trawa

Autor Wątek: Punisher  (Przeczytany 27089 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Anonymous

  • Gość
Punisher
« dnia: Styczeń 04, 2004, 12:02:13 pm »
Mam pytanie dotyczące tego wielbionego przez wielu bohatera. W jakim komiksie jest pokazana scena samobójstwa Franka Castle? Musiało być to gdzieś przed Purgatory (tu wstał z martwych) a po Punisher 18 (bo tam chodzi żywy). Ale w jakim komiksie to było? Kto wie!

Offline perro

Punisher
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 06, 2004, 10:55:41 pm »
Taka scena była w "Punisher kills marvel universe", ale to coś w rodzaju elseworlda więc pewnie nie o to ci chodzi  :o
NSICHTBAR

Anonymous

  • Gość
Punisher
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 07, 2004, 10:27:54 pm »
nie to nie ta scena :(

Offline DevilRed

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 971
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Digital Sin Team/DNN Squad
    • profil MySpace
Punisher
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 10, 2004, 10:32:16 am »
po Punisher 18? ale który vol. ????? więcej danych pliz ;)
http://www.myspace.com/digitalsin1 - "we keep disco evil"

http://www.myspace.com/dnnpl - "we say dance Dance DANCE!"

Anonymous

  • Gość
Punisher
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 10, 2004, 10:40:15 am »
Cytat: "DevilRed"
po Punisher 18? ale który vol. ????? więcej danych pliz ;)


vol. ma tylko seria The Punisher: vol. 1 - 1987, vol. 2 - do 95 roku, vol. 3 - to co teraz w Polsce, vol. 4 - to co teraz w Stanach.
Między 1995 a 1996 wydano serię Punisher (co on robił po sfingowanej egzekucji na krześle elektrycznym) i to właśnie o ostatni tom tej seri mi chodziło, czyli 18. Potem Punisher wrócił z własną serią w Marvel Knights w 1998 roku - też The Punisher, ale noszącą podtytuł Purgatory. Wyszło tego zaledwie 4 tomy, ale tam już wstał z grobu i wspomina sobie popełnione samobójstwo. Zresztą o jego samobójstwie jest też mowa w serii Earth X wychodzącej w 1999 roku.
Więc w czym on popoełnił to samobójstwo?

Offline DevilRed

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 971
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Digital Sin Team/DNN Squad
    • profil MySpace
Punisher
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 10, 2004, 11:32:07 am »
eno, wiem jakie vol. ma The Punisher   :twisted: ale niestety mam braki co do koncowki vol2 i tych mini przed vol3. stąd nie do końca może zrozumiałem o który moment Ci chodzi. qrde az poszukam gdzie było to samobójstwo  :x
http://www.myspace.com/digitalsin1 - "we keep disco evil"

http://www.myspace.com/dnnpl - "we say dance Dance DANCE!"

Offline Macias

Punisher
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 10, 2004, 03:24:38 pm »
Timof, moze poszukaj na comic vf, tam maja mnostwo okladek z komiksow amerykanskich, to moze znajdziesz czego szukasz www.comicsvf.com/idx/VOCG.html

Anonymous

  • Gość
Punisher
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 10, 2004, 04:01:34 pm »
Cytat: "Macias"
Timof, moze poszukaj na comic vf, tam maja mnostwo okladek z komiksow amerykanskich, to moze znajdziesz czego szukasz www.comicsvf.com/idx/VOCG.html


Szukam nawet na www.thepunisher.com.
Na pewno nie był to żaden numer regularnej serii o Punisherze, to już wiem. Ba zaczynam podejrzewać, że nie pokazano tego w żadnej serii i komiksie. Okres poszukiwań zawęziłem już do między kwietniem 1997 (Punisher 18) a listopadem 1998 (Punisher - Purgatory 1).
A tak przy okazji od stycznia chyba znowu restart serii, tym razem będzie nosić nazwę The Punisher - MAX, a w kwietniu czy też w maju miniseria The Punisher/Wolverine. Ba święci sie nawet powrót Mikro (tego wrednego zdrajcy), którego tak jak Furego już kiedys Punisher zakatrupił. Ciekawie się zapowiada.

Offline Macias

Punisher
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 10, 2004, 04:21:04 pm »
Micro zdradzil?co gdzie kiedy jak????nie znam za bardzo dziejow puniego po tym, jaktm-semic przestal wydawac,wiec moze moglbys mnie oswiecic czemu Micro zdradzil?

Anonymous

  • Gość
Punisher
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 10, 2004, 05:17:24 pm »
Cytat: "Macias"
Micro zdradzil?co gdzie kiedy jak????nie znam za bardzo dziejow puniego po tym, jaktm-semic przestal wydawac,wiec moze moglbys mnie oswiecic czemu Micro zdradzil?


