Autor Wątek: Sandman  (Przeczytany 332953 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gobender

Odp: Sandman
« Odpowiedź #1335 dnia: Maj 15, 2018, 07:06:12 pm »
Jak na razie spoko  :smile:

Mówisz? Dla mnie porażka, ultra generyczne rysunki i kolorki. Trochę mniej od M i S Fiumara ale oni sa beznadziejni tak czy inaczej.   :doubt:

Offline arczi_ancymon

Odp: Sandman
« Odpowiedź #1336 dnia: Maj 15, 2018, 08:16:02 pm »
Lucifer ma super rysunki, na temat reszty na razie nie mam zdania (no, Dreaming też ma calkiem ladne).
« Ostatnia zmiana: Maj 15, 2018, 08:20:50 pm wysłana przez arczi_ancymon »

Offline mibartek

Odp: Sandman
« Odpowiedź #1337 dnia: Maj 16, 2018, 06:29:04 am »
ultra generyczne rysunki i kolorki.   :doubt:


Mam podobne odczucia.

mkolek81

  • Gość
Odp: Sandman
« Odpowiedź #1338 dnia: Sierpień 09, 2018, 08:31:17 am »
Nie spodziewałem się tego, ale The Sandman Universe to taki DC Universe: Rebirth Special (czyli wydanego u nas Uniwersum DC - Odrodzenie) tylko, że osadzony w świecie Śnienia. Mamy tu bohaterów Śnienia, ale cała historia jest tak skonstruowana jak w Uniwersum DC - Odrodzenie. Czyli coś niedobrego dzieje się ze światem Śnienia i skaczemy od jednego bohatera do drugiego, aby pokazać, że coś jest nie tak, bez konkretnego wyjaśnienia i rozwiązania. Cały ten zeszyt to specjalny prolog do innych historii, które będą się rozgrywać w startujących seriach: Dreaming, Lucyfer, Books of Magic oraz House of Whispers. Mamy  "to be continued" i zapowiedzi pierwszych zeszytów na końcu. Nie takiego powrotu się spodziewałem, jak już wspomniałem.

JanT

  • Gość
Odp: Sandman
« Odpowiedź #1339 dnia: Sierpień 09, 2018, 08:38:09 am »
A fabularnie daje radę?

Offline misiokles

Odp: Sandman
« Odpowiedź #1340 dnia: Sierpień 09, 2018, 08:42:06 am »
Nie takiego powrotu się spodziewałem, jak już wspomniałem.
A jakiego powrotu się spodziewałeś (nie mogę znaleźć odpowiedniego posta)?

mkolek81

  • Gość
Odp: Sandman
« Odpowiedź #1341 dnia: Sierpień 09, 2018, 08:51:06 am »
A fabularnie daje radę?
Czy w przypadku DC Universe: Rebirth Special można było mówić o jakieś fabule?

A jakiego powrotu się spodziewałeś (nie mogę znaleźć odpowiedniego posta)?
Na pewno nie spodziewałem się teasera, raczej krwistego powrotu do tego świata, a to jest kolorowe jak superbohaterowie z DC Rebirth, ale na haju.

Offline misiokles

Odp: Sandman
« Odpowiedź #1342 dnia: Sierpień 09, 2018, 09:00:26 am »
Aha, to faktycznie trochę szkoda. Pozostaje mieć nadzieję, że chociaż Lucyfer z zapowiadanych serii pójdzie w autorski, niezależny od innych scenariusz. Choć dzisiaj już wszystko musi być 'universe' i się przenikać i eventować:(

mkolek81

  • Gość
Odp: Sandman
« Odpowiedź #1343 dnia: Sierpień 09, 2018, 09:04:00 am »
Akurat Lucyfer wydaje się być najbardziej horrorowaty z nich wszystkich, przynajmniej po tym fragmencie można tak zakładać. Naprawdę ciężko wyrokować czy będzie to dobre, bo jednak czuwa nad tym Gaiman i to on jest pomysłodawcą, ale to co piszesz, że wszytko musi się przenikać i eventować, może jednak być mało strawne, kiedy w poprzednie serię tylko lekko nawiązywały do innych serii, stojąc na swoich nogach (tak coś zawsze z czegoś wynikało, ale na dłuższą metę miało to małe znaczenie i ważniejsza była historia i niż to że wszystko ma się łączyć).
Powiem tak część poświęcona Śnieniu jest strasznie kolorowa, po mimo kataklizmu jaki się tam odbywa. To zawsze była baśń (Śnienie, czy też Sandman), ale taka mroczna, ja to tak wspominam (chyba trzeba sobie odświeżyć), tego tu nie ma. Część poświęcona Harremu Potterowi Timowi Hunterowi zapowiada hm... lekko teen dramę (?) z magią i czymś mrocznym w tle.
Narratorem i osobą łączącą te historie jest kruk Matthew poszukujący Władcy Snów (podobnie jak Wally w DC Universe: Rebirth Special skacze on od jednej historii do drugiej).
Ten oneshot zdecydowanie jest skierowany do osób znających uniwersum Sandman, nowi będą zagubieni. Tylko zastanawiam się ile z tych starych będzie zadowolonych, bo ja jestem średnio.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 09, 2018, 09:13:36 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline arczi_ancymon

Odp: Sandman
« Odpowiedź #1344 dnia: Sierpień 09, 2018, 10:12:26 am »
Ogólnie te wszystkie nowe zapowiedziane serie od Vertigo, nie tylko te z uniwersum Sandmana, wyglądają zbyt kolorowo i komputerowo. Źle się tam chyba dzieje. Bez Karen Berger to nie jest to samo.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 09, 2018, 10:41:01 am wysłana przez arczi_ancymon »

Offline absolutnie

Odp: Sandman
« Odpowiedź #1345 dnia: Sierpień 09, 2018, 10:18:20 am »
Część poświęcona Harremu Potterowi Timowi Hunterowi zapowiada hm... lekko teen dramę (?) z magią i czymś mrocznym w tle.




Wydawało mi się, że Tim Hunter już był starszy niż jest teraz.
I jeszcze jedno: wiesz, że on pojawił się siedem lat wcześniej niż Harry Potter?
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

mkolek81

  • Gość
Odp: Sandman
« Odpowiedź #1346 dnia: Sierpień 09, 2018, 10:24:22 am »
I jeszcze jedno: wiesz, że on pojawił się siedem lat wcześniej niż Harry Potter?
Wiem, to miał być żart.

Offline gobender

Odp: Sandman
« Odpowiedź #1347 dnia: Sierpień 09, 2018, 02:40:39 pm »
no wziął i popsuł całą niespodziankę...

Offline absolutnie

Odp: Sandman
« Odpowiedź #1348 dnia: Sierpień 09, 2018, 04:19:46 pm »
no wziął i popsuł całą niespodziankę...


Ale o co chodzi?
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline donTomaszek

Odp: Sandman
« Odpowiedź #1349 dnia: Sierpień 11, 2018, 11:58:12 am »
Cały ten zeszyt to specjalny prolog do innych historii, które będą się rozgrywać w startujących seriach
Dokladnie.
A wszystko to wyglada ohydnie landrynkowo - kolorowo ze srednimi rysunkami.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

 

anything