Autor Wątek: qaballah  (Przeczytany 2942 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Keiser

qaballah
« dnia: Styczeń 16, 2004, 04:14:27 pm »
czy wiecie cos o kabale ?

moze podzielilibyscie sie ze mna swoja wiedza ,osobiscie uwazam ze kabala to wspaniala sztuka ,sam duzo wiem na ten temat ,a kiedy spytalem zyda w synagodze co to jest kabala to nie mogl ( albo nie chcial odpowiedziec ) ,uwazam ze to dobry temat do GT ,a nawet o tym nie wspominalscie

Offline Kormak

qaballah
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 16, 2004, 11:51:32 pm »
Żeby studiować Kabałę należy:
1) skończyć 40 lat
2) być żonatym
3) być Żydem

tyle tradycja żydowska... :)

Mogę ci polecić z książek w naszym języku "Kabałę Praktyczną" Charlesa Fieldinga czy znakomitą "Przez ogień i wodę - Biblia i Kabała" zmarłego niedawno profesora Andrzeja Wiercińskiego.
A Żyd w synagodze, którego zapytałeś mógł równie dobrze nie wiedzieć, o czym mówisz (czy raczej słabo się orientować) - poza tym teoretycznie judaizm zabrania praktyk magicznych, więc... na kabalistów większość Żydów spogląda niechętnie. Ale żydowski Bóg nie tyle gniewa się na studiujących Kabałę, a raczej raduje "moje dzieci mnie przechytrzyły", jak głosi pewna przypowieść.

Co do wiedzy o Kabale, nie piszę bo dawno się tym tematem nie zajmowałem. Lepiej milczeć niż pleść głupoty. Poszukaj archiwalnych numerów "Wiedzy tajemnej" z tekstami R. Stillera.

drmuto

• Gość
qaballah
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 25, 2004, 09:06:27 am »
Ponieważ żyjemy w czasach przepływu informacji to Kabała tez uległa przemianom i oprócz jej ezoterycznego nurtu pojawił się tez aspekt popowy - Madonna jest np kabalistką i wogóle kabalista może zostać teraz każdy - byłem ostatnio na wykładzie kabalisty z Nowego Jorku, który opowiadał że właśnie się zajmuje kabalizowaniem wody którą następnie w duzych ilościach odkaża sie wody zanieczyszczone w czasie katastrofy w Czarnobylu ale zniosłem to spoko - dopiero kiedy zasugerował żebyśmy wstali i trzymając sie za ręce odspiewli 'All We Need Is Love' poczułem ze obowiązki wzywają mnie gdzie indziej

Offline adam5304

qaballah
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 05, 2007, 10:27:11 am »
Więcej o kabale możesz poczytać tutaj - http://kabbala.pl, też myślałem o tym, żeby była to podstawa do sesji :)