Autor Wątek: TAKTYKI  (Przeczytany 25707 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jacoslaw

TAKTYKI
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 26, 2004, 07:10:13 pm »
Bioły masz te statystyki do Enta ? Jeśli nie to w środe lub czwartek ci je podam (nie mam teraz podręcznika ).

Co do Saruman . Chyba nie ma innego sposobu jak się do niego szybko przebic . Tylko jeśli wróg ma Sarumana to najczęsciej nie stawiago na pierwszej lini tylko gdzieś daleko poza zasięgiem wroga .Dlatego trzeba może przeprowadzić szybką szarże na Sarumana . Może i straci sie wielu a nawet wszystkich ale to zawsze jeden Saruman mniej  :)
Jeśli ci pomogłem to fajnie jeśli nie to nie fajnie . Nie jestem wielkim strategiem i nie obmyślam skomplikowanych strategii , zaiłych intryg  ,ale wystarczy dobrze wymanewrować jednostki wroga wykorzystując szybkośc kawalerii .
To chyba jedyny sposób  :D

Pozdrawiam

Offline Turgon Mądry

TAKTYKI
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 26, 2004, 08:24:53 pm »
Grałem ostatnio Wielką Bitwę (po ok. 2000pkt. na stronę, Zło miało trochę, ok...200-300pkt. więcej, nie pytajcie dlaczego...) Rohan i Gondor (Ja), Elfy (mój sojusznik) vs. Wszelkie Możliwe Pomioty Ciemności. Bitwa jeszcze się nie skończyła, choć graliśmy ok. 5 godzin, niestety Nieprzyjaciel uzyskuje coraz większą przewagę... :(  No, ale miało być o taktykach.
- Na prawym skrzydle, w przewężeniu terenu oblewanego z dwóch stron przez rzeki ustawiłem oddziałek 16 woj. Minas Tirith (poł. mieczy, poł. włóczni) i Aragorna. Przez całą bitwę byli (i są...) atakowani przez ok. 65 Orków, Uruków i goblinów, Sarumana, Króla Nazguli na koniu i Trolla. Skutek jest taki. że Aragorn prawie nie powalczył, bo wciąż go Transix'owali (ale żyje i ma się dobrze), Troll ma jedną ranę (Galadriela na zmianę z mężem perfidnie rewanżowali się za Aragorna... 8) ), poł. moich ludzi wciąż żyje, padło ok. 25 wrogów (w tym Saruman, ale to inna historia...), a Witch King ma 1pkt. woli = bezużyteczny. Bohaterem starcia jest chyba... Eowina (piesza, TTT), którą wprowadziłem gdzieś tak w połowie gry. Jej Walka = 4 zapewnia zwycięstwo w każdym starciu z Orkami, że nie wspomne o 2pkt. Potęgi... Trzymam się, jak widać nieźle, a to gł. dzięki pancerzom moich wojaków. Nawet jeśli przegrają walkę to wróg rzadko wyrzuca 6 na trafienie.  :P Niestety, zaczynają się ciężkie czasy, bo na miejsce martwych orków wciskają się "Uruk-hai o szerokich tarczach i grubych pancerzach"... :cry:
rrare humanum est, sed insapientis - in errore perseverare.

Offline Jacoslaw

TAKTYKI
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 26, 2004, 08:53:50 pm »
Turgonie skończyliścietą bitwe ? Graliście we dwoch ?
Mi sie marzy ogromna bitwa pięciu , sześciu armii nie mniej niż 3 000 pkt. na strone  :)

Offline Mejwon

TAKTYKI
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 26, 2004, 09:22:58 pm »
TO byś chyba grał cały dzień i noc ale to dopiero by było taka wojna kurde a jaka makieta do tego by musiałą być  :|
ozdrufka dla fas.

Offline Jacoslaw

TAKTYKI
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 26, 2004, 09:28:18 pm »
Z maketa raczej nie bylo by problemu mam taką dużo by wojska mogły się swobodnie poruszać . Tylko ja zawsze jak grałem z kumplami to ta walka nie toczyla się tak w WFB , czyli porosto na siebie parliśmy.Lotr jest bardziej skirmiszowaty dlatego ganialiśmy sie po tej planszy . Teraz poprostu będziemy na siebie parli bez żadnych podchodów. To musi byc nie samowite grać w cztery , pięć osób . Chyba natym polega cała zabawa tak ogromnej bitwy . Sojusze itd itp .



Pozdrawiam

Offline Bioły

TAKTYKI
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 27, 2004, 06:45:51 am »
Cytat: "Jacoslaw"
Bioły masz te statystyki do Enta ? Jeśli nie to w środe lub czwartek ci je podam (nie mam teraz podręcznika ).


Tak, juz je mam ale wielki thx :)
ww.forum.swc.prv.pl  - rózne fora :)
              ..

