Autor Wątek: Scorpion, ha  (Przeczytany 68660 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline maximumcarnage

Odp: Scorpion, ha
« Odpowiedź #75 dnia: Luty 17, 2013, 09:09:07 pm »

Jeśli tak jest, to czy jest możliwość dodruków wcześniejszych tomów?
To jest właśnie kluczowe pytanie. Chętnie bym rozpoczął przygodę z tym komiksem, ale nie bardzo mogę z racji małej dostępności tomów, nawet na allegro. Przydałby się taki dodruk począwszy od pierwszego tomu.
« Ostatnia zmiana: Luty 17, 2013, 09:29:43 pm wysłana przez maximumcarnage »

Offline vision2001

Odp: Scorpion, ha
« Odpowiedź #76 dnia: Luty 17, 2013, 09:36:54 pm »

Jeśli tak jest, to czy jest możliwość dodruków wcześniejszych tomów?
Taurus na dzień dzisiejszy nie przewiduje dodruku tomów #1-6. Wiem to od samego wydawcy.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Scorpion, ha
« Odpowiedź #77 dnia: Luty 17, 2013, 09:41:03 pm »
wznawianie pierwszych albumów byłoby jednak trochę ryzykowne... niższe nakłady, wyższa cena, itp.

Offline Damian xyz

Odp: Scorpion, ha
« Odpowiedź #78 dnia: Luty 17, 2013, 11:11:03 pm »
Przygodę można rozpocząć od 7 tomu i kontynuować ją w kolejnych.

Offline maximumcarnage

Odp: Scorpion, ha
« Odpowiedź #79 dnia: Luty 17, 2013, 11:16:38 pm »
Przygodę można rozpocząć od 7 tomu i kontynuować ją w kolejnych.
Filmu nie oglądam od połowy, tylko od początku. Nie czytam także połowy rozdziałów książki, pomijając początek. Z komiksami mam podobnie. Jeśli każdy następny tom wynika logicznie z poprzedniego, to nie ma sensu rozpoczynanie od siódmego.

fragsel

  • Gość
Odp: Scorpion, ha
« Odpowiedź #80 dnia: Luty 18, 2013, 05:27:45 am »
Filmu nie oglądam od połowy, tylko od początku. Nie czytam także połowy rozdziałów książki, pomijając początek. Z komiksami mam podobnie. Jeśli każdy następny tom wynika logicznie z poprzedniego, to nie ma sensu rozpoczynanie od siódmego.

To jednak nie będziesz kupował WKKM? szkoda
Ale fajnie że się zdecydowałeś czytać Marvela od początku. Zapraszam Cię do kliknięcia linka w moim opisie - to Ci bardzo ułatwi sprawę

Offline freshmaker

Odp: Scorpion, ha
« Odpowiedź #81 dnia: Luty 18, 2013, 09:29:14 am »
raktuj to jak serial. serial mozna ogladac od polowy i sie wciagnac.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Damian xyz

Odp: Scorpion, ha
« Odpowiedź #82 dnia: Luty 18, 2013, 11:00:54 am »
Filmu nie oglądam od połowy, tylko od początku. Nie czytam także połowy rozdziałów książki, pomijając początek. Z komiksami mam podobnie. Jeśli każdy następny tom wynika logicznie z poprzedniego, to nie ma sensu rozpoczynanie od siódmego.
Nie miałem na celu zmieniać Twoich czytelniczych czy filmowych tradycji - rozumiem je. Stwierdziłem tylko, że można...

Jak wychodził Thorgal z Orbity to czytałem tak jak kupowałem - czyli chaotycznie:) Ale wspominam te czasy bardzo dobrze.
Skorpiona 7 można kupić (żeby znów za jakiś czas nie narzekać, że już nie ma) a pozostałych części szukać - czasem można znaleźć coś niedrogo w dobrym stanie.

Offline Dembol_

Odp: Scorpion, ha
« Odpowiedź #83 dnia: Luty 18, 2013, 02:14:50 pm »
Trzeba było kupować jak Egmont wydawał.

Offline pioma10

Odp: Scorpion, ha
« Odpowiedź #84 dnia: Luty 18, 2013, 05:01:23 pm »
Trzeba było kupować jak Egmont wydawał.

Zgodzę się, ale...

1 numer Skorpiona Egmont wydał równo 10 lat temu. Jeśli teraz ma ktoś np. 18 lat, to 10 lat temu miał 8 i nie sądzę żeby miał pieniądze na taki komiks, ani, żeby w wieku 8 lat (nawet gdy miał pieniądze) taki komiks był dla tego 8-latka priorytetem.

Offline TePe

Odp: Scorpion, ha
« Odpowiedź #85 dnia: Marzec 14, 2013, 09:38:59 pm »
Na lipiec Taurus zapowiedział 1 tom nowej serii Mariniego: Orły Rzymu.

Offline koziorozec1979

Odp: Scorpion, ha
« Odpowiedź #86 dnia: Marzec 15, 2013, 08:13:01 am »
Na lipiec Taurus zapowiedział 1 tom nowej serii Mariniego: Orły Rzymu.
zatem wszyscy oczekują porywającej strony graficznej (i taka właśnie jest!!!)
oby tylko fabuła była ciekawsza (w Orłach odpowiada za nią sam Marini) od tej nędzy sprokurowanej przez Desberga, gdyż niestety psuje ona przyjemność która powinna płynąć z czytania Skorpiona :sad:

Offline TePe

Odp: Scorpion, ha
« Odpowiedź #87 dnia: Maj 24, 2013, 12:44:09 pm »
Fabuła Skorpiona jest ok.
W Rzymskich orłach poziom scenariusza jest podobny.

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Scorpion, ha
« Odpowiedź #88 dnia: Maj 24, 2013, 03:29:06 pm »
moim zdaniem Marini oparł się w Orłach Rzymu o ciekawy motyw historyczny i seria dąży do konkretnych wydarzeń, natomiast w Skorpionie Desberg ma dużo większy dystans do historii w ogóle

nie mniej jednak oba tytuły to po prostu rozrywkowe serie przygodowe z superaśnymi rysunkami Mariniego :)

ramirez82

  • Gość
Odp: Scorpion, ha
« Odpowiedź #89 dnia: Lipiec 22, 2013, 12:19:29 am »
Właśnie skończyłem czytać całość wydanego u nas Skorpiona. Bardzo dobre czytadło rozrywkowe. Piękne kobiety, przygoda, akcja, oraz tytułowy Skorpion dążący do obalenia papieża Trebaldiego. Niektórzy narzekają w tym temacie na fabułę, zdarzają się jakieś dziury logiczne, ale w ogóle mi to nie przeszkadzało. Graficznie Skorpion wymiata, im dalej tym lepiej - a przez lata nie mogłem przekonać się do Mariniego, wręcz jego styl mnie drażnił. Szkoda tylko, że tomy wydane przez Egmont są już niedostępne, przez co wielu czytelników nie zdecyduje się na zakup serii. Niby można czytać od 7 tomu, bo akurat w tym tomie Skorpion powraca do Rzymu z podróży do Ziemi Świętej - na pewno warto spróbować. Jak dla mnie, skoro Long John Silver dobiegł końca, Skorpion jest najlepszą serią frankofońską wydawaną przez Taurus Media. Oby tylko Desberg i Marini jakoś sensownie doprowadzili serię do finału, bo nie chciałbym aby stała się tasiemcem jak Thorgal, czy XIII.