trawa

Autor Wątek: RORK (spoilery)  (Przeczytany 218901 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Anonymous

  • Gość
RORK (spoilery)
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 07, 2002, 04:26:45 pm »
na 30-ktorejs stronie pierwszego albumu Cromwella jest scena z wrakami statkow - w wywiadzie na wyzej wspomnianej stronce www Andreas mowi, ze bawil sie nia 3 tygodnie  :shock:

Offline KoM@R

RORK (spoilery)
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 07, 2002, 06:11:50 pm »
DZIĘKI wszystkim przedmówcom, dzięki wam z ciekawości zamówiłem wszystkie dostępne Rorki -CZAD!!!Gdyby nie wy nie zamówił bym tych komiksów, bo nie przepadam za takimi klimatami ,ale nie wytrzymałem, i kupiłem -CZAD (zaczynam się powtarzac :D )!!!

Choć 1 i 2 tom najbardziej mnie ujęly ,to kolejne równięż mi się spodobały...napewno kupie kolejne tomy..
mmmm....

Offline wilk

RORK (spoilery)
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 07, 2002, 07:00:43 pm »
Cytat: "KoM@R"
DZIĘKI wszystkim przedmówcom, dzięki wam z ciekawości zamówiłem wszystkie dostępne Rorki -CZAD!!!Gdyby nie wy nie zamówił bym tych komiksów, bo nie przepadam za takimi klimatami ,ale nie wytrzymałem, i kupiłem -CZAD (zaczynam się powtarzac :D )!!!

Choć 1 i 2 tom najbardziej mnie ujęly ,to kolejne równięż mi się spodobały...napewno kupie kolejne tomy..

Witaj w klubie!!  :wink:  :D

Offline An-Nah

RORK (spoilery)
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 08, 2002, 06:55:23 am »
Ja też witam ;)
Ua An, której się nie chce wymyślać podpisu

Offline wilk

RORK (spoilery)
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 11, 2002, 06:09:44 pm »
Wlasnie jestem po lekturze Gwiezdnego swiatla  :D . Wiem, wiem... dziwne ze dopiero teraz.
Nowy Rork mnie w zadnej mierze nie zawiodl, nie widze tez jakiegokolwiek regresu w stosunku do poprzedniego tomu. Do wypowiedzi Zatapatita dorzucilbym takze ładniutki wschod slonca na s. 47 i genialna skamienialosc pterodaktyla (lub jakkolwiek sie nazywa) na s. 35
No i pojawia dawna nieznajoma Rorka - An Nah uklon w twoja strone i oczko  :wink:

Offline Jaszcząb

ojej wyciągnąłem chyba stary temat
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 09, 2003, 04:58:22 pm »
Ja do tej pory przeczytałem tylko Fragmenty, do tego w wydaniu Komiksu-Fantastyki. Ostatnio w Empiku zobaczyłem ten sam komiks wydany przez Twój Komiks... i czekam na wypłatę. Fragmenty - to jeden z moich ulubionych komiksów choć w momencie kiedy go kupiłem miałem chyba z 7 lat i niewiele z niego rozumiałem. Ale śmiało mogę zaliczyć się do fanów Rorka( i nie piszę tego tylko po to by przypodobać się An :oops: )

Offline Inszy

RORK (spoilery)
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 10, 2003, 02:20:05 am »
Ech...
Rork...
Drugi komiks który zostawił we mnie dziwne wrażenie (nie wiem jakie, ale dziwne)...
Rzecz piękna...
Rzecz zaskakująca...
Dzieło.

Choć faktycznie pierwsze dwa albumy są lepsze :P
a przykład ten kwaczący kaczor Donald... On nie zna litości. Jest okrutny i bezwzględny. Jeśli nawet dochodzi do jakiegoś celu, to po trupach. Jego prawem jest prawo zemsty.

