trawa

Autor Wątek: El Borbah  (Przeczytany 16030 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline themon-Felków Twórca

El Borbah
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 05, 2002, 10:03:56 am »
Zdecydowanie nie chcielibyśmy spocząć na manowcach. Burns jest świetnym autorem, i jego prace bardzo cenimy. Cieszymy się też jeśli komuś się on spodobał, i pewnie jeśli zauważymy jakieś większe zainteresowanie jego pracami to wydamy resztę jego rzeczy.
>pozdrawiam Andrzej Rabenda
>Wydawnictwo Post



no i przyszła odpowiedź. razem damy radę, panie i panowie!

a tak na marginesie dodam, że w/g mnie każdy, kto wpadł w klimat Burnsa, powinien choć spróbować posłuchać the Residents (na początek może album "Freak Show"?), bo to klimat podobny i Burns okładki im robił do płyt (Igiemu Popowi też-również polecam :) )

Offline Cujo

El Borbah
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 05, 2002, 10:43:26 am »
Tak jest. Moge sie zalozyc, ze informacja o zainteresowaniu Burnsem poszla wyzej. A o to nam chodzilo przecie, nie? Jak na ich stronie kolejna pozycja w planach bedzie cos Burnsa to bedzie nasz triumf! :D

A w kwestii Residents, mam ich 4 albumy i zdazylo mi sie nawet pojsc na ich koncert w sali kongresowej w wawie. Strasznie zakrecony klimat. W zasadzie nie znam bardziej zakreconej grupy, a musze tutaj zaznaczyc, ze moje gusta muzyczne oscyluja wokol szeroko pojetej "muzy zakreconej" :lol:
Polecam z calej sily plyte "Duck Stab/Buster & Glen" albo jedna z ich najnowszych "Icky Flix". Tylko dla freakow :P
The most merciful thing in the world is inability of the human mind to correlate all its content" - H. P. Lovecraft

zatapatit

  • Gość
El Borbah
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 05, 2002, 12:31:00 pm »
Cujo, nie RICHARD ale CHARLES!
CHARLES!

Offline Cujo

El Borbah
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 05, 2002, 01:27:03 pm »
Fakt, mea culpa :oops:
A ty, Zatapatit wyslales maila?
Powtarzam, ze warto by bylo do pana Andrzeja Rabendy wyslac linka do tego topica.
Ah! I KONIECZNIE musi tlumaczyc ten sam facet co El Borbah! Jest skonczonym mistrzem imho.
The most merciful thing in the world is inability of the human mind to correlate all its content" - H. P. Lovecraft

Offline dnaoro

El Borbah
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 05, 2002, 03:43:17 pm »
oto moja wiadomość do wydawnictwa:

Serdecznie gratuluję tylu znakomitych pozycji komiksowych, będących perełkami w morzu napływających nowych pozycji..
Myślę jednak, że Waszych książek jest wciąż niewiele, czekam na nowe pozycje ('V jak Vendetta' i nowe 'El Borbah'-y) i rozszerzenie się wydawnictwa na całą Polskę, dotarcie donajmniejszych księgarni i .. sukces!
Czego Wam życzy:
Dnaoro


czekam na odpowiedź

Offline dnaoro

El Borbah
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 05, 2002, 04:10:47 pm »
;) rozmawialem ze znajomymi czytającymi komiksy i niektórzy już też powysyłali maile, a innych do tego zachęciłem ;)
;) tak więc z mojej strony już trochę się nazbierało chętnych na qpno takowych komiksow ;)

Offline dnaoro

El Borbah
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 06, 2002, 10:27:54 am »
oto i odp.:

Dziękuję,
Im więcej takich czytelników, tym większa szansa na sukces :)

Pozdrawiam
Andrzej Rabenda
Wydawnictwo Post


moze sie uda....... ale kto to wie... :D

Offline themon-Felków Twórca

El Borbah
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 06, 2002, 10:57:09 am »
Dziękuję za zainteresowanie.
Powiem tak: Burns nie rysuje zbyt typowych komiksów, i stosunkowo
mała ilość ludzi lubi ten typ humoru, ironii, kreski , który on prezentuje.
Równocześnie jego rzeczy prezentują bardzo wysoki poziom i jeśli "coś"
by "zaskoczyło" na polskim rynku w tym względzie, z dużą przyjemnością
wydamy i inne pozycje C.B


i oto kolejna odpowiedź z POST-u. jedziemy dalej, mili państwo!