Zaczął współpracę z jednym z Punisherów, którzy pojawili się po wydarzeniach znanych z polskich wydań, a oryginalnego Punishera zamknął w czymś co przypominało jego dom rodzinny przed zabiciem rodziny. Castle zaczyna się wkurzać, na zewnątrz dzieją się ciekawe rzecz. Micro wysyła swojego podopiecznego do tajemnego miejsca uwięzienia Castle. Walczą. Micro zamyka go, wypuszcza na niego gaz. Potem Castle został uwolniony i ruszył do zemsty. Oczywiście nie on zabił Micro, ale walczył z nim do ostatniej jego chwili. Załatwił go ten kolo co polował na Punishera już w polskiej wersji. Przy okazji chciał zabić ich obu, ale Punisher przeżył pod ciałem Micro. To wszystko działo się w historii o nazwie Final Countdown, czy jakoś tak, która skończyła wszystkie ówczesne serie Punishera (War Journal, War Zone i The Punisher). Punisher został uwięziony przez S.H.I.E.L.D., potem zabił Furego, za co trafił na krzesło, jego egzekucja została sfingowana (to w Punisher 1). Potem bierze udział w porachunkach mafii, walczy z mutantami, traci pamięć, popełnia samobójstwo jak ją odzyskuje (nadal szukam), współpracuje z aniołkami i pojawia się w wersji tej co mamy teraz w rękach.
Tak pokrótce.

Offline Macias

Punisher
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 10, 2004, 05:43:47 pm »
ale to dalej nie wyjasnia czemu Micro to zrobil...
i wlasciwie dlaczego Puni zalatwil Furiego?przeceiz Fury to jeden z tych dobrych.
Timof, anie wiesz co sie dzialo z Frankiem po jego operacji plastycznej (ta historia,co byla w Polsce)?jak to si stalo,ze odzyskal twarz?

SAD

  • Gość
Punisher
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 10, 2004, 06:27:40 pm »
To Fury nie żyje? :eek:

Offline Fisk

Punisher
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 10, 2004, 08:12:57 pm »
Cytat: "Macias"
dlaczego Puni zalatwil Furiego?przeceiz Fury to jeden z tych dobrych?


 W 1995 roku pojawia się Punisher "Double Edge: Alfa" historia tu rozpoczęta przewija się przez Dardevila, Ghost Ridera, Hulka i Dr. Strange by zakończyć się w Punisher "Double Edge: Omega".
Treść: S.H.I.E.L.D pojmuje Franka i chce z pomocą psychologa "wrócić" do czasów śmierci jego rodziny i przez to zmienić Franka na dobrego faceta. Ale, nie zgadniesz ;) , nie wychodzi :)
Podczas "seansu" przychodzi niejaki Spook, który trzyma w ręku własnoręcznie sfingowane zdjęcie z miejsca masakry rodziny Castle`a. Na zdjęciu zamiast jednego z bandytów "wklejona" jest postać Nick`a Fury. Właśnie w tym czasie  w budynek uderza bomba :)  a Franka umysł pamięta tylko masakrę i twarz Nicka. W konkluzji zabija go by trafić na krzesło elektryczne na początku Volume#3. Zgadnij czy przeżył   :twisted:
hen you see what cannot be,
shadows moves where light should be.
Out of Darkness out of Mind
cast down into the Halls of the Blind.

Offline Fisk

Punisher
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 10, 2004, 08:16:22 pm »
Cytat: "Macias"
co sie dzialo z Frankiem po jego operacji plastycznej ?


 Drogi Maciasie, Punishery:
Tm-semic 4/95 "Ostatnie dni" to numery oryginalne vol#2: 53-59.  
Tm-semic 3/95 "Eurohit" to numery vol#2: 64-70.
Jak więc widzisz powstała "dziura" miedzy 59-64 :wall:
W tych zeszytach Frank walczy wraz z czarnoskórym Cage`m przeciw gangom narkotykowym. Z czasem Cage zaczyna zauważać, że Frank blednie  :)  - zresztą tytuł numeru 62 to "Fade to white".  Okazuje się, że po operacji wykonanej przez lekarkę doszło do uwonienia duzych ilości melaniny, z czasem jednak ten efekt się po prostu odwrócił :)

Pozdrawiam
hen you see what cannot be,
shadows moves where light should be.
Out of Darkness out of Mind
cast down into the Halls of the Blind.

Offline Fisk

Re: Punisher
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 10, 2004, 08:36:12 pm »
Cytat: "timof"
W jakim komiksie jest pokazana scena samobójstwa Franka Castle?  


 Drogi Timofie przeprowadziłem malutkie "śledztwo" i ustaliłem:
faktycznie ostatni raz żywy chodzi w Vol#3 zeszyt 18 (kwiecień 1997)
potem pojawia się w Purgatory (listopad 1998)
w  tzw. "międzyczasie"  nie wychodzi ŻADNE oficjalne wydawnictwo zwiazane z Punisherem.  
Otóz okazuje się, że była przygotowana fabuła do vol#3 na zeszyty 19-20. A w oficjalnym magazynie Marvela "Visions"z marca 1997 roku jest opis numeru 19: pojawia się Task Master z komiksu Dead pool!! To przy nim Frank powoli zaczyna odzyskiwać pamięć. Miało się to skończyć w numerze 20 zatytułowanym "Grand final" - niestety te numery nigdy się nie ukazały :wall:

Pozdrawiam
hen you see what cannot be,
shadows moves where light should be.
Out of Darkness out of Mind
cast down into the Halls of the Blind.

 

anything