trawa

Autor Wątek: Teren(czy cuś takiego)  (Przeczytany 15108 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ogoo1

Teren(czy cuś takiego)
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 30, 2004, 06:49:04 am »
Ogoo1 ma gg i chętnie pomoże  :giggle:
4155479 ;) prawie zawsze ukryty :).

Pozdrawiam

Offline luki_3001

Teren(czy cuś takiego)
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 30, 2004, 01:05:07 pm »
Ja narazie zrobilem sobie ciupkom makietke ze steropianu pomalowalem ją plakatówkami i pokryłem ją posypką. Zrobiłem sobie mury, kamyki i jedno (narazie takie słabe) drzewo, ale zawsze coś. Mury i kamyki poprostu wyciełem ze steropianu.Teraz zamiezam zrobic sobie kolejną makietke tyle że przynajmniej 2 razy większą. :)

Offline pc1

Teren(czy cuś takiego)
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 30, 2004, 01:15:42 pm »
Słuchajcie, super sprawa

Kupujecie krochmal
Drzecie duża ilość gazet na drobne kawałki

Zalewacie do niewielka iloscia krochmalu, dolewacie wrzacej wody mieszacie

Zakladacie rekawice, ubijacie to, az bedziecie mieli mase papierowa, i lepicie co chcecie = potem farba i posypka (acha, trzeba to nakleic na tekturke zeby sie przypqadkiem nie rozwalilo  i jest Super teren np gorki, ruiny itp bardzo fajnie wychodza i nie waza 10 kg

Potrzeba duzej ilosci makulatury, kleju wikol (do polaczenia makiety z tekturka, wody / wrzatku :) /, czarnej farby i posypek - naprawde fajnie to wyglada i szybko sie robi (najdluzej trwa schniecie tej formy

Offline Ogoo1

Teren(czy cuś takiego)
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 31, 2004, 06:40:17 pm »
No niby super, tylko że to samo mam jak robie styropianem ;). A do tego syfu mniej  :giggle: .

Pozdrawiam

Offline Mejwon

Teren(czy cuś takiego)
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 01, 2004, 11:20:52 am »
A dajecie podkłady do ruinek itp. bo oim zdaniem nie ma to sensu :?  Ale moge sie mylić.
ozdrufka dla fas.

Offline LordThom

Teren(czy cuś takiego)
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 01, 2004, 11:24:46 am »
no ze stryropianem tesh musze sprobowac, jak narazie ciagle tektura. robilem sobie riunki. powycinalem male prostokaty i nakleilem na "ruine" potem pomalowalem i olowkem odznaczylem te niby cegly. spoko wyglada. dokleic jeszcze podstawke z trawa i lux.
i]Czas nie ma początku ani końca.
Czas jest jak wąż Uroboros, który chwycił zębami własny ogon.
W każdym momencie kryje się wieczność.
A wieczność składa się z chwil, które ją tworzą.[/i]

Offline Ogoo1

Teren(czy cuś takiego)
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 01, 2004, 12:46:38 pm »
Nie rozumiem o co Ci chodzi z tymi "podkładami". A co do cegieł to jak nie masz co robić w czasie wolnym to na cienki styropian (2cm) możesz naklejać prostokąty cegieł. Jak wynajdę skądś cyfraka to walne kilka fotek.

Pozdrawiam

Offline Mejwon

Teren(czy cuś takiego)
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 01, 2004, 01:58:35 pm »
Mniejsza z tym podkładem. Murki też fajnie i łatwo sie robi zwłaszcza ze styropianu. TYlko łądnie trzeba pomalować żeby cegiełki było widać.
ozdrufka dla fas.

