Autor Wątek: BITEWNY LOTR W KIOSKU  (Przeczytany 92261 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gordek

BITEWNY LOTR W KIOSKU
« Odpowiedź #75 dnia: Styczeń 24, 2004, 02:24:09 pm »
Witam !!! Jestem tu nowy. Nie ukrywam, że zainteresowałem się grą bitewna LOTR dzięki reklamie w telewizji. Samym LOTRem interesuje się od dłuższego czasu (książka, film). Swego czasu zastanawiałem się czy nie zacząć grać w jakąś grę bitewną, było to jednak pare lat temu i jednym z głównych argumentów przez który zrezygnowałem była cena figurek. Teraz jednak myślę, że będę w stanie wydawać te 45 zł na miesiac (tyle kosztują 2 pisma w prenumeracie). Na razie z uwagą czytam wszystkie Wasze wypowiedzi na temat malowania i nie tylko. Za malowanie na razie się nie będę zabierał, najpierw muszę się podszkolić.

Jednym z czynników, który zadecydował o prenumeracie był problem z kupnem pierwszego numeru, którego w ogóle nie mogę dostać w 140 tys. mieście :( Kolejnym, trochę niższa cena zestawów i 0 kosztów przesyłki.

Nie mam też zamiaru zrazić się, tak jak niektórzy sugerują, chociaż jestem zupełnym amatorem w tego typu grach. Jedyne RPGi w jakie grałem to cRPGi. Wszystko spowodowane jest ceną, gdyż zarówno karcianki, jak i gry figurkowe sporo kosztują.

Na koniec chciałbym napisać, że ciesze się z pomysłu DeAgostini i mam nadzieję, że nie przestaną wydawać tego pisma w połowie. Wtedy musiałbym zacząć kupowac figurki normalnie w sklepie do czego pewnie i tak dojdzie. Tylko ciągle pozostaje główny problem - kasa :)
i][...] Nie przejdziesz (...) Jam jest sługa Tajemnego Ognia, władam płomieniem Anoru.  
 Nie przejdziesz. Czarny ogień na nic ci się nie przyda, płomieniu z Udunu. Wracaj w cień!
 Nie przejdziesz! [...][/i]

Offline Ltn.Frost

BITEWNY LOTR W KIOSKU
« Odpowiedź #76 dnia: Styczeń 24, 2004, 02:49:09 pm »
Ja tam dwa tygodnie temu dałem się kumpelom 2 razy wyciągnąć do kina czyli 2x16zł=32 a 32:9,90=3 (czyli np.36 goblinów albo pół trola albo Nazgul) i zostałoby trochę kasy jeszcze :wall:
Ehhh... :roll: ale podpisałem cyrograf (albo jak kto woli,obiecałem starym średnią 4,5 na koniec roku) i zgodzili się finansować prenumeratę.Ale jak nie będe miał 4,5 na koniec roku to będe im musiał kasę oddać :x
Cóż...taki nałóg :)
Strangers are just friends waiting to happen...

...Yeah, either that or rape in a dark alley waiting to happen."-Maddox

Prawdziwy Legionista...a zresztą, wiadomo przecież co robi prawdziwy Legionista:P

Offline Gordek

BITEWNY LOTR W KIOSKU
« Odpowiedź #77 dnia: Styczeń 24, 2004, 03:14:18 pm »
@Ltn.Frost
To widze, że nie tylko ja musiałem podpisać cyrograf :P
Akurat co do średniej, to nie ma problemu, ale moim rodzicom się nie podoba moje siedzenie po nocach przy kompie i muszę z tego zrezygnować, ale w zamian mam prenumeratę.
i][...] Nie przejdziesz (...) Jam jest sługa Tajemnego Ognia, władam płomieniem Anoru.  
 Nie przejdziesz. Czarny ogień na nic ci się nie przyda, płomieniu z Udunu. Wracaj w cień!
 Nie przejdziesz! [...][/i]

Offline mic

BITEWNY LOTR W KIOSKU
« Odpowiedź #78 dnia: Styczeń 24, 2004, 03:24:38 pm »
u mnie tez jest cos za cos, ale wcale nie zaluje bo te figurki to dobre zajecie, kreatywne - ja na szczescie nie podpisalem cyrografu ale tez nie moge tyle siedziec przed kompem :bored: mi finansuja rodzice 10zl z kazdego numeru, nie mam prenumeraty :(

Offline Ltn.Frost

BITEWNY LOTR W KIOSKU
« Odpowiedź #79 dnia: Styczeń 24, 2004, 03:52:36 pm »
U mnie nie ma problem z siedzieniem przed kompewm po nocach,bo zazwyczaj kończe koło 1 albo 2 w nocy :) Ale zgadzam się,że jest to jakieś kreatywne zajęcie-50% kumpli z mojej klasy poddaje się tylko pięciu czynnościom:
a)spanie
b)jedzenie
c)nauka
d)gra w piłkę nożną :bored:
e)gra na kompie
Trochę to nudne-po szkole grają chwile w nogę,potem idą do domu,grają chwile na kompie a potem ryją.A potem śpią.I tak w kółko. :wall:
Tak więc figurki wprowadzają pewne urozmaicenie w życie :)
A druga połowa kumpli z klasy kupiła 1 numerek czasposma więc jest dobrze,ale zobaczymy,czy się nie wykruszą.Mam nadzieje że nie...
Strangers are just friends waiting to happen...

