o spotkaniu dwóch Sandmanów - Morfeusza i Wesleya Doddsa (występującego w serii Sandman Mystery Theatre). Akcja toczy się w czasie, gdy Morfeusz był uwięziony (czyli gdzieś w obrębie pierwszego odcinka serii podstawowej)
Masz rację. Rzuciłem tylko okiem na zdjęcie i źle zarejestrowałem tytuł. Zamiast Midnight Theatre pomyślałem /przeczytałem Mystery Theater. Mea culpa.

Offline donTomaszek

Odp: Sandman
« Odpowiedź #1228 dnia: Listopad 17, 2016, 02:39:58 pm »
Wczoraj milosciwy kurier przywiozl mi w koncu mojego Sandmana Uwerture. Ale ten komiks jest wydany! Gruba kreda, warianty okladek, masa dodatkow, jednym slowem - czad. Najbardziej obawialem sie jak wyjda te podwojne plansze, ale wszystko jest cacy. Sama historie znam, bo czytalem na biezaco w zeszytach, niemniej jednak przeczytam raz(?) jeszcze z prawdziwa przyjemnoscia.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline bluebeery

Odp: Sandman
« Odpowiedź #1229 dnia: Listopad 17, 2016, 04:53:48 pm »
Wczoraj milosciwy kurier przywiozl mi w koncu mojego Sandmana Uwerture. Ale ten komiks jest wydany! Gruba kreda, warianty okladek, masa dodatkow, jednym slowem - czad. Najbardziej obawialem sie jak wyjda te podwojne plansze, ale wszystko jest cacy. Sama historie znam, bo czytalem na biezaco w zeszytach, niemniej jednak przeczytam raz(?) jeszcze z prawdziwa przyjemnoscia.
Ja na swój egzemplarz czekam. Świetnie że wydanie Egmontu jest satysfakcjonujące.

 

anything