Autor Wątek: VATem w komiksy???  (Przeczytany 6696 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mroczny Gościu

VATem w komiksy???
« dnia: Styczeń 06, 2004, 04:31:39 pm »
Fakt o którym więcej niżej, wydał mi się na tyle ważny i palący dla nas komiksiarzy iż postanowiłem poświęcić mu całkowicie od dzielny wątek. Mianowicie zapowiedziana przez ministerstwo finansów podwyżka stawek VAT na książki (co za tym idzie i komiksy) z 0% no 7% oraz na magazyny i czasopisma z 7% na 22%. Do tego dochodzi jeszcze zwiększenie stawki VAT na usługi druku z 0% na 22%! Wszystkie te czynniki sprawią natychmiastowe, drastyczne (ciężko nawet powiedzieć o ile) podniesienie cen komiksów, książek, czasopism!!! Moi drodzy koledzy nastał czas by siąść i płakać.

http://www.izbaprasy.pl/aktualnosci_show.php?PHPSESSID=d51fd0092548ed2807bdcb969f263cca&id_aktualnosc=13&PHPSESSID=d51fd0092548ed2807bdcb969f263cca
rde Bele! eee... to chyba nie ten komiks...

Offline Macias

VATem w komiksy???
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 06, 2004, 04:54:42 pm »
juz teraz kupuje mniej,bo po prostu nie mam kasy na to,co wychodzi co miech plus zaleglsoci ( kiedys kupie wszystko od 3 tomu 100 naboi wzyw...)
pier dole Polski rzad i ich smieszne ustawy.vat naloza,ale 13astek, lancii, merasiow itd to od siebie dac nie chca

Offline drugstar

VATem w komiksy???
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 06, 2004, 05:39:12 pm »
a ja już w życiu nie pójde na wybory.
Niech sobie Vat na swoje tłuste dupy narzucą
I wielkie nieba że Polacy mało książek czytają
Za co?

Chociaż  mogło (może) być gorzej. Niewiadomo, czy Lepper nie tępiłby komiksu jako burżuazyjnego wymysłu.

Offline wilk

VATem w komiksy???
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 06, 2004, 06:11:56 pm »
Nawiazujac do pytania w ankiecie to wszystko zalezy od tego ile wzrosna, czy i jesli tak to o ile wzrosna moje zarobki, a przede wszystkim od tego co sie bedzie wydawac.

W zwiazku z tym nie potrafie oddac glosu w ankiecie....

SAD

  • Gość
VATem w komiksy???
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 06, 2004, 09:46:36 pm »
Ja tam nie będę mniej kupował. Kupuję parę pozycji miesięcznie i jest to właściwie wszystko co mnie interesuje (to i dobrze, i źle). Stać mnie póki co.

A zwiększenie VATu na książki to dobra okazja by znów popróbować z dystrybucją kioskową.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
VATem w komiksy???
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 07, 2004, 11:31:15 am »
Cytat: "drugstar"
a ja już w życiu nie pójde na wybory.


Jesli wszyscy tak zrobia, to moze Twoj nauczyciel wuefu wygra wybory glosami swojej cioci i wujka.

Innymi slowy - nie idac na wybory dobrowolnie oddajesz swoje pieniadze w rece potencjalnych psychopatow. Nie wiem czy taka forma protestu Ci sie oplaca...
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

SAD

  • Gość
VATem w komiksy???
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 07, 2004, 12:58:59 pm »
Ja akurat głosowałem na tych, co chcieli podatki obniżać. Ale zostałem przegłosowany.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
VATem w komiksy???
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 07, 2004, 01:03:15 pm »
Coz - generalnie sie z tym zgadzam, z tym zastrzezeniem, ze moim zdaniem nie ma czegos takiego jak narod.

