Autor Wątek: Sandman  (Przeczytany 336263 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline freshmaker

Sandman
« Odpowiedź #90 dnia: Kwiecień 23, 2003, 07:08:04 pm »
czy ktos juz czytal "morderstwa i tajemnice"? warto kupic?
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline yoxik

Sandman
« Odpowiedź #91 dnia: Kwiecień 23, 2003, 08:03:10 pm »
Cytat: "freshmaker"
czy ktos juz czytal "morderstwa i tajemnice"? warto kupic?

Zdecydowanie warto. Wizja powstania Swiata według Gaimana jest  ciekawa i całkiem prawdopodobna :D  komiks narysowany dobrze lekko przypominajacy kreską 100 kulek polecam
pinia jest jak dziura w d**** - każdy ma swoją  
Kompromis moje drugie imię :)
"... Gdy dorosły człowiek wkracza w świat bajek, pozostaje w nim na zawsze. Nie wiedziałeś o tym?"

Offline mykupyku

Sandman
« Odpowiedź #92 dnia: Kwiecień 23, 2003, 08:31:28 pm »
Cytat: "Voytek"
Zauwazyliscie kilka bledow??Znowu pusta chmurka w wypowiedzi Sandmana kiedy rozmawia z krukiem  o poczatku wiru nowej ery.Ciekawe co tam mowi? :cry:



w oryginale w chmurce stoi:  "It means..."  :)
opyright by mykupyku

Offline Rhobaak

Sandman
« Odpowiedź #93 dnia: Kwiecień 25, 2003, 06:01:48 am »
Cytat: "jax"
z ciekawości:
czy wiecie może dlaczego Śmierć i Rozpacz (w polskiej edycji) nie mają własnej czcionki?  czy w oryginale też tak jest?


Tak, w oryginale też nie mają własnych czcionek. Ciekawe dlaczego?
It is sometimes a mistake to climb; it is always a mistake never even to make the attempt.
If you do not climb, you will not fall. This is true. But is it that bad to fail, that hard to fall?

Offline Rhobaak

Co do wydania na kredzie
« Odpowiedź #94 dnia: Kwiecień 25, 2003, 06:08:51 am »
Cytat: "freshmaker"
widzialem w empiku sandmana na kredzie i prawde mowiac niewiele sie rozni od tego egmontowego. kolory duzo zywsze nie sa.


IMHO różnica jest znaczna - oczywiście na korzyść wersji oryginalnej - dużo lepsze kolory, wyraźniejsze rysunki i brak błędów graficznych (jak na przykład w 'Odgłos Jej Skrzydeł'). Tylko ta cena jest strasznie przegięta - prawie 100 to przesada! Ale nawet się zastanawiałem nad zakupem;)
It is sometimes a mistake to climb; it is always a mistake never even to make the attempt.
If you do not climb, you will not fall. This is true. But is it that bad to fail, that hard to fall?

Offline czukczer

Sandman
« Odpowiedź #95 dnia: Maj 22, 2003, 11:12:28 pm »
sandman jest najlepszy nie moge sie oderwać od domu lalki  :lol:  8)  :D  :D  :shock:
zukczer

Offline Karol Kremens

Re: Co do wydania na kredzie
« Odpowiedź #96 dnia: Maj 23, 2003, 05:40:27 am »
Cytat: "Rhobaak
Tylko ta cena jest strasznie przegięta - prawie 100 to przesada! Ale nawet się zastanawiałem nad zakupem;)


No tak, ale oryginal to 19.95$, wiec jakos duzo mniej nie mozna oczekiwac.

Offline Kurczaczek

Sandman
« Odpowiedź #97 dnia: Maj 23, 2003, 08:23:24 am »
No coz przegladalem sobie ostatni tego TPB w Empiku o mowie: Porazka! Papier beznadziejny- strony cieniutkie jak opłatki, niechlujny druk, owszem kreda, ale jakos mi ni podpasilo to ogolnie- lepiej wyglada jednak na offsecie. Duzo lepiej jest wydany nasz Egmontowy Sandman. Szkoda tylko, ze nie dokladaja nam tez płytki :D.
...

Offline Maciej

Sandman
« Odpowiedź #98 dnia: Maj 23, 2003, 11:02:23 am »
Morderstwa i tajemnice jakoś nie przypadly mi do gustu. Są fajne,ale chyba jestem jakis znieczulony... Co innego Dom Lalki! Już kilka razy do niego wróciłem. Rysunki Dringberga-BOMBA!!!! 8)
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline axel

Sandman
« Odpowiedź #99 dnia: Maj 23, 2003, 11:49:25 am »
Zgadzam się z Maciejem. Mnie też "Morderstwa i tajemnice" specjalnie nie przypadły do gustu. Wolałabym to przeczytać jako opowiadanie może w tej wersji "działa" to skuteczniej. Natomiast w komiksie nie ma niedopowiedzeń i absolutnie żadnej dla mnie grozy... No nie wiem.
A Dom lalki jest po prostu świetny, wciąga, przez godzinę stałam na środku Empika wczytując sie w kolejne plansze (może spadnie mi z nieba jakaś forsa, wtedy...) I już prawie nie przejmuję się rysunkami, choć lubię generalnie inny styl...

Offline czukczer

Sandman
« Odpowiedź #100 dnia: Maj 23, 2003, 12:20:45 pm »
U mnie w sklepie komiksy są pancernie za foliowane i nic nie da sie przeczytać to jest starszne :shock:
zukczer

Offline Rhobaak

Re: Co do wydania na kredzie
« Odpowiedź #101 dnia: Maj 23, 2003, 05:18:21 pm »
Cytat: "Karol Kremens"
No tak, ale oryginal to 19.95$, wiec jakos duzo mniej nie mozna oczekiwac.

Na Amazon.com kosztuje niecałe 14$, na Amazon.co.uk chyba ponad 8Ł, a więc różnica jednak jest:/
It is sometimes a mistake to climb; it is always a mistake never even to make the attempt.
If you do not climb, you will not fall. This is true. But is it that bad to fail, that hard to fall?

Offline Kurczaczek

Sandman
« Odpowiedź #102 dnia: Maj 23, 2003, 05:56:04 pm »
No tak, ale dolicz koszty przesyłki... zreszta nie wszyscy moga sobie pozwolic na korzystanie z Amazona- "podaj numer karty"
...

Offline Rhobaak

Sandman
« Odpowiedź #103 dnia: Maj 23, 2003, 07:45:19 pm »
Cytat: "Kurczaczek"
No tak, ale dolicz koszty przesyłki... zreszta nie wszyscy moga sobie pozwolic na korzystanie z Amazona- "podaj numer karty"

Co do kosztów przesyłki, to przy zamawianiu kilku komiksów w przeliczeniu na jeden są to niewielkie kwoty. A karta do zakupów w necie kosztuje w mBanku (to nie jest reklama:) ) 25 PLN rocznie, co nie jest zbyt wielką kwotą... (po sesji sobie zamówię;) ). Dobra, ale odchodzimy od tematu:)
It is sometimes a mistake to climb; it is always a mistake never even to make the attempt.
If you do not climb, you will not fall. This is true. But is it that bad to fail, that hard to fall?

Offline Maciej

Sandman
« Odpowiedź #104 dnia: Maj 26, 2003, 12:45:40 pm »
Jeśli lubicie sandmana... :D  to polecam film "spirited away-w krainie bogów" (nie tylko mangofilom). Ma podobny klimat. Teraz grają ten film w kinach ("niszowych" hee?- czyli takich bez klimatyzacji - Lublin kino wenus) a na seans na którym byłem przyszły CZTERY osoby.
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

 

anything