trawa

Autor Wątek: TAKTYKI  (Przeczytany 25595 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Lugburc

TAKTYKI
« Odpowiedź #45 dnia: Styczeń 28, 2004, 11:33:40 am »
Ja mam sprawdzony sposób na Saurona. ginie zawsze i nie trzeba unicestwiać pierścienia władzę. Wystawiam Barloga....
rki i Gobliny wszystkich krajów łączcie się!

Jankiel

  • Gość
TAKTYKI
« Odpowiedź #46 dnia: Styczeń 28, 2004, 11:51:07 am »
Cytuj
1. Sauron czaruje na 42 cm (np. milutki sap will  ), a Saruman bez limitu odległości (poza sourcerous blas rzucanym tak jak gandalf) bo ma palantir.

Ma się jeszcze trochę woli na dispell, prawda? A jak Sauron swoją zużyje, to już jedna kostka od Galadrieli go unieruchomi. Dobro jest w stanie wystawić czterech całkiem mocnych czarodziejów, źli jedynie dwóch.

Offline Lugburc

TAKTYKI
« Odpowiedź #47 dnia: Styczeń 28, 2004, 01:52:42 pm »
Jankiel 2ch? a Nazgule? przecież oni mogą zabrać Wolę magom Dobra...
rki i Gobliny wszystkich krajów łączcie się!

Offline Elverth

TAKTYKI
« Odpowiedź #48 dnia: Styczeń 28, 2004, 02:52:39 pm »
Zaczołem niedawno grać w Lotra i mam grac Rohanem i Elfami oto moja pierwsza rozpiska doradzcie coś i czy wogóle takie coś takiego ma sens
Galadriel 120 pkt
Glorfindel  140 pkt
Asfaloth
Eomer na koniu 95pkt
10 Rider of Rohan  140 pkt
10 Wood Elves (tylko łuki i zbroje) 100 pkt
Co do taktyki to tak łucznicy nawlają we wszystko co się rusza  jazda podzielona na dwa odziały w każdym heros atakuje w miare szybko a Galadriela czaruje. Czekam na uwagi.
Peace, not War"

Offline Bioły

TAKTYKI
« Odpowiedź #49 dnia: Styczeń 28, 2004, 03:35:14 pm »
Cytat: "Lugburc"
Ja mam sprawdzony sposób na Saurona. ginie zawsze i nie trzeba unicestwiać pierścienia władzę. Wystawiam Barloga....


Sorry ale ja nie gram zła strona na zła  :bored:

 
Cytat: "Jankiel"
Rzucić Effortlessly Immobilise Gandalfem, Galadrielą czy Celebornem. Ten pan ma tylko 3 woli na turę, więc wcale nie jest tak trudno go unieruchomić. A potem już z górki - w końcu go elfy usieką.



OK, spróbujemy tak zagrać . Mam nadzieje ze tym razem Sauron dostanie w "pupe" ( :) ) a nei ja :bite:  :twisted:  :x
    ww.forum.swc.prv.pl  - rózne fora :)
                  ..

    Jankiel

    • Gość
    TAKTYKI
    « Odpowiedź #50 dnia: Styczeń 28, 2004, 05:50:10 pm »
    Cytuj
    Jankiel 2ch? a Nazgule? przecież oni mogą zabrać Wolę magom Dobra...

    Dramatyzujesz :oops:
    Owszem, masz rację, ale to są już bitwy na jakieś 2000 pts. Nazgul kosztuje wszak jedyne 120, Sauron zaledwie 500. Zobaczymy kiedyś w praktyce. W trakcie ferii można by zrobić jakąś mega bitwę LotR. Tak z 10000 na stronę, czyli co kto ma. I wtedy będzie można kombinować :twisted:

    Offline Maximus

    TAKTYKI
    « Odpowiedź #51 dnia: Styczeń 28, 2004, 06:04:55 pm »
    To jutro porozmawiamy na ten temat. Taka bitwa to by był prawdziwy wypas. A tak w ogóle to trzeba sie nad tym głębiej zastanowić zeby nagle wszyscy nie wyjechali na ferie bo bedziemy mogli najwyżej popykać w malą bitewkę tak na 5000 pkt :)
    hrough the fiery caverns we sail
    Virgil at my side my guide and master
    Questing through the nine plains of hell
    Infernal wisdom shall fill my soul...