...Yeah, either that or rape in a dark alley waiting to happen."-Maddox

Prawdziwy Legionista...a zresztą, wiadomo przecież co robi prawdziwy Legionista:P

Offline mic

BITEWNY LOTR W KIOSKU
« Odpowiedź #80 dnia: Styczeń 24, 2004, 03:58:57 pm »
no u mnie w klasie tylko kilka sobie kupilo ale mam z kim grac chociaz, to jest najlepsze i rzeczywiscie wprowadza dobre urozmaicenie :)

Offline Mejwon

BITEWNY LOTR W KIOSKU
« Odpowiedź #81 dnia: Styczeń 24, 2004, 04:30:27 pm »
A u mnie nikt nie kupił chociaż wiem że na naszą wieś sprzedano aż 3 nr w tym mój to nie wiem kto ale zapewno jakieś dzieciaki. No i namawiam kumpla żeby kupił ale nie wiadomo nie wiadomo.
ozdrufka dla fas.

Offline war2bone

BITEWNY LOTR W KIOSKU
« Odpowiedź #82 dnia: Styczeń 24, 2004, 05:23:46 pm »
hmmm ja pomalowalem cos jak w sklepie gw z tym ze wiecej srebnego ... nie tylko drybush na tarczy ale na zbroi i od helmow wychodza kosci w bleched bone ... do tego washe cieniowania itd .... na 12 gobaskow zeszlo mi 2 dni ... jeszcze jeden dzien na podstawki ale to juz w nastepnym tyg
 tak a propo

KU KLUX DZBAN i nie ma mocnych

Offline Rav-SD

BITEWNY LOTR W KIOSKU
« Odpowiedź #83 dnia: Styczeń 24, 2004, 05:59:49 pm »
Bioły napisał:        
   
Cytuj
Orków czy Goblinów  :?  :o


Nazwy ORK i GOBLIN można stosować naprzemian bo oznaczaja ta samą rase.
REEDOM IS THE STATE OF MIND!!!

If knowledge is a power!? So to be unknow is to be unconquerable!

http://www.histeria.pl/sf/szuflada.phtml <--
Stronka dla poczatkujących w sztuce pisania...

Offline Gordek

BITEWNY LOTR W KIOSKU
« Odpowiedź #84 dnia: Styczeń 24, 2004, 06:10:05 pm »
Mnie się natomiast wyadaje, że orki i golbliny to różne potwory.
Gobliny żyją w jaskiniach, są niskie, tak jakby przygarbione i mają długie ręce. Natomiast Orki są zazwyczaj wielkości dorosłego człowieka lub nawet większe, potężnie zbudowane i mają brzydki wyraz twarzy :P
i][...] Nie przejdziesz (...) Jam jest sługa Tajemnego Ognia, władam płomieniem Anoru.  
 Nie przejdziesz. Czarny ogień na nic ci się nie przyda, płomieniu z Udunu. Wracaj w cień!
 Nie przejdziesz! [...][/i]

Offline Jacoslaw

BITEWNY LOTR W KIOSKU
« Odpowiedź #85 dnia: Styczeń 24, 2004, 06:20:33 pm »
W grze bitewnej Lotr i w filmie rzeczywiście to byly inne istoty ,jednak Tolkien w książkach stosował tych nazw przemiennie. Raz tak , raz tak  :)

Offline Rav-SD

BITEWNY LOTR W KIOSKU
« Odpowiedź #86 dnia: Styczeń 24, 2004, 08:24:25 pm »
Tak, Tolkien stosuje te nazwy przemienie i nim sie właśnie sugerowa łem :)  Co to filmu to sa to rasy znacznie rozgraniczone z wyglądu, nawet Gandalf mówi do Elronda ze Uruk-Hai to mieszanka Goblina z Orkiem. A u Tolkiena Uruki to mieszanka Orka z Człowiekiem 8)
REEDOM IS THE STATE OF MIND!!!

If knowledge is a power!? So to be unknow is to be unconquerable!

http://www.histeria.pl/sf/szuflada.phtml <--
Stronka dla poczatkujących w sztuce pisania...

Offline Gordek

BITEWNY LOTR W KIOSKU
« Odpowiedź #87 dnia: Styczeń 25, 2004, 06:27:42 pm »
To trochę dziwne, bo zawsze myślałem, że to dwa różne gatunki. Nawet czytając Władce, jeszcze przed ekranizacją wyobrażałem sobie Orki i Golbiny tak jak to opisałem w ostatniej wypowiedzi. Widocznie się pomyliłem :) Nie wiem dlaczego, ale jakoś zawsze myślałem, że Uruk-Hai to orki, a Grisznak i reszta to Gobliny. Może stąd to małe nieporozumienie?
i][...] Nie przejdziesz (...) Jam jest sługa Tajemnego Ognia, władam płomieniem Anoru.  
 Nie przejdziesz. Czarny ogień na nic ci się nie przyda, płomieniu z Udunu. Wracaj w cień!
 Nie przejdziesz! [...][/i]

Offline mic

BITEWNY LOTR W KIOSKU
« Odpowiedź #88 dnia: Styczeń 25, 2004, 07:02:50 pm »
ja tez myslalem ze to dwa rozne gatunki bo przewaznie w fantastyce jest tak jak pisze Gordek, sa roznice ale Tolkien stosowal to naprzemian dla okreslenia tego samego :)

Offline Bioły

BITEWNY LOTR W KIOSKU
« Odpowiedź #89 dnia: Styczeń 25, 2004, 08:10:32 pm »
Coś mi tu nie pasuje :? Musze to spradzic w ksiażce Tollkiena, przecież Goblin a Ork to coś innego. Z tego co pamietam to orki powstały z masakrowanych i torturowanych Elfów a gobiliny też z czego innego :? musze to sprawdzic......
ww.forum.swc.prv.pl  - rózne fora :)
              ..