Autor Wątek: Grajacy w LotR'a Siłami Ciemności  (Przeczytany 195651 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ribald

Grajacy w LotR'a Siłami Ciemności
« Odpowiedź #105 dnia: Kwiecień 15, 2004, 06:57:15 pm »
"A jaskiniowego żółwia ninja byś nie chciał? "
Miszka uważaj bo kogoś z GW zainspirujesz :P
A w równaniu gobliny=orki coś mi jednak nie pasuje, może dlatego żem kiepski z matematyki. Wargów tak przy okazji też nie był jeden rodzaj w Śródziemiu, ale mocno wątpię, żeby wydali jeszcze jakiś zestaw z tymi sympatycznymi skądinąd zwierzaczkami :)
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline Isembold

Grajacy w LotR'a Siłami Ciemności
« Odpowiedź #106 dnia: Kwiecień 15, 2004, 07:07:48 pm »
Cytuj
A w równaniu gobliny=orki coś mi jednak nie pasuje

To wymaga niewatpliwie wyzszej matematyki, zeby dowiesc ze lewa strona = prawej ;)).
Na ktoryms forum (moze nawet tym - juz nie pamietam ;)) zastanawialismy sie juz czy mozna postawic znak rownosci miedzy tymi rasami. W ksiazce goblin jest synonimem slowa ork (przynajmniej u p. Lozinskiego :bored: ). W grze mamy tego troche wiecej - i dobrze. Bo jakby po stronie zla same orki byly :x ...eh, chyba nikt by nie kupowal tego bitewniaka wtedy  [/list]
i]From the ashes a fire shall be woken. A light from the shadows shall spring.
Renewed shall be blade that was broken. The crownless again shall be king. [/i]

Offline Ribald

Grajacy w LotR'a Siłami Ciemności
« Odpowiedź #107 dnia: Kwiecień 15, 2004, 07:10:53 pm »
ech...ta dyskusja jest chyba znacznie starsza niż jakiekolwiek obecnie działające forum. Zarówno zwolennicy orków jak i fani gobosów mają swoje racje :) Ja ufam Jacksonowi i jego konsultantom-w filmie obie rasy są wyraźnie inne. I dobrze :)
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline Isembold

Grajacy w LotR'a Siłami Ciemności
« Odpowiedź #108 dnia: Kwiecień 15, 2004, 07:36:23 pm »
Ja nie ufam Jacksonowi tylko wlasnej glowie :)). Czytalem lotra nie dalej jak miesiac temu i specjalnie na to uwage zwrocilem. Wszystko wskazuje na to ze to jest jedna rasa. Urkuki natomiast, jak wiadomo nie wyprodukowal Saruman, a byly po prostu 'wieksza' odmiana orkow i stacjonowali w mordorze... Dobra - zeszlismy z tematu jak zawsze  :lol:
i]From the ashes a fire shall be woken. A light from the shadows shall spring.
Renewed shall be blade that was broken. The crownless again shall be king. [/i]

Offline drachenfeles

Grajacy w LotR'a Siłami Ciemności
« Odpowiedź #109 dnia: Kwiecień 15, 2004, 08:00:11 pm »
ano... ale też wrzucę swoje 3 grosze do sprawy ork == goblin
gobliny i orki to ta sama rasa, ale zwróćcie uwagę na to, że goblinami tolkien ochrzcił tylko te z orków, które żyły głęboko w podziemiach, te które wychodziły czasami lub nie zamieszkiwały rozległych podziemi zwano poprostu orkami, tak czy owak rasa jest ta sama, są tylko dwie odmiany.
A błędy owemu Jacksonowi łatwo wytknąć choćby to, że gobliny nie zamieszkiwały jedynie morii tylko każde wystarczająco ciemne miejsce pod ziemią, kolejny i to kardynalny błąd to orki w świetle dziennym, kto widział orka w słońcu!? Wszyscy wiemy co się z nimi działo, dopiero Uruk-hai i Olog-hai byli na słońce nieczuli.

Offline Trebor

Grajacy w LotR'a Siłami Ciemności
« Odpowiedź #110 dnia: Kwiecień 15, 2004, 08:36:44 pm »
Jesli moge sie wtracic gralem ostatnio z qmplem bitwe:
(JA) 30 goblinów  :  (QMPEL) Rohan (mala bitewka)

Bylo ciezko ale z racji ze mialem przewage liczebna wygralem....
Fajny jest widok jak taka plaga goblinow optacza kazdego rohonczyka po 3 itd....  :)
Nie jestem zwolennikiem goblinow ale jesli jest ich duzo w stosunku do przeciwnika nie sa wcale takie do dupy, jakby jeszcze im dac jakas jednostke do pomocy to.......
 :D

Offline Isembold

Grajacy w LotR'a Siłami Ciemności
« Odpowiedź #111 dnia: Kwiecień 15, 2004, 08:46:17 pm »
...to wtedy takiej przewagi liczbnej by nie mieli ;)). Robilem dzis symulke: Glorfindel vs. 30 gobosow z heand weapon i spear. Mimo niezlej przewagi to 'Ostrouchy' (:D) rozwalil wszystkich, a zostaly mu 2 faity nawet.
Wniosek oczywsicie jest prosty i taki jak po kazdej bitwie....wszystko zalezy od wiadmo czego ;)
i]From the ashes a fire shall be woken. A light from the shadows shall spring.
Renewed shall be blade that was broken. The crownless again shall be king. [/i]