 :twisted:

ps. SAD, zmieniles posta i teraz moj jest troche bez sensu.  :|
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline pitupit

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 484
  • Total likes: 0
  • watchmen's time
VATem w komiksy???
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 07, 2004, 01:39:20 pm »
"i kto za to płaci ...ja płacę , pani płaci , pan płaci...my wszyscy czytelnicy komiksuf....eeeh....

od czego powinni podatek wprowadzić to nie muwie bo jusz to zostało poruszone....moim zdaniem 7% to był max...a teraz 22....kto to wymyślił?
dajcie jego namiary to naślę Likwidatora....cusz będę wydawał na komiksy tyle co teraz czyli ok. 150 pln na miesiąc....budżetu naruszyć nie mogę

i jak tu ma się gospodarka rozwijać jak mądre głowy z rządu podwyższają podatki....
nauczyciel angielskiego szuka pracy miedzy gdynia i wejherowem

Offline Macias

VATem w komiksy???
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 07, 2004, 02:35:07 pm »
Cytat: "drugstar"
a ja już w życiu nie pójde na wybory.
Niech sobie Vat na swoje tłuste dupy narzucą
I wielkie nieba że Polacy mało książek czytają
Za co?

Chociaż  mogło (może) być gorzej. Niewiadomo, czy Lepper nie tępiłby komiksu jako burżuazyjnego wymysłu.
bardzo madrze-nie idz na nastepne wybory.potem ponarzekaj,ze jest zle, i do dupy.to sie nazywa podejscie prawdziwego obywatela :wall:

Anonymous

  • Gość
VATem w komiksy???
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 07, 2004, 03:13:10 pm »
Cytat: "Macias"
Cytat: "drugstar"
a ja już w życiu nie pójde na wybory.
Niech sobie Vat na swoje tłuste dupy narzucą
I wielkie nieba że Polacy mało książek czytają
Za co?

Chociaż  mogło (może) być gorzej. Niewiadomo, czy Lepper nie tępiłby komiksu jako burżuazyjnego wymysłu.
bardzo madrze-nie idz na nastepne wybory.potem ponarzekaj,ze jest zle, i do dupy.to sie nazywa podejscie prawdziwego obywatela :wall:


najpierw trzeba dorosnąć do prawa głosu :P

Offline pitupit

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 484
  • Total likes: 0
  • watchmen's time
VATem w komiksy???
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 07, 2004, 05:54:34 pm »
Cytat: "drugstar"
[
Chociaż  mogło (może) być gorzej. Niewiadomo, czy Lepper nie tępiłby komiksu jako burżuazyjnego wymysłu.
b:[/quote]

[/quote]

ten by zlecił jakiemuś rysownikowi i scenarzyście komixY pod tytułem:"Jak rodziła się samoobrona" i "legenda pasiastego krawata" "janosik z pomorza"...rzecz by była zwolniona z vatu, wydana za pieniądze podatnikuw, w nakładzie 200 tys. egz.,minister oświaty beger wpisała by te komiksy na listę obowiązkowyh lektur....
nauczyciel angielskiego szuka pracy miedzy gdynia i wejherowem

Offline graves

VATem w komiksy???
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 08, 2004, 08:57:53 am »
Cytat: "pitupit"
Cytat: "drugstar"
[
Chociaż  mogło (może) być gorzej. Niewiadomo, czy Lepper nie tępiłby komiksu jako burżuazyjnego wymysłu.


ten by zlecił jakiemuś rysownikowi i scenarzyście komixY pod tytułem:"Jak rodziła się samoobrona" i "legenda pasiastego krawata" "janosik z pomorza"...rzecz by była zwolniona z vatu, wydana za pieniądze podatnikuw, w nakładzie 200 tys. egz.,minister oświaty beger wpisała by te komiksy na listę obowiązkowyh lektur....

Trzeba było głosować na Platformę Obywatelską -ich program wyborczy był w postaci komiksu  :P
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline An-Nah

VATem w komiksy???
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 08, 2004, 09:38:42 am »
Ja i tak będę głosować na PO w następnych wyborach (w ostatnich głosowałam na UW...)

Anyway, i tak kupuje mało, więc mam nadzieję, ze jeśli będę intensywniej liczyć kazdy grosz, to utrzymam ten poziom.
Ua An, której się nie chce wymyślać podpisu

Offline Maciej

VATem w komiksy???
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 08, 2004, 01:01:32 pm »
Trzeba będzie zrobić odsiew szitu i tyle...
Martwię się o małych wydawców (KG, domino, imago) oni i tak nie mają za wesoło... :cry:
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]