Autor Wątek: Horus Heresy  (Przeczytany 25519 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Maciej Skowronek

Horus Heresy
« Odpowiedź #45 dnia: Kwiecień 11, 2005, 01:28:37 pm »
Kupiłem
....
Grałem :-)
....
Podoba się
....
ale

mam dwa pytania
1. O co chodzi z kolorami kostek, nie bardzo to rozumiem  :?
2. Nie bardzo rozumiem jak rozlicza się dodatkowy sweeping adv.
Jak mam assaultu 5 niszczę jednostkę z pancerzem 3, potem drugą z pancerzem 1 to jeśli zagram jakąś kartę dającą dodatkowy sweep to mam assaultu 1 ??
Czy mogę zrobić taki dodatkowy assault z karty kiedy wychodzi że assault po 1 sweepie mam 0??
aciej "Szyszko" Skowronek
.
" Byłem tu - C'tan ! "

Offline Kensiorek

Horus Heresy
« Odpowiedź #46 dnia: Kwiecień 11, 2005, 02:08:24 pm »
Kolory na kostatkach sa powiazane z comand linami ( tym co napisane dogory nogami ) wszystkie taktyki maja jeden kolor reakcje inny itd.

Twoja sila 5 pierwszy cel armor 3 zostaje ci dwa , robisz zwyklego sweepinga na cel z armor 1 zostaje ci 1 , rzucasz karte z extra sweepingiem i probojesz atakowac cel z armor 2 jesli nie dorzucidz czegos co podniesie assolta to cel przezyje :) tak to dziala
a sprawą powina zajać sie LS ;)

Offline Maciej Skowronek

Horus Heresy
« Odpowiedź #47 dnia: Kwiecień 14, 2005, 01:33:21 pm »
Czy jak defender wybiera lokacje do bitwy to muszą to być lokacje z jednej planety czy mogą być różne ???

Kensiorek my tu jesteśmy jedyni w tym temacie
aciej "Szyszko" Skowronek
.
" Byłem tu - C'tan ! "

Offline zikreg

Horus Heresy
« Odpowiedź #48 dnia: Kwiecień 30, 2005, 02:23:21 pm »
powinny byc chyba z jednej planety, znaczy jeden typ lokacji. W kazdym razie ja tak zawsze gralem. (Wlasnie doszedl 3 do was :P)
ouradge and Honour!!!
"Together he and Space Marines Captain  fought the aliens like heroes of legend."  Wariors of Ultramar

Offline mackof

Horus Heresy
« Odpowiedź #49 dnia: Maj 01, 2005, 07:55:16 pm »
Na pewno musza byc z tej samej planety, jedyna dowolnosc to taka ze masz w sumie szesc lokacji z prospero i mozesz wybrac dowolne 3 lokacje. No to w sumie jest nas juz 4 :D
LORY TO HORUS!

Offline Kris

Horus Heresy
« Odpowiedź #50 dnia: Maj 12, 2005, 12:45:10 pm »
Spotkałem się gdzieś (nie wiem czy nie w jakiś FAQ na stronie STG), że w grze turniejowej obowiązują trzy sektory z jednej planety (co ciekawe, nie podali, że musi to być jeden dodatek, także teoretycznie możliwe jest połaczenie prospero z LNS i BfP  :)  ). NAtomiast w grze sklepowej (punktowanej na STG) dopuszczalne jest mieszanie sektorów.

A chciałbym jeszcze wócić do tematyki HtH loyalist vs. shooty traitors. U nas to drugie raczej rzadko występowało. Za to często widujemy Angrona i Ka'Bande  :?

Swoją drogą wielu (jeszcze) nie grajacych czeka na Dark Millenium. Głównie Orkiszony  :)
Pogłoski o mojej śmierci są przesadzone

Offline Maciej Skowronek

Horus Heresy
« Odpowiedź #51 dnia: Maj 12, 2005, 05:46:47 pm »
Mnie jakoś Dark Millenium nie ciągnie, wprost przeciwnie  :?
aciej "Szyszko" Skowronek
.
" Byłem tu - C'tan ! "