Offline Voytek

El Borbah
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 14, 2002, 07:54:29 pm »
Kupilem w koncu(stan zajebisty) , przeczytalem i prawde mowiac podoba mi sie ale spodziewalem sie czegos lepszego .Szczegolnie po  waszych opiniach i prosbach o  inne dziela Burns'a !Oczywiscie rysunki BOMBA!szczegolnie te charakterystyczne postacie , ich twarze (super) ale tresciowo to troche plytkie.Nie wiem , moze nie wczulem sie w klimat albo zbyt wiele oczekiwalem - po prostu czegos mi brakuje w tym komiksie. Na kolana mnie nie powalil. Gdyby cos jeszcze wyszlo  autorstwa Burnsa to chetnie kupie i przeczytam , moze bedzie jeszcze lepsze...
I gdyby tak jeszcze bylo w kolorze - Cujo podrzucil adres www. gdzie wiekszosc  rys. byla kolorowa(exstra!) a u El Borbah brak!
Co do podobienstwa do Transmeta to dostrzegam i to bardzo!Ale mimo wszystko to nie ta liga!

Sorry boys :roll:
ex, Drugs & CS!

Offline Kurczaczek

El Borbah
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 15, 2002, 12:50:31 am »
To moze ja tez sie przejde do sklepu i chociaz przejrze ten komiks, albo i kupie skoro niby taki gites, ale jakos szczerze mowiac nie chce mi sie wierzyc... okladka wyglada potwornie
...

Offline Cujo

El Borbah
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 15, 2002, 12:04:56 pm »
El Borbah to awangarda. Nie jest to pierwszy, lepszy komiks. Powiem wiecej - takich komiksow nie ma wiele.
Ja sie w nim zakochalem od pierwszego wejrzenia, ale zgadzam sie calkowicie, ze to komiks ktory moze budzic kontrowersje. Zarowno kreska, jak i fabula nie sa w klimacie, ktory przypada kazdemu do gustu. Burns jest w jakims stopniu undergroundowym artysta i jako taki nie trafia za kazdym razem do mas. I dobrze.
The most merciful thing in the world is inability of the human mind to correlate all its content" - H. P. Lovecraft

Offline themon-Felków Twórca

El Borbah
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 16, 2002, 08:46:26 pm »
cujo<---- zgadzam sie co do joty. i choć z jednej strony szersze zainteresowanie Burnsem mogłoby ułatwić kolejne wydania, to jednak...hmmm...stałby się być może czymś pospolitym i to nie byłoby to. nie sadzę jednak, znając gusta Polaków, żeby to było zealne "zagrożenie"

Offline konradkonrad

El Borbah
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 16, 2002, 09:45:13 pm »
Cytat: "Voytek"
Co do podobienstwa do Transmeta to dostrzegam i to bardzo!Ale mimo wszystko to nie ta liga!

Sorry boys :roll:


To fakt, Transmetropolitan się nie umywa :-)
Przynajmniej jeśli mówimy o pierwszej części, drugiej jeszcze nie czytałem.
Pozdr
Konrad

Offline DrEary

El Borbah
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 19, 2002, 07:43:21 pm »
a mnie nie odpisali : (

ale mam czyste sumienie, że byłem głosem opinii społecznej...
Nadąża pan? Doskonale, nie lubię mrugać do ślepego nietoperza ...."

Offline fjtk

El Borbah
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 28, 2002, 10:10:15 am »
BORBAH jest miażdżący, zaskasujące puenty pod konic każdej części- wogóle mocne historie i teksty typu: "cuchnie jakby coś paskudnego tu wpełzło, posadziło kloca i wypełzło" HAHAHAHHAHAH - no i BORBAH to niezły rzeźnik. Napisałem do Post już dawno z opinią- odpisali że się cieszą. Taraz mam na chacie 2 egz bo jeden wygrałem w plebiscycie KKK- przysłali mi worek komiksów- pewnie dlatego że głosowałem na Post- heheh. Zycze temu wydawnictwu wszystkiego dobrego.  Wydają ambitne pozycje a nie chłam choć np "Janosik" to dla mnie nieporozumienie (zresztą wtopili na nim...).

pozdrw
Umysł jest jak spadachron- najlepiej działa otwarty.

 

anything