Offline Turgon Mądry

TAKTYKI
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 27, 2004, 05:23:20 pm »
Właśnie giną ostatnie niedobitki wojsk Dobra... :cry:  :cry:  :cry: ...
Żyje jeszcze Aragorn, Galadriela, Keleborn i Legolas, ale to już ostatnie podrygi bo do pola bitwy zbliża się....Sauron, Władca Pierścieni :death:  :death:  :death:
Napiszę więcej jak skończę.... wkrótce.
rrare humanum est, sed insapientis - in errore perseverare.

Offline Bioły

TAKTYKI
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 27, 2004, 07:32:54 pm »
Witam:)

Dzisaj odegrałem dwie potyczki pierwsza wygrałem bez problemu (ja 8 łuczników elfów i kilku jeszcze łucznikow i z mieczami gondorczykow z minass przeciwko Uruk-hai) wystrzelałem go jak kaczki :)
 
Ta druga gra była nie zbyt fajna :( bo ptzregrałem (ja Ent, Gandalf i 8 lucznikow elfow i 4 lucznikow gonor minass przeciwko Sauronowi i Uruk-hai (Urukow chyba 8 )

Uruków wystrzelałem ale Sauronowi udalo mi sie zabrac tylko 2 zycia :( a on mi wszystkich rozwalił :(

Macie jakis sposob na Saurona :?
ww.forum.swc.prv.pl  - rózne fora :)
              ..

Offline Lu-trz

TAKTYKI
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 27, 2004, 08:32:53 pm »
UCIEKAĆ  :lol:
 swoją drogą - straszna ta globalizacja ...

Offline Maximus

TAKTYKI
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 27, 2004, 08:38:46 pm »
Ja mam lepszy pomysł- udawaj ze musisz na chwile wyjść z opkoju w którym gracie jezeli gracie na ziemi to nadepnij przez przypadek saurona, ktory nie bedzie miał z tobą zadnych szans. Co prawda kuzynek Cię za to zabije no ale, czego się nie robi dla zwycięstwa.
A tak serio to nie mam zbytniego pomysłu na Saurona bo jeszcze nie grałem przeciw niemu i sam chcialbym sie dowiedzieć jak rozwalić tego koleżke. Może ktoś z Was grał juz przeciw Sauronowi i opowie jak sprać mu tyłek :?  :lol:  :bats:  :evil:  :evil:  :evil:
hrough the fiery caverns we sail
Virgil at my side my guide and master
Questing through the nine plains of hell
Infernal wisdom shall fill my soul...

Iced Earth

Offline Jacoslaw

TAKTYKI
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 27, 2004, 09:55:53 pm »
Jak rozwalic Saurona :
1.kupić Balroga  :)
2. kupić Nazgula na wywernie i atakować z powietrza  :)
3. uciekać  :)
4. otoczyć go kilkoma jednostkami , aby nie mógł się wycofać po walce , bo wtedy dostaje dwa razy więcej trafień  :)
5. liczyć na szczęście lub miłosierdzie wroga  :)



Pewnie wam nie pomogłem , ale szczerze mówiąc sam nie wiem jak go rozwalić .  :(  :cry:

Offline Maximus

TAKTYKI
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 27, 2004, 10:08:09 pm »
Ale przecież Sauron stoi po stronie zla więc jakim cudem chcesz atakować go nazgulami balrogiem czy innymi cudeńkami hee :? ?
hrough the fiery caverns we sail
Virgil at my side my guide and master
Questing through the nine plains of hell
Infernal wisdom shall fill my soul...

Iced Earth

Jankiel

  • Gość
TAKTYKI
« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 28, 2004, 09:12:29 am »
Rzucić Effortlessly Immobilise Gandalfem, Galadrielą czy Celebornem. Ten pan ma tylko 3 woli na turę, więc wcale nie jest tak trudno go unieruchomić. A potem już z górki - w końcu go elfy usieką.

Offline Lu-trz

TAKTYKI
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 28, 2004, 09:39:27 am »
Fajny sposób ale na małe bitwy lub na końcówki dużych przegranych przez zło. Przy zwykłych bitwach są dwa problemy :
1. Sauron czaruje na 42 cm (np. milutki sap will  :twisted: ), a Saruman bez limitu odległości (poza sourcerous blas rzucanym tak jak gandalf) bo ma palantir.
2. Sauron raczej stoi za swoim wojskiem niż przed nim.

tak więc czarodziejom dobra może być z deka trudno podejść a elfon otaczać.
 swoją drogą - straszna ta globalizacja ...

Offline Lharhard

TAKTYKI
« Odpowiedź #44 dnia: Styczeń 28, 2004, 10:30:52 am »
Cytat: "Bioły"
Macie jakis sposob na Saurona :?

Najlepszy sposób jaki znam to odgryźć mu palec  :lol:
To oczywiście żart :) - żeby nikt przypadkiem tego poważnie nie wziął :)
Forth! and fear no darkness! Arise! Arise! Riders of Theoden! Ride! Ride to ruin, and the world's ending! DEATH! DEATH! DEATH!"