    Iced Earth

    Offline Glorfindel

    TAKTYKI
    « Odpowiedź #52 dnia: Luty 03, 2004, 03:39:14 pm »
    no cóz podziele sie swoimi przemysleniami:
    gram armia dobra i najwiekszym problemem dla moich wojsk jes przytłaczajaąca przewaga liczebna wrogów (wiekszosc modeli dobra jest dużo droższa niż modele zla o bohaterach juz nie wspominajac) dlatego postanowilem wyprobowac nastepujaca taktyke.

    calosc lucznikow ok 40% + kilka modeli z tarczami do osłony modeli na lewe skrzydło (to ktore zalezy od uksztaltowania terenu)
    środek konnica rohanu(to nie pomyłka) z bohaterem( najlepiej 2-3)
    na prawym pozostali wojownicy w tm najwieksi wymiatacze(koniecznie)

    TAKTYKA :
    lucznicy strzelaja wylacznie w modele przed soba zaczynajac od tych najblizej krawedzi stolu .
    w czasie ostrzalu rozsadnie wybierac cele: ludzie stzelaja TYLKO w modele o D4 LUB 6 a elfy o D5 chyba ze nie ma innego wyjscia
    rohanczycy rowniez nie zasypuja gruszek w popiele i ognia w to samo miejsce chyba ze wrog ma wargow no to ognia w nich!

    Efekt po 2-3 rundach robimy powazny wylom w szeregach i wrog musi przesunac sily aby go zrownowazyc(1) lub zostawia to jak jest(2)

    no to my jesli:
    1)atak calym prawym skrzydlem i konnica naprzod- przewaga liczebna nie powinna nam juz tak przeszkadzac a żolniezy mamy lepszych. uwazajcie tylko na uruków
    jesli:
    2)rohan wjezdza w luke i wychodzi na tyl wroga lucznicy przenosza ostrzal na centum i powoli zblizaja sie do prawego skrzydla

    prawe skrzydlo skraca front-wyobazcie sobie trojkat prostokatny-jego przyprostokatnymi sa krawedzie pola bitwy, teraz utworzcie przeciwprostakatną podwojną linią( wdrugiej sami wlocznicy)+ linia odwodu 2''(sami wlocznicy) z tylu
    wten sposob okrazenie macie z glowy...

    rohan wjezdza z szarza na tyl wroga
    o ile kosci Was nie zawioda to wygrana z glowy
    Prawda ze banalne?
    jesli cos nie jest jasne albo sie nie zgadzacie-piszcie!

    Zaznaczam ze odnioslem dwa zwyciestwa nad kumplem calkiem niezlym graczem a dodtakowo po pierwszej bitwie wyjasnilem mu zolenia taktyczne mimo ze wiedzial co zrobie znow dostal :)

    dziś jeszcze wrzuce tekst o zastosowaniu sztandarów!
    color=red]Aktualny ranking Ligi Ogólnopolskiej - już dostępny na [/color][size=13]Mitril.pl[/size]

    Offline Turgon Mądry

    TAKTYKI
    « Odpowiedź #53 dnia: Luty 03, 2004, 04:39:13 pm »
    No właśnie, a mówią, że Dobro umie się tylko bronić.... :x  :bored:  :bite:
    Ostatnio grałem niezłą bitwę (wygraną!!!!!! Sauron is dead!!!!! :roll: ) i też to ja (wł: My) ruszyliśmy na wroga, nie on.
    No cóż, faktem jest, że najpierw skosiliśmy ze 30 goblinów elfimi łukami... :roll:  :oops:
    rrare humanum est, sed insapientis - in errore perseverare.

    Offline Glorfindel

    TAKTYKI
    « Odpowiedź #54 dnia: Luty 03, 2004, 05:22:55 pm »
    co do sztandarow to polecam uzycie w ilosci

    Dobro 1 na 15 modeli(ustawione po 7 w dwóch liniach-w drugiej wlocznicy)
    sztandarowy w trzecim rzedzie za srodkowym modelem)

    Zlo 1 na 21 modeli (1 szereg uruki z tarczami/berserkerzy,2 orki z włoczniami ,uruki z pikami) lokacja sztandarowego jw.

    w ten sposob objete sa wszystkie modele!

    maly trik: Aragorn wsparty sztandarem i wlocznikiem ma 87 procent na zwyciestwo w walce z wrogiem o nizszym wyszkoleniu nawet jesli wrog wyrzuci 6! + kilka procent za nizsze rezultaty