Offline Kris

Horus Heresy
« Odpowiedź #52 dnia: Maj 13, 2005, 07:35:57 am »
A grywałeś w pierwszą edycje karcianej czterdziestki? U nas dużo osób grywało i większość zrezygnowała z Herezji, bo nie było w niej ich ulubionych ras.
A teraz czekaja do października. Na Orki i Eldarów.
Poza tym nowe Imperium i Chaos. W przyszłości Nekroni. Będzie czym grać  :)
Pogłoski o mojej śmierci są przesadzone

Offline Maciej Skowronek

Horus Heresy
« Odpowiedź #53 dnia: Maj 13, 2005, 10:23:44 am »
No właśnie to mnie troche odpycha, bo wyjdzie na to że stare karty będą niegrywalne. Nie mówąc o spójności historycznej :-(
aciej "Szyszko" Skowronek
.
" Byłem tu - C'tan ! "

Offline Kris

Horus Heresy
« Odpowiedź #54 dnia: Maj 13, 2005, 01:58:34 pm »
Masz na mysli karty z HH? Będą grywalne. Na pewno nie wszystkie tak jak teraz, ale np. nie wyobrażam sobie traitorów HtH bez Angrona a loyalistów bez Leman Russa  :)  Albo Endurance  :badgrin:  

Poza tym każda gra się rozwija i w pojawiają sie nowe mechaniki. Traktuj DM jako kolejny dodatek do HH.
Pogłoski o mojej śmierci są przesadzone

Offline Kensiorek

Horus Heresy
« Odpowiedź #55 dnia: Maj 13, 2005, 05:46:29 pm »
trzeba miec nadzieje i pomysla ze zaden z oddzialow marinsow nie moze byc silniejszy np. od LRusa + ochroniaze.
a sprawą powina zajać sie LS ;)

Offline mackof

Horus Heresy
« Odpowiedź #56 dnia: Maj 13, 2005, 09:20:53 pm »
Te karty beda tak grywalne jak karty do starej czterdziestki w Herezji bo przed HH tez mowili ze bedzie kompatybilna:P Ale moze jak wyjdzie Dark Millenium to moze bedzie wreszcie wiecej ludzi gralo bo teraz to juz same niedobitki zostaly:P
LORY TO HORUS!

Offline Kris

Horus Heresy
« Odpowiedź #57 dnia: Maj 15, 2005, 01:05:38 am »
Leman z ochroniarzami? Nie używam. Ma zbyt duże tendencje do wchodzenia na rękę  :?
Lepsze kombo Leman Russ - Primarch of the Space Wolves + każdy duży assaulter. W szczególności Bjorn  :D
I Endurance na ręce  :)

Co do Dark Millenium, to może poza spójnością historyczną będą w pełni kompatybilne. Bo nie będzie takich zmian w mechanice jak między czterdziestką a herezją.

I też mam nadzieję na napływ nowych graczy.
Pogłoski o mojej śmierci są przesadzone

Offline Maciej Skowronek

Horus Heresy
« Odpowiedź #58 dnia: Maj 15, 2005, 07:30:36 am »
Stracili wielu graczy przez wprowadzenie HH i nikompatybilność kart (wiem niby są ale kto gra starymi kartami), więc drugi raz się nie odważą
aciej "Szyszko" Skowronek
.
" Byłem tu - C'tan ! "

Offline Kensiorek

Horus Heresy
« Odpowiedź #59 dnia: Maj 15, 2005, 07:58:51 am »
Cytat: "Menshad Korum"
Leman z ochroniarzami? Nie używam. Ma zbyt duże tendencje do wchodzenia na rękę  :?
Lepsze kombo Leman Russ - Primarch of the Space Wolves + każdy duży assaulter. W szczególności Bjorn  :D
I Endurance na ręce  :)

Co do Dark Millenium, to może poza spójnością historyczną będą w pełni kompatybilne. Bo nie będzie takich zmian w mechanice jak między czterdziestką a herezją.

I też mam nadzieję na napływ nowych graczy.
o fluuf mi chodzilo :) teoretycznie od Lemana nic nie powinno byc silniejsze :).
Zasady rozgrywki maja sie podobno nie zmienic wiec jest nadzieja ze karty z HH dalej oplacac sie bedzie brac do tali :) Mi sie marzy takie rozwiazanie jak bylo w diunie czyli postacie w podstawki mialy duze staty a w nastepnych dodatkach postacie byly slapsze ale z ciekawszymi zasadami specjalnymi :).
a sprawą powina zajać sie LS ;)

 

anything