Offline Ribald

Grajacy w LotR'a Siłami Ciemności
« Odpowiedź #112 dnia: Kwiecień 15, 2004, 09:28:37 pm »
Czasu kiszenia ogórków? Nie, to chyba nie to. Uruk Hai nieczuli na słońce? To chyba w okolicach Helmowego Jaru im się ta zdolność przytępiała :) Co do orków w słońcu to jeśli mnie pamięć nie myli w książce była wzmianka o tym, że Sauronowi udało się takowych wyhodować. I to raczej nie chodzi o Olog-Haie(BTW:to jest nazwa gatunkowa Trolli bo już mi się miesza??). Gobosy nie sprawdzają sie w eliminacji bohaterów, ale od tego armia zła ma inne jednostki, żeby się tymże właśnie zajęły. Choćby żyjące w harmonii z goblinami Trolle. Przy okazji-myślicie, że na skutek przebywania w podziemiach gobosy stały się zielone? Jakiś związek z chlorofilem może :) Mam nadzieję, że ten temat jest wyczerpany
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline sonic

Grajacy w LotR'a Siłami Ciemności
« Odpowiedź #113 dnia: Kwiecień 16, 2004, 02:29:12 pm »
ja mówie kartofle wy mówicie ziemniaki tak samo jest z orkami tylko że kartofle mówi sie na śląsku ;) gobliny są zielone bo symulują czasami drzewa
wkuża mnie to żę Jackson zrbił z tych goblinków niedorozwiniętych śmierdzieli a w Hobbicie to był bardzo zgrany i mądry lud :bored:
iedy będzie was atakował gumowy potwór...będe tam....gdy okradną starszą babcie...będe tam....gdy dziecko płacze ponieważ nie wymusiło na rodzicach kasy na nową gre...o tak...będe tam....

Offline CHam-solo

Grajacy w LotR'a Siłami Ciemności
« Odpowiedź #114 dnia: Kwiecień 16, 2004, 02:59:43 pm »
Nie ma co tu mówić orki są lepsze od gobosów bo przy dużych bitwach F=3 naprawdę pomaga.
I przy okazji, orki mają ładniejsze figurki :D
url=http://s1.gladiatus.onet.pl/game/c.php?uid=70877]klik[/url]

Offline sonic

Grajacy w LotR'a Siłami Ciemności
« Odpowiedź #115 dnia: Kwiecień 16, 2004, 05:29:07 pm »
eee tam gobiny ładniejsze takie zielone... ;) ale gobliny jeszcze krulują na wzniesieniach i trudnych terenach(tylko nie wciskać mi tu konnicy :twisted: :giggle: )
iedy będzie was atakował gumowy potwór...będe tam....gdy okradną starszą babcie...będe tam....gdy dziecko płacze ponieważ nie wymusiło na rodzicach kasy na nową gre...o tak...będe tam....

Offline Gaweł

Grajacy w LotR'a Siłami Ciemności
« Odpowiedź #116 dnia: Kwiecień 16, 2004, 09:06:11 pm »
Orki a gobliny....
Dla mnie gobiny mogłyby być tylko przydatne tylko w ilości powyżej 20 do strzelania z salwy... Ewentualnie osłaniania lepszych jednostek.
Orki natomiast mają taką samą walkę jak gondor  :giggle: Przez co są bardzo przydatne :) Gram nimi ;) Część jest używana jako mięsko ale troche z nich zawsze dochodzi do walki wręcz i nie jest tak źle  :D
iestety wróciłem do szarej rzeczywistości polskiego menelstwa... Czy ktoś ma wątpliwości ile zostało dni do końca szkoły? DUŻO!! :(:(:(

Offline Ribald

Grajacy w LotR'a Siłami Ciemności
« Odpowiedź #117 dnia: Kwiecień 16, 2004, 10:46:06 pm »
Jedno mi się nie podoba-orkowie z 3 ery powinny miec lepsze statsy niż ich poprzednicy, którzy dali ciała pod Dagorlad. Darwin, teoria ewolucji i tak dalej...różnicę między orkami i goblinami fajnie widać na podstawie potyczek z jeźdźcami rohanu. Mieszkańcy Morii i innych podziemnych zakamarków są tu z reguły masakrowani, natomiast ich krewniakom zdarza się pokiereszować "koniuchów" z Riddermarchii. Ale już jako któryś z kolei odkrywam amerykę, że orki są lepsze od goblinów, więc może przejdźmy do następnego tematu....
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline CHam-solo

Grajacy w LotR'a Siłami Ciemności
« Odpowiedź #118 dnia: Kwiecień 17, 2004, 10:55:19 am »
Dokładnie, gobliny przydają się tylko jako osłona dla lepszych jednostek.
Poprostu operacja "human schild"("goblin schild"?) :P
url=http://s1.gladiatus.onet.pl/game/c.php?uid=70877]klik[/url]

Offline KędzioR_vo

Grajacy w LotR'a Siłami Ciemności
« Odpowiedź #119 dnia: Kwiecień 17, 2004, 12:33:23 pm »
"human shield" ;) :P z tym, że to gobliny do istot humanoidalnych można zaliczyć tylko z przymrużeniem oka ;)
) Padre GianLuca KędzioR_vo <- filmik jest! , 8)
:mad: il SenoR OscuRo de la Inquisition :mad: