Autor Wątek: Potrzebuję coś o historii komiksów europejskich i nie tylko  (Przeczytany 15046 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline zajawkarz

Potrzebuję coś o historii komiksów europejskich i nie tylko
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 26, 2004, 08:35:40 pm »
dzięki serdecznie i po dwójnie !!
TAŁEM SIĘ ŁOWCĄ I DZIKIM ZAJAWKARZEM HAHA HA!!!

CHCESZ DOWIEDZIEĆ SIĘ O MNIE WIĘCEJ? TO WEJDŹ NA: www.zajawkarz.sympatia.onet.pl

Offline konradkonrad

Potrzebuję coś o historii komiksów europejskich i nie tylko
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 26, 2004, 10:35:25 pm »
Najbardziej o historii komiksu europejskiego jest z tej gromadki "Komiks: świat przerysowany", choć i tam jest raczej ogólnie o wszystkim. Bardziej na szybko jest bodajże w "Komiksie" ze Znaku, bo to taka książeczka dla laików. A skąd w ogóle takie nagłe zainteresowanie i pośpiech? Masz referat? Artykuł do napisania?

Offline zajawkarz

Potrzebuję coś o historii komiksów europejskich i nie tylko
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 26, 2004, 10:42:40 pm »
tak, chciałem cos napisac na ten temat, ale kichowato bo nic z tych pozycji nie znalazłem, no interesuje sie oczywiscie
TAŁEM SIĘ ŁOWCĄ I DZIKIM ZAJAWKARZEM HAHA HA!!!

CHCESZ DOWIEDZIEĆ SIĘ O MNIE WIĘCEJ? TO WEJDŹ NA: www.zajawkarz.sympatia.onet.pl

Offline jax

Potrzebuję coś o historii komiksów europejskich i nie tylko
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 27, 2004, 08:53:25 am »
Cytat: "mykupyku"
jak ci się śpieszy to zerknij tutaj:

http://ebib.oss.wroc.pl/2002/39/wolanska.php


a cóż tam za kwasy można przeczytać?:
"Za europejskich prekursorów uważa się powszechnie Wilhelma Buscha i Rudolfa Topffera oraz Gustawa Dore. Pierwszy z nich tworzył w latach 1864-1872, a jego najbardziej znanym dziełem jest książka "Max und Moritz" (1865), której bohaterami są cztery kurczęta." :eek:  :eek:

Jakie cztery kurczęta?? Czytałem Maksa i Moryca parę dni temu i bohaterami są chłopaki-łobuziaki..... Max i Moryc (och, cóż za niespodzianka).  Kury występują tylko w pierwszej psocie (rozdziale). :roll:  :roll:

To też od Szyłaka pochodzi czy to już pomysł własny autorki?
ttp://basketcom.republika.pl
Strona o Legii (koszykówka) i komiksie.

Offline konradkonrad

Potrzebuję coś o historii komiksów europejskich i nie tylko
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 27, 2004, 08:59:22 am »
Cytat: "zajawkarz"
tak, chciałem cos napisac na ten temat, ale kichowato bo nic z tych pozycji nie znalazłem, no interesuje sie oczywiscie
Nie wiem jak w Rzeszowie, ale Świat przerysowany jest wciąż dostępny w księgarniach (przynajmniej w Wawie jest), więc jak będziesz w innym mieście warto poszukać.

N.N.

  • Gość
Potrzebuję coś o historii komiksów europejskich i nie tylko
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 27, 2004, 12:05:13 pm »
Cytat: "jax"
Jakie cztery kurczęta?? Czytałem Maksa i Moryca parę dni temu i bohaterami są chłopaki-łobuziaki..... Max i Moryc (och, cóż za niespodzianka).  Kury występują tylko w pierwszej psocie (rozdziale). :roll:  :roll:
To też od Szyłaka pochodzi czy to już pomysł własny autorki?

Pewnie autorka obejrzała obrazek w ksiązce Toeplitza - tam jest zreprodukowany fragment z "Maxa i Moryca" z kurczakami...

Offline zajawkarz

Potrzebuję coś o historii komiksów europejskich i nie tylko
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 31, 2004, 09:55:41 am »
Możecie jescze pomóc, ponieważ termin sie przedłużył! jescze raz z góry fanks
TAŁEM SIĘ ŁOWCĄ I DZIKIM ZAJAWKARZEM HAHA HA!!!

CHCESZ DOWIEDZIEĆ SIĘ O MNIE WIĘCEJ? TO WEJDŹ NA: www.zajawkarz.sympatia.onet.pl