trawa

Autor Wątek: Punisher  (Przeczytany 28000 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline graves

Punisher
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 10, 2004, 09:45:50 pm »
Cytat: "Fisk"

 Drogi Maciasie, Punishery:
Tm-semic 4/95 "Ostatnie dni" to numery oryginalne vol#2: 53-59.  
Tm-semic 3/95 "Eurohit" to numery vol#2: 64-70.

Ale TM-Semic popieprzył kolejność.  :wall:
Przecież to wyszło w odwrotnej kolejności i w dodatku ta dziura :wall:
Jak ja nie lubię czegoś takiego :x  :twisted:  :bite:
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Anonymous

  • Gość
Punisher
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 10, 2004, 09:58:32 pm »
Cytat: "graves"
Cytat: "Fisk"

 Drogi Maciasie, Punishery:
Tm-semic 4/95 "Ostatnie dni" to numery oryginalne vol#2: 53-59.  
Tm-semic 3/95 "Eurohit" to numery vol#2: 64-70.

Ale TM-Semic popieprzył kolejność.  :wall:
Przecież to wyszło w odwrotnej kolejności i w dodatku ta dziura :wall:
Jak ja nie lubię czegoś takiego :x  :twisted:  :bite:


Bo to bardziej pasowało do wydarzeń z ostatnich numerów The Punisher vol. 2, War Journal i War Zone. Różni Punisherzy mieli czas na wylizanie ran, Marvel pozbył się większości zakupionych historii z Punim i spokojnie mógł przystąpić do kończenia z tym bohaterem. A TM-Semic postanowiło zrobić logiczniej i uporządkować historie tak, żeby zmierzały do końca w logiczny sposób.
Co do brakującej sceny samobójstwa, moim zdaniem to obciach dla wydawcy i to wielki :bite:
Ba jak szukałem to znalazłem gdzieś nawet stronę z War Zone nr 50, który nigdy nie wyszedł.

Offline Macias

Punisher
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 11, 2004, 01:07:48 pm »
Cytat: "Fisk"
Cytat: "Macias"
co sie dzialo z Frankiem po jego operacji plastycznej ?


 Drogi Maciasie, Punishery:
Tm-semic 4/95 "Ostatnie dni" to numery oryginalne vol#2: 53-59.  
Tm-semic 3/95 "Eurohit" to numery vol#2: 64-70.
Jak więc widzisz powstała "dziura" miedzy 59-64 :wall:
W tych zeszytach Frank walczy wraz z czarnoskórym Cage`m przeciw gangom narkotykowym. Z czasem Cage zaczyna zauważać, że Frank blednie  :)  - zresztą tytuł numeru 62 to "Fade to white".  Okazuje się, że po operacji wykonanej przez lekarkę doszło do uwonienia duzych ilości melaniny, z czasem jednak ten efekt się po prostu odwrócił :)

Pozdrawiam
dzieki Fisk! Ale dalej Timof nie wyjasnil co popchnelo Micro do zdray.i w ktorym to bylo numerze?

Anonymous

  • Gość
Punisher
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 12, 2004, 12:06:42 am »
Cytat: "Macias"
dzieki Fisk! Ale dalej Timof nie wyjasnil co popchnelo Micro do zdray.i w ktorym to bylo numerze?


Doczytam większość zeszytów to powiem, narazie część przeglądałem, część przeczytałem wyrywkowo (a że na kompie to męczące to nie za bardzo się chce).

Anonymous

  • Gość
Punisher
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 12, 2004, 01:30:02 pm »
Dokończenie histori z Punisher 17 i 18 znajduje się w Heros for hire nr 8 i 9. Castle odzyskuje pamięć, pomaga bohaternom do wynajęcia w nawalance i zostaje aresztowany. Ale samobójstwa tam nie popełnił. Szukam dalej.

Offline Fisk

Punisher
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 17, 2004, 08:06:10 pm »
Cytat: "timof"
Dokończenie histori z Punisher 17 i 18 znajduje się w Heros for hire nr 8 i 9.


  Timof czy mógłbyś napisać co to Heros for hire - bo jakoś nie kojarzę??
hen you see what cannot be,
shadows moves where light should be.
Out of Darkness out of Mind
cast down into the Halls of the Blind.

Anonymous

  • Gość
Punisher
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 18, 2004, 02:22:03 pm »
Cytat: "Fisk"
 Timof czy mógłbyś napisać co to Heros for hire - bo jakoś nie kojarzę??


Seria z czarnym kolesiem z opaską na czole (Cage czy jakoś tak), który wraz z przyjaciółmi daje się wynajmować różnym ludziom do pomocy. Ten dzieciak, którego rodzinie pomagał Punisher wynajał go i w numerach 9, 10 Heroes for hire kontynuowana jest historia z Punisher 17, 18. Tylko te dwa numery tej seri ściągnąłem więc więcej o niej nie mogę powiedzieć.