Offline axel

RORK (spoilery)
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 10, 2003, 04:37:22 pm »
Że też wcześniej nie zauważyłam tego tematu!!!
Rork jest w każdym wydaniu, czy w tym z pierwszych dwóch cześci czy też w nastepnych, świetny. Kolory w Gwiezdnym świetle i sposób ich eksponowania bardzo mi się podoba, choc początkowo Rorki zachwyciły mnie tymi chirurgicznymi rysunkami jak u Durera.
Co do rysunku z IV cz. przecież on się doskonale sprawdza w oddaniu Meksyku-miejsca akcji. Tak sobie to w kazdym razie wyobrażam, takie przepełnione ciepłym słońcem barwy.
Muszę jednak przyznać, że trzecia część najmniej mi się podoba tzn., że nie jest rewelacyjna, a nie, że jest zła...
Co do treści. Ten klimat tajemnicy... I to oczekiwanie na rózne odpowiedzi... To mnie zaczarowało.
Ale chyba to wszystko kwestia gustu. I tez nastroju chwili. Albo się ulegnie czarowi albo nie...
Kiedy następny album? Przecież juz luty,  w którym miał się ukazać...

Offline themon-Felków Twórca

RORK (spoilery)
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 11, 2003, 05:05:57 pm »
Rork. Roork. Roooooork...Wspomnienie tych momentów spędzonych nad Rorkiem, pochłanianiu go po raz n-ty. taaaaa.to byl jeden z pierwszych komiksów, który naprawdę mnie powalił. własnie zacząłem czytać obydwa pierwsze tomy po raz któryś-tam. trzeci tom- zaskoczył mnie, nie powiem. nie powiem równiez żeby zrobił to pozytywnie. nie dodam też że nie aż tak, żebym odradzał komus zakup. jak kto lubi Rorka, to niech kupi i sie napawa. czwartego natomiast nie widziałem i pewnie nie bede o to zabiegał.
     pamietam jednak trzask spadającej mojej żuchwy, kiedy u kumpla w Niemczech wśród innych komiksów zobaczyłem Andreasa (niestety nie pamietam co to było). NO LUUUUDZIE! TAK NIE MOŻNA! to było nieludzko zajefajne. pamietam tylko, ze kilka rysunków było w Heavy Metalu i jakies inne jeszcze periodyki były, ale dreszcz emocji był, oj był! i to było to coś, co przebiło Rorka pod względem owej ( =)CUJO(= ) pracowitości kadrów. aaaaaaaargh!

Offline aegirr

RORK (spoilery)
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 11, 2003, 06:20:36 pm »
A kto mi powie o co chodzilo w "Gwiezdnym Swietle" ? Sorry, ale nie rozumiem, tego albumu. Co ma gwiezdne swiatlo i caly ten Mexykanski watek wspolnego z Rorkiem, po co to bylo ? CZy zostanie to jakos wyjasnione dalej ?
angsta srangsta dupangsta

Offline wilk

RORK (spoilery)
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 12, 2003, 02:24:37 pm »
Cytat: "Cujo"
"Cmentarzysko katedr"... hmm... Ktos mi powie o co tam chodzilo?

Cytat: "aegirr"
A kto mi powie o co chodzilo w "Gwiezdnym Swietle" ? Sorry, ale nie rozumiem, tego albumu. Co ma gwiezdne swiatlo i caly ten Mexykanski watek wspolnego z Rorkiem, po co to bylo ? CZy zostanie to jakos wyjasnione dalej ?

