trawa

Autor Wątek: TAKTYKI  (Przeczytany 25667 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Turgon Mądry

TAKTYKI
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 10, 2004, 09:38:22 pm »
To smutne Elrondzie, tym bardziej, że zginął walcząc nie z Nieprzyjacielem, lecz dawnymi sojusznikami...
Mam pytanie do Jacoslawa: co możesz powiedzieć o rangersach Faramira? Pytam, bo zastanawiam się czy by ich nie dołaczyć (czyt. kupić) do armii Gondoru (mam na razie 48 woj. Minas Tirith).
Gram jutro wielką bitwę: Ja z sojusznikiem (Dobro) vs przeciwnik (Zło). Każdy będzie miał ok. 2000pkt(!). Ja dowodzę Rohanem i Gondorem, mój sojusznik Elfami, nasz przeciwnik natomiast wszelkim plugawstwem Saurona tudzież bękartami Białej Ręki: gobliny (ok.72), Uruk-hai(40-60)+berserkerzy i kusznicy, orki z Mordoru (24), Troll, Saruman Nazgul na koniu...Sauron!!!
Będzie ciężko, na szczęśćie mamy Gil-galada (i Aragorna, i Elronda, i Galadrielę, i Keleborna, i Legolasa, i...)
Napiszę jak już będzie po wszystkim.
rrare humanum est, sed insapientis - in errore perseverare.

Offline Jacoslaw

TAKTYKI
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 11, 2004, 10:53:05 am »
Teraz porównując statystyki Haldir's elves i rangersów Faramira musze ci powiedzieć że kosztują tyle samo 7pts , ale ich statystyki się straszliwie różnią :
Faramir's rangers
F 4/3+ S 3 D 4 A 1 W 1 C 3
 1pts spear

Haldir's elves
F 6/3+ S 3 D 3 A 1 W 1 C 5
1pts elf blade
1pts spear
1pts shield
1pts armour
2pts longbow

Musze ci powiedzieć Turgonie  , że jeśli chcesz naprawde jakiegoś porządnego łucznika to lepiej kup sobie Haldir ' s elves ja natomiast nie zawsze patrze na statystyki lubie mieć armie z klimatem , a co to za armia z Gondoru bez FARAMIR'S RANGERS . Poza tym super wyglądają  :)  :)

Offline Jacoslaw

TAKTYKI
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 11, 2004, 11:29:16 am »
Mam pytanie do was czy stosujecie taktyke ofensywną , defensywną .
Ja często w przeciwnieństwie do mojeje poprzedniej taktyki  :) z kawalerią , lubie czekać aż wróg zblizy się do mnie . Wtedy zasypuje go gradem strzał (bez jazdy , łuczników z long bow'ami lub dobrze opancerzonych jednpstek nie ma szans . Oczywiście można zastosować gobliny jako żywe tarcze , a to już komplikuje sprawe )
przeorane wojska wroga już nie są w stanie złamać mojej lini obrony włocznicy , miecznicy i łucznicy i oczywiście kawaleria .
Jednak to wszystko jest prawie nieskteczne jeśli wróg posiada  mobilne lub dobrze opancerzone jednostki  :)
Tak czasami gram wojskami dobra , jeąśli jednak gram złem lubie wroga zasypać moimi wojskami wykorzystując ich niski koszt i przewage liczebną . Czyli wszystkimi na łeb na szyje (z przodu oczywiście gobliny)

Offline LordThom

TAKTYKI
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 11, 2004, 11:44:14 am »
Jacoslaw pytanka do strategi gry dobrem:
- jakich uzywasz lucznikow? bo moj kumpel (nie biorac pod uwage high elfs bowmens) to mi robi bardzo malo strat wrod uruk-hai (defence 6) i tego raczej sie nie obawiam. szereg ma np. 5 jednostek i kolumna sie wydluza, ale wiecej figurek przeyzje.

grajac dobre, zadko uzywam broni miotajacych... poprostu jak najszybciej staram sie dojsc do przeciwnika, jak najwieksza ilosc figurek zaangazowac w walce wrecz, to wtedy lucznicy moga mi...  :)
a na pewno wiesz jak dziala trol puszczony miedzy szeregi rohanczykow...  :)  :D  :)
i]Czas nie ma początku ani końca.
Czas jest jak wąż Uroboros, który chwycił zębami własny ogon.
W każdym momencie kryje się wieczność.
A wieczność składa się z chwil, które ją tworzą.[/i]

Offline Bioły

TAKTYKI
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 11, 2004, 11:47:03 am »
Witam :)

Podobnie tak jak ty złem lubiałem sie wcisnac w wroga, ale teraz gram dobrem i raczej to ja bede czekal na wroga :D .