    Gamling: w bitwach na +2000p mozecie pozwolic sobie na walec rohanski
    Theoden,Eomer, 3 kapitanow za nimi Gamling(obejmuje zasiegiem sztandaru wszystkich i zostaje 1'' na cofniecie sie)
    wydawac mighta jak najszybciej a potem to juz korzystac z krolewskiego sztandaru(darmowy might co runde jezeli mamy zero) i robic jednym z bohaterow heroic move kiedy nie mamy inicjatywy=zawsze bedziemy szarzowac=masakra :)  :)  :)
    color=red]Aktualny ranking Ligi Ogólnopolskiej - już dostępny na [/color][size=13]Mitril.pl[/size]

    Offline Lharhard

    TAKTYKI
    « Odpowiedź #55 dnia: Luty 03, 2004, 05:32:20 pm »
    Badzo interesujące ... wręcz podoba mi się ;) Apropos czy zwróciliście uwagę na pewien szczegół ? Otórz brak command grup dla Rohanu ... szkoda bo robione banery nie wyglądają tak efektownie :( Mam nadzieję że GW się poprawi.
    Forth! and fear no darkness! Arise! Arise! Riders of Theoden! Ride! Ride to ruin, and the world's ending! DEATH! DEATH! DEATH!"

    Offline Turgon Mądry

    TAKTYKI
    « Odpowiedź #56 dnia: Luty 03, 2004, 06:44:53 pm »
    Rohan wymiata! (dlatego nim gram...)
    Grałem ostatnio bitwę i kto zabił najwięcej wrogów...? Eomer! potem był Theoden (pieszy)i Aragorn(pieszy). Nawet Eowina jest niezła w nowych zasadach (wszystkiego po 2, armour, 30pkt.).
    A co do command'a to przydałby się... :cry:
    rrare humanum est, sed insapientis - in errore perseverare.

    Offline Bioły

    TAKTYKI
    « Odpowiedź #57 dnia: Luty 03, 2004, 07:55:24 pm »
    Cytat: "Turgon Mądry"
    (wygraną!!!!!! Sauron is dead!!!!! :roll: ) i też to ja (wł: My) ruszyliśmy na wroga, nie on.


    Mógłbyś opisać dokładnie tą bitwę :? Ja też bardzo czesto gram preciw Sauronowi i powiem że niezle sie pocę .......  :|
    ww.forum.swc.prv.pl  - rózne fora :)
                  ..

    Offline Glorfindel

    TAKTYKI
    « Odpowiedź #58 dnia: Luty 03, 2004, 08:55:22 pm »
    no to w kolejnej edycji programu ''Wujek Dobra Rada'' opowiemy jak ubic Theodena i sprowokowac Rohan do szarży:
    starych wyjadaczy przepraszamy za oczywista wrecz rzecz ale ostatnio dostalem posta na priva :oops:  jaka taktyke na rohan zastosowac no to sie ze wszystkimi podziele swa mądrościa :)
    otoz wystarczy Saruman i zaklecie ''instantly command''
    zasieg cala plansza, celu widziec nie musi (PALANTIR!)
    stopien trudnosci 3+
    recepta prosta jak świński ogon-rzucamy co runde na Theodena (bo woli nie ma!) i do przodu go! nie sadze by puscili go samego przeciwnik raczej  ruszy caly rohan by chronic krola niz pozwoli nim podjechac do naszych szeregow a jak nie ruszy to syn Thengla pojdzie do piachu...
     jesli nie ma Theodena to rzucamy na innego konnego herosa w ostaecznosci na zwyklego jezdzca i przesuwamy go tak by blokowal ruch jak najwiekszej ilosci swych sprzymierzencow :) lub podciagamy pojedynczych jezdzcow tuz pod nasze szeregi i takiego delikwenta mamy z głowy
    color=red]Aktualny ranking Ligi Ogólnopolskiej - już dostępny na [/color][size=13]Mitril.pl[/size]

    Offline Lharhard

    TAKTYKI
    « Odpowiedź #59 dnia: Luty 03, 2004, 09:32:48 pm »
    Cytat: "Glorfindel"

    otoz wystarczy Saruman i zaklecie ''instantly command''
    zasieg cala plansza, celu widziec nie musi (PALANTIR!)
    stopien trudnosci 3+

    A otóż nie bo tylko 28 cm :) ... z ROTK, a jeśli Theoden jest zablokowany miedzy swoimi jednostkami czy można wtedy przesunąć ? Bo ja bez Rohan Royal Guardów się Theodenem nie ruszam :)
    Forth! and fear no darkness! Arise! Arise! Riders of Theoden! Ride! Ride to ruin, and the world's ending! DEATH! DEATH! DEATH!"