Odpowiem panstwu hurtowo

Nie wiem czy te pytania to z waszej strony kpienie sobie z fabuly, zarty czy tez naprawde nie wiecie. Jesli to drugie to ciezko mi w to uwierzyc.
Zarowno Cmentarzysko jak i Swiatlo to klasyczne komiksy drogi. O ile po lekturze Cmentarzyska mozna jeszcze na to nie wpasc to po Swietle naprawde juz ciezko. Jaki jest kon kazdy widzi. Bohater wedruje z powrotem do domu. Musi skompletowac druzyne do jakiegos zadania. Do jakiego? - jeszcze nie wiadomo. Powoli mu sie to udaje. W Swietle angazuje do zadania jak wiadomo Low. A skad watek meksykanski? Proste jak 2x2. Po prostu akurat tam natrafia na swoja przyjaciolke. Czysty przypadek albo wiekszy zamysl, plan - tego nie wiemy.
A wiec glowna osia wszystkich tomow od Cmentarzyska jest zbieranie druzyny i przygotowywanie sie na pewne wydarzenie majace przywrocic rownowage we wszechswiecie a przy okazji kazdy tom wziety osobno oparty jest na pewnym pomysle, ktorymi tryska Andreas. W Cmentarzysku sam pomysl katedr i sytuacja jaka sie wytworzyla miedzy biskupem i Yostą, w Swietle - efekt dzialania swiatla plus nowa postac (Sy-ra), ktora jak znam zycie jeszcze odegra jakas role. Powtarzam - to sa narazie komiksy drogi. Przynajmniej ja tak to widze.

Poza tym uwazam ze Meksyk to swietne rozwiazanie. Pierwsze kilka plansz sa niezwykle plastyczne. Czytelnik moze odczuc ogrom przestrzeni, monumentalnosc i malosc bohatera. Dodatkowo niezwykle kolory, cieple, sloneczne. No i jeszcze uklad kadrow na stronie. Chociazby dla tych kilku cech Rork jest wart najwyzszych ocen, nawet biorac je w oderwaniu od fabuly.

Anonymous

  • Gość
RORK (spoilery)
« Odpowiedź #41 dnia: Luty 12, 2003, 02:38:42 pm »
i na dodatek Low przepowiada Koziorozca


(..co jak wiemy, bedzie czescia 5 + samodzielna seria, ktora liczy juz 8 albumow)

Offline wilk

RORK (spoilery)
« Odpowiedź #42 dnia: Luty 12, 2003, 03:07:19 pm »
Cytat: "2dope"
i na dodatek Low przepowiada Koziorozca


(..co jak wiemy, bedzie czescia 5 + samodzielna seria, ktora liczy juz 8 albumow)

Dokladnie.
A Capricorne (jako seria) o ile mnie pamiec nie myli powstal ladna dekade po Rorku. To tylko potwierdza wiekszy zamysl autora. Wszystko jest poukladane w jego glowie, zaplanowane na dlugo naprzod.
Dodatkowo mysle ze Wolvie ma w tym przypadku wiele racji piszac:
Cytat: "Wolvie"
Nie da sie oceniac tomow 3, 4, 5, 6 i 7 osobno dlatego, ze razem tworza spojna calosc.

Offline An-Nah

RORK (spoilery)
« Odpowiedź #43 dnia: Luty 14, 2003, 09:11:33 am »
Wilu, jeszcze jeden zauważ "mały drobiazg": Jak reaguje Deliah po zjedzeniu jabłka...
Ua An, której się nie chce wymyślać podpisu

Offline pookie

RORK (spoilery)
« Odpowiedź #44 dnia: Luty 22, 2003, 09:53:39 pm »
Hurragan wrote :

witam
czy tylko ja czekam ze zniecierpliwieniem na Koziorożca, co wydatnie wpływa na opóźnienia w wydaniu tego albumu, czy Twój Komiks olewa wszystkich mniej lub bardziej zapalonych fanów Rorka:)?
rozumiem przesuwać premierę komiksow Joe Bar, skądinąd świetnych, ale dzieło Andreasa?  
może zasypiemy wydawnictwo paroma setkami/tysiącami maili - to poczują kasę i przyspieszą premierę
a serio - niech oni do cholery juz to wydadza!  
pozdrawiam:)
 for Pookie

 

anything