trawa

Autor Wątek: Inkwizycyjne zasady specjalne  (Przeczytany 5028 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Maru1

Inkwizycyjne zasady specjalne
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 19, 2004, 05:26:52 pm »
no to uzupełnienie do shodków - ze nie moga znajdowac sie poza stołem do gry - przy nie dostempnej krawedzii w innych miejscach do kturych dosc nie można - np kant stołu po stronie zewnetrznej
proponuje jeszcze ustalic ze drzwi w domkach umorzliwiaja przechosdzenie przez nie modeli ludzkich i mniejhszych (a nui jak sie podstawka nie miesci to naokoło biegnij ) (wyjatkiem sa Fomory i giganci Sessaris - niby normalni alr sa tak koło 2,5 m wzrostu - i niewiem co z nimi zrobic ... )
rup Bellamy'ego szczerniały i suchy
Wisi pod Kingston, aż brzęczą łuńcuchy

Offline Rebel

Inkwizycyjne zasady specjalne
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 19, 2004, 05:58:06 pm »
To ja jako nie uczestniczocy w inkwizycjach sie wypowiem a wy możec9ie nie wziaść tewgo pod uwage ale:
Nie wiem jak wygladają wasze górki ale załóżcie jak u nas jest że można na górkę wejść z dowolnej strony ale droga w góre jest liczona jako trudny teren czyli x 2 :P
url=http://www.sloganizer.net/en/][/url]
Sisters of Battle :D

Offline Alchemik

Inkwizycyjne zasady specjalne
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 19, 2004, 06:11:09 pm »
Ludzie nie róbcie jaj!!!

To jest Konfrontacja a nie system na niej oparty!!
 
Po to francuzi wymyślili zasady wspinania sie żeby można było robić takie rzeczy!!

Wiem że takie sytuacje są wqrzające ale bez przesady. Czy zabronimy używania lataczy bo trudno ich dopaść?

Maciek nie spodziewałem sie po tobie takich rzeczy.
Konfrontacja"
Oficjalna strona www.mythos.pl
Strona Smoczej Gwardii
Redaktor Naczelny bitewniaki.polter.pl

Offline BeRsErK

Inkwizycyjne zasady specjalne
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 19, 2004, 06:12:05 pm »
Cytat: "Rebel"
To ja jako nie uczestniczocy w inkwizycjach sie wypowiem a wy możec9ie nie wziaść tewgo pod uwage ale:
Nie wiem jak wygladają wasze górki ale załóżcie jak u nas jest że można na górkę wejść z dowolnej strony ale droga w góre jest liczona jako trudny teren czyli x 2 :P



U nas "górki" wyglądają jak górki - 15 cm prawie pionowej ściany z płaskim szczytem ;)

Offline Maru1

Inkwizycyjne zasady specjalne
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 19, 2004, 06:39:52 pm »
Cytat: "Alchemik"
Ludzie nie róbcie jaj!!!

To jest Konfrontacja a nie system na niej oparty!!
 
Po to francuzi wymyślili zasady wspinania sie żeby można było robić takie rzeczy!!

Wiem że takie sytuacje są wqrzające ale bez przesady. Czy zabronimy używania lataczy bo trudno ich dopaść?



nie chodzio sytuacje lub zasady wspinaczki tylko o nadurzywanie tego - bo co ci po wspinaczcze jak zajmie ona ci 5 tur bo "pagurek" ma 35 cm i jest pionowy a gra sie na 6 tur ?? - to co rozwiązaniem na remis jest postawic całą armie na "pagurkach" i przeczekac ???
na zachodzie jakos tak stworzyli "limitacions" kture sa znacznie bardziej restrykcyjne i odnosza sie do wszystkiego od figurek poprzez  konwersjer , tereny , scenariusze i jakos nikt niwe muwi ze gra w inna gre lub rze ja psują ..
rup Bellamy'ego szczerniały i suchy
Wisi pod Kingston, aż brzęczą łuńcuchy

Offline Piter

Inkwizycyjne zasady specjalne
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 19, 2004, 06:48:06 pm »
Cytat: "Maru1"
no to uzupełnienie do shodków - ze nie moga znajdowac sie poza stołem do gry - przy nie dostempnej krawedzii w innych miejscach do kturych dosc nie można - np kant stołu po stronie zewnetrznej


Brawo brawo. Zgadzam sie w 100%. Uwazam ze jest to najbardziej sprawiedliwe, nie krzywdzace nikogo wyjscie. Po prostu niech nie bedzie mozna stawiac figurek w miejscach, do ktorych dojsc nie mozna - np te wczorajsze skaly. Jesli chcemy postawic strzelacza na wiezy to musza byc do niej schody itp.

Cytat: "Maru1"
proponuje jeszcze ustalic ze drzwi w domkach umorzliwiaja przechosdzenie przez nie modeli ludzkich i mniejhszych (a nui jak sie podstawka nie miesci to naokoło biegnij ) (wyjatkiem sa Fomory i giganci Sessaris - niby normalni alr sa tak koło 2,5 m wzrostu - i niewiem co z nimi zrobic ... )


Hm hm. Fomory i Giganci zawsze moga sie schylic:) Co Ty myslisz ze koszykarz nie wejdzie do pokoju w hotelu jak drzwi nie maja 3 metrow wysokosci ;p
img]http://img79.imageshack.us/img79/4121/w1uo0.jpg[/img]

Offline BeRsErK

Inkwizycyjne zasady specjalne
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 19, 2004, 09:39:28 pm »
Cytat: "Alchemik"
Ludzie nie róbcie jaj!!!

To jest Konfrontacja a nie system na niej oparty!!
 
Po to francuzi wymyślili zasady wspinania sie żeby można było robić takie rzeczy!!

Wiem że takie sytuacje są wqrzające ale bez przesady. Czy zabronimy używania lataczy bo trudno ich dopaść?

Maciek nie spodziewałem sie po tobie takich rzeczy.


Tomciu jak byś wczoraj był to byś zobaczył o co mi chodzi.
Na przykład moja gra z Piotrkiem skończyła się w momencie załatwienia "naziemnych" jednostek a potem Piter został ze strzelaczami na górce a ja z przylepionymi oddziałami dookoła niego.
Zabawy w tym nie było w ogóle :bored:
I nie chodzi o to, że lataczy nie można wziąść (czy jednostek strzelajacych) ale o to, że niektóre armie czysto ofensywne(Wilczki, Devki czy rozpy bazujące na wojownikach do HtH)z miejsca będą zmuszone do chowania się po krzakach przez czas trwania rozgrywki.
Chyba zależy nam wszystkim na tym aby gracze w chwili startu mieli równe szanse.
Małe doszlifowanie tej "reguły" może wyjść graniu tylko na lepsze.

Offline cielaq

Inkwizycyjne zasady specjalne
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 19, 2004, 09:44:25 pm »
Moim zdaniem, są dwa rozwiązania (poza tymi podanymi):
1. Nie używać "obelisków" :) Najprostsze, i najskuteczniejsze. Ewentualnie kłaśc je an boku.
2. Traktować je jako teren niedostępny.
Sprawiedliwość? Kto szuka sprawiedliwości? Zaprowadzimy naszą własną sprawiedliwość - zwyciężając lub ginąc."

"If I advance, follow me! If I fall back, kill me! If I die, avenge me!"

Offline Alchemik

Inkwizycyjne zasady specjalne
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 19, 2004, 09:52:06 pm »
cielaq ma racje

Niedostępny i po problemie
Konfrontacja"
Oficjalna strona www.mythos.pl
Strona Smoczej Gwardii
Redaktor Naczelny bitewniaki.polter.pl

Offline Piter

Inkwizycyjne zasady specjalne
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 19, 2004, 09:59:49 pm »
cielaq to medrzec.
img]http://img79.imageshack.us/img79/4121/w1uo0.jpg[/img]

Offline Rebel

Inkwizycyjne zasady specjalne
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 20, 2004, 07:27:40 am »
Cytat: "BeRsErK"

U nas "górki" wyglądają jak górki - 15 cm prawie pionowej ściany z płaskim szczytem ;)


A to gorzej :(  Tu faktycznie sie nie zastosuje tej zasady ;)
url=http://www.sloganizer.net/en/][/url]
Sisters of Battle :D

Offline cielaq

Inkwizycyjne zasady specjalne
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 20, 2004, 08:27:01 am »
Cytat: "Piter"
cielaq to medrzec.
:oops:  :oops: Nie, no bez przesady. Może i geniusz, ale zaraz mędrzec? :)
Sprawiedliwość? Kto szuka sprawiedliwości? Zaprowadzimy naszą własną sprawiedliwość - zwyciężając lub ginąc."

"If I advance, follow me! If I fall back, kill me! If I die, avenge me!"