Offline Kret

Punisher
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 16, 2004, 03:07:04 pm »
Tak nieco odgrzewając temat - nigdy bym tego o sobie nie pomyślał, ale chciałem polecić przeczytanie albumu Born. Co prawda polski wydawca pociął to paskudnie (lepiej się czyta całe, naprawdę) ale mimo wszystko podobało mi się właśnie dlatego, że w sumie to serię o Pogromcy uważam za bezmyślną rzeź i mierną serię. A "Born" w jakiś przewrotny sposób to potwierdza ;)

Dajcie znać co sądzicie, może to tylko ja jestem taki... specyficzny.

Pozdrawiam

Kret

Offline Perfect Strangler

Punisher
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 16, 2004, 10:59:30 pm »
Cytat: "Kret"
Co prawda polski wydawca pociął to paskudnie (lepiej się czyta całe, naprawdę)

czyta się lepiej czy nie, ale pierwotnie było przecież wydawane w odcinkach - czyli tak jak wydaje mandra

ciekawe, kiedy na tym forum ktoś zacznie narzekać, że polski dystrybutor Kill Bill pociął film paskudnie, bo przecież "lepiej się ogląda całe, naprawdę"
WW.KOMIKSY.COM - sklep z amerykańskimi komiksami

Offline Perfect Strangler

Punisher
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 17, 2004, 01:34:23 am »
To była taka mała złośliwostka, no offense, a żeby nie było całkiem nie na temat:

Cytat: "Kret"
w sumie to serię o Pogromcy uważam za bezmyślną rzeź i mierną serię. A "Born" w jakiś przewrotny sposób to potwierdza ;)

Dajcie znać co sądzicie, może to tylko ja jestem taki... specyficzny.

A ja sądzę, że nie ma kiepskich serii, są tylko kiepscy autorzy - nawet Ennisowy Punisher startuje z dość niskiego pułapu i z rzadka tylko jest naprawdę bardzo dobry i faktem jest, że Puni chyba nie miał szczęścia do scenarzystów. (Co innego rysownicy - choćby Texeira ze swoimi obgryzionymi ołówkami.)

Born nie czytałem, ale mam tylko dwie uwagi z czysto marketingowego punktu widzenia:
1). Czemu na okładce nie jest wyeksponowane bardziej, że to komiks z Punisherem? W przypadku Origin przytomnie dołożono na okładce napis spory napis "Wolverine", żeby polski czytelnik wiedział, kto zacz - w Ameryce nie było tego problemu, bo komiks był hipermegarozreklamowany, podobnie z Born.
2). Czemu olano tłumaczenie tytułu? Choćby "Wojna - moja matka" albo coś w tym stylu (pierwotny tytuł komiksu to "The war where I was born").

No i jakbym chciał się znęcać, to mógłbym jeszcze zapytać, czemu na stronie Mandry nikt nie potrafi zrobić ładnych i wyraźnych skanów stron z komiksu (bo przecież większe, wyraźniejsze i zajmujące 50-60 kB potrafię zrobić na swoim podpsutym skanerze), ale nie chcę się znęcać, więc i nie zapytam :P
WW.KOMIKSY.COM - sklep z amerykańskimi komiksami

Offline graves

Punisher
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 17, 2004, 10:48:17 am »
Cytat: "Perfect Strangler"

1). Czemu na okładce nie jest wyeksponowane bardziej, że to komiks z Punisherem? W przypadku Origin przytomnie dołożono na okładce napis spory napis "Wolverine", żeby polski czytelnik wiedział, kto zacz - w Ameryce nie było tego problemu, bo komiks był hipermegarozreklamowany, podobnie z Born.

jest napis Punisher -ale drobną czcionką nad tytułem "Born"
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Perfect Strangler

Punisher
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 17, 2004, 12:34:00 pm »
Cytat: "graves"
jest napis Punisher -ale drobną czcionką nad tytułem "Born"

Tak tak, wiem, pytałem, czemu nie weksponowano - po prostu "Wolverine" nad "Originem" był większy niż "Punisher" nad "Bornem", a tak z daleka widać tylko jakiś zgnity pysk i napis "Born" :D

A okładka ma się rzucać w oczy z daleka i skakać klientowi do gardła z okrzykiem "tak, to ja, twój komiks, bierz mnie"
WW.KOMIKSY.COM - sklep z amerykańskimi komiksami

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Punisher
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 17, 2004, 01:04:29 pm »
Ja tam kupilem. :)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline graves

Punisher
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 17, 2004, 01:11:22 pm »
Cytat: "Perfect Strangler"
A okładka ma się rzucać w oczy z daleka i skakać klientowi do gardła z okrzykiem "tak, to ja, twój komiks, bierz mnie"

na mnie się rzuciła :giggle: i kupiłem...
ale wiedziałem co biorę :roll: Fakt, że seria mogłaby być bardziej wyeksponowana -szczególnie, że zbliża się film... i może niektórym by coś zaskoczyło, jakby przeczytał The Punisher.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Punisher
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 17, 2004, 01:59:07 pm »
Mam zle przeczucia co do tego filmu...
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

 

anything