trawa

Autor Wątek: soulseek? JPG ?Wymiana?  (Przeczytany 4269 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Anonymous

  • Gość
soulseek? JPG ?Wymiana?
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 28, 2004, 04:18:42 pm »
Ten hub i kilka innych są dalej obecne.
Warto sobie czasem ściągnąć coś zanim się to kupi. Jest tylko jeden feler hubów czy też soulseeka, emule, itd. naprawdę dobrych awangardowych komiksów tam nie ma. A ciężko jest kupować coś z czym się nie miało okazji zapoznać wcześniej.
I wielkim problemem etycznym jest zamieszczanie nowych i dostępnych powszechnie komiksów polskich (nie chodzi mi o skany nPCG, czyli tłumaczenia). W tym wypadku huby i wszystkie inne p2p wpisują się w środowisko niszczące nasz rynek komiksowy, niestety.

Offline pitupit

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 484
  • Total likes: 0
  • watchmen's time
soulseek? JPG ?Wymiana?
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 28, 2004, 04:24:23 pm »
no tak nie ma co poruwnywać takiego 48 stron z panem millerem i tym że orygialnie tworząc po angielsku zgarnia ładną sumkę nie tylko w usa i uk....a kupowac za grube pieniadze oryginał jak kota w worku? ryzyko jak sekswakacje w kongo
nauczyciel angielskiego szuka pracy miedzy gdynia i wejherowem

Offline sqty

soulseek? JPG ?Wymiana?
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 28, 2004, 05:43:29 pm »
Cytat: "timof"
Jest tylko jeden feler hubów czy też soulseeka, emule, itd. naprawdę dobrych awangardowych komiksów tam nie ma.  
I wielkim problemem etycznym jest zamieszczanie nowych i dostępnych powszechnie komiksów polskich (nie chodzi mi o skany nPCG, czyli tłumaczenia). W tym wypadku huby i wszystkie inne p2p wpisują się w środowisko niszczące nasz rynek komiksowy, niestety.


To zależy co rozumiesz przez naprawdę dobrą awangardę.Trudno znaleźć na slsku mało znanych undergroundowych twórców.
Natomiast jeżeli chodzi o rzeczy wybitne,sławne(avangardowe czy też nie)
to jest  naprawdę dobrze.Dla przykładu :ostatnio zassałem  kompletną Ligę Niezwykłych Dżentelmenów po angielsku,bardzo dużo Freak Brothers( klasyka undergroundu) "American Splendor" R.Crumba,sporo Bilali niewydanych w Polsce,nieznane mi dzieła Mezieresa.Mnie skany interesują głownie od strony graficznej -lubię sobie pooglądać dobrze narysowany komiks,dlatego sporo ciekawych fabularnie rzeczy może mnie ominąć.

Fakt -dotąd nie znalazłem nic  J J Mutha/Prado/Peetersa/Marcello Gau

Skanowanie polskich komiksów wydawanych aktualnie to również wg mnie przesada-nie są ani trudno dostępne ani drogie.Z drugiej strony wydaje mi się,że ci ,którzy to czytają i tak nie kupiliby oryginałów,mam kilku takich znajomych. Lubią czytac ale kupowanie to już dla nich wydatek.
lt;<<<<<<<<<<St@y R3b3l>>>>>>>>>>>>

Offline mykupyku

soulseek? JPG ?Wymiana?
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 28, 2004, 07:43:03 pm »
American Splendor to komiks H.Pekara

Freak Brothers wydane zostało (ostatnio) w dwóch dużych zbiorach, complete
edition, full color, warto poszukać, choc tanie nie jest (w sumie 64$)
opyright by mykupyku

Offline sqty

soulseek? JPG ?Wymiana?
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 29, 2004, 06:27:00 pm »
Cytat: "mykupyku"
American Splendor to komiks H.Pekara


American Splendor narysowali  :Kevin Brown\Gregory Budget\Robert Crumb\Garry Dumm\Gerry Shamray

Autorem wszystkich scenariuszy jest Harvey Peakar.Jednak dla mnie to w najlepszym przypadku komiks Peakera\Crumba ,gdyż pozostali rysownicy w znaczącym stopniu wzorowali się na stylu Crumba co wyraźnie widać.
Przedmowę także napisał Crumb.I to dla Crumba właśnie ściągnąłem ten album.


A Freak Brothers complete to bym kupił gdyby nie  ta cena-serio .To jeden z niewielu komiksów z usa które potrafią mnie do łez rozbawić.
lt;<<<<<<<<<<St@y R3b3l>>>>>>>>>>>>