Offline luki_3001

Teren(czy cuś takiego)
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 01, 2004, 05:30:38 pm »
Ja lubie robić ruinki ze steropianu, ale przy tym jest z deka dużo sprzątania. :bored:

Offline LordThom

Teren(czy cuś takiego)
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 01, 2004, 05:43:35 pm »
robicie jakies gory czy wznesienia z gipsu? ale nie taaaaaakie wielkie tylko male, zeby postawic np. na srodku i naparzac sie tam 10 figsami, a obok nastepna i to samo.
bo ja to juz wole ksiazki polozyc i kocem przykryc, przynajmniej kolory nie beda sie gryzly (zieloniutkiej gory i stolu lub lozka)
a co do ruinek, zamkow, drzewek, krzaczkow- wypas po prostu  :)
i]Czas nie ma początku ani końca.
Czas jest jak wąż Uroboros, który chwycił zębami własny ogon.
W każdym momencie kryje się wieczność.
A wieczność składa się z chwil, które ją tworzą.[/i]

Offline luki_3001

Teren(czy cuś takiego)
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 02, 2004, 03:45:07 pm »
Ja z gipsu jeszcze nie prubowałem, a co do masy papierowej bardzo fajnie sie kształtuje rużne elemęty otoczenia. Moje elemęty leżą na kaloryferze i sie suszą. :)

Offline Trebor

Teren(czy cuś takiego)
« Odpowiedź #41 dnia: Luty 02, 2004, 06:26:05 pm »
Słuchajcie, wraz z rozpoczęciem mojej przygody z lotr wpadłem na pomysł jeśli chodzi o dodatki do makiet...
Drzewka, kamienie, żwir, korzenie drzew i wiele wiele innych cudów znajdziecie w sklepie zoologicznym jako dodatki do akwarium....
Mam makiety różnego typu, a ostatnio zrobiłem jedną w sposób...

Skład -
Steropian
Materiał zielony (taki np. do szyvia sukienek  :D );
żwir do akwarium
drzewka x2 do akwarium
korzeń drzewa do akwarium
taki śmmiszny kamień - ala posąg (do akwarium)  :D  :)  :P
PAPIER

WYKONANIE:
do steropianu dokleiłem pogniecione kawałki papieru, które mają imitować wzgórza, i to pokryłem materiałem (zielonym) i przyczepiłem pineskami... całość wygląda jak pagórki, doliny itp...  :)
Później gdzie niegdzie sypnołem żwirem i usypałem ścieżke z tego właśnie żwirku do akwarium...
później ustawiłem moje dodatki, według zachcianek, nie rzklejałem ich ani nic,
i JEST PROSTA MAKIETA NA KTÓREJ MOŻNA ROZEGRAĆ MAŁE BITWY,
A LA ATAK NA SZCZYCIE AMON HEN itp, itd...  :)

Offline kubususul

Teren(czy cuś takiego)
« Odpowiedź #42 dnia: Luty 02, 2004, 06:29:17 pm »
Jestem ciekaw jak to wyglada- masz jakies fotki, jak to prosilbym o przeslanie- jak masz odezwij sie na privie i podam maila.
UT INVENIAM VIAM AUT FACIAM
Mówcie mi Usul- ksywka, lub Kubuś- imię,
a nie pełnego nicka :)

Jankiel

  • Gość
Teren(czy cuś takiego)
« Odpowiedź #43 dnia: Luty 05, 2004, 12:39:53 pm »
Jeszcze kilka nic nie wnoszących do tematu postów czy opisu makiety przewijającego się przez 3 posty z rzędu i dołączysz do grupy posiadającej ostrzezenia na karku, dan. Dwa takie kończa się bananem.

Offline Mejwon

Teren(czy cuś takiego)
« Odpowiedź #44 dnia: Luty 05, 2004, 01:21:10 pm »
Hmm zrobiłem ostatnio ładne drzewka gąbczaste  :lol:  Czyli z gąbki i nabiłem na kredke. Powiedział mi o tym Ogoo1 tylko dużo farby trza mieć bo gąbka wchłania  :giggle:
ozdrufka dla fas.

 

anything