Pozatym wczoraj grałem w Bardzie z kumplem mało potyczke bo mialem malo czasu (ja 14 uruk hai 10 miecze i tarcze 4 piki , 15 gonlinów oczywiscie jako miesko armatnie :twisted: i jeszcze do tego saruman . mój kumpel mal kolo 10 elfów (łuki) i okolo 15 gondor (miecze) + elrond).Gra była bardzo Ciekawa poniewaz moje kochane gobaski sprawdzily sie  :twisted:  :bite: sarumanem kilka razy udalo mi sie zdmuchnac elfy ale z malymi stratami . Kiedy doszlo do bliskiego starcia bylo bardzo smiesznie widac było że miałęm szanse , no ale coz czas gonił i musialem sie zwiajc i nie dokonczylem gry  :cry:  :(
ww.forum.swc.prv.pl  - rózne fora :)
              ..

Offline LordThom

TAKTYKI
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 11, 2004, 11:50:49 am »
sorka, ale popelnilem blad: zamiast GRAJAC DOBRE powinno byc GRAJAC ZLEM... sorka
i]Czas nie ma początku ani końca.
Czas jest jak wąż Uroboros, który chwycił zębami własny ogon.
W każdym momencie kryje się wieczność.
A wieczność składa się z chwil, które ją tworzą.[/i]

Offline LordThom

TAKTYKI
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 11, 2004, 07:37:24 pm »
Stoczyłem taką potyczkę:
Część drużyny pierścienia: Aragorn, Boromir, Gimli, Gandalf i Legolas przeciw 36 goblinom i jednego Trolowi... władcom Morii nikt się nie oprze! ;]
Gimli zginął od ciosów Trola i Goblina w 7 turze po nieudanym tescie Faith
w 9 turze Aragorn ubił Trola  :cry:
w 11 turze Goblin łucznik wsadził Legolasowi sztylet w rzyć... również nieudany test Faith. W tej samej turze otoczony Aragorn wyzionął ducha.
w 13 turze zginął Gandalf ubity przez łucznika... hehe
w 15 turze zginął Boromir od goblińskiego miecza !!!
  łącznie drużyna zabiła 1 trola i 29 goblinów, no ale punktacja i tak była po stronie teamu z Śródziemia...
i]Czas nie ma początku ani końca.
Czas jest jak wąż Uroboros, który chwycił zębami własny ogon.
W każdym momencie kryje się wieczność.
A wieczność składa się z chwil, które ją tworzą.[/i]

Offline Lugburc

TAKTYKI
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 12, 2004, 08:59:00 am »
Jacosław zadał bardzo zasadnicze i ważne pytanie: jaką taktykę przyjąć - ofensywną, czy defensywną. Moim zdaniem Zło może wybrać wyłącznie wariant ofensywny, a to dlatego, że jest on wymuszony bronią miotającą wroga. Jeżeli weźmiemy pod rozwagę to, że nawet zwkły jeździeć Rohanu dysponuje łukiem, wówczas nietrudno będzie nam dostrzec pewną prawidłowość w strukturze wojsk Dobra. W zasadzie od 60 do 100 proc. można ją wyekwipować w łuki. Dodatkowo zasięg tej broni jest większa niż jej odpowiednik po stronie Mroku. Co zatem można innego zrobić, prócz tego, by atakować?
Oczywiście, można schować Sarumana w krzakach i prać pociskiem z palantiru, ale to nie rozwiąże wielu problemów. Zatem - atak! A skoro tak, to należy przemyśleć sposób rozstawienia własnej armii, będący odpowiedzą na w zasadzie niezmienne rozstawienie i tektykę Dobra. Jest ono bowiem zawsza statyczne, zasypuje wroga pociskami czekając aż dojdzie do zwarcia. Jak nie trudno odgadnąć, armia Mroku stawia większe wyzwania przed graczem, zmusza go do rozwiązywania mrowia problemów.
rki i Gobliny wszystkich krajów łączcie się!

Offline Glorfindel

TAKTYKI
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 12, 2004, 01:31:40 pm »
Cytat: "Lugburc"
nietrudno będzie nam dostrzec pewną prawidłowość w strukturze wojsk Dobra. W zasadzie od 60 do 100 proc. można ją wyekwipować w łuki. Dodatkowo .


i tutaj nalezaloby zastosowac zasady turniejowe: max 33% modeli moze miec luk
no ewentualnie podniesc do 50%
bo inaczej czekaja nas radosne hordy lucznikow :cry:
color=red]Aktualny ranking Ligi Ogólnopolskiej - już dostępny na [/color][size=13]Mitril.pl[/size]

Offline Turgon Mądry

TAKTYKI
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 12, 2004, 03:16:57 pm »
Gram Dobrem i niestety muszę się z wami zgodzić... Jednak winy za niemal wyłącznie defensywną taktykę Dobra nie ponoszą za bardzo gracze. Jak już ktoś słusznie zauważył, skoro każdy jeździec Rohanu posiada łuk to chyba "wypada" z niego korzystać. Albo spójrzcie na cenę Elfów i ich wyposażenia: 7pkt.Wood Elf + 2pkt. Elven Bow. No i jak tu atakować gdy wróg ma przewagę liczebną, a ty wspaniałe i drogie elfie łuki. No i do tego statystyki... np. Elf - X/3+, Ork - X/5+

Co do Rangers'ów to mnie również zależy na klimacie! Nie będę kupował Elfów do armii Gondoru tylko dlatego, że są dobrymi łucznikami! Pytałem, bo chciałem poznać ich wartość bojową (niezależnie od Elfów czy kogokolwiek).

Niestety, nie grałem jeszcze Wielkiej Bitwy... (przeciwnik nie mógł się stawić). Może ktoś ma jakąś taktykę na Saurona? :eek:
rrare humanum est, sed insapientis - in errore perseverare.

Offline Bioły

TAKTYKI
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 12, 2004, 05:09:07 pm »
Witam

Wczoraj odegrałem taką bitwę (Ja: Ent,Gandaf. Przeciwnik: 20 uruk hai 15 gobasów i saruman) Wynik tego starcia był taki ze wygrałem bez propblemu mój ent :twisted: zrobil sobie obiadek z uruków i gobasów a z sarumana smaczny deser  :twisted:  :twisted:  :twisted:
ww.forum.swc.prv.pl  - rózne fora :)
              ..

Jankiel

  • Gość
TAKTYKI
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 12, 2004, 05:52:40 pm »
Cytuj
Oczywiście, można schować Sarumana w krzakach i prać pociskiem z palantiru

Już nie. W RotK palantir nie umożliwia rzucania pocisku w dowolne miejsce.

Offline Bioły

TAKTYKI
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 12, 2004, 07:49:59 pm »
Tak :?  A jak to teraz wygląda :?
ww.forum.swc.prv.pl  - rózne fora :)
              ..

Offline LordThom

TAKTYKI
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 12, 2004, 08:05:38 pm »
Cytuj
Może ktoś ma jakąś taktykę na Saurona?

- najlepiej zrzucic go ze stolu  :D
i]Czas nie ma początku ani końca.
Czas jest jak wąż Uroboros, który chwycił zębami własny ogon.
W każdym momencie kryje się wieczność.
A wieczność składa się z chwil, które ją tworzą.[/i]

Offline Bioły

TAKTYKI
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 13, 2004, 05:44:01 pm »
Ma ktoś taktykę na Sarumana  :? Wiem że to nie jest jakiś wielki przeciwnik ale wpienia mnie to jak cały czas unieruchamia mi Enta :wall:  :x  :bite:
Jankiel: Wspominałeś gdzies ze juz Saruman nie może palntirem walic gdzie chce :evil: , Jak to teraz wyglada :?

PS Podajcie mi dokladne statystyki Enta z wytlumaczonymi zdolosciami , bardzo prosze :roll:
ww.forum.swc.prv.pl  - rózne fora :)
              ..